» »

Katera komponenta je za zamenjat?

Katera komponenta je za zamenjat?

fastfury ::

Imam matično ploščo ASUS A7S333, AMD Athlon 1.54 Ghz, 512 MB DDR RAM, Geforce 2 MX-400 64 MB. Pri igri Flat Out (pač za primerjavo) mi ta ne dela ravno najbolje oz. mi preskakuje slika in sicer cel čas tko skoraj neopazno pa vendarle ful moteče. Zanima me kera komponenta na PC-ju je kriva za to? Procesor, grafična ali oboje? Eno bi pač zamenju, ampak ne vem katero in če bo kaj koristlo oz. če ne bo pol pa kera druga štopala! hvala za odgovore.

kixs ::

Predvidevam, da si za CPU napisal realno frekvenco in imas Athlon XP 1800+ ... in pri tej tvoji konfiguraciji je najslabsa komponenta graficna kartica. Ta je bila narejena za procesorje do nekje 800MHz , kar je vec, samo zavira procesor.

Glede na to, da zelis zamenjati le eno rec, potem je brezveze kupovati neko novo super duper graficno in ti priporocam, da najdes nekje za dobre denarje Geforce4 Ti4200 s 128Mb rama!

LP

fastfury ::

tako je, CPU imam Athlo XP 1800+. Na mimovrste.com sem zasledil tole grafično kartico Club 3D Ati Radeon 9550 SE 128MB DDR TV+Dvi za nekaj več kot 16k sit. A tale bi bila ravno prava, preslaba ali preveč dobra?

K0K0 ::

Ne splača se ker z tole kartico ne boš nič pridobil! Če si pameten nared tko kot je reku kixs97 pa si nabav rablenga TI4200 z 128mb (13-16k), al pa če bi rad novo majo v komtronu Ti 4800se (Ti 4400) za 20k.

fastfury ::

A mi lahko prosim razložiš zakaj s tisto kartico k sem jo navedu ne bi nič pridobil. A je preslaba? Namreč tisto Geforce 4 je težko dobit oz. sem zasledil v enkih spletnih trgovinah za skoraj 40k sit kar se mi zdi absurd.

DominusSLO ::

Priporočam rabljenega R9500 pro...Izogibaj pa se radeonov z se na koncu(sploh pa modela 9200)...

tomaz321 ::

Mogoče se pa lohk zmeniš za dobro ceno tele grafe: 8500 le

Sam se namreč naredil preskok iz GF2 MX na ATI 8500 le in zadeva je delovala 4x hitreje! (GF ti4200 to bo pa 5x)

fastfury ::

Hm, še vedno mi ni nihče razložu zakaj tista k sem jo jz navedu ni v redu? Kaj pa geforce FX5200 128 MB rama?

DominusSLO ::

fastfury: zato ker ima 64-bitno vodilo pomnilnika...
Priporočam pa res da probaš dobit enega rabljenega r9500 pro ali celo 9600(samo da ni se)---do 20 jurjev bi bil to soliden nakup

Pujcek ::

bom kar tlel vprasu, a obstaja kaksen bolj "avtenticen" nacin ugotoviti, kaktera stvar bremza sistem naprimer pri igrah. a bi bil tale nacin razmisljanja dober: gledam koliko je obremenjen procesor med igro: ce je 100% potem stopa proc, ce proc ni polno obremenje pa grafa, pomanjkanje rama... s katerim programom pa to najboljs delat pod xp-ji???

lp
pujcek
:)

K0K0 ::

Glej vse ati kartice z oznako SE (razen 9800se) so podomač povedan jajca. 9550 že tko ni prov močna grafa ti pa gledaš 9550se ki je še dost dost slabša tko da pomoje se ti je ne splača pa verjetno nebi bil glih zadovoljen z njo.
Aja prej sm ti pozab dat link za 4800se http://www.com-shop.com/article.asp?Art...
Drugač ša gredo tele kartice v rangu 20k nakak takole po moči
9500pro
ti4200
9600pro
9600
9550

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: K0K0 ()

K0K0 ::

Pujcek povej kakšen sistem imaš pa ti bomo mi povedal kaj te bremza.

glinik ::

fastfury, poslušaj ljudi ki to dobro hočejo! Kaj iščeš neke nepomembne razlage. Če pa jih pa ti jaz povem. R9550 je repa od repe. Saj ni nič kaj dosti bol počasnejša od R8500. Ampak tale 8500tka je stala velike denarce, ko je prišla ven na trg. Tale 9550, pa je že takoj bila za đabe. Če primerjaš kvaliteto slike med 8500 in 9550, te lahko kap trofi. 9550 je dobesedno v megli!
Najnižje serije grafičnih se nikoli ne sprlačajo kupit! To je sama beda! Bolše je nabavit rabljene kartice srednjega ranga.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Pujcek ::

Modri_zob, ma sprasujem tko na splosno. ker mi tele stvari po obcutku ne disijo najbolje... sej vem da idealne kombinacije ni za iskat ampak bi blo lepo ce bi imel eno tabelco, pa bi pogledu na tak proc gre najboljs tale grafa pa tko... pa sej vem da to tko ne gre, prevec drugih dejavnikov...
torej se vedno vprasanje, kako ugotovit al bremza sistem al grafa???

lp
pujcek
:)

fastfury ::

Pol se pravi da geforce FX5200 128 Mb tud ne pride v upoštev al ja?

glinik ::

Pravilno sklepaš. Pozabi na te cenene serije.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

kixs ::

Pujcek:

Kako ugotoviti kaj bremza?
Naredis test v igri, ki te zanima na razlicnih resolucijah od 640x480 naprej... potem naredis graf.

Ce so frejmi nekje priblizno enaki med 640, 800, 1024... potem je ovira CPU, ce so velike razlike v padcu, potem je ovira GPU.

Lahko tudi navijes graficno in pogledas, ce se za toliko % tudi spremenijo frejmi, ce se niso prakticno nic, potem je problem v procesorju.

Lahko tudi navijes CPU in pogledas spremembo frejmov, ce so se, je CPU, ce se niso je GPU.

Za ram je pa enostavno, vzami eno dilco ven in naredi test s stoparico v nalaganju iger in stopenj... Tudi, ce med testom,ki ga moras ponoviti 2 do 3x sveti lucka za disk, potem je zagotovo premalo RAMa!

PS:
Upam, da ti je vsej malo jasno kaj sem ti napisal... Drugace, pa enostavno povej tvojo konfiguracijo in ti bomo dokaj natancno napisali vse kar te zanima 8-)

fuzbaler ::

jst mam amd duron 950 pa grafo 8500 polnokrvno(naviu sm jo mal do 280/280) pa mi delajo spili bols ko bratrancu ko ma celerona 2600 pa fx 5200.na tvojem mestu bi probu ki dobit radeona 8500 ka je res supr grafa ajd mal je stara sam ok.pomoje se lahk enakovredno kosa z 4200 al pa je celo bolsa.

Sami ::

pomoje se lahk enakovredno kosa z 4200 al pa je celo bolsa.

GF4 Ti 4200 je okoli 25% hitrejša od R8500, sem imel priliko sprobati obe grafični na istem compu.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Dead_Eye ::

Glede na zadnje izkušnje bi ti svetoval da ne kupiš ATI kartice sploh. 8500 so imeli določene probleme v nekaterih igrah. 9550 niti ne glej, ker ne samo da je počasna, sploh ne dela prav. (Sem se jajcal 3 ure da sem jo spravu da delajo igre v openGL, prej je samo zmrznilo...) Kolega ima tudi probleme z radeonom 9600 tako da.... Res provaj dobit kje kako ti4200, dela vse kot je treba.
The one and only

Oblivion ::

Imam 9000Pro, 9600Pro, X800Pro, GF Fx5900, vse delajo brezhibno. Zakaj bi moral nujno GF4 iskat in ne Radeona?

fuzbaler ::

Dead_Eye jst sm meu z radeonom probleme edino v legacy of kain defiance proti koncu igre ku me je vsake tolk cajta fuknlo ven pa napisalo vpu recover... sam vseeno rajs bi nabavu 8500 se enkrat ko pa 4200.

glinik ::

No no ne se kregat, obe grafi sta vredni svojega denarja! Je pa res , da je Ti4200 hitrejša od R8500, tudi jaz sem to sprobal. Tam nekje 15-20% je Ti4200 hitrejši. V praksi povsem neopazno! V praksi se opazi 2x hitrejša grafa, to je pol napredek! 20% gor, dol to je kot kaplla v morje :) .

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

m.i.h.a. ::

Imam enako plato, enak proc, 512mb rama in Gf4 Ti4200 64MB pa mi deluje Flatout 2 tekoče pa detajli so recimo nekje na medium.
Tako, da je fora v grafiki.

Edit: aja sm čisto spregledal, da je tema že stara :8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m.i.h.a. ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično ste že imeli ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19019648 (12713) Janac
»

RADEON 9550

Oddelek: Kaj kupiti
402345 (1412) boštjan
»

grafična v cenovnem razredu okrog 20k (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
504484 (3858) sid911
»

Katero graf. kartico za 25.000 sit (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
564501 (3666) Jaffa
»

Katero grafično kupiti do 30k?! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1397951 (6193) js

Več podobnih tem