» »

Matična za intel celeron 1200

Matična za intel celeron 1200

gunserman ::

Imam Intel celeron 1200 socket 370 FC-PGA2. Me zanima če bi šel ta procesor na to matično? Ali se bolj splača to matično?
LP

Marko

Tomay ::

Mislim, da bi obe plošči moral malo predelat, da bi podpirali tualatin.
Voodoo 4Ever

Engineer_SLO ::

točno,na obe plate ne paše omenjeni celeron,ker je zaznovan na drugi zasnovi kakor so bili procesorji celeron do 1100mhz....:\
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

gunserman ::

Kaj je tualatin?

Tomay ::

Tualatin je ime za jedro intelovih procesorjev. Najlaže ga prepoznaš, ker ima edini od socket 370 fcpga procesorjev heatspreader. Jedro je pokrito s kovinsko ploščico, za razliko od copperimne procesorjev, kjer si jedro videl (in lahko tudi odkrušil)
Voodoo 4Ever

ali3n ::

Tualatin je serija Celeronov - od 1.0 GHz (imenovan 1.0A) do 1.4 GHz; skupna lastnost je, da ima za enkrat več predpomnilnika (256k L2), voljo do navijanja, dobro razmerje cena/performance;
Pred leti so bili odlična nadgradnja starih sistemov (Cel 300, slot1,...) -> za mali denar (novi, BOX verzije so bli ~14.000 sit);

Glede plate - z malo dobre volje, koščkom tanke žice, mirno roko in navodili delajo Tulci na večini čipsetov (BX, VIA, SiS) starejših plat;

nasvet: v iskanje vtipkaj iskalni niz "tualatin" ali "tulc" in beri; v tistih postih so tudi povezave, kako zmodat socket370.

PS: pri meni en Cel 1,4 še vedno veselo opravlja svoje poslanstvo (plata BH6)
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

gunserman ::

no moja plata je sicer dobra, sam se mi zdi da je preobremenjena, ker odkar sem dal v pci slot mrežno mi vse crkuje, ker imam v pci slotu tudi grafično, a se jo da kej izbolšat?

Bramac ^^ ::

A bi se dal dobit novo matično, z podporo za celerone z jedrom tualatin?

Brane2 ::

Povprašaj na Avteri če imajo v razprodaji še kako od starih QDIjevih plat ali kaj podobnega.

Novih plat za te stvari na mojo žalost ni.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Bramac ^^ ::

Najdu v mlacomu tole: klik

Samo tole je 21k. Malo drago za star procesor :\

Tale matična je pa kr bomba. To se mi zdi zelo dobro, da so naredili tako dobro matično za starejše procesorje. Pohvalno!

Zgodovina sprememb…

ali3n ::

P6S5AT sem imel jaz pred kakim letom - kupil na Bolhi za ~10k sit; odlična (neproblematična) plata, hitra, stabilna...;
...dokler ni "zgorela" - regulatorji napetosti (mosfetki)...

preglej stare teme, najdi kako Abit BX6 ali BH6 plato (oglasi), zmodaj socket po navodilih in uživaj v brzini;

Drugač je še nekaj plat, ki imajo Tulc podporo (se mi zdi da Intelov 815), sam novih ni; Avtera je pa te QDIje že zdavnaj prodala (pucamo.skladišče.če.kdo.kej.rabi.press)

še en skrinšot - v spomin na stare cajte:


@jani: po hitrem pregledu Mlacomovega cenika te plate nisem zasledil... si videl, da jo imajo? :\
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()

zvery1 ::

Mam se vedno tulca 1300:)) Sem ze rekel da bom zamenjal komp pa ga se vedno nisem,
ker mi tale proc prov dobr sluzi na tem sistemu.
igre tecejo veliko lepse na mojem kompu, kot pri kolegu ki ima C1700 128L2.

Uglavnem tulc se vedno rulz:D
AMD X6 1090T, 16GB DDR3, GF 750Ti, Gigabyte 890XA-UD3,
1 x SSD, 4 x HDD, running Ubuntu 14.04 x64

Bramac ^^ ::

Ja tud jst sm iskal na ceniku pa je ni :P Našel sem jo tukaj, predzadnja matična.

Ampak to je predrago. Sicer nevem kaj je narobe s to plato ki jo ima gunserman (moj brat), ampak v windowsih mu vse še dela, če pa zažene kašno igrico z vklopljeno wireless mrežo pa vse crkne. Če je brezžična kartica zunaj (vzeti iz rač.) pa vse dela. Sicer je pa najbolš da gunserman pove model plate (iz cpu-z), pa boš povedal a je dobra al ni.

ali3n kok pa pridejo QDIjeve?

gunserman ::

ja mam via 601-686A

ali3n ::

Pojdi v BIOS in izklopi VSE izhode, ki jih ne potrebuješ (COM1, COM2, LPT,...) -> tko sprostiš kak IRQ - bi se moglo poznat;
pa - po spominu - so neke finte, da si PCI reže delijo IRQje (tle sledi pretepanje komponent); najvišja in najnižja al kako že gre; skratka - spucaj Bios, nato pa še mal pretikaj kartico -> more delat.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Bramac ^^ ::

ali3n to za sklopit com1,2 lpt misliš v manage power al kaj je že? Sva spremenijala še druge nastavitve, sprobala in isto ;((

gunserman ::

singel player dela dobr sam da zalaufam igro prek lana se mi ustav zvok in pokaže črna slika wtf? pa tm k je blo treba IRQ -je nastavlat nism vedu kolk, al 5,7,9 ... ? Čim več al čim manj jest sm dal najmn.

Zgodovina sprememb…

gunserman ::

V biosu sem disejblu com1, 2, lpt, ker nbenga nč ne rabm, zdej morm sam še IRQ nastavt sam se mi sanja ne kako!! Prosim za pomoč, na pci slotu mam sam grafično pa wireless kartico.

ali3n ::

IRQ daj na "Auto" - če obstaja... naj jih nastavlja sistem sam tko kot hoče
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()

gunserman ::

Ja sm dal sam še skos ne dela po mojem da je neki druzga krivga da to ne dela, ker sm že vse probu nevem kva bi blo narobe :( , no vseeno hvala za pomoč.

Lp

_Marko

ali3n ::

Probi dat Wireless kartico v drugo PCI mrežo;
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

gunserman ::

kako mrežo mislš pci slot? wireless mrežno sm dal že na drug pci slot pa ne dela:(

Zgodovina sprememb…

ali3n ::

lapsus - režo sem mislu napisat;

jah - ne vem; ven jo vrzi, probaj z drugo (znamko) wireless, poglej po nastavitvah,...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tualatin Upgrade Adapter nasel v ZG!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
14410857 (7195) Spajky
»

Katera plata za intel celeron 1200 tualatin???

Oddelek: Kaj kupiti
271593 (1372) Daedalus
»

kateri P3 na Abit BH6 (slot1) plosco

Oddelek: Strojna oprema
211672 (1459) Air_Borne
»

Ali gre Celeron socket 478 na maticno s socket 370 ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
9769 (671) ali3n
»

Najmočnejši procesor

Oddelek: Strojna oprema
181647 (1076) blazp88

Več podobnih tem