» »

Brezžična povezava 2 računalnikov ?

Brezžična povezava 2 računalnikov ?

Coil ::

Imam adsl že nekaj časa zdaj pa je še sestra dobila svoj računalnik in bi rad oba povezal v mrežo in internet... rač sta oddaljena 2 steni in 7m v istem nadstropju vsak na svoji strani hiše. Imam eno level one pci kartico 54mbps wireless, zdaj pa me zanima kaj moram še kupiti da bo to delovalo. In koliko bi to vse skupaj prišlo ?

Jan987 ::

V vsakem računalniku mora biti ena brezžična kartica. Zraven rabiš še en brezžični router.

Druga varjanta pa je da maš zravn enga kompa modem ki ga povežeš z žično kartico na ta komp potem pa to internetno povezavo deliš preko brezžične mrežne ki je tudi v tem kompu, ter pa še ena brezžična mrežna ki ta signal sprejema v drugem kompu.Samo potem boš moral imeti ta komp preko katerega gre net prižgan če boš hotel na drugem surfat.

jest ti priporočam router ker je ponavadi malo manj problemov z samo uspostavitvijo kjer vse zrihtaš s par kliki (sej gre pri drugi možnosti če vse štima tud tko sam se rado kaj zatakne) je pa res da če hočeš saj en normalen hišni brezžični router rabiš vsaj 20k pol pa še 5k za vsako mrežno (brezžično) je to 30k, če pa vzameš drugo verzijo pa te vse skupaj pride 2*5k za brezžične mrežne pa potem še 2k za eno žično mrežno sam to ponavadi ni treba ker je že pri skoraj vseh malo novejših računalnikih zadeva integrirana na matični plošči.

Aja pa če vzameš prvo rešitev bosta lahko lahko na netu vsak od dveh kompov brez da bi bil drugi prižgan!

Coil ::

Povezava je ta komplet ok ? lahko tukaj uporabim še eno level one pci kartico za 2 računalnik

steev ::

Bom kr kle prašu, se da direkt povezat, samo z dvem brezžičnima kartama. Al more bit nujen umes router? Kaj pa če imam star komp za router, dam lahko notri mrežno, prenosnik bo pa dostopal prek te mrežne?
:|

Coil ::

preberi si višje

Coil ::

??

Coil ::

mi lahko kdo prosim pove če je ta komplet vredu tukkaj

steev ::

Aha, se opravičujem. Slabo prebrano ...
:|

Gwanaroth ::

Coil, jaz bi na tvojem mestu kupil en brezžični router [ tega recimo ]. Tisto brezžično, ki jo imaš, daj v sestrin PC, tvoj PC pa poveži z routerjem kar prek kabla. Takisto modem direkt v router, s kablom.

Bom kr kle prašu, se da direkt povezat, samo z dvem brezžičnima kartama. Al more bit nujen umes router? Kaj pa če imam star komp za router, dam lahko notri mrežno, prenosnik bo pa dostopal prek te mrežne?


Ja, lahko daš v star PC eno brezžično mrežno in ga nastaviš kot router.
Lights often keep secret hypnosis..

Coil ::

Hvala, samo potem mora biti moj rač vedno prižgan ? da zadeva deluje.

Da pa računalnika delujeta neodvisno pa moram kupiti še eno pci kartico ?

Gwanaroth ::

Hvala, samo potem mora biti moj rač vedno prižgan ? da zadeva deluje.


Ne, ker se itak oba povezujeta z routerjem [ti s kablom, ona iz druge sobe brezžično]. Router se pa že sam poveže naprej na internet prek modema..
Lights often keep secret hypnosis..

Coil ::

super :)

Coil ::

ponovno problem :( sedaj sem kupil omenjeni ruter in mi ga noče povezati z drugo level one kartico

Coil ::

super dela vse :) me pa zanima kako prenašava datoteke prek mreže ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Wireless router canyon cn-wf514

Oddelek: Omrežja in internet
257204 (5209) jancus
»

Wireless router

Oddelek: Kaj kupiti
81584 (1180) pujsek_
»

povezava dveh racunalnikov v adsl mrezo

Oddelek: Omrežja in internet
61199 (1159) Gwanaroth
»

belkin roouter + kartica

Oddelek: Kaj kupiti
121396 (1267) Lualah
»

Wlan

Oddelek: Kaj kupiti
101419 (1279) pujsek_

Več podobnih tem