» »

Kako ste zadovoljni z zvočnimi "kartami" (codeci) na nForce3 in nForce4 platah?

Kako ste zadovoljni z zvočnimi "kartami" (codeci) na nForce3 in nForce4 platah?

kuglvinkl ::

Well, kako je s tem?

1. Kakšna je kvaliteta zvoka?
2. Kakšen je performance hit, ker kot vemo, nobena od teh plat nima DSP procesorja in mora vse delo opraviti CPU prek driverjev. Oz. bi kdo benchal z zvokom in brez njega v popularnih špilih?

Še posebej me to zanima glede na večni MCP-T.
Your focus determines your reallity

CCfly ::

1. Kakšna je kvaliteta zvoka?
Sem bolj gluh, pa še ozvočenje ni ravno najvišje kvalitete. Še vedno pa mislim da je dobri stari Creative SB 64 Gold, ka se tiče zvoka prekašal obe rešitvi (prvi teden se mi je zdel zvok na MCP-T neverjetno plehek, potem sem se pa navadil).
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

kuglvinkl ::

Da neki razčistimo glede MCP-Tja. Na analognem izhodu sliši kodek, če uporabiš digitalno povezave, gre pa mimo tega. Tko da, ne vem o katerem sistemu ti govoriš? In ja, je možno, da je na plati, ki ima MCP-T poceni kodek.

Creativove rešitve pa nisem nikdar imel. In me matra, da če bi zdej zamenjal, da bi moral obvezno nabavit še zvočno - pojma nima katero (in to me dokončno odvrne od nakupa).
Your focus determines your reallity

CCfly ::

Na analognem izhodu sliši kodek, če uporabiš digitalno povezave, gre pa mimo tega. Tko da, ne vem o katerem sistemu ti govoriš?
Analogen.

In ja, je možno, da je na plati, ki ima MCP-T poceni kodek.
Me sploh ne bi presenetilo (8kra+).

Seveda je moje mnenje popolnoma subjektivno, da ne bo kdo mislil da hočem koga prisiliti v nakup zvočne kartice. Razlike med nForce 2 in nForce 3 pa nisem opazil (razlogi so v prejšnjem postu), tako glede kvalitete in glede obremenitve procesorja (zakar je verjetno odgovoren hitrejši procesor). Verjetno bo lahko kdo podal meritve s primerljivima sistemoma.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

kuglvinkl ::

Verjetno bo lahko kdo podal meritve s primerljivima sistemoma.

Ja, predvsem to me zanima. Namreč, pri dražjih NF4 platah sem prepričan, da gor limajo dražje kodeke. In ti so na dokaj dostojni ravni glede kavlitete zvoka.
Your focus determines your reallity

PEK- ::

Do zdj sm tut js raj uporablu dodatno PCI zvocno (sb live value!) .. zdj ko sm sel pa na nf4 pa mam ze integriran live 24-bit ... pa nism niti probal kko bi blo ce bi pustu raj staro notr.. sj velke razlike najbrs neb blo glede na danasnje procesorje...

Sicer pa s to onboard zvocno nimam nobenih tezav, glede kwalitete pa neb znal povedat k pomoje teli logitech 2.1 ne dajo vse vn iz zvocne tok lepo k bi se lah dal... pa tut ne razlocm js to kej prevec, nenatrenirana usesa.. bi mogu u fan factory hodt -> ja to bo :( :P

_Dejan_ ::

razlike med MCP-T in sedanjo NF3(DFI) nisem opazil vendar uporabljam analogne izhode in MCP-T pride do izraza šele pri optičnem izhodu.

PEK-: Če si mislš natrenirat uho ne hodi v FanFactory ker majo ozvočenje v podnu(katastrofalno).
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Klemenn ::

nwem no, ampak moraš bit že poomjem kaki avdiofil, da razločiš kvaliteto zvoka, na recimo 2.0 ali pa 2.1 zvočnikih.

sam uporabljam onboard za eni stari MSI plati in pa onboard na DFI lanparty (nforce 3 pro)...pa niti ne opazim razlike, opazim prej če je že sam zvok kaka slaba kvaliteta

mam doma sblive value tut...pa ne opazm razlike


no, offtopic pa...pridte mau nižje u trebne u afriko....dobro ozvočenje (opaziš kok je tist wooferček doma švoh ;) ) pa še najsodobnejši laserski sistem

dxx ::

Kuglvinkl uzem Audigy Ve al neki tacga za 10k- odlična zvočna.

jest10 ::

Jebediah:
mal offtopic. Afrika sploh nima tako dobrega ozvočenja. Ima zelo slabo akustiko-zraven subou že seka, kakor greš pa malo stran pa samo še nekaj tolče brez prave globine.

Tic ::

Jaz mam MSI K8N Platinum. Sem si rekel, da ne bom notr zvočne tlaču, bom kar onboard solucijo uporablju, moj SB Live! 5.1 Digital pa prodal za par jurčkov. Po 20 minutah sem zatlaču nazaj SB Live. Mislm, men se zdi da je zvok obupen na intergrirani zvočni. Uporabljam pa Sennhieser slušalke.

PS: Itak pa rabim še mal boljšo zvočno, saj se ukvarjam z zvokom :)
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

kuglvinkl ::

OK, se da komu benchat z onboard zvokom in s karto vsaj enakovredno Audigy 1? Da vidmo kolk CPU pobere.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

_Dejan_ ::

A mogoče pride v poštev z enablano onboard in disablano onboard zvočno kartico? In če povej v katerem testu naj testiram.
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

kuglvinkl ::

Ja, super, tudi to pride v poštev. Poleg tega, da diseblaš, tudi v parametrih igre nastavi na no sound. Že to bi po moje zadoščalo in ne bi rabil nastavljal v BIOSu disableat zvoka.
Your focus determines your reallity

_Dejan_ ::

No bom pa jst to stestiral pa popoldne poročam.
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

kuglvinkl ::

Fino! Čakamo na rezultate.
Your focus determines your reallity

VASkO ::

jaz lahko bencham. mam giga k8ns ultra-939. winchester 260x10 pa zvocna audigy2 pa pol se ta onboard 7.1 (realtek alc850 kodek). povej benche pa bom kaj zbenchal.

kuglvinkl ::

Ja, super. benchi so ta glavni naslovi špilov: UT2k, Doom3, HL2.

In če lahko stestiraš pri UT2k 1. no sound, 2. 3D audio, 3. HW 3D audio, 4. HW 3D audio + EAX.
Your focus determines your reallity

Tic ::

Povej kaj benchat, pa ti bom.

edit: bom pogledu ce mam kej od tega gor .
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

CCfly ::

Načeloma bi lahko nekdo tudi znižal frekvenco na AMD64 in primerjal nForce 2 z nForce 3/4.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Tic ::

Zakaj bi nizal? Jst mam 2GHz A64, na taki ferkvenci tudi AXP laufajo...
persona civitas ;>

CCfly ::

Zato da boš slišal kaj prihaja iz zvočnikov ;).
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

VASkO ::

mam samo HL2, je vgrajen kaksen timedemo kot je to v UT? in ce je, kako ga zazenem?

pa 3dmark2003 se ma neke sound benche, ce te to zanima

kuglvinkl ::

Huh, zdej UT2k ma svoj bench.

Za HL2 pa ga je treba snet: link.

Pa še za FarCry, če se ti kje valja po disku: klik.

pri 3dM2003 pa ne vem kaj so to zaeni benchmarki glede sounda... bom pogledal.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

V konzolo napišeš:

record MOJ_DEMO

Pa potem za benchanje:

Playdemo MOJ_DEMO
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

cbelica ::

A to v HL2?

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

TribesMan ::

Performace hit niti ni tako velik... Ker so sodobni procesorji že tako močni da tisto procesiranje zvoka ne požre veliko. Vsekakor je to pod 5%... ponavadi pa tam okoli 3%. Pri MCP-T ali kaki drugi hardwareski rešitvi je to v okolici 1%.

Kvaliteta analognih izhodov pa je enaka kot na nForce2 platah (z ali brez MCP-T)... ponavadi je to ALC 650 (če ima plosca 6 kanalni zvok) ali ALC 880 (če ima plošča 8 kanalni zvok) Kvaliteta je zadovoljiva in razlike med onboard codecom in recimo SB Live ne boš opazil, razen če imaš res dobro ozvočenje. Live je boljši predvsem na področju šuma in motenj, saj se zaradi kopice komponent na osnovni plošči to pri integrirani zvočni kartici zelo rado pojavi... Nekoliko boljše plošče z NF4 imajo sedaj codec na posebni "kartici" ki jo vtaknemo v namenski priključek. Tako zmanjšamo vpliv motenj in podobnih reči...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

glinik ::

Jaz sem primerjal, moj Sounstorm na NF7 plati in Audigy 2 ZS (mislim da je). Slišne razlike ni bilo! Primerjal sem preko klasičnega analognega izhoda na PMC DB1 zvočnikih in na kombinaciji pred. + končna stopnja (lampe). To je seveda stereo.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

_Dejan_ ::

evo jst sm naredu test v FarCryu:
PC Games Hardware Demo - Maximum detail 800x600 1024x768 1280x1024
Onboard sound 95,19 FPS 96,03 FPS 80,89 FPS
No sound 103,39 FPS 101,90 FPS 81,62 FPS


Pa še linki:
FarCry bench Onboard soundoff
FarCry bench Onboard soundon5.1
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Tic ::

in razlike med onboard codecom in recimo SB Live ne boš opazil, razen če imaš res dobro ozvočenje.

Se ne strinjam.
persona civitas ;>

Mr.B ::

ZA razne ADI čipe, sicer nima veze z Nforcom, je v primerjavi sledeče.
Za FarCry trdim sledeče : Stopnja pred Arhivom, mislim da je rebelion, se na Creativu z audigy karto sliši sledeče. Ko izjavi un There is a war zone out there, dejansko slišiš spopad zunaj.
Za ADI kodek AD1895 pa sem probaval vse nastavitve za zvok, in probal tudi full na glas dati, ampak znotraj streljanja nisem slišal. To sem ugotovil zgolj slučajno ker mi Vmware z onboard mrežno ne dela, pa sem zaradi placa moral ven dati creativa , pa uporabiti onboard zvočno. Pa tudi reinštal ni pomagal, tako da konkretno razmišljam da se bom odpovedal dodatni mrežni, ker je dogajanje bolj poden, tudi zvok je malo čuden oziroma drugačen.

En izmed zadnjih testov : http://www.anandtech.com/multimedia/sho...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Tic ::

persona civitas ;>


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera zvočna?

Oddelek: Kaj kupiti
101023 (873) kikicar
»

Matična plošča Asus A7N8X Deluxe vs. Abit NF7-S

Oddelek: Strojna oprema
291336 (1076) Caligula
»

Katero nForce2 plato (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
47930347 (16942) Jaffa
»

default zvočna vs Live! mp3 quality

Oddelek: Strojna oprema
9854 (750) gumby
»

Barton, se splaca? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
894560 (3643) Sergio

Več podobnih tem