» »

Nakup eksternega pekača

Nakup eksternega pekača

marmota ::

Zivjo,
ker imam prenosni racunalnik, ki nima pecice bi rada kupila eksterni pekac, ki bi pekel ''vse'' - dvdje, divx filme, mp3...
Kaj mi svetujete- (proizvajalec, kje bi bil nakup najbolj ugoden, in na kaj moram bit posebej pozorna, da me ne prenesejo okrog:\ )
Hvala in lp.
neso lhke
  • spremenil: boštjan ()

mtosev ::

Plextor PX-716UF/T3

Cena: 68.985.-
http://www.pchand.si/roprema/komponente...
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

boštjan ::

marmota,ko sem še v BOFu bil smo meli dvd pekač od lite-ona za dobrih 30k,počekiraj če še majo kerega.
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

cosmos ::

probi pr Mlacomu dobit notranji rekorder za svoj prenosnik

sam sem kupu CDRW pred kakšnim letom za neki manj kot 20k sit
tko da DVD-RW ne bi smel bit kaj dost več kot 30k sit, pa maš vse lepo v laptopu, ne pa da prenašaš naokoli še eno zadevo.

neoto ::

Če ti notranjost računalnika ni tuja, si ga lahko sama sestaviš. Kupiš zunanje 5,25' ohišje za usb2.0 pa daš noter NEC-a 3500, pa te bo vse skupi prišlo malo čez 30k, imela pa boš dober dvd pekač.

baron21 ::

Živjo marmota in ostali! Jaz sem kupil za te potrebe NEC 3500, vgradil sem ga v ohišje external ME-350, dobi se v Harvey Norman v lj, cena 10900, pomembno je da podpira USB in FIRE-WIRE, saj dela peka DVD samo preko fire wire, usb je prepočasen, uporaben je samo za cd. Nujno je potrebno imeti tudi nero 6605, nižji tudi ne dela. Vprimeru montaže HDD v to ohišje pa je zadeva zelo hitra. rač, imam nec, 2200+, 2.0 usb...delovanje je preizkušeno.
baron21

marmota ::

Hvala vam fantje!
Ja, Cosmos, Neoto, Baron... tudi jaz bi imela najraje to varianto...ampak zdej se moram pa fejst poglobit v racunalniske vode:)
8-O
neso lhke

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: marmota ()

cosmos ::

jaz nisem misli da sestavi sama zunanji rekorder, ampak da pokliči če majo morda po ugodni ceni kakšen DVD rekorder za vgradnjo v laptope, s katerim potem nadomestiš CD-rom ali DVD-rom, ki ga maš sedaj v prenosniku

večina jih je namreč zelo podbnih is se razlikujejo le po nastavku in vem da je Mlacom včasih mel kr neki različnih na voljo (sam niso na uradnem ceniku)

če jih majo in cena ustreza, prineseš laptop, pa ti ga bojo oni zastonj vgradili

Pithlit ::

Najcenej varianta je zunanje ohišje + navadna pečka. Sam glej kako se da zunanje ohišje povezat z laptopom. USB2 in FireWire sta sprejemljiva (s tem da je firewire ponavadi dražji), USB1.1 je pa nesprejemljiv. Meni je zadeva lepo služila do pred kratkim (skuru vezje od ohišja :'( ).
Life is as complicated as we make it...

Matek ::

Za začetek bi te opomnil, da vsi pekači pečejo vse, pečenje divx filmov, mp3jev, dvdjev ipd ni nič posebnega - za pekač so vsi podatki enaki. Najbrž ti je zadeva znana iz komponent za dnevno sobo, ki ne podpirajo vedno vseh formatov, ampak pri pekačih ni takšnih problemov.

Paziti moraš seveda na hitrost pečenja in na podporo različnim formatom diskov (obstajata 2 vrsti praznih DVDjev - DVD+R in DVD-R. Sicer večina sodobnih pekačev podpira oboje, ampak vseeno se je dobro prepričati). Poleg teh dveh lastnosti ni nobene bolj tipične lastnosti, lahko le še preveriš, če ti je izgled dejansko všeč in če je stvar trpežna na pogled.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

baron21 ::

Živijo družba! Sem včeraj pozabil napisati, zakaj je sploh smiselno imeti zunanji pekač. V mojem primeru ga uporabljam na več računalnikih, naj pa še namignem, da ko v to zadevo montiraš HDD v veliko primerih obideš administratorja---pa imamo veliko luknjo v XP. LP
baron21

butkomutko ::

tudi jaz sem kupil USB zunanje ohisje q-tec 12tisoc sit in nec nd 3550 11000 sit deluje super pise na vse mogoce in pri posnetih 100dvd pa priblizno enako cd na vsaj 5 razlicnih racunalnikih seveda z xp se ni bilo tezav je mozno tud disk vgradit sigurno bolse kot vgradnja v racunalnik saj ga lahko vzames kamorkoli in vsekakor bolsa varianta kot nakup pekaca za notbok ,ki so dost drazji in ponavadi slabsi jaz mam v mojem machito ki snema samo DVD- pa se to sam z 2x brzino ta zunanji pa z 12 x seveda ce je tak dvd oziroma imam DVD SKY na katerih je napisana brzina 8x pa mi jih potem nero kar z 12x zapece in se ni bilo tezave

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zunanji Blu ray pekač

Oddelek: Kaj kupiti
162842 (1633) cebelar123
»

NEC dvd-rw 3500/3520/3540 (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Strojna oprema
1496102437 (26946) nuclear
»

NEC DVD ZAPISOVALNIK AD-7173S. BEL

Oddelek: Kaj kupiti
222590 (2311) Svizec69
»

Dvd zunanji pekač

Oddelek: Kaj kupiti
71921 (1847) cebelca
»

kateri dvd writer ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14913274 (8595) Caligula

Več podobnih tem