» »

NEC DVD ZAPISOVALNIK AD-7173S. BEL

NEC DVD ZAPISOVALNIK AD-7173S. BEL

asdfasdf ::

Rad bi svoj dvd pogon (ki omogoča samo branje) zamenjal z zapisovalnikom http://www.afna.eu/product_info.php?pNa...

Imam pa malo starejši PC-procesor z malo rama in OS Windows ME (vendar je DVD pogon enake velikosti in bi ga lahko noter normalno vstavil). ali bi tak DVD zapisovalnik lahko normalno deloval na takem compu? Ne spoznam se na to tako zelo, predvsem me pa zanima, ali je delovanje DVD zapisovalnika neodvisno od delovanja procesorja?

Svizec69 ::

Bi delovalo brez problema, če imaš že ankrat dvd ga lahko enostavno zamenjaš z dvd-rw, še bolje pa da ga daš kar zraven. Če se bojiš za priklop, pa samo poglej kako imaš sedaj priklopljen dvd in enako priklopi še dvd-rw.

asdfasdf ::

Hvala za odgovor. Ja najbolje, da ga dam kar zraven. LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: asdfasdf ()

asdfasdf ::

Če ga dam kar zraven bom najbrž lahko zapekel kak DVD, ki ga dam v en pogon na prazen DVD v 2. pogonu. Vsaj mislim da bo tko...?

Svizec69 ::

točno tako, če pečeš iz dvdja na dvd oz cdja na cd ti dva pogona prideta prav.

JeZo ::

Ne bo delal ker ga ne bos mel kam vklopit!

Sata vodila ziher nimas na tako starmu kompu!

Kupi ATA rekorder

http://www.sestavi.si/item.php?id=13&tb...

asdfasdf ::

Ravnokar sem ugotovil, da mi tale stari DVD pogon sploh ne dela več. Nobenega medija ne prime več (CD, DVD) sem očistu pa vseen...ne dela. Najbrž ga bom moral kar zamenjati

Svizec69 ::

ja če ne dela, ti kaj drugega skoraj ne prostane.

Mene pa zanima oznaka kabla za tale NEC AD-7173S sata BULK, dobil sem ga namreč brez kablov in zato je treba to še dokupit in me zanima kateri kabel je primeren za povezavo tega dvd/rw pogona s računalnikom. Ima Serial ATA Connector, to pa je tudi edini priklop na pogonu.

zee ::

ja SATA, a ne>:D
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Svizec69 ::

ja sata že, samo kako se priključi samo na matično? ni potrebno nič na napajalnik? In sata kabel ki ga imam za zunanji trdi disk ne paše.

aiko ::

Če kabel ne paše, ni sata temveč kaj drugega (usb ali firewire). Mašina z WinME pa sigurno nima sata, tako da ga menjaj za IDE pekač.

Svizec69 ::

ne ne malo si zamešal, sem si jaz malo sposodil tole temo imam računalnik ki podpira sata in mislim da sem našel primer kabla ki bi ga rabil, gre za kabel ki ima sata konektor in konektor za napajanje. Mogoče kje v mb ker poštnina za tale kabel bi prišla toliko kot sam kabel :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Svizec69 ()

Svizec69 ::

Mislim da sem že ugotovil kako. Rabim pač sata kabel za napajalnik in navadi sata kabel. Zdajšnji ni pasal gor ker je od zunanjega diska in ima eSata priključek. Tako da hvala vseeno.

asdfasdf ::

Kolegica bi rada na laptop (nov) priključila en dvd pekač (včasih ga misli imet na laptopu, drugič na PCju). Sam mora met USB priklop. Kaj priporočate (srednji razred)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: asdfasdf ()

Cveto ::

Hm, pa si prepričan da ni rekorderja že računalniku? Težko si namreč predstavljam da danes dobil nov laptop brez dvd rekorderja.

asdfasdf ::

saj je, ampak občasno rabi dva (za zapeč z enega na drug cd), zato rabi še enega rekorderja priključit zraven

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: asdfasdf ()

Svizec69 ::

če rabi dva, samo da zapeče cd na cd oz dvd na dvd potem je res teh 90-100EUR kolikor stane zunanji dvd-rw vstran vržen denar. Če le ima 10 min več časa, je enostavneje prvo vsebino cd-ja (dvd-ja) prekopirat na disk in potem zapeči ustrezno obliko zapisa, dostikrat je to kar data disk, razen pri kakšnih audio cd-jih.

Če pa res želi dati denar za to kar se da enostavno rešiti samo z enim dvd-rw pa mogoče kaj takšnega KLIK KLIK , cena je ša kar solidna. Če pa želiš malo boljšo varianto pri kateri boš čaz par let lahko zamenjal samo disk, pa kupi zunanje ohišje za dvd-rw in eden navadni (notranji) dvd-rw. Cena je še mogoče malo nižja pa še za mene boljša varianta, ker lahko zapisovalca čez par let zamenjaš ohišje pa ti ostane.

Kaj takšnega:
OHIŠJE
DVD-RW

Tukaj moreš pazit da ne kupiš pogona s sata priključkom, oz. da potem če imaš tak pogon kupiš ohišje ki to podpira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Svizec69 ()

5er--> ::

Ti kolegici lepo razloži, da ne rabi dveh pekačev za presnet CD/DVD, pa bo vse v redu.
Kot je že Svizec69 rekel: vsak pameten program za kopiranje CD/DVD-jev, bo najprej naredil sliko CD/DVD-ja na disk, izvrgel original in te prosil, da vstaviš prazen plošček. (Primer: Alcohol 120%, Nero...)

zavajon ::

Ko je tukaj že govora o zunanjih DVD pekačih, ga kdo ima na USB 2.0?
Sem namreč malo v dvomih, da je USB vodilo dovolj hitro za to. Se je mogoče bolje ozreti po FireWire?

No, pri meni je specifična zahteva, ker bi rabil cca. 4m kabla. Za USB vem, da je hitrost prenosa občutljiva na dolžino kabla, za firewire pa mi ni znano.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zavajon ()

Svizec69 ::

nimam sicer izkušenj, če je dovolj hitro, ampak glede na to da jih na veliko prodajajo bi že moralo biti, drugače pa se mogoče ozri po kakšnem s sata vodilom, glede na to da so sedaj nekateri pogni že s sata priključkom, je treba najti še smao takšno zunanje ohišje in je to to.

Svizec69 ::

evo ti še enega, ravno je bil na bolhi med novimi oglasi. KLIK KLIK

5er--> ::

USB 1 je slooow, na USB 2 pa komot delaš vse. Firewire je sicer tudi v redu, ampak ni toliko razširjen.

Svizec69 ::

sicer pa če lahko zunanji trdi disk poganjaš bp preko usb2, še kakšen film gledaš, še celo operacijski sistem lahko imaš gor, torej bi za dvd-rw tud najbrž dovolj hitro.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

težave z optičnim pogonom

Oddelek: Pomoč in nasveti
121066 (627) fulgur
»

Menjava DVD pogona

Oddelek: Pomoč in nasveti
10918 (679) ...:TOMI:...
»

KAteri DVD pekač, da bo imel vse kar je trenutno fajn?

Oddelek: Kaj kupiti
312879 (1793) GrimReaper
»

Kupujem računalnik, sam sestavim

Oddelek: Kaj kupiti
244175 (4175) BillieJoe
»

Nakup PCja po kosih - kompatibilnost

Oddelek: Strojna oprema
81055 (946) Golnar

Več podobnih tem