» »

default zvočna vs Live! mp3 quality

default zvočna vs Live! mp3 quality

hlodek ::

Oi!
Imam asusko A7V8X-X in sem končno priklopil komponente na računalo. MP3ji se seveda slišijo veliko boljše. Zdaj me pa zanima če bi se še kaj dosti poznalo ako kupim SB Live! ali kaj za podoben denar. Za Audigy trenutno ni proračuna. Možnosti sprobat na žalost nimam. Nekateri pravijo, da se MP3 kvaliteta ne pozna pri različnih zvočnih. Zanima me pa seveda praksa. Se dosti pozna ali ne?

Hvala že vnaprej za vaš trud in odgovore:P

MadMax ::

Razlika je. Velika.
Vprašanje pa je, ali jo boš ti slišal. Odvisno tudi od zvočnikov, ki jih imaš priklopljene. In odvisno, ali je tebi tista razlika vredna vloženih dinarjev.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

OwcA ::

Zvočni del MCP-Tja (del nForce2 nabora) se lahko skorajda postavi ob bok Audigyju 2, Live! pa pusti za sabo na celi črti. Soundstorm certifikat ni kar tako.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

hlodek ::

owca:
Kaj ima to veze s to temo? A je na moji plati tudi isto kvalitetna zvočna kot Live! ali Audigy?

OwcA ::

Ups, slabo prebral ime plošče, sem mislil, da imaš A7N8X. :8)
ViA pa res nima pretirano kvalitetne zvočne, še vedno pa je na nivoju SB Live!.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Lio ::

če zvočna na plati ni v rangu unih z nForca2 (iin podobnih) se ti splača kupt SB Live. Čeprov je Audigy le niki jurju draži, tko da premisel.

Razlika pa je. In to očitna.

cekr ::

Na plošči imaš Realtekov čip. Za silo je dober. Zadnje čase so tudi kolikortoliko popravili gonilnike. Tudi zvok je dovolj čist. Sicer tebe mogoče ne moti, meni pa ni všeč, da je zelo kovinski zvok, kar pa se ne da nikakor odpraviti.
No, vsak ušesa imajo svoj okus.
Ni pa ta čip primerljiv z Audigyem.
Če nisi pri denarju, zankrat potrpi z Realtekom, kasneje si pa kupi pravo kartico.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Lio ::

Pa Audigy ma še firewire, kr ji lohk štejemo v plus(če ga seveda potrebuješ)

redspeed ::

Nisem slišal sicer te onboard zvočne lahko pa ti povem nekaj izkušenj iz prve roke.

Nasplošno so bile vedno onboard zvočne zanič ali pa popolnoma dovolj. Precej je odvisno od tega kakšne zvočnike boš uporabljal in seveda tudi od tvojih ušes oz. posluha. Če imaš 2pack standard PC speaker sistem potem nima smisla.

Če pa uporabljaš vsaj kak soliden 5.1 računalniški sistem je razlika precejšnja. Na hifi opremi toliko bolj.

Jaz imam A7V333, ki ima onboard C-media 5.1 sound in bi "naj bil približno tako dober kot Live!". Povem ti iz lastnih izkušenj, da ni niti blizu Live-a. Sound je naravnost "ogaben". Namreč uporabljal sem jo ko sem prodal Live-a 5.1 in čakal na Audigy2. Vmes sem stestiral tudi Audigyja prve generacije, ki me ni prepričal v menjavo Live-Audigy. Osebno mi je bolj všeč zvok Live-a, ki je res morda malo manj čist a definitivno bolj barvit in udaren.

Audigy2 je pa popolnoma druga zgodba. Edino, kar je pretirano je cena, ki se mi še vedno zdi previsoka za Gamer zvočno karto. Kar se zvoka tiče sem bil naravnost navdušen. Tako v filmih, igrah kot tudi pri poslušanju glasbe. Končno vklapljam EAX v igrah :)

Torej moje osebno mnenje je, da ne kupuj Audigy-ja 1. Je predrag za to kar je. Stane skoraj toliko kot 2-ka.

Če že moraš nekaj nujno kupit, kupi Live 5.1, ki ga dobiš novega za ca. 9k. Samo po mojem neke hude pridobitve tukaj ne bo.

Po mojem bi bilo najbolje, da počakaš dokler si ne boš mogel privoščiti Audigy2. Že zdaj je cena okoli 20k. Pride pa tudi Audigy z 7.1 podporo, ki bo še dodatno pocenil Audigy2.

Upam, da sem ti kaj pomagal :D

P.S. Vse sem sprobaval na Creativovih Inspire 5300 in 6700, ki niso ravno super hifi zvočniki a so več kot dovolj dobri, da vidiš, da za dober zvok potrebuješ dobro zvočno kartico.

LP

gumby ::

hlodek: ima tvoj ojačevalec mogoče spdif vhod? zvok preko digitalnega kabla (ali optike, vseeno) je dosti boljši...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katero zvočno kartico ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7712048 (7907) Janac
»

soundstorm vs. audigy 2 ZS

Oddelek: Strojna oprema
462192 (1369) igor0203
»

Vpliv 3D zvoka na izrisovanje slik (FPS) (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zvočne kartice
597857 (6652) matjash
»

Kako ste zadovoljni z zvočnimi "kartami" (codeci) na nForce3 in nForce4 platah?

Oddelek: Strojna oprema
311689 (1275) Tic
»

SB Live ali zvocna na plosci?

Oddelek: Zvok in slika
111078 (902) gumby

Več podobnih tem