» »

upgrade procesorja

upgrade procesorja

pblaz ::

zdravo!
v računalnik hp vectra ve, ki ima procesor pentium 2 350 MHz bi rad dal Celeron 1000 MHz.

Zadevo sem vtaknil notri z uporabo SuperSlotketa (še pomnite, tovariši :D ), zadeva se zažene, ampak piše mi intel(Unknown) - 350 MHz. V biosu ni nastavitev nič.

Mogoče zna kdo pomagati. Biosa pa tudi nisem našel

Tomay ::

Probaj upgrade biosa naredit.
Voodoo 4Ever

Jeebs ::

Da še jst neki vprašam. :D K me jebe že dolg cajta.;( Imam Intelovo 440BX-2 (al je DX, mislm da je B), ki naj bi podpirala največ 850Mhz PIII procesor. Ker pa omenjenega proca nikjer ne dobim (po netu iščem že neki cajta), me zanima, če mogoče kdo ve, če dam lahko v plato kak hitrejši proc? Plata je sicer SLOT1 in trenutno v njej počiva stara ''dobra'' 450-ka, tako da vem, da bi rabil tudi pretvornik iz SLOT1, ampak glede procesorja pa res nimam več ideje?:\ :(
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

K0K0 ::

Jebs sej se najde sem pa ke kak v malih oglasih sam majo take cene (tud po 8k) tko da če mene vprašaš je bolš da prodaš plato+proc pa nabaviš kakega rablenga athlona z plato.

Jeebs ::

Hvala, saj zadnje cajte tud sam resno razmišljam o menjavi procesorja IN matične hkrati.:\
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

dxx ::

Pač kupiš:
to plato
enga semprona 2400+ al pa kak rablen athlon 1800-2500+
in maš mašino, brezvez da se matraš s to staro mašino, velik živcev boš zgubu pa zelo malo hitrosti(če boš) pridobu.
Plato dobiš pri Jae za 8-9 čukov
procesor je pa najcenejši pri zombijih (mlacom) mlacom

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dxx ()

Tomay ::

@Jeebs.
Rabiš samo slot1 na fcpga adapter. Gor bo šlo vse, kar ni tualatin ali pa 133fsb. Torej skoraj vsi celeroni in vse 100fsb pIII.

Seveda je nova plata + athlon + ddr nekajkrat hitrejša varianta.
Voodoo 4Ever

MadMax ::

Rabiš samo slot1 na fcpga adapter. Gor bo šlo vse, kar ni tualatin ali pa 133fsb.

V prevodu in popravljeno to pomeni, da bo šlo gor vse do 800MHz, če pa BIOS ni ravno tazadnji, pa do 500 ali 533 (533 sta bili obe varianti-C1 in C2).
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Jeebs ::

Obstaja mogoče PIII 850Mhz? Na strani od Intela mi piše, da mama-plata največ PIII 850Mhz podpira.:\
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

K0K0 ::

Mislim da je sam 833 in 866mhz. Sam ne verjamem da se ti splača, ker boš dal ene 7k za procesor lej na malih oglasih maš athlona 1400 za 6k pa še eno rableno plato za 6k dobiš pa je tole pa prodaš za ene 4k. (mogoče bi jest kupu k nucam za v avto)

Tomay ::

Obstajajo tudi pIII do 1,1ghz na 100fsb. Poglej si tu.

In vsi ti morajo delat, tako kot tudi vsi celeroni do 1,1Ghz ki nimajo tualatin jedra.
Voodoo 4Ever

Sc0ut ::

" procesor je pa najcenejši pri zombijih (mlacom) mlacom" Haha, naenkrat sem se tak začel smejat, da sem skoraj dol pado. haha, res so zombiji ja. Edino oni, malo debelejši, ko je delal/dela na servisu spodaj pred 2 letoma je bil ful prijazn.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Jeebs ::

Evo, tole so najnovejši podatki za mojo plato (gor je itaq najnovejši BIOS). Mi lahko zdej en pove, kaj bi se dalo gor od procesorja napopat? Da vidim, če sploh lahko še kje dobim hitrejši proc, al bo treba res menjat oboje.;(

KLIK
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

Jeebs ::

Hm... Po dolgem cajtu... Anyone?:\ Še zmeri me zanima, kateri je najhitrejši proc, k ga lohk ruknem na plato.:\
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

Tomay ::

Brez modifikacije osnovne plošče bo šlo gor največ celeron 1,1GHz (tisti, ki ni tualatin), za p3 pa mislim, da je tudi 1,1 največja.

Najhitrejši odgovor pa boš dobil, če boš zadevo preizkusli. Sposodi si kje kakega celerona...
Voodoo 4Ever

Jeebs ::

No ja, sej stvar zame ni več aktualna, ker je mašina v zadnjih izdihljajih (problemi z RAM-om, ki se jih ne da rešit tudi če RAM zamenjam, sem se okoli tega razpisal v drugi temi), ampak vseeno hvala vsem za odgovore.:\
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tualatin Upgrade Adapter nasel v ZG!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
14410861 (7199) Spajky
»

kateri P3 na Abit BH6 (slot1) plosco

Oddelek: Strojna oprema
211673 (1460) Air_Borne
»

ABIT BE6, staró ja...

Oddelek: Kaj kupiti
251433 (1212) dvokolaš
»

Stara plata + nov procesor = ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
111238 (1068) suse80
»

Proc @ Abit BX6 2.0

Oddelek: Kaj kupiti
10964 (857) Spajky

Več podobnih tem