» »

Stara plata + nov procesor = ?

Stara plata + nov procesor = ?

zumes ::

Mam matično pološčo ABIT VA6, gor mam BIOS Upgrade v katrem piše; citiram: Support Celeron 850(100), 900(100), PIII 1G,1.1GHz CPUs, v biosu pod soft menu-jem mam pa možnost izbire tudi celeron 1100(100) procesorja. Vprašanje: ali mi bo delal procesor intel celerno 1100 Mhz FCPGA BOX kot navajajo v cenikih!?

ru7 ::

Ne spada glih sem ampak, ker mam isto plato me zanima ker maš bios (verzijo)?

akulp ::

to je slot1 plata ane?

Če je tko ne bo šel gor razen z adapterjem , sam zdej nevem če ni tale Celeron k ga ti hočeš gor dat na Tualatin podlagi, to pa pol ne bo šlo....ker ma drugačni podnožje FCPGA 2, čeprav si napisal brez 2 pa mislm da je cenikih večkrat narobe napisan...

zumes ::

Trenutno mam gor že celeron 500Mhz (66) z adapterjam na Slot1 ! Pol moram gledat, da so celeroni iz prejšne serije ne Tualatin? Ali se takšne procesr sploh še dobi v prodaji?

ru7 - mam pa bios va63d.exe dobis na tje strani: http://fae.abit.com.tw/eng/download/bio...:D

suse80 ::

Ker imam zelo podobno plato Abit VL6, ti lahko povem iz
prve roke:
Ta plata podpira procesorje:

1. Celeron 1 ppga
2. Celeron FCPGA (coopermine jedro 0,18), mislim da od 566MHz dalje
3. Pentium III do 1GHz
Celeron 1200 je bil prvi celeron z novim FCPGA
podnožjem in novim jedrom 0,13, zato ne bo delal.
4. VIA C3 do 933 MHz in naprej.

Teoretično ti mora delovati vsak coopermine procesor
P3 ali celeron, zato na intelovi strani preveri, kakšno jedro ima tvoj Celeron
in boš rešil stvar. Novi BIOS za to plato podpira že 150 MHz FSB, zato se da dobro navijati...

Obiščite stran o astronomiji ijn astrologiji http://www.mojevesolje.org

zumes ::

Še eno vprašanje. Ali je Socket 370 in FCPGA enako podnožje? Zasledil sem en ragljen procesor pentium 3 533Mhz (133), mislim, da bi to kr pospešilo moj rač (zdej celeron 500@563 (66@75)?

frudi ::

znebi se te plate, ker je za en kurac. ne pretiravam! apollo pro 133 je katastrofa celo po viinih standardih.
če ne verjameš, probaj zagnat memory benchmark v sandri...
skratka, s to plato se ti ne splača nadgrajevat!
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

akulp ::

ZUMES: ne verjamem če se ti splača kupovati tistega rabljenega >Pentiuma ker bo rlika minimalna. Sam imam doma zaenkrat še Celerona 300@450 , pa sem enkrat preizkusil P III 500 pa skoraj ni blo razlike, razen v špilih seveda....pa še to ne preveč.

zumes ::

Špile itak igram minimalno! Pospešil bi pa rad sistem za tolk, da bi mi divx špilal tudi, če bi imel spodaj še kaj odprto, ne da mi če samo miško premaknem začne zvok uhajat! Drgač se veliko ukvarjam z ACAD risanjem 2D (3D minimalno) in mi za enkar še ta procesor zadostuje (no ja bi bilo lahko hitrejše)! Nebi pa rad za enkrat cele plate menjav, ker načrtujem menjavo koplet PC-ja drugo leto takle čas! No tolk zdej, pa kako bi prišel do kakšnega herca več v mojem abaku?

suse80 ::

Frudi, mislim da malo pretiravaš.
VIA chipset rabi poravke samo zaradi problemov v Windowsih,
pa še tam popravek deluje ok.V Linuxu npr. problema ni.
Sandra pač ne more biti merilo hitrosti plošče.
Testi Sandre so nerealni in ne odražajo dejanske hitrosti plate.
To je podobno, kot da bi rekel, da fps v igri Quake pove, kako hiter računalnik imaš na splošno.
To je samo eden izmed faktorjev, tako kot hitrost RAMA. Najhitrejši RAM ti ne pomaga, če
npr OS ni sposoben uporabiti večje količine RAMA, npr Win98.

Človek je rekel, da bolj malo igra in več riše.
Za to ne rabi nevem kakih performans na plati ampak kvečjemu grafično kartico z veliko spomina,
dober monitor, hiter disk...
Za gledanje filmov mora Celeron 1100 zadostovati. Na tej plati ga lahko z ustreznim hlajenjem navije na cca. 115x11=1265 Mhz, če bi dal na chipset ventilator, pa še več.
Sicer pa v FCPGA1 podnožje ustrezajo vsi Celeroni do 1,1 Ghz.
Socket 370 je ime podnožja s številom pinov, FCPGA pa pomeni samo Flip Chip ..... .
Skratka, ppga, pga, S370 in FCPGA Celeroni vsi ustrezajo tvoji abit plati- Torej celeroni tam nekje od 300Mhz do 1100 Mhz. Pa saj imaš verjetno
navodila od plate, tam vse piše, lahko pa jih downloadaš tudi z abitove strani, kjer tudi piše, katere proce podpira.
Tu imaš pa link na Intelovo stran, kjer je vse obrazloženo.


klikni!
Obiščite stran o astronomiji ijn astrologiji http://www.mojevesolje.org

zumes ::

suse80 --hvala za podrobno razlago glede podnožji :D ; Zdej moram pa smo še nekje zvohat celeromčka v FC-PGA izvedbi >:D ! Če kdo ve kje...

suse80 ::

V Vseh rač. trgovinah dobiš Celeron 1000 ali 1100.
Oba sta še Coppermine jedro 0,18 in FCPGA1.
Pri Celeronu 1200 pa že dobiš novo jedro Tualatin in 0,13 tehnologijo.
Seveda pa je to že FCPGA2 podnožje, ki ne ustreza tvoji plati.
Baje pa se že dobi en konverter....
Obiščite stran o astronomiji ijn astrologiji http://www.mojevesolje.org


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri P3 na Abit BH6 (slot1) plosco

Oddelek: Strojna oprema
211669 (1456) Air_Borne
»

ABIT BE6, staró ja...

Oddelek: Kaj kupiti
251430 (1209) dvokolaš
»

QDI PlatiniX 2E/333 + Celeron 1.7 (bo al ne bo?)

Oddelek: Pomoč in nasveti
111731 (1631) matic
»

Ali bo ta procesor deloval ?

Oddelek: Navijanje
131175 (873) Dj-Prah
»

Slot 1

Oddelek: Strojna oprema
151290 (1061) SkIDiver

Več podobnih tem