» »

akustična kitara

akustična kitara

Jochaan ::

Kakšno kitaro (firma,model) bi priporočili začetniku ?
Asus P6T V2 Deluxe, 850W, Intel i7 920 2,66Ghz
Corsair DDR3 2x 4 GB, WD 500GB SATA
Sapphire Radeon HD 5770 1 GB

Daedalus ::

Kak Fender iz nižjega cenovnega razreda bo čisto OK za začetek...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Yoda Master ::

Kako globoko v žep si pa pripravljen seči?
There is no emotion, there is peace. There is no ignorance, there is knowledge. There is no passion, there is serenity. There is no death, there is the Force.

Jebiveter ::

Jest sem imel to sreco, da sem zacel z klasicno kitaro in to priporocam tudi vsem zacetnikom. Gre predvsem za to, da se pravilneje naucis prijemov, pa tudi strune so bolj prijazne do zacetnikovih prstov (sem ze videl dosti zacetnikov, ki so odnehali zaradi "pretrdih" strun na akusticni kitari).

Tako, da se kar sprehodi do katerega od prodajalcev kitar (Sever, Hartman, .... bog ne daj BigBang :( ) in si izberi klasicno kitaro, ki ima lep zvok, primerno tvojemu budgetu seveda.

Have fun 8-) !
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Daedalus ::

Pa za začetek si montiraj na kitaro strune od električne kitare. Sicer s tem rahlo pade kvaliteta zvoka, samo prsti ti bojo še kako hvaležni...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Business ::

Če hočeš kvalitetno vaditi si kupi kvalitetno kitaro, če ne, si kupi neko šlampo in čez čas se boš sekiral zakaj si si tako slabo kitaro kupil. Če je pa težava v denarju pa je potreben kompromis.
Druga stvar je kaj se misliš na njo učiti. Če želiš igrati klasiko, si kupi klasično kitaro, če pa hočeš igrati ostale popularne zvrsti, pa ti priporočam akustično kitaro s kovinskimi strunami zato, ker so primernejše za igranje ritma v veseli družbi in ker se s plastičnimi strunami skoraj ne boš slišal, če boste malo glasnejši.
Za začetek, ti priporočam kovinske strune npr. Martin debeline 009. kasneje ko boš utrdil blazinice na prstih pa debelino 011.

Jebiveter pravi:
Jest sem imel to sreco, da sem zacel z klasicno kitaro in to priporocam tudi vsem zacetnikom. Gre predvsem za to, da se pravilneje naucis prijemov, pa tudi strune so bolj prijazne do zacetnikovih prstov (sem ze videl dosti zacetnikov, ki so odnehali zaradi "pretrdih" strun na akusticni kitari).


Če boš kupil strune debeline 012 boš hitro odnehal, ker boš žulavi nekaj tednov, kupi si tanke strune debeline 009 in bo znosno, čeprav bo sound kitare precej slabši. Če si ded pravi bo to mala malca. Takrat ko bo bolelo, moraš najbolj nadaljevati in ne nehati, da se žulj zaceli. Čez nekaj dni bo vse to mimo in boš normalno igral brez težav. Akorde se se načuš lahko enako pravilno ali na klasični kitari ali akustični, le kaj je pravilno se moraš pozanimati.

LP
Business

Poldy ::

Predvsem se moraš vprašati kaj boš igral... jaz sem recimo bil ves navdušen nad električno kitaro in sem jo tudi kupil, kasneje pa odkril, da je zame klasika.

Ali boš zabaval družbo in brenkal na akorde? Ali boš uporabljal vse 4 prste desne roke in igral kaj boljšega?

Jaz bi rekel da na začetku kupiš klasično kitaro, za ene 25k sit. Na njej se boš lahko učil akordov in sčasoma tudi odkril, kaj ti bolj "sede".

Na začetku sploh odsvetujem neko drago kitaro. Tudi na zelo dobro kitaro lahko zelo slabo igraš, verjemi.

Aja, strune - na začetku te bodo boleli prsti ne glede na strune. Če boš igral s prsti imej strune za klasično kitaro, ča pa s trzalico pa za akustično.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Električna kitara (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
12115226 (150) ReRMh
!

Naučimo se igrati kitaro (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Sedem umetnosti
763510597 (79274) c3p0
»

Nakup kitarskih strun

Oddelek: Loža
143241 (2963) bajsibajsi
»

akustična kitara

Oddelek: Loža
75699 (5573) innerspace
»

Akusticna kitara - do 35K ?

Oddelek: Loža
123890 (3727) Ales

Več podobnih tem