» »

Vodna pumpa...

Vodna pumpa...

1
2
»

DjTonic ::

Jaz sem zadnjič naročo Iwaki MD 20RL (Made in Japan), prvo sem gledal za model MD 15R vendar ni blo nobene, potem sem pa to naročil iz tujine (Nisem še dobil). Sodeč po karakteristikah je kar dobra, saj zmore pretočiti od 1620-1860 l/h, pa še velik pritisk ima (3,1-4m dvigne vodo). Tale Hydor L30 zaenkrat še dela 24/7, vendar ima včasih čudna obdobja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

DominusSLO ::

DjTonic
Če ni skrivnost.. kje in koliko denarja?

DjTonic ::

Ebay, cena pa je bila okoli 15k skupaj s poštnino. Za takšno "mašinco" se mi zdi to zelo ugodna cena. Saj so cene drugače precej divje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

humanoid ::

Skoraj 300€ za pumpo.... še za matično+proc nisem toliko zapravil...

Ali ni v takem primeru bolj dati 2 ali celo 3 pumpe? Ok, zavzamejo več prostora, več hrupa.... samo 70k SIT je 70k SIT :)

BTW, kaj vse te pumpe so na 12V?
Ali se da v SLO kupiti Swiftech-ove pumpe?

LP

DimmniBurek ::

No jest mam še eno vprašanje, mam maxi jet 1200 in mi je služila odlično.... Vendar pa sem preveč stisnil z objemko in je tisti ta večji "intake" poču na dva dela, a se da sam to kupt novo al je treba nest komu zašvasat-zavarit?

še slika:
There Is No Stronger Drug Than Reality

hudogriz ::

Čav. jest mam pa okrog teh pump eno vprašanje.
Jz sm za svoj sistem kupu Hydor L30 in po 2 mesecih 24/7 obratovanja, je skoraj zaribal impeler (originalen, z kovinsko gredjo). Še sreča, da vsake toliko časa mal kontroliram in razderem svoj H20 sistem. No ja, kakorkoli že, kupil sem KERAMIČNI impeler na COOL_PC-ju! Sedaj sem še bolj razočaran, kot prej. Res da se pumpa malenkost manj trese in greje, vendar pa rožlja ko sam satan! Ne vem ali to samo mani ali vsak tak impeler rožlja. Dvomim da bo nehalo, ker imam sedaj prižgano že 24 ur, pa ni nič drugače. Ko sem si impeler malo ogledal, sem opazil da ima nekoliko (preveč) lufta med samo osjo in magnetom okoli nje in pomoje zaradi tega rožlja.
Rad bi da mi dela tako kot se zagre in bom kupil novo pumpo! Dajte povedat katera je tiha in obenem močna da bo poganjala vodo skozi 3 vodne bloke in lado (cevi imajo notranji fi 12mm)?! LP.

BTW: ene dva 120mm venta bi tud kupu! kater model je najbolj uporaben (tih & zmerno močan), mogoče ys-tech??
Hvala za odgovore.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hudogriz ()

tiborrr ::

Burek, kaj bi ti varil, ce pa je pumpa plasticna? :\
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tiborrr ()

_Dejan_ ::

Sej lahko tudi plastiko variš:D
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

DimmniBurek ::

Ja sej se da švasat plastiko...., A se da kupt to posebi al ne?, A gre prosim en vprašat če živi tam kje blizu trgovine?!?
Prosim?
There Is No Stronger Drug Than Reality

_Dejan_ ::

Mislm da se ne da to kupit posebej. Če se ti ne mudi tako bom jst menjal mojo pumpu(Mj1000) in če boš hotu ti bom dal tist del za kakšenga jurja:D
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

DimmniBurek ::

Jah, recimo, če ne najdem neke alternative, bom pa probal to nest k enmu za zašvasat, da vidm kaj bo majstr reku
There Is No Stronger Drug Than Reality

DominusSLO ::

dimmniburek
to je najlažje zalit s plastiko...

DimmniBurek ::

Hja in kako nej zalijem če je to tisti del, kjer se natakne cev gor, naj nebi bil izbočen, ker se pol cev ne bo držala gor;)
There Is No Stronger Drug Than Reality

SebaR ::

zaliješ na zunanji in ravno toliko pobrusiš da ne prideš do razpoke potem pa še na notranji tam pa je lahko malce izbokline :8)
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

humanoid ::

Tehniki pa taki :\

Obstaja tudi kakšen brusni papir ali pila ali kaj drugega ;) Lahko pobrusiš od zunaj in noter, potem pa greš lepo po kakšno lepilo in zaliješ :)
Jaz sem imel eno lepilo, kjer si dobil lepilo, pa še neko sestavino in nek "pesek" potem si to zmešal, nanesel in je bilo trdno, da ni šans, da je počilo.
Poskusi srečo v Mrekurju ali kje... lahko pa tam pump odneseš in jih povprašaš za kakšno rešitev ;)

hudogriz ::

ja, ali pa kak bakren obroč kar čez obstoječega nabiti in prilepiti. Mogoče malo poliestra in zaliješ kar čez in čez, zunaj pa pustiš samo bakren obroček. Saj prodajajo tiste bakrene priključke v merkurju za centralno ogrevanje.
No ja, tiste moje prošnje pa ni nihče uslišal:8) . Še povem da je tisti keramični impeler po 48 urah postal že manj slišen, čeprav še vedno moteč. Pa še nekaj. Kakšno je kaj vzdrževanje pri pumpah? jih kaj mažete s kako silikonsko mastjo, mogoče oljem? LP.

LittleDevil ::

DjTonic poročaj o rezultatih ko jo dobiš, jest sem gledal MD 15R v USA stane manj kot 100$. >:D

LP

LittleDevil ::

Evo prve slike L35 :)







LP

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

DominusSLO ::

Ko smo že pri l35...ALi bi mi znal kdo iz prve roke povedati, kako se obnese l35, v primerjavi z l30. Predvsem me zanima glasnost in vibracije. Hvala.
LP

Good Guy ::

Povej kako se obnese sm isto naroču
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

LittleDevil ::

Bom poročal ko sestavim ;)

LP

TribesMan ::

A se da kupit tale rotor posebej? Ker je full sexy :)

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Eddy ::

Ja, baje da se da kupit posebej... samo se ne da dobit s keramično osjo.
www.ekwaterblocks.com

TribesMan ::

Tista keramika mi nic ne pomeni... men je zadeva vsec zaradi oblike rotorja... ker tole mora bit precej bolj efektivno kot tist stari mlincek v L30... Aja a je L35 enakih zunajih in notranjih dimenzij kot L30? Kolk pa stane tak impeler... priblizno?

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Eddy ::

Impeler bo pomoje par sto tolarjev dražji od navadnega L30.
Je pa razlika med črpalkama še v tem da ima večje odprtine pri vstopu vode do impelerja in pa da porabi 4W manj od L30.
Tako kot porabi L25 manj od L20 :)
www.ekwaterblocks.com

hudogriz ::

Kaj pa vibracije in glasnost pumpe? Ali je tišja v potopnem načinu ali v pretočnem? Zunanje dimenzije pumpe pa so verjetno enake kot pri starem L30? LP Hudogriz

hudogriz ::

še malo specifikacij za L35: "klik"
eddy: maš ti tudi tako (keramika=default)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hudogriz ()

Eddy ::

Ta ni prava L35....
Moja ima specifikacije:
Max pretok: 1700 l/h
Max višina črpanja: 1,95 m
Moč: 23 W
www.ekwaterblocks.com

hudogriz ::

aha, ok:D Si jo že kaj stestiral? glasnost pa to...

Eddy ::

Nisem stestiral, saj je tako šla... LittleDevil jo je "sunu" :)
www.ekwaterblocks.com

LittleDevil ::

Hehe vsega jest kriv ;)



Pumpa je že v delovanju, za temparature vam ne morem kaj dosti reč, približno 2 stopinje nižja temperatura, kot prej, drugač mere so pa iste, pa malo manj vibrira, samo imam pa tudi debelo peno za podložitev črpalke >:D

LP

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

Keyser Soze ::

Ah, ni ga čez Iwakyja. :D Šele ko dobiš v roke to pumpo veš kaj pumpa pomeni. Tele zgledajo bolj kot igračke.>:D

DominusSLO ::

keyser
Bi nam izdal mogoče, kje dobit iwakyja po kakšni "normalni" ceni?

PS normalna cena = 15-20k sit :)

Keyser Soze ::

Ebay in veliko spremljanje le tega. Kdaj pa kdaj se pojavi kakšna ugodna kupčija, samo moraš bit pripravljen. Nekdo iz tega foruma je naročal preko Ebaya iz Nemčije pa sem se uštulil poleg in naročil dve. Eno sem že prodal, drugo imam pa zase, samo zdaj ne dobim hladilnika.:D

Je pa 20-tka in ne 15 kot jo ima Morph. Cena je bila pa v okvirih normale kot praviš. Manjši model bi bil morda še kaj cenejši. JE pa obična verzija in ne za veliki pritisk ali pretok. Vmesna.

hudogriz ::

@LitleDevil: kakšno pumpo si prej imel, L30? Ali ima L35 keramični impeler in se jo manj sliši? Kakšne dimenzije cevi imaš na pumpo priključene?

LP hudogriz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hudogriz ()

njok ::

Ce bo kdo narocal kakega Iwakija, pa da ne more dobit samo enega kosa sem takoj zraven. ;)

@ljash ::

Jest tud :)
Asus P4C800-E Deluxe, P4 3Ghz, 2*512 Geil Value,
Ati Radeon 9800PRO, Hitachi 160 GB SATA

LittleDevil ::

Glede iwakijev počakajte še malo, čakam en odgovor, pol bo pa žurka >:D

hudogriz cevi imam silikonaste 12x2.5, prej sem imel pa navadno L30 brez keramičnega impelarja.

LP

hudogriz ::

Jaz se tudi odločam za novo črpalko, kajti tale L30 mi bo kmalu odprla glavo z njenim vibriranjem in škrabanjem impelerja (!keramičnega!).
Če je IWAKI poleg turbo zmogljivosti tudi tih, se tudi jaz postavim v vrsto za enega. Dajte malo napisat zakaj ravno IWAKI, dobre/slabe lastnosti predvsem v primerjavi z L30 Hydorjem.

Pa še neki me zanima (oprostite, če sem malo offtopic...): ali lahko pretok črpalke krmiliš z zniževanjem napajalne napetosti, ali je za to potreben frekvenčni regulator?

LP Hudogriz.

_Dejan_ ::

Potreben je frekvenčni regulator.
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

LittleDevil ::

Kaj pravite na to črpalko AquaXtreme 50Z-DC12

LP

Good Guy ::

sigurno je glasna za popizdit
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Eddy ::

Rovtar: sploh ni rečeno da je glasna.
Meni se zdi zelo zanimiva... 3m črpalne višine... to bo za zelo restriktivne bloke...
Je kdo kje zasledil ceno?
www.ekwaterblocks.com

Eddy ::

Najdu sem komentar o glasnosti:
The pump is not silent but is very quiet when properly isolated from the PC chassis.
www.ekwaterblocks.com

LittleDevil ::

79$ stane, pa če bi se jih več naročilo bi bila cena še nižja, meni je zelo všeča :)

AquaXtreme 50Z-DC12

LP

SebaR ::

In kako bi jo izoliral od ohišja? na vrvico, guma, pena
Trese se verjetn za tri L30-ke
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

LittleDevil ::

Z peno. Imam eno zelo dobro doma, ki zelo ublaži vse skupi. :)

 154.jpg

154.jpg



LP
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kratka anketa glede črpalk in blokov

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
353024 (2435) MasterMiG
»

Keramični impeler

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
191684 (1303) SrBo
»

Vodna pumpa ropota (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
635021 (4267) SuperHik
»

Bi L30 zdržala dve LADI?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
441828 (1122) DominusSLO
»

Test črpalk Maxi-Jet MJ 750, Hydor LS 20 in Hydor LS 30 (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
838840 (6552) Jackass

Več podobnih tem