» »

Tudi Hitachi 7K250 se kvari

Tudi Hitachi 7K250 se kvari

Zheegec ::

OK, da ne bodo samo pohvale na račun tega diska.
Do včeraj mi je super deloval, sedaj pa (po 7 mesecih) se je začel rahlo nenavadno obnašati.
BIOS ga zazna normalno (elektronika očitno čisto dobra), takoj pa ko kaj berem z diska (recimo ob bootanju) pa začne škrtati, lučka za disk sveti, zgodi se pa nič. Enkrat je sicer prišel mimo Windows boot screena, vendar je takoj vse obviselo.

Sumim torej da je nekaj narobe z mehaniko. ALI je možno podatke (120GB) še rešiti, če mogoče kdo ve?

Seveda grem v BOF z garancijo/računom, rečem če lahko zadevo probajo in zamenjajo (itaq je sedaj zanič), pa moram še enkrat naslednji dan na servis, pa še tam ne vem, če bodo disk takoj zamenjali ali bodo še tam problemi.
Ko pa rečem, če lahko dobim vsaj nadomestni disk, pa ga potem vrnem, če ta disk popravijo (LOL), pa dobim odgovor, da lahko še enega kupim, pa imam potem dva.
BRAVO, le kako ima lahko BOFEX izgubo, če pa ima tako podjetne trgovce? Da bi pa naredili uslogo stranki pa ne.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Phoebus ::

Ah, BB, BOF, Merkur...vse je samo maska, baje ne poslujejo glih z najlepšim dobičkom...ampak to ni tema te teme :)

Tomay ::

Vsak disk lahko crkne. Nobena firma/model ni imuna pred tem.

Mogoče ne bi bila tako slaba ideja, da si kupiš dva pa narediš mirroring. Vsaj varnost podatkov bo malo večja.
Voodoo 4Ever

Zheegec ::

Sem pomirjen, ker mi je tudi S.M.A.R.T. napovedal odpoved diska 0:)
Vem, da vsak disk lahko crkne (pač še vedno mehanska zadeva), ampak to se je zgodilo ob zelooo nepravem času.

Kar se tiče mirroringa - ni slaba stvar, samo ni $$$ za še en disk. Problem je pa, ker disk nujno rabim in lahko bi nekaj zimprovizirali ali pa kar tam probali disk in videli da ne dela. Kaj se sploh da popraviti pri disku, če je elektronika dobra, pa je kaj narobe z mehanskim delom (glave, ali same plošče)? Ne dela, pa zamenjaš in to je to.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Jackal ::

Glede na to, da gre za IBM-ovo zapuščino slepam, da so obdržali sunanjost diskov zelo podobno prejšnjim IBM-ovim serijam diskov.
Problem večine današnjih diskov so mehanski kontakti med samim diskom in vezjem diska. Pri starejših IBM-ih so bile te težave še izrazitejše. Gre za to, da nekako ti kontakti bodisi oksidirajo ali kakorkoli drugače začnejo slabše prevajat.

Posledice so, da začne disk škrtat, se težko zaganja, bios ga ne prepozna itd, itd...

V takem primeru je rešitev ta, da se z diska odvije vezje in se očistijo ti kontakti s kakim čistim alkoholom (palčko za čiščenje ušes namočiš v alkohol in malo zdrgneš kontakte - tako na disku kot na vezju). V mojem primeru to vedno pomaga. Pa sem tudi lastnik večih problematičnih serij diskov (serija DTLA (2x), IC35-Ericsson (2x), IC35-Vancouver), pa vsi diski delajo še vedno brez problemov, pa je DTLA serija stara že skoraj pet let. Sreča? Ne verjamem...

Tako zdaj preventivno očistim te kontakte na vsake pol leta, pa teh težav ni več.

Lahko poskusiš s tem - mogoče bo delovalo. Uničit skoraj ne moreš ničesar. Je pa res, da potrebuješ torx ključ da lahko odviješ te vijake. Improvizirat pa raje ne, ker se potem vidi na vijakih in ti najverjetneje gre garancija po gobe (v primeru, da to ne pomaga).

Caligula ::

MAter, meni zaenkrat oba prav lepo delata. Mam pa itak backupane vse pomembne podatke kot vsak zdrav clovek. Ce pa crkne pa se pa itak fajn k spet novega dobis >:D

Sam bi blo idealno, da bi crkali lih ko tanovi modeli ven pridejo, da vsakic dobis novo serijo diskov brezplacno 0:)

mat11 ::

Če imaš problem, ker ti manjka disk, meni se valja doma en 10g, pa ti ga posodim dokler ne zrihtaš drugega.
P.s. Vračam uslugo, tvoj nasvet mi je pomagal.:))
mat

Zheegec ::

Ni treba, bom na nek 80GB naredil dual-boot, pa bo.
Če bi imel Partition Magic... aja, saj ga imam, na 7K250 >:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

mat11 ::

mail?
mat


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HITACHI 7K250 160GB 7200 ATA133 8MB po štirih mescih šel žvižgat rakom.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
835884 (3740) SebaR
»

Ali mi je crknil disk?

Oddelek: Strojna oprema
51310 (1252) Jackal
»

Kolikim je umrlo IBM IC7 40Gb diskov? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19311345 (6973) ChiefThunder
»

Umiranje IBM-ovih diskov

Oddelek: Strojna oprema
252293 (1349) windy
»

kateri disk kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
483170 (2362) MadMax

Več podobnih tem