» »

Nakupi na Ebayu

Nakupi na Ebayu

markko ::

Zanima me, če je že kdo kupoval prek tujih spletnih starni, predvem Ebaya in kakše izkušnje ima (poštnina ,hitrost... )

Če je slučajno že ta tema prosim za link!
Hasta La Victoria Siempre !

jerry2000 ::

Kupujem ja... Vse je ok razen naše posrane banke, ki zahteva pri plačilu še točen naslov lastnika računa in točen naslov banke. TUkaj se ponavadi zatakne, ker povprečen Nemec ne želi dati teh podatkov in reče, kaj pa to mene briga... In potem dobim slabo oceno, da nisem končal posla...

Morda res mešajo Slovenijo in Slovaško, toda mi še zdaleč nismo niti podobno Slovaški! Oni imajo banko dobro urejeno za plačila, plačajo lahko preko PayPal in ostalih poenostavljenih načinov plačevanja, nas pa edino jeba carina...

Sicer pa pazi toliko, več kot 80% avkcij je nur Deutschlad ali UK only, na tistih ne moreš sodelovati. Ostane bolj malo.

Jerry
Jerry and Tom

bastadu ::

Vse je ok razen naše posrane banke, ki zahteva pri plačilu še točen naslov lastnika računa in točen naslov banke.
Sem že velikokrat pošiljal denar v Nemčijo in parkrat celo nisem imel imena, kaj šele točnega naslova, pa je vseeno šlo nakazati (pri NLB). Za nakazilo rabiš kao samo IBAN in BIC/SWIFT številko, priporočeno pa še kaj več (naziv banke itd.)...
...nas pa edino jeba carina...
Kakšna carina že?:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

Magician ::

Točno to kakšna carina ?

Dobil sem robo že iz UK, Nemčije, Avstrije ter Belgije pa nikoli nisem plačal nobene carine.

Kar se tiče plačila je najboljše nakazilo na njegov bančni račun. To traja 3-5 dni, vendar dobi denar 100 % če ti le da prave podatke IBAN, ime banke, njegovo ime....

Denar sem pošiljal tudi že po pošti v UK, vendar se je pismo ( vrednostno ) zgubilo, vendar sem od Pošte dobil denar nazaj brez problemov. ( pač zadeva se je vlekla cca. 3 mesece ) :\

1.3 k ali 1.5 k se mi zdi da mors plačat za nakazilo na tuj račun v banki.

bastadu ::

Naj omenim, da tudi če naročuješ iz ZDA, carine na računalniške komponente ni... Sploh pa sedaj ko smo znotraj EU carine ni več, razen carina na avtomobile se mi zdi, da je ostala...

Ja pri NLB si vzamejo 1.500SIT provizije za nakazilo v tujino...:\

igor0203 ::

bastadu ne bi se ravno strinjal s tabo, da carine na rač. komponente iz USA ni, ker sem približno 2-3 mesece nazaj naročil rame iz USA in so mi zaračunal carino. Zanjo sem dal 2k SIT, ni veliko, ampak nekaj pa useeno je.

bastadu ::

Si siguren, da je bila to "carina" in ne mogoče davek? Ker je na tem forumu že dosti napisanega o nakupovanju iz tujine in tudi velikokrat omenjeno, da carina na računalniške komponente ni...:\

glinik ::

Ebay je sam po sebi OK. Saj ni važno če piše gor nur in Deutchland. Verjemi mi, paket se vseeno pošlje. Jaz se zmenim, da mi pakete pošiljajo v Avstrijo, z Maribora si tajoj na mejni pošti. Pa še dosti manj stane, ker je Avstrija v coni 1, SLO pa v coni 2. Zelo se zaplete, če se roba na transportu poškoduje, kot se je meni pravkar. Potem moraš težit DHL-u, preko katerih pošiljam. Slaba 2 meseca že čakam na denar, upam da bo kaj s tega. V bodoče bom pošeno premislil, preden bom kaj kupil preko Ebay-ja.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

igor0203 ::

ja prou carina je bla, davek je bil 4k, carina pa 2k, vse skp sm u glavnem plačal 26k. ( ram 20k ).

Slowenc ::

offtopic:
zanima me, kaj se smatra kot tvoj ID, kamor ti lahko nakažejo denar na paypal računu?:8)
Skiny gate.

Gandalfar ::

Kar pozabi ti na paypal v sloveniji. Moneybookers je najblizje paypalu kot lahko prides.

Rekec ::

Kaj lahko kdo pove prek katerih trgovin kupuje prek eBay-a?

Cranchi ::

jaz kupujem preko ebayja, najraje imam western union money transfer in tudi dokaj preprost nacin pac nakazilo na racun, kar pa traja veliko dlje, ce racun da je z Westernom v cca 30 min lahko on denar ze dvigne, samo kodo mu sporocis po mailu in zadevo lahko dvigne.. provizije je na cca do 20k recimo 2k in tako se stopnjuje..

Rekec ::

Don`Corleone prek kirih podjetij-uporabnikov al kak so že te skupine pa kupuješ?

Cranchi ::

hah kukr pride, ali kupim takoj ali pa bidam, zankrat se nimam slabih izkusenj, bodisi z ebay.de ali ebay.com.. na uk se nisem posloval..

BigFoot ::

Jaz sem zadnjic preko eBay nabavil novo kamero (Cano A400), in je vse slo kot po maslu. :)

boris42 ::

Za kup nasvetov, priporočil in izkušenj pri nakupovanju preko eBaya preberi www.mojmac.com/ebay

LP,
Boris

billy ::

Tudi jaz sem opravil 2 nakupa preko ebaya. Kupil sem namreč procesor in plato.

Oboje dela, tako da problemov ni...je pa res da je bilop kar dolgo za čakati...10 dni.

bastadu ::

Jaz imam za sabo 5 nakupov na (nemškem) eBayu, 4 × je bilo vse vredu, 1 × mi je dostavna služba razbila paket in še zdaj čakam na povračilo stroškov... Drugače se pa res dobi dosti ceneje stvari gor, sploh pa če bi stanoval v Nemčiji, kjer plačaš dosti manj za pošiljanje kot za v Slovenijo:\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ebay

Oddelek: Kaj kupiti
453480 (162) Ales
»

Paypal podpira tudi Slovenijo (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
817134834 (14798) igi82m

Kupovanje prek eBaya (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kaj kupiti
567101183 (45730) Tilen

ebay (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19743248 (32639) Tilen
»

PayPal Ebayev vlečni konj

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
299653 (8646) mtosev

Več podobnih tem