» »

Matična plošča Asus A7N8X Deluxe vs. Abit NF7-S

Matična plošča Asus A7N8X Deluxe vs. Abit NF7-S

Gill ::

V čem se ti dve matični plošči razlikujeta in kakšne so dobre in slabe izkušnje z njima?

boštjan ::

Gill ::

Hvala. Obširen primerjalni test. Kakšne so pa izkušnje vas, ki te dve kartici že imate?

kajzer ::

Obe so zelo zanesljive, sam če misliš navijat rajš uzem abitovo.

boštjan ::

tudi asuska ni od muh,sem videl par norih overclockov s tole asusko.tak da finta je samo v tem vkero te bo kdo bolj prepričal.prodajalec,ki prodaja abit,ti bo reko,da boš pri asusu mel problem z rami,tisti keri pa asus prodaja,pa ti bo reko,kar mu bo pač padlo na pamet.samo pazi koliko garancije ti bodo ponudli za eno in drugo.

Caligula ::

Kjer so zadeve podobne je boljsa cenejsa. Pa zakaj si ne pogledas Epox 8RDA+, ki je samo 22.000 SIT? Pa ni nobena od teh dveh kaj boljsa. Zakaj si se zapicil ravno v ti dve?

black block ::

Jaz ti toplo priporočam, kar je rekel Juras cena ni vse, jaz sem bil s svojo ABIT NF7-S extremno nezadovoljen, sem imel pa iste pritikline zraven ram bal bla in se ni dala ama niti malo navijat bljak, za ASUS ne vem ampak cenovno in kar imam zdaj 11,5x190 vzemi EPOX stable & fast as hell!


Lp

ganzi ::

Kaj pa če rabi recimo SATA, ki ga 8rda+ nima??

Pa abit se zlo lepo navija..to če se teb ni še ne pomen nič.
A pa na Epox si pršu sam do 190FSB? Tut to ni glih ne vem kok visok FSB.
Hočem ti rečt da ni vse od plate odvisn.Ampak še od rama, napajalnika, procesorja samga, hlajenja..
LP

Dr_M ::

ce rabi sata je se 8rda3+ na voljo.pa se vedno je mnogo cenejsa od abitke in asuske.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ganzi ::

in je brez soundstorm zvočne..
LP

sinko999 ::

Sem imel obe na preizkušnji in me je bolj prepročala abitka pa čeprav ma rahle probleme z ramom da ga moram laufat na cas2 pri 210mhz, pri asuski pa sem ga na cas2; pri asuski so me zezali množilniki niso delali pravilno, zelo omejeno območje nastavljanja voltaže procesorja 1,65-1,85. Lej idi še na druge forume pa tam malo pregledaj.
Ni? ni ve?no !

Dr_M ::

ganzi: ti uporabljas soundstorm? ce ga, na kasn nacin?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

black block ::

ja itaq je možno da sem naletel na slabo serijo matične, kar bo še najbolj možno sicer pa sem imel vse iste pritikline no pa gremo:
ram XMS CORSAIR, napajlalc 420 W CHIEFTEC, hm 11,5 x 190 je ker orenk za tale množilnik se vam ne zdi 2185 je ker orenk overclock, za ceno 22.000 SIT, aja pa še to pri ABIT-u sem imel fuuul problemov pri zvočni kartici (če sem navil je fuuul škrtal in praskal itd... J epa možno da sem mel fuč serijo ampak nenavita je pa delala kot šus to je pa res!

Lp

black block ::

aja EXPOX moja ima soundstorm gor tko da... :) je pa revision 2.1.ž

Lp

Dr_M ::

no use tiste ki majo plato z soundstormom, vas soprasujem, ce jo uporabljate in ce jo, na kasen nacin?!
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ganzi ::

Na zvočno mam prikloplene creative 5300..tko uporabljam zvočno.Ne vem pa kaj mi tle pomaga soundstorm(ker gre za analogen priklop), ampak zakaj bi mel na plati eno crap integrirano zvočno?
Pa še znano je da soundstorm zvočne manj obremenijo procesor..
LP

ganzi ::

black block;
Aja, maš zaklenjen množilnik?
LP

Dr_M ::

ganzi: no a ti povem eno skrivnost. ce mas priklopljene zvocnike na analogne izhode, uporabljas popolnoma isti crapzvocni cip, kot plate brez soundstorma. to je pa realtek ALC650. upam da nisi prevec razocaran.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ganzi ::

ne nism razočaran..
Sem tut gor že povedu da ne vem kaj bo men soundsorm zarad analognga priklopa..

Ampak je pa na plati vseen bolša zvočna, ki je pripravljena da se nanjo priklop tut kj konkretnejšega in potem ni potrebe po kakem audigy2..

Itak pa Gill sprašuje za razlike med asus in abit, tko da ne vem kaj mu štulte epox.
Sej vrjetn ve zakaj to sprašuje..
LP

Dr_M ::

dokler nimas komponente z digitalnim koaxialnim uhodom ti nc ne pomaga. pa se to more bit ksna za 150-200k sit, da ma vec kot en vhod.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ganzi ::

Aja pa da nav kdo mislu, da mam kej proti epox..

Sem jo mel včasih (8rda+) in je super plata, sam kaj ko se je pokvarla in sem jo zamenjal za abit.
LP

VASkO ::

ce mas priklopljene zvocnike na analogne izhode, uporabljas popolnoma isti crapzvocni cip, kot plate brez soundstorma. to je pa realtek ALC650. upam da nisi prevec razocaran.


to ni popolnoma res. kodek za izhode je enak, zvocni cip za efekte in 3D okolje pa ne.

humanoid ::

Ti lepo kupi Gigabyte in pozabi na probelme, ki se pojavljajo pri Abit, Asus, Epox, Soltek,...
Priporočam model GA-7NNXP, ki pride 43k SIT ima Soundstorm čip, 2×SATA 4×ATA, 4 slote za RAM-e podpira 400FSB ima dual bios, 2 LAN priključka (1 je Gigabitni od Intela, zelo kvaliteten) USB2.0,... in še bi lahko našteval.
Če ti je predraga pa si oglej model GA-7N400PRO 2, ki je tudi zelo dobra.

Če pa si res želiš eno izmed tisith, ki si jih napisal, ti pa vseeno priporočam Abit NF7-S rev. 2.0. Veliko uporabnikov teh Asusk je nezadovoljnih predvsem zaradi tega, ker Nnorthbridge nima aktivnega hlajenja, težave z BIOS-i, nepravilno odčitavanje temperaturnih senzorjev,...
Pa še plošča govori, kaj ti bo nek govoreč računalnik???
Abitka je po drugi strani prisotna pri veliko forumašev, če bo kaj narobe ti bodo znali pomagat.
Če pa ti ni pomembno, da ima plošča nForce 2 ultra 400 čip ti priporočam eno izmed Gigabyte GA-7VT600 z VIA KT600 čipovjem.

Sicer pa sploh ne vem, zakaj se obremenjuješ s takšnim vprašanjem. Poglej kaj zares rabiš na plošči in kaj ti ti plošči ponujata.

Dr_M ::

VASkO: ubistvu je tko kot sm jest reku. ce hoces soundstorm tut analogno uporablat rabs tole

kot vids, zaveda ni na pci vodilu, ampak je neka zadeva katere imena se ne spomnim trenutno :) sta pa ble ene 2 plate ki sta to mele ucas...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

hatch ::

Dej ne bluzi Dr.M.. tist AC97 oz. karkoli ze je je samo codec. Kvaliteta zvoka in sound/noise ratio je veliko boljsi pri soundstormu kot pri SB Live!... da ne govorim o precej manjsi utilizaciji cpuja...

kajzer ::

da ne govorim o precej manjsi utilizaciji cpuja...

Hatch ti ne bluzi! Js mam z winampu 5 utilizacijo cpuja 4-7%, pa nimam soundstorma. Poglej še ti pa boš vidu da si zabluzu!

TribesMan ::

Utilizacija CPUja je z soundstormom res manjša... je pa tudi res, da dokler ne uporabljate digitalnega izhoda, kvaliteta zvoka ne bo prav nič boljša od plat brez soundstorma.

kajzer: jest mma soundstorm in je utilizacija CPUja nekje od 1 do 2%. Podobno kot bi uporabljal SB Live!, ki sem ga imel prej.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Dr_M ::

hatch: no ko bos pa probu ksno nforce2 plato, pol se pa oglasi, do takrat pa ne bluzi.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Dr_M ::

poglejte tele podatke.

Epox 8RDA+ z MCP-T
Realtek ALC650 6-channel full-duplex integrated sound, with NForce Dolby level decode

8RDA3+ z MPC
Onboard sound, 6 channel CMedia C9739a Audio Supports Digital SPDIF and software AC-3
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Caligula ::

Gigabytka ni vredna toliko kot 2 Epox 8RDA+. govorjenje o tezavah pri enih ali drugih je brezpredmetno, ker je vsak sistem drugacen in so tezave lahko posledica prevecih faktorjev.

8RDA+ je poceni in dobra. Namesto dajat cez 40k za Nforce plato se je potem ze dobro vprasat zakaj nebi saltal na Intel in 800 Mhz, ce se ze clovek pocuti zapravljivo.

Meni 8RDA+ dela kot urca. Ze skos. Dobro se navija, izjemno stabilna,.. pa mam 1.1 verzijo.

Ce ne rabi SATA je najboljsa izbira.
Pa za razliko od Abita deluje manj izbircno pri ramih.

Gigabyte je vredu samo hudo precenjena.

Ce gledas kaj se najbolj splaca je to pac trenutno Epox, ker je se v akciji.

Je pa izjemno stabilna plata to pa 2 lti garancije je tudi dovolj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dobra plata za amd

Oddelek: Kaj kupiti
331343 (1091) MEDENA
»

nasvet:8RDA+ ali NF7

Oddelek: Kaj kupiti
411646 (1194) Caligula
»

Katero nForce2 plato (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
47930356 (16951) Jaffa
»

Epox 8rda+ ali Asus A7N8X-X

Oddelek: Kaj kupiti
91145 (1071) TribesMan
»

razlika med epox 8rda in 8rda+

Oddelek: Kaj kupiti
121075 (950) morphling1

Več podobnih tem