» »

Bi L30 zdržala dve LADI?

Bi L30 zdržala dve LADI?

WinsuckeR ::

Že dolgo me "matra" da bi v svoje ohišje vdelal še eno LADO :D .
Pa ne vem če bi Pumpa Hydor L30 zdržala tako breme. Kaj mislite bi bil potem pretok premajhen?

V kratem nameravam dokupiti Eddyev CPU blok + v obdelavi imam razervar- to je pa tudi vse kar najbi bilo v tokokrogu :|

steev ::

Mislim da je en radiator uredu. Mogoce bi bilo bolje dokupiti se eno pumpo... :\
In ja... Kaj hladis (proc, NB, GPU...) in specifikacije sistema nam povej!
:|

ZaX_OCZ ::

Sam imam pumpo Hydor L30 in imam v tokokrogu NB, GPU, CPU in Black ice pro radiator z dvema 120mm ventoma poleg tega imam se par L in Y clenov pa mislim da bi brez problema prenesla se en radiator samo nevem koliksen pretok bi imel...
Mogoce je bolje da dodas se eno pumpo med radiatorjema...
If you want performance you have to have POWAHHHHH.....>:D
Ammm.... Jst

DominusSLO ::

w1n5uck3r
nisem te razumel najbolje... Praviš da boš imel 2 ladi samo za hlajenje cpu ???
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

WinsuckeR ::

Jap- dve ladi in en CPU blok.

2 Ladi bi potreboval zato ker mislim nabavit (no v bližni prihodnosti) en res močen TEC element. >:D

Pa še v ohišje bi mi lepo sedla :D

Zgodovina sprememb…

DominusSLO ::

V tem primeru menim da bi morala biti 1 pumpa dovolj, razen če nimaš 5m cevi kr po sobi speljanih8-)

Da pa si nekoliko sposodim temo(ne bit jezen), me zanima če bi znal kdo povedati koliko bi pridobil pri pretoku z 2x L25 napram 1x L30?
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

WinsuckeR ::

Pomojem nič :|

lakotnyk ::

glede brzine in količine nič... ker une 25tke precrpajo manj...
vprasanje je samo kolk trpijo... in ena 30tka trpi bolj bot dve 25tki... dejstvo...

sploh pa maili cerkovniku al kaj je ze un model, un tko vse ve al kako :D
les grandes hommes font des grandes erreurs.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lakotnyk ()

steev ::

Z dvema l25 nebi nic pridobil na hitrosti (pretecenih l/h), le vodo bi lazje poganjala, vecji pritisk. Kot so ze rekli: nebi se tolko mucili kot ena l30.
:|

ZaX_OCZ ::

Hmm... Zanima me ce je pretok vode hitrejsi (l/h) ce bi imel 2xL30 namesto 1x...
Ali bi se povecala samo moc sistema za vodno hlajenje...?
Ammm.... Jst

DominusSLO ::

steev kaj ne pomeni večji pritisk tudi večji pretok??
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

Nejc Pintar ::

steev pomoje si se mal zlagal...
Vodna črpalka sicer ne more doseči večjega pretoka od tistega ki je deklariran na škatli, vendar pri vodnem je restriktivnost verjetno že tako velika da bi bili 2 L25 na boljšem, tem večja je restriktivnost, večjo prednost imata...
Lahko je biti prvi, če si edini!

lakotnyk ::

matr pa to je čista fizika no...

če ima črpalka pretočnost tolk in tolk jih lahko dvesto postavš eno za drugo pa bo pretočnost še zmer tolk kokr je deklarirana za eno črpalko...

razlika je samo v temu da črpalke še zašvicale ne bodo an.

če je ena sama (jst ne vem, kolk obremenitve je zmožna ena sama L25 al pa ena L30) je pač samo bolj obremenjena.

Torej. Če si zeliš večjo pretočnost - več vode hitreje ohladi toplotne izvore, potem obvezno na L30, če si imas hlajenje ze ok, in se ti zdi da crpalka ful trpi, ker tezko vodo poriva okol, kar itaq najbrs sploh ni, ker te vodotoki (vodokrogi) so itaq ful mejhni in ni neke silne visinske razlike sploh, potem pač ubodes se eno L25. in bosta no sweat dalje prtiskali vodo...

mislm cela znanost...
les grandes hommes font des grandes erreurs.

DominusSLO ::

lakotnyk mislim da imaš še manj pojma od mene pri teh stvareh(ne se užalit) ;)

Tle gre za zaprt tokokrog in višinska razlika nima veze. Vezo ima dolžina cevi in zavoji(restriktivnost radiatorja in blokov). Dejstvo je tudi da nazivnega pretoka ne doseže niti približno nobena pumpa od omenjenih. Ravno zaradi tega pa sem podal to vprašanje 2xl25 vs 1xl30.

Tem o vodnem je malo morje(porabil sem kar nekaj ur, ne ur dni>:D ) Sam sem si sestavil vodno z eddyjevimi bloki. Nisem pa zadovoljen s pumpo(dobu zastonj), ki je prevelika in potopna in bi rad nekaj da zmore hlajenje cpu,nb,gpu,2xhdd,2xradiator18x18. Pumpi l25 sta mi všeč zaradi majhne porabe energije in velikega pretoka. L25= 10w, 1000l/h L30= 27w in 1200l/h

Mogoče bi dodal še da mam cevi 12mm notranji premer, možno pa da bom moral ciljat celo na 2x L30.... Sej se mi ne mudi sem pa izkoristil temo, ker je pomoje podobna.

LP

lakotnyk ::

pojma neki prou velik res nimam, ker nisem se nbenga tega sistem sestavu, tud nekje drugje kle bliz sem nekj spraseval navelko...

ampak fiziki se pa ni moč izognt...

in tam se ne motm, seveda ima visinska razlika vpliv ce je 10cm, vpliva nima pretiranega, ma ce bi poleg vsega moral vodo spravt se 3m visoko, si lahko preprican da bi ti pumpa odpovedala. :)

pretocnost je pa pretocnost... L30 je deklarirana na 1200l/h in vecje kolicine kot to ne bos spravil cez njo tud ce dve postavis...

L25 ima 1000l/h....

torej logicno sklepanje zdej, ce imas L30 skozi cevi spravis v eni uri 1200 l vode v primerjavi z L25 je to 200litrov vode vec, in teh 200 litrov vec odvede vec toplote, torej bo sistem z L30 crpalko hladnejsi...

fiziko sem mel vec ali manj skos med 4 in 5 in mi ni delala preglavic, tko da mi tudi tole zdej ne more... :D

tko do zdej sem govoril bl na pamet... zdej sem sel pa se pogledat na stran od cerkovnika, navem zakaj nism su ze prec... pise tam L30 ima moč 27W medtem ko ima L25 moč črpalke komaj 11W to je 2.5x večja razlika... očitno da je ena L30 2.5x močnejša od L30... in preprost fizični izracun ti pove da dve L25 niti do kolen ne sežeta L30....

pa kdaj sem ze reku da si poglej tisto stran... joj....

tisti Wati tam niso poraba temveč moč.... to je kokr če te recimo moja sestrična useka po pesi je porabla tako moč, če te jaz usekam pa 2.5x večjo moč... poraba se meri v V če me moj spomin ne vara :D

Móč je fizikalna količina, določena kot delo, opravljeno v enoti časa. Navadno jo označujemo z oznako P.
les grandes hommes font des grandes erreurs.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lakotnyk ()

DominusSLO ::

ne ne motiš se :| kot sem že dejal imamo tle zaprt tokokrog. Višinska razlika nima pomena.

Za pumpo me pa ravno vati mučijo... Ravno to me zanima kar si ti pisal.Ali ima l25 toliko boljši izkoristek ali pa je res toliko bolj švoh. Kaj ti pomaga 27w, če jih gre 20 v toploto?

Ti pa pravim da sem že precej načitan in me zanima zgolj ta primerjava.

lakotnyk ::

pa sej ni toplotna črpalka... hehehehe....
deklariranih 27W pomeni moč ki jo črpalka porablja za porivat vodo okol....:D sploh pa imajo te zadeve men se zdi velik izkoristek....

slabe izkoristke imajo smao motorji avtomobilski :P tam gre skoraj polovica moči v toploto... matr ce bi to popravl nekak izuml da bi se pretvorjal vse v energijo za premikat, bi poraba padla na litrček za 100km še pomojem več km...
les grandes hommes font des grandes erreurs.

QuickShot ::

Višinska razlika pri zaprtem tokokrogu ne igra vloge, dejte si to že enkrat v glavo vbit ;(( črpalka ne premaguje nobene višine, ker itak potiska vodo sama vase.

lakotnyk ::

ja sej smo prsli do tega zaključka kaj se buniš.... raj kej konstruktivnega povej...
les grandes hommes font des grandes erreurs.

DominusSLO ::

Če gremo nazaj na pumpe... podatki o vatih se ne nanašajo na moč pumpanja, pač pa na porabo elektrike. click na tej povezavi jasno piše power consumption. Seveda sta ti dve veličini v korelaciji, faktor pa je izkoristek.

Rad bi da še kdo pokomentira to razliko med l25 in l30, ker mi ni jasno kako, z 2,5kratno porabo elektrike l25, pumpa l30 prečrpa le 200l/h(20%) več od l25.

L30 porabi za 2 in pol L 25 in prečrpa le 20% več?? kje je trik??

lakotnyk ::

ja dobr... to je res...

ampak, moč črpalke ne pomeni njeno porabo ampak količino dela opravljenega v določenem času...
kar se razlikuje od power consumption ki pomeni porabo električne energije v določenem času...

obe sta izraženi v Wattih res... :P

tko da če piše moč črpalke pomeni prvo... poraba pa pomojem piše nekje drugje... :P

ksn k se to bl spozna... ker moje znanje se tukaj konča... ali lahko postaviš enačaj med enim in drugim??? pomojem ne!

ja dobr... sem prečekiral se njihovo uradno stran...
moč imajo izrazeno tudi v V in Hz... ma no, v to se ne bom spuščal ker tukaj sem že bolj mrzel...

bi pa rad povedal, da kokr sem opazil, je hydor italjanska firma, kar me ze odbija od nakupa... sploh glede na to da lahko dobis eheim ki je nemska... plus da sem uspel na eni od strani ki si jo dal prebrat da je v primerjavi z eheimovimi črpalkami hydorjeva glasna... ker eheimovih se sploh ne sliši... to pa neki pomen, vsaj meni.
les grandes hommes font des grandes erreurs.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lakotnyk ()

DimmniBurek ::

Kaj pa MAXI-JET majhne tihe in zmogljive:)
There Is No Stronger Drug Than Reality

Nejc Pintar ::

@lakotnyk:
1. zakaj si še enkrat napisal moj post
2. očitno si bil pri učiteljicah zelo priljubljen (kar še ne pomeni da si obvladal) (v V je izražena napetost, v Hz pa frekvenca, nevem kako bi v hercih ali voltih meril moč ???)
Lahko je biti prvi, če si edini!

Bevcan ::

Če že vežete dve pumpi v sistem zakaj jih nebi poiskusili vezati vsporedno.

Aja motorji z notranjim izgorevanjem imajo celo maksimalno samo 30% izkoristek.
Govoril sem.

frenk ::

ne gledat samo na pretok...pritisk je najbol pomemben...poleg tega se lahko zgodi da recimo dve isti zaporedno vezani črpalki dosežeta večji pretok, kot pa vzporedna vezava teh istih dveh črpalk...vse je odvisno od restriktivnosti sistema...sej tle je sama logika;)

TommyBoy ::

MAXI-JET po novem MEW-JET, pomoje je ista samo da so zunanjost mal prenovili.
Abit NF-7s,Barton 2080@2500,Radeon 9800se (saphir)@softtmod,Samsung TCCD DDR500

TommyBoy ::

Ej Frenk ti dam čist prov, sej tvojo teorijo bi lahko čist simpl stestirov. Vežeš dve črpalki, na izhod natakneš malo daljšo cev jo vzdigneš pol pa zmerš kako visoko črpalki porineta vodo.:D
Abit NF-7s,Barton 2080@2500,Radeon 9800se (saphir)@softtmod,Samsung TCCD DDR500

Eddy ::

Razlika v L20 in L25 je v rotorju...
L20 ima ravne lopatice, L25 pa zavite... kot pri kakšni turbini.
www.ekwaterblocks.com

K0K0 ::

A se da potem iz l20 narest l25?

TribesMan ::

Tocno tak rotor hocem jest met... Kje se da to kupit? In ali je to kompatibilno z L30? Kaj je pa z tistim keramicnim rotorjem? Je to to?

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

frenk ::

jest mam keramični rotor za l30 pa je mal glasnejši od navadnega...sej ubistvu se luft med keramično osjo in rotorjem takoj opaz

Stampl ::

jst mam pumpo L30 povezano z cpu blokom pa radiatorjem(yugo) pa rezervar in deluje odlicno...cez nekaj casa bosta se drugedva bloka prsla...
ampak se res mal greje(tak da je kr vroca ce lafva nekej casa..2ure)
in sm obrnil en 6cm ven tako da sm ga dal na disk in piha cez pumpo, malo cez zgorno stran grafe in spodnjo...vzadej vent pa vse vn potegne in je pumpa malo mlacna:))
tiha pa je tudi dost, ce vse mehurcke vn psravs se slisjo samo vibracije pa se to ce je comp ugasnjen pa da si zraven

Eddy ::

Mislim da se da naredit iz L20... 25-ko samo nebi dal roke v ogenj zato.
Ta rotor pa ne paše v L30...
www.ekwaterblocks.com

DominusSLO ::

Nihče ni odgovoril na moje vprrašanje, imamo pa niva dejstva:D
Torej ali ima pumpa L25 zaradi tega rotorja toliko večji izkoristek od L30, da lahko porabi 150% manj in prečrpa le 20% manj vode?
Ali je vseeno L30 dosti močnejša od L25 in so podatki o L/h varljivi?
hvala LP

frenk ::

DominusSLO: mal poglej kakšen pritisk da vn l30 pa ti bo kuj jasn:)

DominusSLO ::

frenk o tem da je l30 ena "pošast" :)) ni nobenega dvoma, dvomi pa so o L25- o njej sploh ni uporabnih komentarjev na ST.
Edina konkretna stvar o njej je to kar je eddy malo višje povedal ;)
Prepričan sem da se dosti manj greje kot L30, ne vem pa koliko je napihnjen podatek o 1000 l/h.
LP

lakotnyk ::

puskin...

1. nimam pojma kaj si ti povedu... mogoce si v take oblake zavil da se ni dal razbrat...

2. kot sem rekel, 9 let je ze minil, velik sem si zapomnu neki pa ne... :D
les grandes hommes font des grandes erreurs.

Racunalnik ::

Mene pa zanima ce imajo te nastete pumpe tudi regulator hitrosti ali pa to dela na najvisjih hitrostih?

Zanima me pa predvsem katere pumpe se splaca kupit da je cimbolj zmogljiva in cim tisja.Rabil bi za poganjat Cpu,grafa,NB,bloke ali pa se kakega vec.

Gre se seveda najbolj za tisino ker ce se pumpa dere mi nic ne pomaga vodno,seveda mora biti pa pumpa tudi zmogljiva.

Ce malo razmislim bi se splacala potopna ker vrjetno full zadusi zvok,ampak to mi nekako ne disi ker nimam tolk placa.

QuickShot ::

Ne vem, če bi se dalo iz L20 narest L25, ker je 20ka močnejša od 25ke.

DominusSLO ::

quickshot: si prepričan da je močnejša? Kaj pa če ima L25 zaradi teh lopatic toliko boljši izkoristek?

btw tisto kar piše na coolpc kot moč pumpe, bi bilo pravilneje napisano kot el. poraba pumpe.

Nejc Pintar ::

@lakotnyk: to so osnove, drugič pa preveri informacijo preden razširjaš krivo vero...
Lahko je biti prvi, če si edini!

lakotnyk ::

sj sm si sel.... ne bos verjel... samo nekatere zadeve tam tko mal drgac pisejo... kokr fantje kle razlagajo... pol pa si clovk lahk misl...

moč je moč.... tko da jst navem kaj je zdej cerkovnik mislu z močjo...
les grandes hommes font des grandes erreurs.

QuickShot ::

L20 ima moč 14W L25 pa samo 10W,
meni je malo čudno, da se toliko zviša pretok pri manjši porabi samo zaradi oblike impelerja :|

TribesMan ::

Boljsi impeler, boljsi izkoristek, manjsa poraba... simple as that. Z dobrim impelerjem bi L30 odpirala bloke ;D

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

DominusSLO ::

Zgleda da res ;) na tejle italijanski strani piše da ima tudi L35 takšen rotor, zasledil pa sem da je pumpa L35 odzunaj enaka kot L30(mogoče bi se dalo predelat rotor>:D ).

Tako da se kr nagibam k temu da bi si "vrgu" 2xL25 v moj sistem. Piše tudi da naj bi takile rotorji zdržali več časa.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kratka anketa glede črpalk in blokov

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
353019 (2430) MasterMiG
»

Vodna pumpa... (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
966372 (4693) LittleDevil
»

Vodna pumpa ropota (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
635006 (4252) SuperHik
»

Test črpalk Maxi-Jet MJ 750, Hydor LS 20 in Hydor LS 30 (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
838822 (6534) Jackass
»

Vodna črpalka

Oddelek: Kaj kupiti
322465 (1866) Tic

Več podobnih tem