» »

Preglasen stari računalnik

Preglasen stari računalnik

Sc0ut ::

Lep pozdrav.

Imam en p3 450@540, z box hladilnikom, radeon 7500 pasivno hlajen, disk tudi hlajen z ventom, s tem da je kišta vedno odprta. Zdaj pa me zanima, če lahko izklopim ventilator od napajalca? Kište itak ne pomaga hladit, saj je odprta, edino me zanima, če se bi potem napajalnik preveč grel (mislim da je 230W ali 250W). Izklopil bi ga rad, ker se mi zdi občutno preglasen. Pa kako ga lahko izklopim?

Hvala za odgovore.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Nejc Pintar ::

možno da se ti bo računalnik začel odklapljat...
verjetno pa ne bo problemov če se da na 5V
Lahko je biti prvi, če si edini!

Sc0ut ::

Vidim, da se spoznate na zadeve ja...:\
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Daedalus ::

Kaj pa tebe muči? Nihče ti ne bo znal povedat, če se ti bo napajalec pregreval ali ne, ker pač ne moremo vedeti, koliko je sedaj pri delovanju obremenjen. Če hočeš probat, odklopi vent (prerežeš žice za dovod elektrike v vent) - potrebno je odpret napajalnik, pa čakaj. Če se bo začelo kaj smodit, pol ne bo šlo brez ventilatorja. Lahko pa ventilator povežeš na 5V, vrtel se bo počasi in bo lepo tiho, obenem pa bo preko hladilnih reber za elemente v napajalcu zagotovljen vsaj minimalen pretok zraka. Druga rešitev je uporaba ustreznega upora.

Seveda pa vse to počneš na lastno odgovornost. Pa pri odpiranju napajalca drži prste vstran od vezja, da ne boš dozživel kakega elektrošoka...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

DominusSLO ::

Mogoče pa rabi elektrošok, da vidi na desni strani temo Pogosto zastavljena vprašanja o računalniških napajalnikih :|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

tišanje napajalnika

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
292303 (1623) WinsuckeR
»

a obstaja neslišen napajalnik?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
111567 (1342) smilyxx
»

Popolnoma tih računalnik! Možno?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
412671 (1461) PrimozR
»

Napajalec je glasen - 2 ventilatorja - izključitev enega ?

Oddelek: Strojna oprema
181047 (743) Blisk
»

Kako bi vi utisali tole masino

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
82150 (1881) EjTi

Več podobnih tem