» »

pretvornik za slot 1

pretvornik za slot 1

karafeka ::

Imam ploščo abit bx6 2.0

Zannima me, če obstaja kakšen pretvornik, s katerim bi lahko v plato dal hitrejši procesor?

Han ::

Obstaja čisto navaden Slot 1 adapter, ki podpira FC-PGA procesorje (Coppermine jedro). Malo boljši ima še regulator voltaže, še boljši, in seveda tudi dražji, pa podpira tudi FC-PGA2 procesorje (Tualatin jedro). Cene se gibljejo nekje od 3k do 8k SIT. (Da bi kdo pri nas prodajal adapterje za FC-PGA2, še nisem zasledil.)

ali3n ::

Za tualatine (priporočam, ker je relativno pocen - 12k sit za 1.2 GHz...) je en tak enostaven mod - navodila Tualatin na BX mobo
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

TribesMan ::

Na Bx6 v2.0 ti ne priporočam tlačit Tualatina, ker zadeva kuri velike tokove, ta plata pa ima podobno kot BH6 samo 1 par mosfetov, ki zaradi preobremenjenosti radi odletijo in plata postane neuporabna. No lahko ga kupis samo ne smes ga potem glih nevem kaj navijat.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

freserovski ::

jaz ti prodam abit-ov Slotket III adapter (za socket 370)
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

karafeka ::

To se pravi, če ga ne bi navijal, bi mi vse lepo klapalo?

Do kod pa se sploh lahko navije 1400 tualatin?

ali3n ::

do 1,7 GHz komot; z malo sreče in poguma pa verjetno več
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

karafeka ::

Ok, mam še eno vprašanje....

Koliko vas ni uspelo zalaufati tualatina na BX plati??

Ker, se ne morem odločiti, ali naj kupim 1400mhz celija, ali pa naj raje investiram v novo plato, posledično nov ddram in seveda boljši procesor (kar bi prišlo cerka 60.000 - kar je najnižja meja).

Seveda pa je denar vedno problem, zato se zagrevam za prvo varianto, vendar se bojim, da bom vrgel denar skozi okno, če mi ne bo laufalo.

ali3n ::

jaz vem za 3 plate, da tulc dela:
- Abit BH6 rev. 1.0 (BX)
- Abit BX6 rev. 2.0 (BX) (2x - jaz in en prijatelj)
- ECS P6BAT ME - 1.0 (Via Apollo 100) tu je delal ok, sam navijat ni šlo.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

VASkO ::

QDI brilinax 1s dela super
asus p3v4x dela super

kinetik ::

Na QDI brilinax 1s je men tud delo, sam samo 2 meseca pol pa se mi je plata skurla, tak da nisem bil najboljše vole ko sem mogu kupovat novo ploščo na socket 370 namesto da bi si prej kupo ploščo + amd procesor.;(
nic pametnega nimam za povedati

VASkO ::

glej, napajalni del je bil ocino prevroc, ker ni bil zasnovan za tako visoke tokove, kot jih pokuri tualatin in to na nobeni BX plati

treba ga je hladiti, bo dalj casa zivel

Spajky ::

Na moji strani lahk vidite, kak mam jest hlajenje mosfetov urejeno (ki pa za mojo plato in mojo frekvenco ni čist nujno, škodi pa ne; pa tudi še en link za modifikacije ali ne z dosti podatki je tam ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

karafeka ::

Prebral sem podolgem in počez (pa še po diagonali) cel forum glede te teme. Nikjer ni jasno napisano, ali stvar deluje s Super slocket III?
Pa glede na to, da imam bx6 2.0 a je vseeno potrebno povezat pina AM34 do AK36??

Se opravičujem, če so odgovori že bili napisani (v tem primeru bi prosil link).
Hvala ;)

ali3n ::

v mojem prvem postu imaš link do "enostavne" modifikacije slocketa; preverjeno dela na SUperSlocet III (TechTrade, cca 4k sit), Abit BX6 2.0 in tualatin 1.4 GHz; povežeš ta dolgo povezavo, kratke NE, izoliraš tiste 3 rdeče pine...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Lith ::

po čelu mi kaplja, po hrbtu pa curlja, ampak uspel sem tud jaz na Abit BX6 r.2 navit Tualatina 1300(1.5V) @ 1733(1.7V) - 52 °C < in več, sicer s Slocket III in potem na njega še z mod adapterjem za P3&Tualatin (iz ZG, Ve-mil.hr), pa sem prvič prižgal in je začelo malo čudno vroče postajat tam okoli PS/2 priključkov, pa sem se speku na tistih regulatorjih za napetost, pa sem moral nalimat gor hladilna rebra in še en vent zadaj obrnit noter na 90° (hvala ali3n), da piha po njih, pa zdaj upam da bo delalo.... kolk dolgo.... ko mi bo uspelo zagnat winse, bom še kaj napisal, zdej mam samo BSOD-e in podobne... kaj naredit, novo instalirat winse ali višat voltažo (do kje) proca?
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lith ()

VASkO ::

prvo odvij
dela?
ne?
napajalnik je kateri?
presvoh?
kupi novega


oni 90°pa je zrasel na mojem zelniku ;)

Spajky ::

@ karafeka: če bi bil na moji strani, bi videl, da s tem slotketom super dela! One Vid pine je na nekaterih platah treba zvezat, da ne butnejo na proc full voltaže če ne ubogajo biosa in pa če slotket nima jumperjev (varnostni ukrep namesto Vid jumperjev!); na moji ni treba, kako točno na tvoji pa nisem ziher-tiste Vid povezave povejo plati koliko Vcore dat!

@ ali3n: tisti dolgi most je najbolje narediti iz izol.AK4 na AN11 in ne na ak26! in ta slotket rabi dodatno prevezavo odzadi med g35-g37

@ Lith: ne vem kako je s tistim ZG adapterjem na tem slotketu, mogoče bi moral tudi ti tiste Vid pine povezave za Vcore narediti, ker lahko, da ti plata meče full napetost na proc (kolk kaže bios Vcore?) in ga utegneš spalit! Ne vem; mogoče pa tudi s tistim dodatnim adapterjem ta slotket rabi dodatno prevezavo odzadi med g35-g37. A si siguren, da bodo MosFeti zdržali to frekvenco? 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Spajky ::

@ Lith: 52° kaže senzor? pol je notri 65°C... preveri voltažo! še enkrat! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Lith ::

Vasko: odvit dela samo na 1300 @1.5V, napajalnik sicer je max. 300W ampak ne Chieftec & co. = Task (no, dobro si zamislil 90°)

Spajky: VCore lahko nastavljam na Slocket adapterju, v BIOS-u mi pa kaže 1.69 -1.70, razmišljam da bi šel do 1.75 ?
Če bojo fet-i zdržali frekvenco nimam pojma, ker ne vem katero (a 133 MHz), sej plošča ima v BIOS-u tam do 152 MHz možnosti... prej sem imel noter 633 (1.5V) @ 953 (1.95V) in je bil pri istem senzorju na 55° - 60 °, pa je bil hladilnik na procu bolj vroč kot ta zdej (prej ga nisem mogu držat), pa sem dal na fet kar rebra od enega starega proc hladilnika, so ene 3 cm visoki in se po občutku sploh ne zagrejejo (mlačno )
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lith ()

TribesMan ::

Lith kje si kupil procesor in za koliko? Pa ne povečuj več napetosti na tej plati, ker je že 1.7V absolutno preveč. Pazi na hlajenje MOSFETov! Jest sm jih na plati BH6 (ki ima isti napajalni del kot BX6 v2) že uspešno skuril.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Lith ::

Tribes: šel sem v ZG, (tako kot sem prejšnji teden dal post) v Ve-mil in je proc 340 kun, adapter pa 83 kun, pa če kupiš še en ohišje zraven, je še nekaj davka, ki ga dobiš nazaj... heh, imajo pa jih tud v Avteri Lj (bivši PCX) za 13950 SIT z DDV (mislim da je rekel BOX)

- zdej mi komp. dela na 1300 (1.5V) in kažejo Core 1.51V, 39° C, pa laufa samo Winamp, fet so mlačni hladilniki (po moje malo nad 30°), hudo je no, ko vem, kako lepo navijajo, jaz pa bi moral ostat zadaj....
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lith ()

Lith ::

no, zdaj pa sem se ustavil na 1670 MHz @1.55V (129MHz FSB), CPU 45°C v winsih, 46°C motherboard (verjetno pa jih ma CPU tut okol 50°C, sam hladilnik se še zmeraj da držat in se ne opečem), Winamp dela, hardware monitor sem izklopil IDLE cooling (tako da samo odčitava ), hladilnik je pač en bakren Volcano z ventom modificiranim na +7V (ne pa +12V), ker je bil preglasen, pa tut tole zdej pišem na tem kompu (imam še R8500 LE, SB Live !, 2x mrežno k., Promise-ov Ultra100 TX2 kontroler, disk 80GB WD - 7200, 8MB), pa tiste 3 CD-RW/ DVD enote

- Spajky: tisti prog. Discovery pr men znori in kaže kr neki -78, pa noče memory odpret, edino pri benchmarku pokaže 1676 pravilno... drugač pa RamTest 3.0 naredi brez problema (je tut prej na 1.6V @1733 - 133 MHz FSB, pa na 1.7V@ 1733 - 133, sam u Winse pa je delal BSOD)

še vedno sem rahlo razočaran... kolega pa še bolj... je kupu enak proc (sej sva kupovala skupaj) pa mu dela 1733 BP, sam greje se pa 63°C < pa še mal bolj če žene Gothic 2 (prej je mel pa 900@1200 pr enakih temp.)
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lith ()

Spajky ::

@ Lith: ja pol maš pa AbitSlotket in NE tiste g35-g37 prevezave delat; hm, da ni problem napajalc? Hrvati pravijo: Task=šrot! Sposodi si enega orenk za probo...8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Lith ::

ja, verjetno res treba napajalc boljši, sam problem je ker si sposodit ne morem (tle dol pri Brežicah ni možno dobit boljš kot 300W Task), da bi pa kr kupu enga, pa spet men zmanjka xx SIT (eh, j.be.. nezaposlenost)

Lith ::

eh, še nekaj, a bi kdo iz Lj bil tako dober in bi mi nabavil iz Mlacoma ZM-NB32J s tistim lepilom za hladilna rebra, pa bi mi po možnosti še poslal po pošti za ene 500 SIT, ker če grem jaz v Lj z avtom me preveč stane sama vožnja, kot lepilo in 'sluga' pošta skupaj... mi prosim kdo javi
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

TribesMan ::

Lith kaj to je blo pol sam 13 jurejv skup s pretvornikom? To je pa ful poceni! Sej sem videl tvoj oglas prejšnji teden sam nism bil siguren kolk kej stanejo zadeve tam doli. Gledat se mi pa tud ni dal na homepage od ve-mila. Sicer pa bi jest vzel sam procesor, ker tist adapter je brezveze, povežeš in izoliraš par pinov pa gremo!

Drgač pa če rabiš BIOS s Tualatin podporo za BX6 r.2 povej ti ga lahko pošljem. Sem vnesel vse možne mikrokode za vse procesorje od P2-233 do PIII-S-1400. Sicer ne vem če bo kej boljš delal, ker jest še nimam Tualatina gor, z navadnim Celeronom II 700 pa dela OK!

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Lith ::

Tribes: ja, sam tolk denarja (itak morm it spet nazaj menda kupt nov napajalnk, pa davk nazaj vzet.. eeeh); za BIOS pa mi pošlji, če bo očitna razlika, drugače pa te prosim, če mi napišeš, kaj sploh je spremenjeno

še nekaj, kolega s tem proc. ima plato Abit ST6 (jasno novejša od BX6 r2 za nevemkoliko, z Intel 815 čipovjem), pa se mu plata in regulatorji sploh ne grejejo, napajalc Powermax 400 W (enako iz ZG) je kul... peesda men pa so že rebra z regulatorjev stran padl, tak da mi je še lepila zmanjkal in mam vse razmontiran... a je hec v plati al napajalniku ?
kdorkoli?

TribesMan ::

Lith sem ti poslal BIOS. Drgač pa če boš šel dol še enkrat dej me poklič, ker bi tud jest uzel enga Tualatina 1300 ali pa še raje 1200 brez adapterja. Drgač pa če misliš kupovat Zalmanova rebra za na regulatorje ti odsvetujem, ker so prevelika in jih boš moral 3/4 odrezat da jih boš not upašal. Uporabi termalno pasto v vogale pa kapni malo sekundnega lima meni drži že pol leta pa sem že prematal kišto podolgem in počez.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Lith ::

TM: ja, OK, to bo verjetno šele naslednji konec tedna (nekje čez 10 dni), ti bom pa sporočil, pa bo.

... upam, da bo kdo znal povedat kaj mi kuri preveč, nap. al plata, ker mam vse razmontiran... a je hec v plati al napajalniku ? (Spajky ? Ali3n ...)

ali3n ::

Lith - glede na to, da sem imel jaz prej "noname" 230W napajalnik.. pa je vse delalo bolj al manj vredu, je pomojem problem v plati - mal poglej kondenzatorje...;

Jaz sem na regulatorje nalimal razrezan Zalmanov hladilnik za northbridge - z dvokomponentin lepilom, ki je zraven (Mlacom 800+ sit); zadeva se obnese fenomenalno; sicer so rebra ob neuporabi Vaskotovega 90° kolena™ (pobrskaj po njegovih temah) vroča (merjeno z diodo na kablu, potisnjeno v rebra okol 55-60°), vendar se z uporabo ventilatorja ohladijo na normalno mejo (temp. matične - MBM 34°C); proc mi dela na 1.6 GHz brez težav dober mesec;
Je pa res, da se mi je zdela BH6 neprimerno stabilnejša (manj problematična) plata; BX6 2.0 imam samo zato, ker ima 4 slote za ram (4x128mb); Mam pa namen prešaltat nazaj na BH6, samo moram prej zvohat SDRAM 256 module.. :-)))
Na spodnji sliki (žal je neostra...) so vidna razrezana rumena zalmanova rebra na zgornjih dveh mosfetih, na spodnih dveh so rebra modre barve (nek hladilnik od P100)...


Hladim tudi NB - spet Zalman NB cooler, ki ima del "špic" porezanih, ker so pač v napoto hladilniku od procesorja... NB je prijetno topel (recimo okol 40°)

Zaenkrat deluje ok, kako bo v bodoče pa ne vem...

Če bo kdo hodil v Ve-mil po adapterje, se pa toplo priporočam za kos, ali dva :D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

Lith ::

ali3n:
ja zelo podobno imam jaz tudi rebra nalepljena na tiste regulatorje (od nekega starega cel. 400 hladilnik razrezan), pa kondenzatorji so tut še celi (nič napihnjeni), samo na napajalniku po 1 uri čutim že pleh skoraj vroč, brez problema pa dela pač na 1670 Mhz @1.55V (škoda da nimam digitalca, ker tako lepo zgleda moj nered v škatli)
glede adapterja se lahko zmenimo, 1 kom. imam še itak viška, ker ga kolega ni rabil (seveda, če pa ima plato ST6, ki je sam BIOS upg.), naslednjič pa jih lahko prinesem še nekaj, mogoče se mi bo splačalo počakat, da se še kdo zainteresira, da dobim vsaj davek nazaj -> mailaj
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

karafeka ::

Torej nabavil sem 1300 mhz tualatina in super slocket III in USPEŠNO naredil mod. (ma sem bil vesel ko se je pokazalo 1301 mhz ob bootanju).
Največ problemov sem imel z izolacijo tistih treh pinov, potem sem pa s samolepilnim trakom pokril tiste pine v slocketu in je začuda delovalo. Naredil sem povezavo (ala Spayki, BTW: tisti slocket na tvoji strani ni super slocket III) iz AK4 na AN11 in volt mod, ter povezavo na slocketu G35-G37 (spet: hvala ti Spayki). Sem sicer poskusil tudi brez zadnje povezave, vendar se mi procesor sploh ni zbudil.(ne vem kako ti je uspelo brez tega ali3n). Temparatura proca je 37, mosfeti so le rahlo toplejši kot prej na 333A@416.

Malo me skrbi le voodoo 3 3000 AGP, (le s serijskimi hladilnimi rebri), ki se greje ko satan. Ne vem, če je to normalno, saj se je isto grel tudi na 333 in 416 mhz in je bilo vse stabilno. Kakšne so vaše izkušnje s to grafično?

ali3n ::

karafeka - najprej čestitke za tulca :-)
glede vuduja:
V serverju mam sicer Voodoo3 2000 (vse nenavito..)- pa se tud greje ko hudič; za začetek pomaga, da tista odiginal rebra odtrgaš z GPU-ja (metoda "za eno uro v skrino") in jih še enkrat nalepiš gor (tanek sloj lepila, ker original je en "cmok" gor...); priporočam Zalmanov kompletek za NB - v Mlacomu stane 936 sit; dobiš pa hladilnik (ponucaj ga na mosfetih :-)), dvokomponentno termalno lepilo in tubico termalne paste (sploh ni slaba).
Lahko pa original hladilnik zamenjaš s "konkretnejšim"...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()

Mr. ::

Jest laufam tulca 1.4GHz na SuperSocketIII in dela super.

Spajky ::

@ karafeka: ja tisti na moji sliki je se mi zdi Abit-ov, ki sem ga pred časom na hitrco poskeniral pred prodajo.. SuperSlotket-III pa je po moje sploh najboljši za to modifikacijo, sam pri nas je 3x dražji kot zunaj v normalnem svetu...

@ Lith: tri možnosti so: ena (zelo malo verjetna a možna!), da se tvoj Abit Slotket !!! ne "mara" s tem Ve-Mil adapterjem ali pa je ta zadnji narobe nastavljen; druga, da je kaj narobe s plato (probaj menjavat rame po slotih, preveri kondenzatorje, da kaki ni napihnjen) in pa za tako staro plato kot tvoja je vse preko 1,5G preveč - da pralni stroj bo dlje živel dodaj Calgon! :-)

Kar pa se tiče negativnih vrednosti pri Discover Cpu Bench, ne se sekirat, je tako star proggy, da tam zabluzi že pred enim GHz. Čisto druga pesem je pa memory benchmark, posebej 32-bit - MORA ! bit tako kot na moji sliki, ker če ne je nekaj narobe s setup-om (tvojo mašino, katera komponenta posebej treba ugotovit!). Lepo odvij proc na defolt voltažo in frekvenco, pa spet testiraj ram Bench. Če je vse ok (malo primerjaj z mojo sliko), počasi dviguj frekvenco na defolt voltaži dokler gre; ko začne "bluzit", dvigni v biosu Vcore za en korak in Vi/o za en korak in če pomaga, mislim, da dolgoročno kaj višje ne boš res stabilno prišel!

Ko je vse v redu, malo "pregrej" mašino in z WinZip (kot je navedeno na moji strani) stestiraj, da se ne dogaja okvara podatkov! Ta se namreč po Murphy-ju zgodi ko je najmanj treba = beri ko se spremembe zapisujejo v register ali v Fat tabelo na disku ali pri defragmentaciji... in ko komp reštartaš ali drugo jutro pržgeš... katastrofa...(pa varnostne kopije nikjer po možnosti..) 8-)

PS: ta Discover je boljši za testiranje, če je ram Ok kot kar koli drugega ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Spajky ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tualatin Upgrade Adapter nasel v ZG!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
14410838 (7176) Spajky
»

Celeron II @1100, BH6, agp2 in nova grafična? Point?

Oddelek: Kaj kupiti
6998 (903) ali3n
»

Tualatin na BX-u:info-koliko nas je?

Oddelek: Strojna oprema
452947 (1919) sidney
»

Tualatin mod dela!!!

Oddelek: Navijanje
222275 (1723) GTi
»

Spajky - Tualatin strokovnjak:)....potrebujem te!

Oddelek: Pomoč in nasveti
51178 (1073) akulp

Več podobnih tem