» »

Moji procesorji (dialup pozor - velike slike)

Moji procesorji (dialup pozor - velike slike)

Dr_M ::

no sm se odlocu, da bom pokazu svojo zbirko AMDjevih procesorjev :)

kot prvi se predstavlja nedavno pecen AXP1800+. ne dela vec.





kot drugi je Duron 700, ki mi je sluzil 2 leti, zamenjal ga je prej predstavljen procesor. delal do nedavnega :)




no in nazadnje se Thunderbird 1400, ki mi ga je podaril prijatelj. zadeva trenutno dela v racunalniku. no...dela mirc in IE, pa se to najraj nebi. :)






tako. ce ma kdo se kej zanimivga, kr pokazite. :D :))


lp
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.
  • zavaroval slike: Predator ()

alexb ::

Jao pa kaj to delas s proci. Mogoce bi su za rudarja?
:\

Dr_M ::

pr XPju je bla pac nesreca :) jebat ga.
pri duronu je posledica Superorb, ki sm ga "miljonkrat" gor pa dol dau :)
thunderbirda sm pa ze dubu tazga :) no ja, mal sm mu se jest pomagu :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

||_^_|| ::

LOL, kakšni poskusi so bli pa izvajani na temu TBju? je montiral kuhinjski hladilnik gor? hehe

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ||_^_|| ()

GUFY ::

Pa kaj ti grizeš svoje procesorje?!8-O

Dr_M ::

sploh ne veste, kok hitr odleti koscek jedra. ko je pa 1x nacet, pol se pa kr krusi.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

jest10 ::

Zanimivo je to ja.
Pri mojem athlonu 1GHz se je tudi malo okrušil rob, ko sem parkrat pucal hladilnik.
Ko je pa procesor crknil, sem ga metal na beton, hodil po njem,... pa se ni skoraj nič poznalo.:\

sharp ::

Moji trojčki
Drive fast as your guardian angel can fly.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

Tarzan ::

Ojej, vsi od prvega do zadnjega so taki, kot da bi čez zapeljal tovornjak!
Ne vem kaj si delal z reveži, sam sem že stokrat namontiral na vsakega hladilnik, pa mi ga ni uspelo (tok-tok) okrušit. S tem, da sem imel tudi Orb-a in precej velike ter težke bakrene hladilnike, ter vodne bloke.

Dr_M ::

no ja, vi mate itak prevec kesa, pa na pol leta menjate procesorje. jest sm meu durona v uporabi 2 leti pa se mal. v tem casu, se mu je pa marsikej zgodil. pa kot sm reku, do nedavnega je delu brez napak.
thunderbird je biu pa velikrat na lanu in tut na enmu lanu je "umru" skupi z eno elitko.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Lex ::

no in nazadnje se Thunderbird 1400, ki mi ga je podaril prijatelj. zadeva trenutno dela v racunalniku. no...dela mirc in IE, pa se to najraj nebi.


hmm.. mam že 3+ leta thunderbirda 1333 pa mi čis lepo laufa.. no ok, ne rečem da mi neb pasal mal več, sam mi laufa kamot mp3je na dveh stezah, photoshop, mozillo z ene 10tabi pa msn in irc ter še kj mogoč. Aja, igrce tut še grejo skor vse (če odmislimo doom3 in podobne k itak niso lih moje najljubše).

drgač pa.. sharp: ko že vidm da maš dost kartic.. ka ko bi mi eno odstopo? Bom že kr s prvo (talevo) zadovoln >:D

Hux ::

Neven zanimivo a kaj hoces sploh pokazat? Procesorje a mislis da se jih nismo vidli.
Zgleda bol kot da svojo nespo. kazes :8)

Drugace pa mam sam XPja pa sem ta Tesko Volcano ze 100x dol vzel pa se niti praskice ni blizu jedra tak da si ti res rudar pomoje. Edino kaj mam gor je bakrena zascitna plosca in v tej plosci se crke od hladilnika poznajo :D tak da verjetno to fajn zasciti jedro. In mam ze totega XP1800 odkar je priso ven. Moj ni frjolcni spodaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

KTr1sk ::

Mal offtopic, mene sam zanima zakaj morajo imeti nekatere grafične napajanje na koncu kartice, ki btw ima tudi moja?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Mr_Globus ::

Rabijo več elektrike kot jim je agp zmožen dat

Dr_M ::

Hux: no jest nism nikol mel zascitne ploscice. probi 1x brez, pa bos vidu nesposobnost.
aja, pa vsa jedra ratajo vijolcna. duron je meu zeleno jedro ko sm ga kupu, po 2 dneh je biu ze vijolcn.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Dr_M ::

aja, pa prosil bi, ce se vzdrzite neumnih komentarjev.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Hux ::

Btw. se zadni komentar ce dovolis. V prihodnje ti priporocam prste stran od procesorja. Nesi na servis in vprasaj prijaznega decka nej ti menja ventilator, procesor namaze in podobno :8)
Glede na zgornje slike bi ti to priporocal tudi za druge komponente.

Kak ze gre oni pregovor. Niti osl ne pade 3x na isto foro oz na jedro :D

Moj procesor sem lih sel namnazat zaj in ti lahko zatrdim da ni frjolcni.
Naslov te teme bi moglo bit Compettition najbolj okrusenih procesorjev. :8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

TribesMan ::

OK... nevem kaj vraga si ti delal s temi procesorji... imam doma 3 Athlone/Durone pa nobeden ni niti malo okrušen, s tem da je bil vsak že vsaj desetkrat premontiran... brez zaščitnih ploščic ali česa podobnega... sam mal je treba z občutkom 0:)

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Dr_M ::

no jest vem, da je duron pr men zelo dolgo zdrzu. poznam velik ljudi, ki so ze po parih montazah hladilnika unicl cpu.

za razliko od SK7 (s katerim se mors res potrudit, da odkrusis jedro) je superorb pravi morilec jeder. si lohk se tok previden, ampak mimogrede se odkrusi. potem pa itak jedro samo razpada.

pr XPju pa ce niste opazil, ma crn flek spodi :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tarzan ::

no ja, vi mate itak prevec kesa, pa na pol leta menjate procesorje. jest sm meu durona v uporabi 2 leti pa se mal. v tem casu, se mu je pa marsikej zgodil. pa kot sm reku, do nedavnega je delu brez napak.
thunderbird je biu pa velikrat na lanu in tut na enmu lanu je "umru" skupi z eno elitko.


No ja, takole bom reku, 2600+ laufam od začetka, ko je prišel v prodajo. Dobil sem ga namreč od prijatelja iz ZDA. Zdaj pa računaj, koliko časa ga že mučim. Procesor je zamenjal že 6 matičnih plošč in ne vem kolikokrat sem mu že menjal hladilnik.
Priznam, lahko da so Thunderbirdi res bolj krhki in se lažje lomijo, ampak dejstvo je, da nisem uničil niti enega procesorja! Glede na to, kaj ti tukaj kažeš, izgleda kot da se te procesorji komaj držijo skupaj in od njih odpadajo koščki j edra kar sami od sebe. Zate je verjetno edina varijanta, da si umisliš kakšen procesor z ultra-močnim heatspreaderjem, pa še tega ti bo verjetno uspelo odkrušit:\ .

Glede barve jedra pa:
Dejstvo je, da se spremeni. Vsako jedro ima svoj odtenek, nekateri pravijo celo, da se po temu lahko razloči overclockabilnost :\ . Da postane vijoličast tudi ni res, je pa mogoče res, da nekoliko posvetli in je vijolična bolj vidna. Lahko se zgodi, da celo nekateri z modrikastim sijajom postanejo modri. V glavnem, jaz imam ob sebi 4 delujoče procesorje, od katerih sta dva vijoličasta, eden modro vijoličen in den skoraj popolnoma sive barve. Potem imam pa še enega nedelujočega (Defekten procesor že iz tovarne), ki je tudi siv. Zadnji je delal samo kake tri tedne, temperatura pa ni nikoli presegla 40°C.
Drugače pa, kolikor se spomnim, sta bila vijoličasta taka že ob nakupu :D

Hux ::

Moj XP1800+je se vedno srebrni kaksen je bil ob nakupo takrat ko je izsel v avstriji. Tak da zracunaj kolko mora bit star te :8). In je se vedno srebrni okol pa zelen kot je bil na zacetku.

Dr_M ::

Tarzan: ze precej casa nazaj sm bral en clanek na netu (bi dau link ce bi mel) kjer so testiral vec procesorjev, ki so mel razlicne barve jeder, ampak po parih urah delovanja so vsi ratal vijolcni. mel so pa durone, thunderbirde, palominote itd...
uglavnem, ble so slike pred in po.
lohk pa da so pr tbredih in bartonih kej spremenil :) sam glede na to, da je moj prej siv tbred tut vijolcen ratu, dvomim.:)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Azrael ::

Nova kost za glodanje. Ali tak P200 MMX še dela? S krogci so označene 4 najbolj opazne poškodbe...

In tukaj večja slika (klikni sliko za povečanje)


Vaša mnenja zaželjena, trenutno ravnam procesorjeve pine, potem pa bomo slišali in videli kaj bo.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

Phoebus ::

Pomojem bo delal

Dead_Eye ::

Evo sliko mojega durona 1000.


Pa naj še povem da se stvar okruši zelo hitro, ni potreben kramp, razen če hočeš zvrtat luknjo v procu>:D :D Glede na izkušnje se mi zdi kot da so določeni procesorji že sami po sebi bolj švoh in se radi krušijo kot drugi....
The one and only

Azrael ::

@Phoebus,

prav imaš, P MMX dela BP, čeprav mu manjka en mulitilayer kondič in ima 1mm globoko zarezo na kovinskem pokrovčku.

@Dead_Eye,
ali ta tvoj Duron še dela?

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

neo977 ::

pravi ste...

moja procesorja sta bila najvec 2x brez ventilatorja, izven plosce pa samo ob rojstvu... aja, pa oba imata kovinsko "oblekico", ki varuje jedro (P4)

lp

Azrael ::

Jest nism kriv:D , ta procesor sem dobil iz druge roke, prej pa se je mlinčku zgodila radostna? destrukcija:( ...
Nekoč je bil Slo-tech.

Dead_Eye ::

Hehe, seveda ne deluje več :) Je pa delal še cca 1 teden potem ko sem dal gor hladilnik(titan) in poslušal drobljenje jedra med zatikanjem:(

Je pa čudno to: vsi procesorji zgoraj so več okrušeni kot moj, pa so vsi delali..... just my luck....
The one and only

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dead_Eye ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lomljenje procesorja

Oddelek: Navijanje
221944 (952) jRk0
»

Kateri procesor imate? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1087977 (5378) GamingFish

navijanje škodi procesorjem :P

Oddelek: Navijanje
231954 (1513) Čmrlj
»

Kako na servisih montirajo hladilnike (S slikami)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
422939 (1477) Boki_
»

Okrusen AMD

Oddelek: Pomoč in nasveti
191260 (934) _juMek

Več podobnih tem