» »

glasen ventilator

glasen ventilator

messner ::

Lep pozdrav,

sem kupil tale računalnik:

# Proizvajalec PCX
# Naziv Računalnik PCX Exam 86+
# Model Exam 86+ (087756)
# Osnovna plošča Osnovna plošča z zunanjim napajlanikom
# Procesor Intel Atom 330, 1.60GHz, Dual Core
# Pomnilnik 2GB, DDR2, PC667
# Trdi disk Western Digital 250GB, SATA2
# Pogoni DVD+/-RW Sony-Optiarc
# Grafična kartica Intel GMA 950, TV-izhod, vgrajena na osnovni plošči
# Zvočna kartica zvočna kartica 5.1 vgrajena na osnovni plošči
# Mrežna kartica vgrajena na osnovni plošči
# Ohišje Modecom ITX Feel 202 z 96W zunanjim napajalnikom
# Dimenzije 220x60x321mm

pa me zelo moti, da je ventilator glasen ko vrag in se ves čas vrti ko zmešan:

[root@localhost ~]# sensors
smsc47m192-i2c-0-2d
Adapter: SMBus I801 adapter at 2000
+2.5V: +2.55 V (min = +0.00 V, max = +3.32 V)
VCore: +1.15 V (min = +0.00 V, max = +2.99 V)
+3.3V: +3.25 V (min = +0.00 V, max = +4.38 V)
+5V: +4.97 V (min = +0.00 V, max = +6.64 V)
+12V: +12.12 V (min = +0.00 V, max = +15.94 V)
VCC: +3.25 V (min = +0.00 V, max = +4.38 V)
+1.5V: +1.58 V (min = +0.00 V, max = +1.99 V)
+1.8V: +1.77 V (min = +0.00 V, max = +2.39 V)
Chip Temp: +44.0°C (low = -127°C, high = +127°C)
CPU Temp: +53.0°C (low = +48°C, high = +55°C)
Sys Temp: +48.0°C (low = -127°C, high = +127°C)
vid: +2.050 V (VRM Version 8.2)

smsc47m1-isa-0680
Adapter: ISA adapter
fan1: 0 RPM (min = 1280 RPM, div = 4) ALARM
fan2: 4726 RPM (min = 1280 RPM, div = 4)

Kaj je za napraviti ?

A naj kupim pasiven ventilator, novo ohišje, drugi aktiven ventilator ?

Tim Burton ::

Pasivni ventilator? Ko ga boš najdu mi ga pokaž :D

Razdri, poglej kolk velik vent je noter in zamenjej. Osebno priporočam od NB MultiFrame (92 in 120mm), če maš pa 80mm pa od Noctue skupaj z U.L.N.A. adapterjem (dobiš poleg).

axee ::

U mater, si ne predstavljam kako zveni 4700rpm-jev. Tim Burton, si mislu najbrž pasivni hladilnik. Kolikor vem se ga za atomčke ne da dobit...kakšna home mede predelava je najboljša rešitev...

messner ::

Razdri, poglej kolk velik vent je noter in zamenjej. Osebno priporočam od NB MultiFrame (92 in 120mm), če maš pa 80mm pa od Noctue skupaj z U.L.N.A. adapterjem (dobiš poleg).
A to zadevo potem na isti konekt (adapter za napajanje) priklopiš in kar dela ? S kako hitrostjo se bo vrtel ta novi ventilator ? Kje je to določeno. Mimogrede, ta ventilator ni na CPU, temveč je na nekem drugem čipu.
U mater, si ne predstavljam kako zveni 4700rpm-jev.
Grdo. Zato pa težim.
Tim Burton, si mislu najbrž pasivni hladilnik. Kolikor vem se ga za atomčke ne da dobit...kakšna home mede predelava je najboljša rešitev...
Kak predlog ?

A obstajajo kje kaka navodila, kako se to naredi ? A zadevo samo odšraufam ali pa tu obstajajo kake paste ?

Tim Burton ::

Uf ja če je pa kak 40mm vent od kakega SB, CPU potem pa bo mal težja naloga. Kaj to maš matično kaj v stilu Intel Little Falls ali kaj so že? Najbolj da odpreš in sploh najdeš ta ventilator. Zdaj večji ko bo ventilator tišji bo, bi pa bil pri tebi najbrš problem prostor v ohišju.

Tim Burton ::

Ali je to ta računalnik?

http://www.bolha.com/oglas382740692/rac...

Če je bi mogoče bila rešitev da snameš stranico zvrtaš 120mm luknjo in lukne za vijake in namestiš kar na stranico. Lepo najbrš ne bo, bi blo pa tišje. Pa seveda če gre za kak manj kritičen čip.

messner ::

Ali je to ta računalnik?
Točno ta.

Mislim da je ventilator tule:
"Naslednja nerodnost, ki pade v oči, je visoko hladilno rebro z majhnim ventilatorjem, ki prekriva Intelov čip GMA 950, zadolžen za prikaz grafičnih podob. Ne le, da je nerazumljivo visoko in kot tako možna ovira pri namestitvi v nizkoprofilna ohišja, na njem je nameščen 4 cm ventilator, ki se vrti z dobrimi 4900 obrati na minuto. Že kot nov ni neslišen, ko pa se v njem "zaredi" leglo prahu, nedvomno postane pravi mali kričač." vir http://www.monitor.si/clanek/intel-atom...

A se ne bi dalo kaj dati namesto tega ventilatorja ? A naj kupim novo ohišje z ventilatorjem ? Vsekakor je ta računalnik dosti preglasen. tako da bom moral nekaj napraviti ...

Tim Burton ::

Ja potem je tole ventilator grafičnega čipa in ti ne koristi veliko če zamenjaš ohišje, saj je ventilator pritrjen na rebra. Kar bi jst naredu bi pogledal kako temperaturo ima trenutno grafična, odstranil ta ventilator in nekako tik ali malo nad temi rebri montiral 80, 92 ali 120mm ventilator. Poglej ko boš odprl ohišje če so rebra dosti blizu stranice, potem lahko nardiš kot sem ti že predlagal - na isto višino kot je čip zvrtaš in montiraš ventilator, če se to ne da pa edin tako da nardiš kak nosilec za vent. Potem še poglej če so temperature te rešitve v mejah normale in voljno (mislim da bi moralo biti OK, ker 40mm vent ima podoben pretok zraka pri večjih obratih kot kak 120mm pri precej nižjih).

messner ::

A obstaja v Ljubljani kak servis, kjer take 'custom" rešitve montirajo ?

Mislim da bi bilo najboljše, da bi ventilator montiral kar na ta čip namesto starega in bi napravil luknjo v ohišju če bi segel preveč visoko ...

Kje prodajajo tole : "NB MultiFrame (92 in 120mm), če maš pa 80mm pa od Noctue skupaj z U.L.N.A. adapterjem (dobiš poleg). " ..

Jaz bi nesel ta računalnik na servis, pa bi tam kupil ventilator, pa da mi to zmontirajo .. Saj, računalnik je stal 250 EUR, tako da je vseen k... tud če crkne. Bom uporabil disk, DVD burner in ostalo ...

axee ::

Dvomim da bo katerikoli servis take custom stvari delu...NB Multiframe prodajajo v cool-pc.org (priporočam tudi preverjeno tihe scythe slip stream, za NB nevem...), Noctuo pa dobiš v agt.si.

Najprej pa poglej temperature čipa in stestiraj temperature brez ventilatorja, pa sporoči

klinker ::

To me spominja na case z DFI ultraD...je mela na cipovju eno tako 40mm "zverinco" ki je meni znal sopat tudi na 5200rpm... :))
Jst sem resu tako da sem naredu en alu nosilcek,ga zakovicu na dno ohisja in nanj pritrdil 92mm vent na 7V...skoraj neslisno in cca 10°c nizje
temperature :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Primerjava: Ventilator Noctua NF-S12A vs NF-A12x15

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
5694 (563) dolenc
»

napajalnik - zamenjava ventilatorja

Oddelek: Pomoč in nasveti
225195 (4397) nightbird
»

ubuntu in nadzor temperatur

Oddelek: Pomoč in nasveti
81346 (1222) šernk
»

Tih 120mm ventilator

Oddelek: Kaj kupiti
102193 (1931) 3furious
»

koliko naj bi bila temperatura CPUja ... ?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
222155 (1469) xenon74

Več podobnih tem