» »

GeForce FX 5600U@Extreme OC

GeForce FX 5600U@Extreme OC

1
2
»

Moonman ::

Na tvojem mestu bi jaz razmislil o nabavi enega močnejšega trafoja, močnih diod in kakega bikovskega kondenzatorja in bi vse šlo precej lepše. Vse daš v eno ohišje pa je koristno še za kaj drugega, kot pa samo za poganjanje peltierja.


Andrej_ID ::

ma stari svaka ti čast, tole res super zgleda, če bi jst meu tok znanja bi takoj naredu tudi pri sebi.

AvAkI ::

Danes sem zadevo se enkrat skupaj sestavil in malo stestiral. Senzor je sedaj v blizini jedra, tako da so temperature bolj realne kot prejšnje. V bistvu meri temperaturo od coldplate. Ce je pelt prikljucen na 12v oz. 10,6v:\ je idle T= 18°C-20°C, pri poganjanju 3DMarka03(5xloop) pa se temperatura ustali na 26°C.
...zgleda, da bo treba porihtati napajanje TEC-a.

Tilen ::

Koliko si lahko zdaj bolj navil?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

AvAkI ::

@Tilen: Ko sem prej imel z zracnim hlajenjem temperaturo GPU-ja na 75°C -80°C(v 3DMarku) sem lahko navil na max 405Mhz. Sedaj pri maxT 26°C pa lahko dam na 430Mhz brez artefaktov seveda.

Trenutno imam kartico zunaj PC-ja, brez vodnega in peltierja, ker moram narediti en bolj konkreten volt-mod... cez vikend bo narejen.

...Kako bi lahko najenostavneje in najboljse porihtal napajanje TEC-a z 15v in 16-18A?

Boki_ ::

Še en vzporedno vezan napajalc z modano 12V linijo na 15.6V...
I'm back

LittleDevil ::

Kakšni so pa kej 3D mark rezultati? >:D

LP

Zgodovina sprememb…

AvAkI ::

Čez vikend bom vse povedal;)
~*-,._.,-*~> SLOVENIA THE BEST! <~*-,._.,-*~

AvAkI ::

Back again...

Čez vikend sem imel probleme z 80GB diskom od Maxtorja, kateri mi je dobesedno umrl. Še pred 'smrtjo' je vgrajeni S.M.A.R.T. zaznal neko napako in me pravocasno opozoril, da naj naredim 'back-up'. Vceraj sem si zrihtal nadomestnega, tako da lahko testiram dalje.

Volt mod na graficni kartici...


Dosežki pri različnih napetostih:
1,45v/ GPU=370Mhz/21°C (stabilno)
1,65v/ GPU=427Mhz/23°C (stabilno)
1,75v/ GPU=443Mhz/24°C (stabilno)
1,85v/ GPU=457Mhz/27°C (stabilno)
2,00v/ GPU=460Mhz/30°C (stabilno)
*zraven so napisane maksimalne temperature GPU-ja oz. od coldplate ob poganjanju 3DMark-a.
Pred voltmod-om je RAM deloval na MAX 901Mhz, sedaj pa na kar 1055Mhz in to brez dodatnega hlajenja. Vseeno pa bom v roku enega tedna porihtal tudi hlajenje RAM-a in napajanje TEC-a, saj je trenutno prikljucen na 5v linijo.

Trenutno sem po mnogih poizkusih prišel na 2. mesto v 3DMarku03 pri frekvenci GPU/RAM:460Mhz/1055Mhz. Uporabljam pa certificirane 'approved' driverje, ki jih priporoča Futuremark--> Detonators 52.16

Opazil sem tudi to, da se na graficni kartici segrevajo nekateri kondenzatorji...in to kar konkretno na 70°C-85°C. Naj jih zamenjam z višje napetostnimi ali dam kar večje?
Ko so še hladni (1. zagon PC-ja) GPU dela tudi na 465Mhz, ko pa se enkrat segrejejo, pa ne dela več kot 460Mhz.

Tisti označeni z rdečim krogom, so najbolj vroči, drugi pa manj...


Toliko zaenkrat.
~*-,._.,-*~> SLOVENIA THE BEST! <~*-,._.,-*~

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

LittleDevil ::

Kok pik pa si dobil v 3D marku?

LP

AvAkI ::

@LittleDevil: Z driverji 52.16 dobim trentno največ 3313 pik, z 53.03 pa kaj cez 4000 pik(nisem se poizkusil). Prvi ima 3386pik in manj navito grafično od mene. Ima pa boljši procesor(AMD64), ki se mu izkaže v prvem testu, pri ostalih pa ga prehitim.
Še compare link: http://service.futuremark.com/compare?2k3=3288010

bajro ::

AvAkI upam da ti bo ratal pridt na prvo mesto :D drugac pa super ....
survivor, not statistic

'nesposobni so sposobni onesposobit sposobne'

AvAkI ::

Danes mi je uspelo pognat 3DMark03 z frekvencami 465/1055, tako da se je rezultat povišal na 3342. Še malo pa bo:)

Kaj naj naredim s tistimi kondenzatorji? - ker se bodo pregreli vsak cas:D

MEDENA ::

kaj še malo pa bo ?

AvAkI ::

@MEDENA: prvo mesto0:)

bajro ::

AvAkI super ;) pocas pa bo ...
survivor, not statistic

'nesposobni so sposobni onesposobit sposobne'

Tic ::

Kaj pa ce bi dal ventilator na njih. Sem na nekem forumu bral, da pomaga :D
persona civitas ;>

AvAkI ::

Pa sem končno le prvi8-) .

Dosegel sem 3384 točk.

Tokrat pa sem uporabil mrzlo vodo(4°C), ki je pripomogla, da sem navil še celoten sistem za odtenek vec kot prej.
Grafična kartica je delovala na GPU/RAM--> 472Mhz/1110Mhz.
Svojega Athlona XP1700+ pa sem spravil na kar 2646Mhz, RAM pa na 240Mhz(cpc on).

Misija končana...
~*-,._.,-*~> SLOVENIA THE BEST! <~*-,._.,-*~

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AvAkI ()

ru7 ::

ČESTITKE ZA FIRST PLACE.

Lep projekt. Spremljal od začetka, res fino, da je ratalo. Lepo navita grafa ;)

LP, ru7

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ru7 ()

bajro ::

js ti tud CESTITAM,super si to izvedu ... :D
survivor, not statistic

'nesposobni so sposobni onesposobit sposobne'

celada ::

svaka ti cast dobr izvedeno!!

OwcA ::

Bravo! >:D
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Tic ::

Čestitke!
persona civitas ;>

Viro ::

super čestitke!!!!! upam le da novs ostal pr tem in probal iztisnt se kej iz grafe ce se seveda da... >:D Še enkrat čestitke!!!!!

LP Viro

Boki_ ::

Ql... Ne odnehat in si mislit da si bog brez batine... Kar na novo s kakim projektom, da bo od koncu "kariere" zadovoljstvo še večje...
Še enkrat... CONGRATS!!!
I'm back

GUFY ::

Bravo, za proc pa vem da lahko dela še za kakšen MHz višji frekvenci, če bi ga hladil z še hladnejšo vodo. Preverjeno.:D

Moonman ::

Čestitke še z moje strani!
Zdaj pa, če slučajno gre, naredi še backup rezultat.>:D

lp


AvAkI ::

Kaj naj rečem, hvala vsem skupaj, še posebej tistim, ki so pripomogli k uresničitvi projekta...

@Viro: Grafična kartica je že tako al tako na limitu, ko sem testiral je bila temperatura GPU-ja do 10°C, vGPU pa 2,1v. RAM pa me je res presenetil s svojo hitrostjo, v nasprotju z GPU-jem.

@Tom DeLonge: Se bo že kaj našlo, če ne prej, pa ko nabavim novo grafično kartico:)
@GUFY: Procesor je res dober, največ mi je z mrzlo vodo uspelo, bootat v windowse je bilo na 2700Mhz (245*11)>:D na 1.95v oz. na 2v v BIOS-u.
@Moonman: Imam 3 backupe v .3dr obliki:D
~*-,._.,-*~> SLOVENIA THE BEST! <~*-,._.,-*~

Tilen ::

Hudo, hudo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Eddy ::

Čestitke tudi z moje strani... do sedaj sem bil samo bralec ;)

ODLIČNO!
www.ekwaterblocks.com

frenk ::

congrats>:D

cbelica ::

kul

SnakeBite ::

Hudo, pohvalno>:D

Grimlord ::

Vse čestitke! Dobro si zrihtal in pokazal kaj znaš ;)
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

PrimozR ::

CONGRATS!!! 8-O :D

BlueFire ::

Great job :D čestitke8-O
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napajalnik za TEC element

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
453777 (3035) Pyr0Beast
»

s pelitierjem pod 0°C

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131478 (1211) DominusSLO
»

Flešanje gf4 420??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
633722 (2979) Keki
»

peltier element

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
352277 (1893) Eru
»

Peltier!!!

Oddelek: Navijanje
151385 (1166) metro

Več podobnih tem