» »

Tualatin mod dela!!!

Tualatin mod dela!!!

Jinxy ::

Evo me, tole pisem na delujocem tualatinu 1.3 GHz (zaenkrat) na Abit BE6 plati, zadeva dejansko dela!!!!!!

Najlepsa hvala vsem na tem forumu glede informacij za modding slotketa in sploh ideje za to, da bi dal tualatina na BX plato :)

Sicer je 1.3GHz kar ornk skok iz 500 MHz, ampak meni seveda to ni dovolj...zakaj ne bi dobil še par zastonj MHz če lahko. Pojavil pa se je en problem. V BIOS-u lahko po novem nastavim samo voltaže 1.3-1.5V kar je seveda premalo za kakršenkoli resen OC, saj je 1.5V default voltaža procesorja. Torej, kaj je treba storiti (mogoče še kakšen dodaten mod slocketa), da bo šla voltaža vsaj do ene 1.85V?

LP, Jinxy

P.S. Tolk sem bil vesel, ko je po dolgih mukah in odlomljenih pinih ter dveh uničenih slotketih zadeva končno začela delat, da sem dobesedno skoču do stropa od veselja :)

msmiha ::

BX čipvje res rula. Glede na to kolko je že staro pa kaki procesorji se dajo gor spravit je res neverjetno. Ne vem zakaj ne naredijo še enega podobnega čipovja;)
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

ABX ::

Sicer za tualatin ne vem, vendar za starejše cpu-je se je dalo spreminjat napetost na adapterju in ga je bios zaznal kot "default".
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Jinxy ::

Na adapterju ni nobenih nastavitev za voltazo :(

Problem je, da moja plata zazna kot default voltažo 1.3V?!?

sidney ::

ti bi verjetno rabil nekaj podobnega:
http://www.overclockers.com/tips317/
Marjan streli !!!! Lisice so Mici zagrable !!!!

Spajky ::

ti sam na slotketu odzadi zalotaj skupaj taprave pine za 1,5Vcore (glej kombinacije v Intel datasheetu!) z žičko..se mi zdi: Vss-Vid2-Vid25mV (Vss=masa=gnd)..8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Jinxy ::

Zdaj pa bo....glede na tabelo v Intelovem datasheetu sem povezal VSS in Vid3 in imam sedaj za default voltazo 1.70V, nastavljam pa lahko voltaze od 1.30-1.90V kar je glih prav :)

Problem se je pojavil nekje drugje...moja plata (BE6) je v osnovi 100MHz plata in nima 1/2 AGP in 1/4 PCI dividerja, ceprav grejo frekvence do 150 MHz. Skratka, pri visjih frekvencah pocepnejo druge komponente, ne pa CPU.

FSB je sedaj na 124MHz in dela 100% stabilno z voltazo 1.85V, vec pac ne bo slo, vsaj s to plato ne....

Je pa razlika v primerjavi s starim 533 MHz Celeronom ogromna, da ne recem nepredstavljiva, res si nisem mislu, da bo taka razlika!
Primer: pretvorba DivX filma v SVCD format za gledanje na DVD predvajalniku (TMPGEnc) --> prej je trajala zadeva pri povprecnem filmu cca 12-15 ur, zdaj pa 2.5-3h :))

ABX ::

Nekater BX plate z 133Mhz FSB-ja so same preklopile na pci 1/4, pa čeprav uradno ne podpira.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

mat3j ::

JInxy daj povej ti men iz kirga sltketka al kaj je si to ven naredu pa če maš kaki načrt PLIS!:\

mam en msi ms-6905 master slot ena adapter a se ga da skulirat????:D

Jinxy ::

Tocno za tvoj adapter ne vem, ce je FCPGA-->SLOT1, potem se verjetno da :)

Jest sem to naredil na Super Slocketu III, ki ga prodaja Techtrade v LJ, lahko ga pa tudi narocis preko interneta!

ali3n ::

No - končno sem prišel do BX plate... in - JA - Tualatini so zelo navijalni. Brez težav sem spravil mojega 1,2 GHz na 1.6 GHz (FSB133), napetost 1,65V. :D :D :D :D

Plata: Abit BH6
Proc: Tualatin 1,2 GHz;. stepping SL68P
Super Slotcket III + VeMill adapter
RAM: 3x 128 MB

hlajenje je zaenkrat serijsko; procesor se niti ne greje nevem kako (ročni test, ker ni temp. senzorja...); bo pa treba hladit mofsete in kondenzatorje>:D - peklensko vroči so.
Mam pa občutek, da bi šlo še naprej (ob primernem hlajenju), samo moja platka premore max 133 MHz....

- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()

msmiha ::

Kak se te lahko kondenzatorji grejejo ? To se pod nobenim pogojem ne bi smelo gret razen če je v bližini kaki element, ki se greje in oddaja toploto kondenzatrojem.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Marjan ::

ali3n: "1,2 GHz na 1.6 GHz (FSB133), napetost 1,65V"

Potem si pa točno na istem kot jaz :))

Sprva sem imel voltažo na 1,7V pa je bila prevelika (celo občasno sesutje) in sem dal na 1,65V pa je rock solid in še temp. proca je za kako stopinjo nižja:
Idle=37°C
Full=41°C

Mosfete pa obvezno hladit! Sej ena rebrca gor nalimaš in itak čez njih piha vent od procesorja.

Kondiji se mi pa ne grejejo. Imam plato BX133, ki je glede tega nekaj izboljšana.
To zna bit problem! Če se ti bo kaki kondi napihnu, raj znižaj FSB.


ps:
Dosti več kot na 1600MHz, ti itak ne bi delal, zato se ne sekiraj. Jaz sem ga uspel navit do 1700MHz, pa ni bil kej preveč stabilen.

pps:
Tulci so zakon :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marjan ()

ali3n ::

Kak se te lahko kondenzatorji grejejo ? To se pod nobenim pogojem ne bi smelo gret razen če je v bližini kaki element, ki se greje in oddaja toploto kondenzatrojem.
Možno - med njimi sta mofseta, ki željno čakata reberca...:D (trenutno je proc "odvit" na default - 1,2GHz...)
Samo topla je tud una vrsta kondenzatorjev za slotom - 6jih je; in ne samo gruča 4ih nad mofsetoma... nasploh je plata mal butast narjena, ker se vogal z mofseti nima kam "zračit" - na eni strani ga zapisa Slot, na drugi in zgoraj napajalnik... :\

slikca:

- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Jinxy ::

Blagor enim....jest ga moram poganjat na 1.90V, da je 100% stabilen na 124 FSB, kar znese 1612 MHz (original ja 13x100).

Če ga dam na 133 MHz FSB, se sploh ne zbudi, samo tema :(( A je možno, da je to zaradi AGP-ja, ki v tem primeru deluje na 89 MHz? Moja plata (BE6) namreč nima 1/2 delilnika za AGP, ampak samo 1/1 in 2/3. Hlajenje sigurno ni problem, saj se procesor zelo malo greje, pa še gor imam pa namontiran hladilnik od BOX verzije AThlona 2400+, ki je več kot dovolj zmogljiv.

sebastjan v ::

Ali kdo mogoče ve, če se pri nas kje dobi adapter fcpga1->fcpga2?

Vanich ::

Ja, mene tud zanima; kje bi dobil slot pretvornik, koliko košta, pa nabrzaka opis moda.? BH6 plata.

Marjan ::

Jinxy: Imaš pač smolo, dobil si primerek proca, ki se ga ne da dobro navijat.
FSB grafične skoraj ziher ni problem, saj meni dela Voodoo3 na 89MHz, brez problema.
Proc pa (1.2 na 1.6GHz) že na 1.66V napetosti.

Glede adapterjev, pa jih menda še zmeri prodajajo v Zg.

sebastjan v ::

Marjan- vidim, da obvladaš te stvari okrog tualatinov...
Ali bi delal tual. na plati QDI Advance10B(čipovje Apollo 133A)-seveda z adapterjem?
Pa kako to, da ga pri nas ni mogoče dobiti?

Zgodovina sprememb…

Marjan ::

Uf, tolk pa ne obvladam, da bi kar za vse plate vedu a bo delal, al ne. :\

Ampak sodeč po temle (LINK) bi moral Tualatin z adapterjem delovati.
Saj je plata skoraj identična moji (BX133), še rahlo novejša je ker ima AGP4X.

Probaj na netu najti, če je komu uspelo na tej plati laufat Tulca (lahko tudi brez adapterja - z modifikacijo - povečeš par pinov na procu - okol tega je na ST ogromno po forumu besedila!!)

Glede adapterja pa vem, da še pred 1 mesecem ga v Slo. ni bilo. Za danes nimam podatka.

ali3n ::

Sebastjan: če ti plata podpira 100 MHz FSB bo zelo verjetno delal... moj je delal na Elite P6BatME (VIa Apollo pro). Problem Viinih (Apollo) čipsetov je stabilnost ob "nestandardnih" hitrostih PCI in AGP vodil. Morda bo šlo do 112, kaj več pa skoraj ne verjamem (men niti do 112 ni šlo); glede na to, da imaš Apollo 133 bo z malo sreče delal na 133 Mhz, kjer se (poglej v knjigco če je to res) delitelj za AGP spremeni iz 2/3 v 1/2; moja Abitka npr. tega nima - AGP laufa na 89 MHz...
Zakaj tega Tulc adapterja ni v Sloveniji pa ne vem. Pred novim letom, ko sem ga iskal, so mi vsi ponujali Slotcket adapterje, češ "sej to je to"... pač ne vejo, kaj prodajajo...
Glede modifikacije Slotcketa - mislim da ima Jinxy modificiranega - morda bo povedal, kako in kaj.:D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

matter ::

Hm vprašanje.
Plata je BH 6. A je dovolj Adapter Super Slocket - III.
Pa še al s tualatin mislite Celerona (tualatin) al pentium 3 ?

Sem že ven iz tele "stare robe:)"


tnx

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matter ()

GTi ::

Na moji ABIT BE6II & 1200 box tulcu pa nikakor nisem mogel FSB spraviti več kakor na 110 MHz pri 1,3-1,5 V, čeprav mi gre bios do 200 8-O
Potem pa sem volt-modal nogice na procu, ker SLOTKETa nisem hotel lotat in mi je enkrat bios podpiral 1,85 V pa kljub temu ni zaštartal ne na 124, kaj šele na 133 FSBju , tudi kljub spreminjanju voltaže se ni zbudil, potem pa sem nogice povezal po drugi metodi in je šla voltaža na 1,75 V max, nakar mi po nekajkratnem neuspelem resetu, izklopu PSUja in batery jumper switchanju ostane monitor črn in zaključek je bil, da so se volt-regulatorji ubesli...zdej je pa na AGTju na operaciji, jaz pa:(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Celeron 1300

Oddelek: Navijanje
262278 (1655) karafeka
»

Tualatin Upgrade Adapter nasel v ZG!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
14410867 (7205) Spajky
»

Tualatin na BX-u:info-koliko nas je?

Oddelek: Strojna oprema
452954 (1926) sidney
»

pretvornik za slot 1

Oddelek: Strojna oprema
352054 (1655) Spajky
»

Spajky Celeron 1200 Help

Oddelek: Navijanje
401433 (1035) damchy

Več podobnih tem