» »

razlika med 7200 in 5400 rpm hddji

razlika med 7200 in 5400 rpm hddji

jamiroq ::

Zanima me, če je kakšna zelo opazna razlika v hitrosti med 7200 in 5400 rpm trdimi diski.

Namreč, odločam se med nakupom IBM DTLA 40GB 5400 rpm in IBM IC 20 GB 7200 rpm (ker je cena pri JAE čisto ista).

ChiefThunder ::

pri 7200 je krajši dostopni čas. če boš igrau igre pa podobno kup 5400 - maš velik placa. če pa rabiš hitrejši disk, pa kup 7200... razlika je opazna vendar za navadnega uporabnika ne tolk...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

Shadowman-x ::

Razlika je zelo opazna med 5400 in 7200 rpm diski, kakor tudi med samimi 7200 rpm diski. Sam sem preizkusil Fujitsu in IBM, pa je bil IBM za okoli 19% hitrejši. Seveda pa se je tudi bolj grel, tako da ne smeš pozabiti na hlajenje diska.

matevzm ::

Ob isti ceni vsekakor vzemi 7200. Boljsi seek, ob uporabi iste tehnologije hitrejsi prenos.
Za sistemski disk toplo priporoceno.

Borci ::

Odloči se glede na tvoje zahteve.
Jaz sem se za večjega, saj mi je dvakrat večja velikost veliko primernejša, kot pa nekoliko hitrejši dostopni čas (ter tudi hitrost).

jamiroq ::

Bom kupil uni 40gb disk; plac je dosti pomembnejši od hitrosti.

Daishi ::

Plac je relativen ! CDR ma vsak doma in backup je rizicen le ce "mama" pospravlja okoli CD-jev.

Hitrejsi disk pomeni hitrejse delo z racunalnikom. Pri 1.x GHz procesorjih 2 GB/s DDR Spominih je HDD s svojimi <50 MB/s veckrat ozko grlo pri delu.

Po mojem je 10 jurjev kar stane vec dobr disk ( 7200 RPM, >20GB/plato ) zelo dobro vlozen denar pri isti velikosti diska.

Kar se tice dostopnih casov je 7200 definitivno boljsi od 5400, kar se tice pa hitrosti te pa opozarjam, da je skoraj pomembnejsa gostota zapisa na plosci ( 15 GB, 20 GB, . . . ), ker se pri isti hitrosti vrtenja kolicina prebranih podatkov bistveno poveca ( ni ravno v razmerju 3:4 kot gostota ampak ni dalec od tega )

Osebno priporocam IBM 41 GB 7200 RPM . . . relativno tih ( ce nimas kaksnih ojacanih ventilatorjev je tudi to pomembno ), se ne greje ( sem razbral da se je nekomu IBM pregreval ??? ) in je zivalsko hitr ( >30MB/s ) !

8-)
Uros - Essedi Gorica
ICQ No.: 56362066

kockish ::

IC (hitrejsi model) je novejsi, torej ima hitrejsi prenos, nizje dostopne case, je tisji in pokuri manj elektrike, prav tako pa se tudi manj greje...

Daishi ::

IC ???
Uros - Essedi Gorica
ICQ No.: 56362066

ChiefThunder ::

ibm-ov ericsson, če se ne motim...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

Dami ::

Ja, ibm-ovi IC35 serije (20,30,40,60gb) diski so trenutno najhitrejši IDE diski, tik za scsi-ji. Pa še grejejo se manj od predhodnikov.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Daishi ::

60GXP je oznaka zadnje serije IBM diskov na steklenih ploscah !

Nikoli vidu kakrsnegakoli Ericson modela ali omembe IC serije s strani IBM-a ???

IBM Deskstar 60GXP :
7,200 rpm
Three capacities: 60/40/20 GB
3 to 1 glass disks
15.3 billion bits aerial density
8.5 ms average seek time
494 Mb/s maximum media data rate
Up to 100 MB/s host data rate
Up to 40 MB/s sustained data rate
2 MB buffer
3.1 Bels idle acoustics (3 disks)
400 G (1 and 2 disks), 350 G nonoperating shock (3 disks)
20 gigabytes (GB) of data per disk

In to so vse specifikacije !

Prosim, ce mi posljete na e-mail vir teh oznak ? ( nikoli se ne nehas ucit )
Uros - Essedi Gorica
ICQ No.: 56362066

ChiefThunder ::

steklo kot nosilec?? a ni bla to sam ideja? :|
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

Daishi ::

Zgornje so uradne specifikacije IBM-a ! :)
Uros - Essedi Gorica
ICQ No.: 56362066

ChiefThunder ::

ja, sej sem šeu počekirat. Tukaj o seriji 60GXP. Tukaj pa o temu steklu, če koga zanima...
Tukaj so pa modeli; takozvani IC-ji...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

ferjan ::

Kateri 7200 disk okoli 40GB torej kupiti.....rabim dva (po možnosti hladna)

Nemelk ::

no, nevem sicer za kaj rabs disk, ampak če čš mal pršparat kup 5400! 7200 se grejejo, pri vsakdanjih opravilih ne bos opazil razlike,...
Nemelk ™

ChiefThunder ::

ferjan: kup zgoraj omenjen ibm- ov disk serije 60gxp...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

Simko ::

Fantje, mene tudi to zanima:

60 GB disk 5400 MAXTOR dobim za 35k SIT, toliko tudi stane 40GB 7200. Pri nas. Samo po disk v tujino ne grem.
A se res splača tistih 20 GB menjati za tiste vrtljaje?

tha_man ::

Najprej se vprašaj če sploh potrebuješ 60G. Če ja, potem ne kupuj 40@7200, sicer pa je bolje da je odzivnost sistema malce boljša. Tudi 40G je veliko prostora, na katerege je treba veliko DivX-ov posnet da ga napolniš :D

(c) 1982 Sinclair Research Ltd


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri trdi disk za nakup mi priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
939099 (6054) dela
»

Nakup HD za RAID 0

Oddelek: Kaj kupiti
162348 (1922) Leo
»

Kolikim je umrlo IBM IC7 40Gb diskov? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19310964 (6592) ChiefThunder
»

kateri disk kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
483053 (2245) MadMax
»

IBMov disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
312232 (1577) Andor

Več podobnih tem