» »

Katera plata za intel celeron 1200 tualatin???

Katera plata za intel celeron 1200 tualatin???

gunserman ::

Imam intel celeron 1200 tualatin, in me zanima katero plato nej kupim. Ali bi šel na katero od naštetih plat ta procesor brez modanja ?? vrjetno ne :D . Še plate :

Abit BE6
Abit BX6
Abit BH6

gunserman ::

A res neve nobeden katera je najbolša od teh treh ???

Tugo ::

na nobeno ne gre Tualatin.
glede tega kaj je razlika in da ne gre Tulc gor si pa izredno len, rajš boš spraševal če res res res noben ne ve kokr da bi sam mal pogledu.
ena velika lenoba si.

www.abit.tw.com

drugač pa je BE6 naslednica BH6 oz. mal boljša nadgradnja. BX6 je najslabša od omenjenih treh.
zadovoljen?
zdej mi pa naredi uslugo in pejt na abitovo stran in si vse to še sam poglej, da boš znal brat iz napisanega.

lp, T.

P.S.: ko boš vse prebral, pa vsaj napiš, da ti je jasno, al pa kej vpraši, da se boš naučil.


EDIT: na BE6 sm mel sam zmodan gor Tualatin. In glede na to, da sta podobni z BH6, bi reku da gre tja gor tudi (z modom seveda).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tugo ()

gunserman ::

Vem da na nobeno ne gre in vem da je treba zmodat, da gre ta tulc gor, sem že vse prebral, mene je sam zanimal kero priporočate od teh treh :D . Nisem len ker sem na slo-techu cel forum pregledu sam nikjer ni pisal kera je res najbolša od teh treh. Pisal so sam o Bx133 pa Be6 II.

Se pa zahvaljujem za informacije, res pa je da še nisem tolk len ampak se ne spoznam na računalništvo tolk k ti.
Glede plate bi jo pa kupu sam me tolle modanje mal skrbi.

ali3n ::

BX6 2.0 - bolj navijalska (legendarna), BH6 malenkost manj a bolj zanesljiva (stabilna); na obeh je dela Tulc ok (pri meni že ~2 leti 24/7; pazi na regulatorje napetosti (mosfet); modanje socketa ni težko (poglej linke v starih temah).
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

gunserman ::

Potem se mi bolj splača kupit BH6, kot BE6, BX6 II nikjer ne dobim gledam za njo že kar lep čas. Ja sem prebral kako je treba zmodat to stvar, sam je sm še N00B v modanju, ker to bi blo moje prvo modanje in sm sam pisano gledu v tista navodila 8-O

Zgodovina sprememb…

ali3n ::

al se splača al ne, se odloči sam; verjetno bi bilo najbolje najti tualatin ready plato... cena bi morala bit podobna kot za te stare Abitke.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

gunserman ::

No kupu bom BE6 plato k je sam tri jurje tko da če kej zajebem, ne bo šllo velik keša v nč :D . Pa upajmo da mi bo uspelo :D

gunserman ::

Če kupim FCPGA II adapter bo delalo brez modanja ??? To mi ni jasno ??

gunserman ::

No kokr razumem je tko, rabim adapter slot -T fcpga II pa bo delu tulc gor, mam prov ? Ta adapter dobit bo pa že prava umetnost.:(

Daedalus ::

Lepo preberi navodila za modanje, pol pa pejd spat. In ta postopek ponavljaj tako dolgo, da se bo stvar lepo "vsedla" v male sive celice in boš razumel, kaj sploh počneš. Pol pa ne bo noben problem modat;) Samo RTFM in ne hitet0:)
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

gunserman ::

;)

Tugo ::

ena stvar... kokr vem dela na vseh BX platah, problem maš lahko edin z adapterjem. ni vsak dober!
BH6 ma slabše MOSe gor kot BE6.
BE6 je res zakon, ker imaš še 4 IDEje (2x ATA66 ima 2x ATA33), se pravi dobiš gor 8 IDE naprav. jst sm mel 2x CD in 2x DISK in sm imel vsakega na svojem kablu, kar je lahko pomenilo hitrejši prenos, če si naenkrat bral iz večih IDEjev.
plata je kasnej šla v večna lovišča, zakaj nisem uspel ugotovit, ker ni bilo nič skurjenega. priporočam pa ti v vsakem primeru, da dodaš na MOSe (če se ne motim, sta samo 2) košček aluminija ali bakra.
moje izkušnje s tem modom so drugač zelo pozitivne, edino ko boš povezal neko napetost na določen pin je odvisno kam točno moraš dat, ker kokr vem so 3 možnosti. ena NAJ BI ti 100% delala.
uživaj.

lp, T.

P.S.: sorry za prej glede obtoževanja, da si lenoba!

gunserman ::

Connect the AK4 red pin to the AK26 blue pin with a thin insulated wire, do it directly on the cpu, not behind the socket 370.

To sm našel na tej strani in me zanima predvsem ta točka. Piše "do it directly on the cpu" . Kaj je s tem mišljeno?

Ima mogoče kdo sliko ko je to zvezano in izolirano?

Zgodovina sprememb…

Alexius Heristalski ::

Točno to, kar piše. Povezat jih moraš na procesorju z neko žičko.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Tugo ::

vzameš zadosti tanko izolirano žičko, jo na koncih oguliš, porineš v podnožje, porineš zraven še procesor, zapreš in to je to. ne smeš pa lotat sopdaj. ne vem sicer, če res ne dela, ampak jst sm naredu take zlo mejhne zankice in sm dal direkt na CPU in potem na podnožje.

ampak tist imaš za BX133 plato! tvoja ne bo imela socket podnožja ;)

lp, T.

gunserman ::

A pine pa iste povežem kokr kaže na tisti strani al kokr je eden napisu na tem forumu :

izolirano AN3, AJ3, Ak4,
Povezave G35-G37, AK4-AJ5, G34-G36

ali3n ::

http://www.geocities.com/_lunchbox/tual...

tule poišči svojo platko... prebrskaj celo stran - na tone koristih informacij je... pravtako obišči domačo stran forumaša "spajky" - zakladnica znanja, kar se tiče modanja plat...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

gunserman ::

Hvala za pomoč, res ste šmeksi :D Zdej pa ne bom več težil.

Cya in še enkrat hvala.

Alexius Heristalski ::

A plato že imaš?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

gunserman ::

Ne nimam je še sm klicu za BE6 sam nima adapterja zdravn :( . Zdej al BE6 kupm pa adapter posebej, sam adapter dobit je težko, al pa kupm BH6.

Zgodovina sprememb…

Azrael ::

Samo za info: BX6, BH6 in BE6 so vse Slot1 plate in brez Slot1/socket370 adapterja Tualatin ne bo pasal gor!

Socket 370 so napr Abit BX133 RAID (platka za vikat) ali ZM6 (ne vem kako se obnese za Tualatin procesorje).

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Bramac ^^ ::

Za tualatin je naprimer tudi Abit ST6 in gigabyte GA60-xta.

Pyr0Beast ::

Pa ma kdo tulca 1200 za prodat ? :D :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Spajky ::

gunserman, ne vem, če se danes splača zezat z iskanjem in modifikacijami slotketov; mogoče edino nabavit v tujini Slot-T slotket ali pa še to ne, če že nimaš dobre BX plate od prej. jest bi na tvojem mestu rajši malo po oglasih pogledal, če kto prodaja kako Tulc ready plato z obvezno i815ep (b-step) revizijo chipseta, najboljš Asus TUSL-2c ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

gunserman ::

Bom mal pogledu. Spajky ta plata ki si mi jo predlagu ma ddr ram in mam doma sd rame in nebi zdej še ddr kupoval. Če pa veste za kakšno dobro tulc ready plato pa kar na dan z njo. ;) Eh s temi starimi computri so sami problemi >:D

Zgodovina sprememb…

Spajky ::

Asus TUSL-2c je na SDRAM !8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Daedalus ::

He he, kr pridno modaj. Če ti pa ni, mi pa povej, jaz mam doma en pisalni stroj s plato, na katero bi hitro zmontiral tega tulca:D
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tualatin Upgrade Adapter nasel v ZG!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
14411105 (7443) Spajky
»

Matična za intel celeron 1200

Oddelek: Pomoč in nasveti
221516 (1335) ali3n
»

kateri P3 na Abit BH6 (slot1) plosco

Oddelek: Strojna oprema
211737 (1524) Air_Borne
»

pretvornik za slot 1

Oddelek: Strojna oprema
352112 (1713) Spajky
»

Tualatin mod dela!!!

Oddelek: Navijanje
222327 (1775) GTi

Več podobnih tem