» »

Vodna pumpa...

Vodna pumpa...

«
1
2

Bubrek ::

Jest mam pa čist eno splošno uprašanje. Imam vodno hlajenje in se mi kar naprej zvija impeler v pumpi. Najprej sem imel Hydor seltz L30 in je zanič. Sedaj imam Maxijet L1000 in je delovala dobro pol leta, sedaj pa se je zgodilo isto kot pri prejšni.

Ali mogoče kdo ve za kašno pumpo, ki je dobra. Kakšni predlogi?

DominusSLO ::

Preobremenjena pumpa? MOgoče pretanke cevi?
Folk blazno hvali Eheim pumpe... Si mogoče probal L30 s keramičnim impelerjem?

Bubrek ::

Če je preobremenjena newem mam pa 17mm cevi. Nisem probal Hydorja z keramičnim impelerjem. Ali mogoče veš kje bi se dalo dobiti pumpe? Poleg interneta?

dxx ::

Pri cool-pc lahko kupiš keramični impeler:))

burkiburke ::

Alphacool-ove in Swieftech-ove 12V črpalke so kr na dobrem glasu ampak je zato cena na mal slabšem :\ . Eheim, Iwaki so npr. med kvalitetnejši 220V črpalki, spet je za kvaliteto treba odšteti mičkan več.

Bubrek ::

Kje bi se pa dalo dobiti te alphacool in une črpalke??

Bubrek ::

In po možnosti tudi kšn cenik ali pa internetno stran :)

Cena pa ni problem k nečem kupt še enkrat nekega sranja da bo po 4 mescih impeler šu :\

Brane2 ::

Par dni nazaj sem se oziral po štacuni z akvariji v BTC pri tržnici in sem videl da imajo MaxiJet pumpe.

Všeč mi je NovaJET 3000 (3000l/uro deklarirano). Razmišljam o tem,d a bi ubodel eno tako pumpo, nato pa bi naredu zanjo elektronsko krmilje, da ne bi delala vedno s 100% moči. Rad bi hladil dva Opterona in grafično.

Kakšne so vaše izkušnje s etmi zadevami in katera je optimalna pumpa za take stvari (tale stane 16 kSIT) ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Bubrek ::

Noja ali rabiš 3000l/h?? Jaz sem imel Maxijet od avgusta in je delovala normalno. Sedaj se je skrvil impeler in ruži. Potem se pozanimaj kok se pumpa trese. Prej sem imel Hydorja L30 in so se vibracije prenašale iz ohišja in mizo. Po ene 30 min so me roke bolele! :( lol. Potem je pa tudi problem ker se je ne da raztavit tko lahko kot Hydorja. Raje se še malo pozanimaj.. tako kot se jaz :)

Brane2 ::

Škodit ne more. SPloh pa bi si rad naredil elektronsko regulacijo in pač ne bi gnal pumpe do konca, če ni treba...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Alexius Heristalski ::

Te MaxiJet, ki jih zdaj prodajajo, so nove serije. Enkrat se je že govorilo o tem, pa nekako ne najdem ...
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

MasterMiG ::

Vidm, da nihče tuki ni zadovoln z dobrim starim HydorL30. Mora met keramični impeler, jasno! Ampak prenašanje vibracij na ohišje se pa da odpravt. Pumpo dobr oviješ v gumo, pol pa še v peno, pol pa z gumo pritrdiš na ohišje, kokr disk. Po tej operaciji je L30 skor čist neslišna.
There is nothing to fear but the fear itself.

Bubrek ::

Jah vem samo lahko bi ze v osnovi kej bolsga uporabl ker mas vec vrst plastik ne pa dajo neki cenenga. Sej keramika je kul sam mas takoj spet 2k stroskov pol pride pa pupma ze 10k. Tolk pa stanejo dobre pumpe :\

Eddy ::

No kartere pumpe ki se primerjajo v moči z L30 dobiš za 10k?
Res me zanima. Mogoče jaz kaj ne vem.
www.ekwaterblocks.com

Jackal ::

Mislim, da je bila tista tema o NewJet 1200

Sicer imam pa tudi sam že nekaj časa v sistemu vodnega hlajenja črpalko NJ3000, ki je zamenjala dve zaporedno vezani MaxiJet1200. Malenkost več tresljajev povzroča kot prejšnji dve črpalki, samo se da vse porihtat s primerno pritrditvijo. Pa glede teh keramičnih impelerjev... impeler je še vedno plastičen, le os skozi impeler je keramična.
NJ3000 ima normalno že keramično os.

Brane2 ::

Sem se danes poigral z MJ3000 in pri tem zalil nekako pol kopalnice.

Stvar je kurbirsko impotentna na začetku, dokler vode ne dobi v rotor, nato pa se ji kar lepo strga.

Tole bo kar fino. Zdej pa samo še elektroniko nardit... :\
On the journey of life, I chose the psycho path.

TommyBoy ::

No Brane sporoči, če ti bo ratal narest krmilno elektroniko. Močno dvomim da ti bo uspelo, ker tile motorji pri črpalkah so bojda takšni da delajo ali pa ne delajo, umesnih stopenj pa ni. Tako so meni povedali.

lp
Abit NF-7s,Barton 2080@2500,Radeon 9800se (saphir)@softtmod,Samsung TCCD DDR500

Moonman ::

Lepo bi bilo videti, kolikšen je padec temperature napram prejšnjemu vodnemu. Če lahko kako primerjaš.

lp


Brane2 ::


Močno dvomim da ti bo uspelo, ker tile motorji pri črpalkah so bojda takšni da delajo ali pa ne delajo, umesnih stopenj pa ni. Tako so meni povedali.



Heh, naslednjič ko ti bodo spet kaj takega razlagali, mej kondom v ri*i- HIV razsaja.... :D :D
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Brane2 ::


Lepo bi bilo videti, kolikšen je padec temperature napram prejšnjemu vodnemu. Če lahko kako primerjaš.


Težko ga primerjam s "prejšnjim vodnim" ker tega ni, "sedanjega vodnega" pa tudi še ne. Bo pa verjetno kmalu.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Moonman ::

Aha, vseeno hvala.
Moram enkrat poskusiti izmeriti pretok moje črpalke od pralnega stroja. :>
Cena: sitnica == 2,500 SIT

lp


TommyBoy ::

Kje si pa kupu to pump.
Abit NF-7s,Barton 2080@2500,Radeon 9800se (saphir)@softtmod,Samsung TCCD DDR500

Moonman ::

Gorenje power.;)
Hehe, zdaj sem si šel komaj računat, koliko me je prišlo vodno:
pumpa 2,5k
blok 12k
cevi 0,5k
radiator 3 ure dela
2 120mm ventilatorja dobil

Ni tako slabo.


TommyBoy ::

Kako si pa naredu radjator?? A si lotov bakrene cevi pa pločevino, dej prosim kakšno slikico gor prlimej. Še to me zanima, kolk je ta pumpa kej glasna in kakšne so njene zunanje mere.
hvala
lp
Abit NF-7s,Barton 2080@2500,Radeon 9800se (saphir)@softtmod,Samsung TCCD DDR500

Moonman ::

Radiator sem demontiral iz enega avta. Nevem več, katere znamke, ker je bil zelo zdemoliran.:8) Veliko časa sem porabil, da sem ga očistil.
Slike bodo lahko komaj v petek, ker sem trenutno v študentu.
Ko iz sistema spraviš ves zrak, se od pumpe sliši le tok vode.

lp


TommyBoy ::

Črpalko si verjetn dobil na uradnem servisu Gorenje, če sem te prav zastopil. Kolk je pa velika ta zverca, me ma da bi jo kr kupu. Kolk je pa kej močan curek vode, ki ga pumpa ustvari?
lp
Abit NF-7s,Barton 2080@2500,Radeon 9800se (saphir)@softtmod,Samsung TCCD DDR500

Moonman ::

Ja, lokalni Gorenje servis.
Pumpa vred z original plastiko, ki usmerja vodo je kar velika. Sam sem jo preuredil, da je velika ene 10 cm v višino in širino, 20 cm v dolžino.
Voda kar lepo šiba. Bom v petek ali soboto naredil en test.

lp


Asgard ::

Mene pa zanima če bi kej pomagal če bi pri kompletu (termaltake bigwater) zamenjal pumpo ? . Zdi se mi da mal slabo hladi sam kej cmo ce dobi clovek vodno v darilo pac vzames :D
We hate Duplicators !

Eddy ::

No pa smo tam, kjer ni muh... al kako se že reče...
V glavnem... kar zgovarjaj se... darilo gor, darilo dol :P

Tu nastopi začaran krog...
Če beš zamenjal črpalko boš moral obvezno zamenjati cevi, če boš menjal še cevi, moraš nekaj narediti s priključki. Ker ti to nebo všeč boš zamenjal blok, na koncu boš imel samo potenciometer od thermaltake-a za uravnavanje hitrosti ventilatorja... he he :)
www.ekwaterblocks.com

Asgard ::

Ej edy ce bi prej vedu de mi bodo nabavl vodno bi raje reku za kes pa teb moril tako ene 3 dni de bi me bil prej sit in bi dal še mal skonto. Tak pa ka so starci neumni in vedo da se voda rab sam za špagete kuhat pa jajca prat so kupil termaltake. Aja a to ni nobene pumpe ka bi to pasal gor ?;((
We hate Duplicators !

TommyBoy ::

Mislm Branko ti pa maš ideje.Sumim da si gej, ko ti take stvari na pamet pridejo.:\ :\ :\ :\ :\
Abit NF-7s,Barton 2080@2500,Radeon 9800se (saphir)@softtmod,Samsung TCCD DDR500

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TommyBoy ()

TommyBoy ::

Moonman, a je to una črplaka, k ima 4 ravne lopatice na rotorju, a je to tista k ima več ukrivljenih lopatic? Dons sem bil namreč na Gorenje servisu, pa mi je tip ponudu dve črpalki, ena je bla standardna (taka ki jo imajo stari pralni stroji), druga je bla pa polovico manjša od prve.
Abit NF-7s,Barton 2080@2500,Radeon 9800se (saphir)@softtmod,Samsung TCCD DDR500

Moonman ::

Ja, imam tako s štirimi ravnimi lopaticami.
A tista druga je še manjša?


TommyBoy ::

Ne ne, se opravičujem k sem mal nerodn napisov. Una s 4 lopaticami je MANJŠA. Sama pumpa pride okol 2,5k, pol je pa treba še uno plastiko kupt. Vse skupi te pol pride nekje 5,5k. A si ti uno plastiko že imel, da te je pumpa tako pocen pršla???
Abit NF-7s,Barton 2080@2500,Radeon 9800se (saphir)@softtmod,Samsung TCCD DDR500

Moonman ::

Mene je celotna pumpa prišla 2,5k.
Je pa tega res že precej časa.

čš


Brane2 ::


Mislm Branko ti pa maš ideje.Sumim da si gej, ko ti take stvari na pamet pridejo


No hard feelings. Hotu sem sam reč da te je un, ki ti je to reku, nategnu... :\

Očitno me včasih pesništvo zanese. Se opravičujem.
On the journey of life, I chose the psycho path.

GUFY ::

Tudi sam sem menjal moji dve MJ 1000 za eno NJ 3000, pa moram reči da se mi je temperatura na procu znižala za cca 2 stopinji. Moram še proc namazati z AS5 termalno pasto (sedaj je namazan z navadno silikonsko, druge v nedeljo nisem imel doma) potem pa mislim da bo razlika še večja. Pa črpalka se mi sploh ne zdi glasna. Je pa res, da sem jo komaj spravil v moj sistem.

Brane2: se priporočam še jaz za en tak ragulator za mojo NJ 3000.:D

_Dejan_ ::

No pa da še jst mal zasmetim to temo:D
Mam en problemček in sicer 2 Maxi jet 1000l/h vezani zaporedno in zdej mi je začela ena od teh dveh pump srat:D in sicer me zafrkava da cca. 3h dela normalno pol pa naredi "klik" in se izklopi (zvok je takšen kot bi rele preklopu) in sem sprva mislil da je rele zanič ker je bla vsaka vezana na svojega, vendar sem zdej obe zvezal na isti rele(vzporedno) in je isti šmorn. A se pumpa bliža svojemu koncu? Je mel kdo podobno težavo? Koliko pa stane ta New jet 3000? povzroča več vibracij oz. je glasnejša kot Maxi jet 1000?

Hvala za odgovore.
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

TribesMan ::

NJ 3000 je za moje pojme kar glasna pumpa... No vsaj precej glasnejsa od Hydor L35, tudi trese se bolj... sam je pa res da ima 2.5x vecjo zmogljivost od Hydorja... Zdej je sam vprasanje, al hocete performance, al mir v hisi...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

DominusSLO ::

TribesMan
Ker si verjetno imel poleg l35 tudi l30, me zanima, koliko je l35 tišja? Ali je sploh tišja? In pa če bi mogoče znal oceniti kako se l35 obnese v zelo zahtevnem tokokrogu(3 bloki, 2 radijatorja..)..
hvala, LP

TribesMan ::

UPS napača... mislil sem L30... O L35 pojma nimam :D

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

DominusSLO ::

Škoda...sem že upal:)
Še vedno se nisem odločil za pumpo(za zamenjavo potopne) in v trstu se sigurno najde tudi l35 za dobre šolde...

GUFY ::

Meni se pa ne zdi moja črpalka prav nič glasna, če primerjam hrup ženinega računalnika je moj, kljub temu da je pošteno navit še vedno precej tišji. Za odpravo vibracij pa priporačam, da daš pod črpalko kakšno peno, le ta ti bo občutno zmanjšala vibracije.

TribesMan ::

No ja GUFY zadeva je taka... jest sem mel priloznost primerjat glasnost tvoje crpalke z mojo L30 in lahko rečem da ko sem vzgal NJ3000 se mojega sistema ni popolnoma nic vec slisalo, ne diskov ne ventilatorjev ne pumpe... Je pa res da imam enega najtisjih sistemov tukaj naokoli.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

tiborrr ::

Ej edy ce bi prej vedu de mi bodo nabavl vodno bi raje reku za kes pa teb moril tako ene 3 dni de bi me bil prej sit in bi dal še mal skonto. Tak pa ka so starci neumni in vedo da se voda rab sam za špagete kuhat pa jajca prat so kupil termaltake. Aja a to ni nobene pumpe ka bi to pasal gor ?;((

Kaj se pizdis, bodi srecen, da imas tako napredne starse.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

_Dejan_ ::

Aha pol NJ 3000 odpade in si bom mogu umislit kakšno Iwaki al pa kej podobnega k hočem met tiho in zmogljivo hlajenje, in nočem da vibrira tako da še na mizi čutim in dobim mravljince:D
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

JIM22 ::

Ajde, dejte povejte kolk nanese tale NJ3000 al pa kak Iwaki.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

GUFY ::

NJ 3000 cca 14.000 SIT za Iwaki pa ne vem je pa cena še malo višja pa še težko se dobi to črpalko.

tiborrr ::

Sam sem zvezal dve hydorki, eno L30-Pro2 (1200L/h) in eno L25-Pro (1000L/h) zaporedno... A bi kaj pridobil, ce bi jih vezal vzporedno?
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

GUFY ::

Poizkusi.:D
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kratka anketa glede črpalk in blokov

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
353019 (2430) MasterMiG
»

Keramični impeler

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
191679 (1298) SrBo
»

Vodna pumpa ropota (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
635008 (4254) SuperHik
»

Bi L30 zdržala dve LADI?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
441824 (1118) DominusSLO
»

Test črpalk Maxi-Jet MJ 750, Hydor LS 20 in Hydor LS 30 (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
838824 (6536) Jackass

Več podobnih tem