» »

9800 pro vmod

9800 pro vmod

«
1
2

LittleDevil ::

Danes sem se lotl modanja moje grafične kartice Sapphire 9800 pro 128Mb R350. Mod mi je uspel brez kakršnih koli problemov, zdej me pa zanima koliko lahko dvignem voltažo jedra in ramov... Originalna voltaža jedra je bila 1.69,ramov pa 2.69, da ne bo karkoli narobe. Trenutno imam GPU 1.73 DDR pa 1.78, grafična dela pa lepo na 370/405.

Na GPU-ju imam od Eddya blok, na ramih pa bakrena hladilna rebra.

Že vnaprej se opravičujem kej je slika zelo slaba.



Imam pa tudi eno pripombo čez blok, tam okoli jedra ko so eni rumeni čipi, tam blok ne stisne najbolje, nasede na čip, pomojem je to kar velika ovira, ker sem pridobil slabih 5 MHz na jedru... ;(( Eddy to bo treba zrihtat.

LP
  • zavaroval slike: Predator ()

Moonman ::

Če ima blok dober stik z jedrom. Potem lahko mirne vesti daš na 1.85V za vsakdanjo uporabo. Za podiranje rekordov pa lahko greš tja do 2V.
Probaj s prostm na zadnji strani gpuja, če lahko nekaj sekund držiš prst ne da bi te opeklo.


LittleDevil ::

Blok vsekakor nima dobrega stika, ker ko sem ga vzel dol na enem delu sploh ni bila termalna pasta razmazana, se parvi da na enem delu jedra sploh ne stisne... Grugač pa nad GPU-jem lahko držim prst, malo je mlačno...

Koliko pa lahko voltažo na ramih? Sumim da bo slo cez 25k pik v 3D Marku 2001 >:D

LP

Moonman ::

Poslikaj, kaj točno te ovira.
Mene je oviral tisti "shirm" ali kako se že reče, pa sem potem raje obdelal blok, da ni več nalegal nanj.
Z dobrim prepihom prek hladilnikov na ramih bi jaz dal ene 3.0 - 3.1 V

lp


Boki_ ::

Tist okvir okol jedra je SHIM, sapphirejevi 9800proji majo čist mal višji shim od jedra in stopničko na hladilniku, če te tisto ovira se da seveda čist na lahko ga odstranit. Mislim pa da LittleDevila ovira tak element kot sta skrajna desna na sliki:
I'm back

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

DominusSLO ::

sorry ki si malce sposojam temo.. mam tudi blok od edija in sem shim gor pustu...kaj mislite da bi ga bilo boljše dat dol? Je pa sapphire r9500np atlantis. ČE nebi lepo nalegal bi ga verjetno že skuru ;)

Littledevil zanima me koliko si lahko stabilno oc brez vmoda?

TNX LP
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

LittleDevil ::

Jest sem imel stabilen OC pri normalnih temparaturah 460/380... Drugač mi je šlo pa največ na 470/385.

Evo tuki imam problem.




Po vsej verjetnosti bom pa dol vzel SHIM, bo veliko boljši stik mer jedrom in blokom, samo prvo je treba blok zrihtat.
Kaj pa to ker originalen cooler ni čisto raven na spodnji strani, ta blok pa je, ali sploh pokriva jedro(celo) ?

LP

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

The B ::

Pomoje si blok narobe gor dal. Jst mam tud od Eddyja blok in isto kartico in je blok gor tko kot je GPU. Seprav da so meje GPU-ja vzporedne z mejami bloka. Ne znam bolš povedat. Zavrtet ga morš za ene 45°. Sam ne vem v kero smer. Mal poglej...
Aja pa shim dej dol ker je višji od GPU-ja.

B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

LittleDevil ::

Hehe blok je pravilno obrnjen, drugač že ne more bit... Odvisno katero verzijo bloka imaš ti? Glede SHIM-a ali je to kakšen problem dol vzet, na kaj je treba pazit?

LP

MEDENA ::

Tugo ::

Načeloma imaš 2 možnosti:
1.) se zmeniš z Eddyjem, da ti tole zrihta,
2.) al pa vzameš pilo v roke in pobrusiš tiste 3mm veliko pa kakšen mm v višino bakra stran in bo čist ok.

Sam posvetuj se še z Eddyjem, če ti bo mogoče reku kej drugač. Mal boš obdelu blok in bo.
Je pa čudno, da ne paše lepo gor.

lp, T.

LittleDevil ::

Vse lepo in prav samo tam je vijak...

LP

Boki_ ::

Jao ti človk tok kompliciraš... Pilo v roke in odpilt proč>:D
I'm back

LittleDevil ::

Ne gre za to da kompliciram, men je najmanjši problem to zbrusit, samo povem ker vodno je čedalje bolj popularno, in ne vem če bo vsak vzel pilo v roke in to brusil.

LP

DominusSLO ::

littledevil če hočeš lahko zamenjava grafični...dobiš R9500np >:D >:D
Blok od eddija stoji lepo gor>:D
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

LittleDevil ::

Danes sem si vzel malo časa da sem zbrusil blok in odstranil SHIM...
Moram rečt da se volt-mod občutno pozna...VGPU:1.81 VDDR:2.80 500/392

V 3D Marku 2003 sem dobil malo čez 7600 pik KLIK, v Aquamarku pa skoraj 61.000.

3D Marka 2001 pa sloh ne morem stestirati ker mi vsakič vrže v windowse...

Ali kdo ve kaj je to narobe?

LP

ferdo ::

"malivrag", vzemi pilo in odpili, popularnost gor/dol, ne bo ne večja ne manjša, če boš pilil, mogoče boš celo proidobil, ker si ti tisti, ki je malo zmodal vodni blok, da je pasal na GPU, to ponavadi proizvajalec VE, če to on seveda stestira.
PA še to, vodno hlajenje zgublja na popularnosti.
Dobiš zelo dobre zračne hladilnike, ki so cenejši, in vse kar rabiš je elektrika za ventilator, pri vodnem bloku rabiš še par stvari, ki ti podražijo sistem hlajenja... razmisli.
In ne mi govorit, da je vedno bolj popularno, je bilo, sedaj pada popularnost.
Sej to najbolj vedo tisti, ki to delajo/prodajajo... ..pa vsak ti bo reku, da je full popularno, da bo to prodal;) , uživaj.
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

DominusSLO ::

Littledevil
Wow, zanimive cifre ;)

ferdo
prišparaj nas teh bedarij...vodno hlajenje je za ljubitelje in ima kljub temu še vedno svoje prednosti pred zračnim(nižje temp, tišina, lastno zadovoljstvo po uspelih "operacijah"...).

btw to bo edina še uporabna stvar, ko bom posodobil pc
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

The B ::

Kolk mi greste na živce taki kot je LitleDevil! Ok se hecam. Sam ugotavljam pa da mam nepopravjivo nesrečo pri nakupu računalniških komponent. Moj r9800 pro gre pri 1.8V na 450 za 470 pa hoče že 1.9V! Sej ko bom kupu x800 bo pa boljši... Prosm nej bo boljši... :)

B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

Engineer_SLO ::

LitleDevil: preveč navit comp,pravzaprav na meji....:\

največkrat je za to krivo sistemsko vodilo ali pa pomnilnik....

zanižaj fsp za kakšen mhz pa bo....
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

LittleDevil ::

Kaj pa da bi bilo preveč navito? Vsi ostali testi mi lepo delajo razen tega ;((

LP

njok ::

Glede voltaz... moj 9800 SE je prezivel 2,2 V na jedru in 3,1 V na RAMu. Pri tej napetosti na jedru je sel do 520MHz, vendar 3DMark01 ni sel skoz. Optimalno je bilo malo nad 2V pri 506MHz, mislim pa da je jedro R360.

RAM je seveda malo slabsi kot pri pro izvedenki, tako da sem prisel le do 380 MHz.

LittleDevil ::

Še en test 500/400 3D Mark 2005
Jedro 1.83, rami pa 2.82... Vsi testi narejeni pri sobni temperaturi >:D

LP

LittleDevil ::

Do koliko lahko nastavim voltaže, ko testiram na hladnem, da ne bo preveč >:D

LP

mamamia ::

little devil, mi zaupas kateri vmod si naredil (link?) Me malce interesira:)

tnx:)

LittleDevil ::

Naredil sem mod za rame in jedro, obstaja pa veliko modov, odvisno kakšno kartico imaš KLIK

LP

Zgodovina sprememb…

LittleDevil ::

Po daljšem opazoanju grafične kartice sem danes opazil da mi en upor na njej manjka... (levo gor od rama)

Grafična se mi kljub temu fantaštično navija, samo zanima me če je lahko kaj narobe?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

tiborrr ::

Meni RAM ze stock gre na 400MHz, le jedro malo strajka. U ti mater, 500MHz, za tolko moj rabi cez 2V. Je pa res, da je SE verzija.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

LittleDevil ::

Ja GPU se res hudo navija, na 1.9v gre do 535, ramov pa še nisem probaval...

LP

tiborrr ::

To je R360 core?
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

LittleDevil ::

Ne R350 je... Katere rame pa imaš ti na grafični in pa koliko NS?

LP

tiborrr ::

Tudi moj je R350, stabilno frekvenco vidis v podpisu. Drugače pa so rami od Hyundai Electronics - ergo Hynix AF-28, torej 2.8ns:)
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

LittleDevil ::

Moji so tudi 2.8ns, default voltaža je pa 2.69V. Na internetu sem pa bral da imajo 9800pro ponavadi default voltažo ramov 2.8V.



LP

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

LittleDevil ::

Zanima me če se splača delati še VDDQ in VREF mod in kaj z njima prodobim, koliko se ju lahko poviša...

Hvala

LP

njok ::

VREF imam jaz na minimalni mozni voltazi ker se sicer ram cisto nic ne navija. VDDQ pa... kaj vem... kak MHz mogoce. Mislim, da imam povisano za 0,1V oz na nivo 9800XT (imam SE-ja).

Good Guy ::

A bi mi lohk dau en link od voltmoda x800xt pe kartice!
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

LittleDevil ::

KLIK pa srečno. :D

LP

Good Guy ::

pa zanima me če bo dobro tole hlajenje
http://www.cool-pc.org/cgi-bin/b2cshop....
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

LittleDevil ::

Uredu je ni pa za kakšne večje podvige z vmodom.

LP

Good Guy ::

A bi mi kdo znal to narest ker jst ne znam lihk najbolše spajkat če je kdo zainterisiran nej pošle pm!

Plačam!
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Racko ::

Pa imamo se en problem glede eddyevih blokov.Torej ste iz tega lahko koncno prepricani da bloki nekako niso serijsko delani.In da je vse odvisno od posameznega narejenega bloka.Torej eddy zame dela ciste unikate.Pa sploh nerecem da niso slabi, vendar mi zivci popuscajo ker nekateri so se zmeraj 100% da je to serijsko delo.


LP

LittleDevil ::

Med vikendom sem malo testiral, in sem dobil kar lep rezultat, samo objavil ga pa še ne bom, povem pa da je bil GPU 1.9V 535Mhz DDR pa 2.92V 415Mhz, CPU pa 4000MHz. >:D

Dobil sem pa tudi FullCover blok od Jackala in Eddya. Moram pa povedati da mi od Jackala na žalost ne paše gor, ker imam neko "posebno" kartico in ima malo drugače razporejene komponente. :\

Kolikor sem gledal od Eddya blok, zaenkrat paše gor brez problemov, samo vmod bom moral premakniti.

Zdej pa samo še čakam na kakšno močnejšo črpalko ala iwaki...

Zanima pa me koliko lahko še povečam zdaj voltažo ramov z FullCoverjem?

LP

LittleDevil ::

Evo malo preobrazbe, blok odlično paše gor >:D













Komentarji zaželjeni.

LP

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

Engineer_SLO ::

divje ni kaj....

poročaj o rezultatih.... :wink:
aja,pa verjetno imaš tudi ogromen hladilnik da lahko kladiš proc in grafo.... :\
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

LittleDevil ::

Za hlajenje vode skrbi pa Lada >:D

LP

LittleDevil ::

Tako včeraj zvečer sem sestavil vodno in sprobal ta blok, in moram rečt da me je kar malo razočaral. Jedro je šlo MAX 450MHz, ramov se mi pa ni dalo probavat, ker me je cel sistem nekaj zejbaval. Pomojem se spet blok ne dotika dobro GPU-ja ;((

LP

tiborrr ::

Je 'moj' full cover blokic je ze na poti? Moj R9700 ga namrec ze caka >:D
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

LittleDevil ::

Jap danes naj bi bil pri tebi, včeraj je bil poslan. Bom jest svojega se malo pogleda med vikendoml kaj mu je.

LP

tiborrr ::

Jaz sem dobil Jackalovega, ne? Tale je pa Eddyjev? Si odstranil shim dol iz GPUja? Brez tega zna biti stik kaj klavrn.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

LittleDevil ::

Ja SHIM sem vzel dol, jutri bom pa še grafo pogledal zakaj je tako slab stik.

Danes je matična dobila še dva nova moda, jutr bom pa mal navijal >:D



LP
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Blok za GF6800 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
1157646 (5103) bajker
»

cl 1.5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
874681 (3282) LittleDevil
»

3DMark05 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1237918 (5065) Jaffa
»

GeForce FX 5600U@Extreme OC (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
856526 (4130) BlueFire
»

Hlajenje GF4 Ti 4200 128 (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
837641 (5901) DjTonic

Več podobnih tem