» »

Windows XP - do koliko uporabnikov iz mreže?

Windows XP - do koliko uporabnikov iz mreže?

pirx ::

Pozdravljeni!

Zanima me, če ve kdo mogoče, ali ima Windows XP omejeno, koliko uporabnikov se lahko priklopi na deljeno mapo? Stroj, ki je glavni v skupini 15ih računalnikov, ima eno deljeno mapo, na katero jih je bilo priključeno 14. Petnajsti pa več ni šel, ker je napisalo neko napako v stilu, da dostop do tja več ni mogoč zaradi omejitev. Kolikor vem, ni nobenih omejitev na tistem računalniku...

Hvala!

Climber ::

Ja, na žalost ima omejeno do 15 uporabnikov!
V Win98 pa ni omejitve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Climber ()

Microsoft ::

Najvec na XPjih jih gre 10. klik Tak da nevem, na kaksen nacin je tebi uspelo to prekoracit.

Mogoce si pa odkril bug. Opis mal, kak so se povezal pa to. Al pa kako sliko dej posl.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

pirx ::

Hvala za razjasnitev! :) No, v bistvu mi je samo bilo rečeno, da jih je šlo 14 in da 15 ne gre, ampak verjetno so samo po omrežju brskali in ne v mapah - torej predvidevam da jih je bilo 10 dejansko priklopljeno. Bom še preveril, če pridem do drugačnih ugotovitev, vam sporočim.

Hvala!!!

civava23 ::

Lahko pa mapo daš v uporabo tudi za več kot 10 uporabnikov hkrati, z programaom NT switch ( UPORABA NA LASTNO ODGOVORNOST !!!) ki ti v spremeni nastavitev v registru in omogoči deljenje mape za p0oljubno število uporabnikov.

Zanimivo je, ko zaženeš program, vidiš, kaj se vse skriva v tvoji instalaciji XP - XP server verzija ( ki jo vsebuje inštalacijski CD XP - aktiviraš pa jo le z spremebo v registru, ki jo naredi NT switch).

Meni zadeva dela dobro na XP in 2000. Baje je pa uporaba NT switch prepovedana s strani Microsofta >:D >:D >:D >:D .

pirx ::

Bom preizkusil, hvala ti za info!!! :D

Self-Defence ::

Jst pa tega programčiča ne najdem. Če se da komu gor dat kakšen url gor, bi mu biu zelo hvaležen.

LP

ToniT ::

V Googla vpiši NTSwitch.
Vendar pazi! Nekatere zadeve ne delujejo, pa še BSA te bo preganjala.
Osebno mislim, da se zadeva ne splača. Posebej ne v poslovnem okolju. (Pred leti sem ta program sprobal...) Za 15 računalnikov se že splača imeti domeno (Samba 3 je odlična zadeva za take stvari - pa še zastonj je....)

Tomay ::

TU
Voodoo 4Ever

Self-Defence ::

Najlepša hvala Tomay. Sem preveč hitro iskal in sem v googla napisal TN Switch, zato nisem nič našel. Sicer je res boljše postaviti domeno, se popolnoma strinam. Samo me zanima kako stvar deluje.
Hvala lepa

LP

pirx ::

Oj!

Nazadnje, ko sem ta program preizkusil na testnem računalniku, sem ga zrušil :) Ali se je komu še to zgodilo ali pa sem imel smolo?

Sicer pa se je spet pojavila potreba po več-od-10 uporabnikov na XPju in me zanima, ali mogoče ve kdo, če je že kaj novega na tem področju?
Hvala!

Tomay ::

Sicer ne vem če je to isto, ampak to ti lahko dvigne mejo ip protokola na 50 uporabnikov.
Voodoo 4Ever

pirx ::

Hvala za link! Danes popoldan sem ga že preizkusil, ampak žal brez uspeha. Še vedno se lahko poveže samo 10 računalnikov. Mogoče pa delam kaj narobe? V bistvu sem zagnal samo .exe file, dal nekajkrat "yes" in to bi moralo biti to.

Tomay ::

Zgleda je to samo hack za ip protokol, na pa tudi za skupno rabo. Bo treba še kaj drugega probat.
Voodoo 4Ever


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povezava dveh racunalnikov preko routerja?

Oddelek: Omrežja in internet
302171 (1535) kratos
»

workgroup -> domena

Oddelek: Omrežja in internet
374373 (3191) bastadu
»

Windows Server 2003 - mnenje ? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Operacijski sistemi
47028783 (12217) darkolord
»

Windows XP so zares šteti dnevi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13015533 (10812) tinlad3n
»

Kako z passwordom zaščititi program pred odipranjem

Oddelek: Programska oprema
151251 (1095) Microsoft

Več podobnih tem