» »

Brazilija: Prisegamo zvestobo Pingvinu

Brazilija: Prisegamo zvestobo Pingvinu

Wired News - Članek na Wired vas popelje po zgodovini Brazilskega glasbenika in politika Gilberta Gila, povede vas do njegove podpore licencam Creative Commons in do nestrinjanja založbe Warner. Govori o Brazilskem vladnem uporu farmacevtskim patentom in skorajšnjemu kršenju patentnih "pravic". O državi, kjer strada 22 milijonov ljudi in porabljenih šestdesetih vrečah izvožene soje za eno ali enoinpol-letno licenco MS Office plus. O tem kako lahko ne podjetje, ampak cela država sprejme navidez anarhično ureditev odprtokodnega poslovnega modela. O revoluciji ki se vidno bliža in njenih nasprotnikih. O Brazilskem pozdravu in pozdravu revnejših držav odprtokodnim rešitvam. O intelektualni lastnini in njenem edinem namenu, ščitenju ameriških korporacij.

Za vas je pisal: Julian Dibbell

62 komentarjev

«
1
2

Microsoft ::

Ampak s to pofukano gonjo proti Microsoftu pa ze prav zajebano najedate!!!;((

A zdej je pa ze Microsoft kriv, da strada 22 miljonov ljudi v Braziliji al kaj?!?! Jebemo takim in podobnim t.i. novicam!!;(


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Gandalfar ::

porabljenih šestdesetih vrečah izvožene soje za eno ali enoinpol-letno licenco MS Office plus

Microsoft: kaj v tem stavku ti ni jasno?

Exilian ::

Gandalfa: da je mogoče da je soja tok pocen.. grem hitr nabavt ene par vreč. ST-rula samo še en kuharski člank manka (seveda o soji in začinjen z anti-msjem) pa bo vse na enem mestu od A do Ž.
It's not the opensource i hate.
It's the fanclub I cannot stand.

hruske ::

Mi najedamo?? Vse kar sem naredil je to, da sem povzel par navedenih dejstev iz originalnega članka. Hodi avtorju težit.
Rad imam tole državico. <3

CCfly ::

Edini ki tukaj najedajo so Oknaši s kompleksi.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

KoKi ::

Edini ki tukaj najedajo so Oknaši s kompleksi.
:D

sicer pa sem pred davnimi casi na enem forumu slisal, da linuxasi cisto popi**** ce besedo windows samo slisijo. a res?
# hackable

CCfly ::

Zanimivo jaz imam pa občutek, da imajo bolj ljubitelji Oken probleme z omembo dotične besede.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Pithlit ::

Ne uporabljam microsoftovih izdelkov... tko da ne vem kaj je z njimi narobe. :8) Ma pa niti najmanj ne mika da bi zvedel na lastni koži >:D
Life is as complicated as we make it...

Jeebs ::

Se že vnaprej opravičujem za kletvice, ampak pizda vam materina a se mormo res za vsako kurčevo novico kregat Anti-MS, Anti-Linux...????!!!!!!;( Dajte rajši kako bolj konstruktivno kritiko pisat, če ste sposobni! Prekleti prepotentni pubertetniški idioti! Pa grem stavit, da vas še niti 0,1% teh pametnjakovičev ni NIKOLI uporablo drugega OS kot windoze. LAMERJI!
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

Poldi112 ::

Dobro jutro iz Gentoo-ja :D
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

BigWhale ::

> sicer pa sem pred davnimi casi na enem forumu slisal, da linuxasi
> cisto popi**** ce besedo windows samo slisijo. a res?

Jaz sem zadnjic slisal, da ima soseda v bloku cez cesato moza, ki ful pije in kvartopiri pr' Micki, potem pa ves denar zakvarta ona mora pa boga revca delat cele dneve, da nafutra otroke, pa slisal sem tud, da si je mihevceva stefka najdla enga lubcka in zdaj na koruzi z njim zivi, omozit se pa kar noce!

Grozn!

NoUse4AName ::

Zanimivo da se folk razburja samo ko je anti-MS novica. Kdo je tu fanatičen?

Phoebus ::

microsoft: dej nauči se kej računalništva pa pol bluzi. Seveda je lahko živet v svoji nevednosti in mislit da imaš prav.

Ker tole da ob vsaki novici, ki govori o tem da je M$ drag in da je Linux dobra konkurenca, pošlješ avtorja in vsebino v k****, res ni primerno.

alexb ::

Glede na stopnjo revscine je temu primerna tudi izobrazba. Verjetno. Iz tega naprej sklepam, da verjeno nimajo armade sposobnih linux Adminov.
Ce naprej nadaljujem na osnovi ene novice/teme iz slo-techa, kjer je bilo receno, da primankuje Linux strokovnjakov, potem lahko pridem do zakljucka, da tudi v Braziliji primankuje Linux Strokovnjakov. Torej bo potrebno strokovnjake uvoziti v drzavo in verjetno tudi temu primerno placati. Hmm.. zakaj se mi zdi, da gre v tem primeru le za to - v kateri zep se bo denar stekal... (a gre za namen kupovati sw ali pa vzdrzevanje/izobrazevanje je vseeno).

Phoebus ::

Alexb: Zakaj pa misliš da v braziliji niso spodobni narest strokovnjakov oz. jih izučit? Sej tudi mi nismo v ameriki, pa imamo kakega strokovnjaka v linuxu, ane?

BigWhale ::

> Glede na stopnjo revscine je temu primerna tudi izobrazba.
> Verjetno. Iz tega naprej sklepam, da verjeno nimajo armade
> sposobnih linux Adminov.

Ravno to, bi lahko bil razlog, da jih je VEC!

Zakaj? Zato ker, da postanes dober Linux admin, ne rabis kupovati programske opreme, ne rabis hoditi na drage tecaje in kupovati razne literature. Potrebujes internet.

Pa dober Linux admin lahko ratas na 386 kompjuterju...

hruske ::

Če dobr pogledaš, to NI anti-ms novica, ampak je pro-linux.
Rad imam tole državico. <3

Exilian ::

BigWhale: živiš pa od zraka| važno samo da je internet??

otroci glede tega da linux userji ne marajo windowsov in podobno... jaz ljubim windowse, ker vem kakšna muka je lahko včasih uporabljati linux, še posebaj gentoo (emerge world dela včasih genocid nad mojimi nastavitvami).
trenutno imam zjebano mrežno kartico (tanov bootstrap je u qurcu ne ga emerge-at), pa vse je delalo ze vredu.
ne dele mi mixer za sound (baje moja kartica nima hw mixerja), zadnja dva zvocnika takisto ne delata (glej prejšen oklepaj).
V windowsih je blo to en,dva,tri....pa je delal vse.

zaekrat sploh še ni vprašaje če so windowsi slabši (vsaj negov grafični del, pozabmo kernel), vprašanje je le koliko ti je do tistih 30k sit za licenco.

aja.. windowsi se mi niso nikoli sesul, gnome ali kde pa se dostikrat...
It's not the opensource i hate.
It's the fanclub I cannot stand.

Krofojed ::

Izvirni clanek je dalec od nepristranskosti, kar se mi v novinarstu ne zdi ravno dobra praksa (ne poznam pa filozofije Wireda - mogoce nepristranskost ni njihov cilj). Novica na Slo-Techu to se malcek stopnjuje (ker pac vso, hm, ideolosko vsebino clanka strne v en odstavek). Ce je namen Slo-Techa propagiranje odprte kode in podobnega, potem je to OK. Ce je namen Slo-Techa obvescanje (tudi odprti kodi), potem pa ni OK. Jaz upam, da je slednje, vendar se ze kako leto precej nagiba k prvemu, kar me moti. In se bolj me motijo uporabniki, ki se OB CISTO VSAKI NOVICI O LINUXU, MICROSOFTU, BRSKALNIKIH IN MORDA SE CEM NA BUTAST IN PONAVLJAJOC SE NACIN SKREGAJO! ;((

Phoebus ::

Exilian ja če se ti sesuva vse skupaj in ti nove verzijo vozijo nastavitve (da ti _mrežna_ ki je del kernela ne dela), imaš pač nekaj _zelo_ hudo narobe naštimano.
Jaz sem na debian experimental (ne testing, ne stable, ampak experimental!), pa nimam popolnoma nobenih problemov. Včasih (ampak res redko) je kaj broken ampak nič takega, česar ne bi mogel uredit v max 15 minutah.

MasterMind ::

Jaz sem moral ene 3-krat posnet Gentoo, da je ratal dober. Zakaj? Ker sem prišel iz Windowov, in tam je malo drugačen sistem. (snemaš snemaš format :D) V Gentoo-ju sem se pa lepo navadu, kar se tiče nameščanja programov. Aja mixanje mi dela super (sam nekak moram naredit, da mi ne bo treba resetirat alse, če bom hotel zagnat kakšno igrco z zvokom). Tako, da jaz nimam bistvenih problemov.
Gentoo, KDE uporabnik.

SXR ::

Hehe.
Včasih mi je res hecna logika nekaterih:
Ne se kregat:
a se mormo res za vsako kurčevo novico kregat Anti-MS, Anti-Linux...????!!!!!!
Prokleti Windowsi:
Pa grem stavit, da vas še niti 0,1% teh pametnjakovičev ni NIKOLI uporablo drugega OS kot windoze. LAMERJI!
... in zdaj misliš, da bo mir ?
Res si hecen :D :D :D.
You can talk rationaly about kernel design, the issue of free-ness is emotional.

NoUse4AName ::

še posebaj gentoo (emerge world dela včasih genocid nad mojimi nastavitvami).

Pa se nauči uporabljat etc-update.

poweroff ::

Microsoft: Ampak s to pofukano gonjo proti Microsoftu pa ze prav zajebano najedate!!!
Mr. Microsoft (ex JimiBtn) - ne tega osebno jemati. Nihče nima nič proti tebi osebno. Govora je o nekem podjetju, ki ima enako ime, kot ga imaš ti na forumu. :D

P. S. Sem te že večkrat mislil vprašati... kako to, da uporabljaš blagovno znamko nekega podjetja za svoje ime? Da ne gre morda za kršenje intelektualne lastnine, ali pa imaš od podjetja pisno dovoljenje za takšno uporabo?
sudo poweroff

ghaefb ::

A takšni komentarji(Microsoft, Jeebs,..) so dovoljeni tukaj ?!
To pomeni da lahko vsak napise kar se mu zljubi.. potem pa gremo klet vsi povprek.

Na slo-techu ne poznate opcije ban ali kaj podobnega?
Na ostalih resnih forumih bi ze zdavnaj leteli dol brez opozorila...
sramota :|
_ghaefb

marS ::

ne se farbat s tem da pa je zdaj linux zastonj. Gre samo za drugačen poslovni model. To da pa ta poslovni model Open source nažira M$ poslovni model pa bi lahk blo jasno tut tistim najbolj zarukanim.
btw: sej se spomnite tistega izreka iz nekega filma: "Sorry, nothing personal, just business":D
...no more heroes...
https://ilbis.com/

lukaz ::

ja fak no fantje djmo se stepst! dj pa pizda če vam grejo drugi OSi tolk na kurac pa uporablite svojga in bodte tih glede drugih pa bo mir. Jst uporablam tako win98 kot debiana in macOS. Mi pa gre winXP na živce pa se vseen ob vsaki winXP novici ne začnem pizdit da je to Anti-98 novica :D

Microsoft ::

Microsoft: Ampak s to pofukano gonjo proti Microsoftu pa ze prav zajebano najedate!!!
Mr. Microsoft (ex JimiBtn) - ne tega osebno jemati. Nihče nima nič proti tebi osebno. Govora je o nekem podjetju, ki ima enako ime, kot ga imaš ti na forumu.

Ajaaaa. Jst sm pa mislu, da o men govorite.:P

P. S. Sem te že večkrat mislil vprašati... kako to, da uporabljaš blagovno znamko nekega podjetja za svoje ime? Da ne gre morda za kršenje intelektualne lastnine, ali pa imaš od podjetja pisno dovoljenje za takšno uporabo?

Lej, vsak ma verjetno rad kako 'svetovno stvar', kot je npr. Ferrari. In si potem das recimo za nick Ferrari driver al kej tazga. Jst sm si pac to izbral. Verjetno se ni reba 2x vprasat, zakaj.

A takšni komentarji(Microsoft, Jeebs,..) so dovoljeni tukaj ?!
To pomeni da lahko vsak napise kar se mu zljubi.. potem pa gremo klet vsi povprek.


V pravilih pod 8.1 pise, da so kletvice nezazeljene. Do sedaj pa nisem prav pogosto pisal postov z kletvicami... In post je bil namenjen na splosno in ne osebno avtorju!


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

ghaefb ::

Sam sem moderator spletnega foruma fedoraforum.org
(http://fedoraforum.org/forum/member.php...

Na forumu je več kot 10.000 prijavljenih uporabnikov, forum pokriva, tako pomoč uporabnikom Linux distribucije FedoraCore, kot objavljanje novic.
Zato se mi zdi čudno da moderatorji/admini tolerirajo tašno obnašanje na slo-techu.

Vem da pri nas vzdržujemo red in disciplino. Za vsak neprimeren post/komentar se uporabnika obvesti z opozorilom, če se kaj podobnega ponovi večkrat(odvisno od vsebine) se uporabniku "dodeli" cool-off period. To pomeni da se ga bana za določen čas.
Takšen sisem deluje zelo učinkovito, število izgredov je minimalno, uporabniki slej ko prej spoznajo da s takšnim obnašanjem ne bodo dolsegli kaj veliko.

Namenjeno predvsem osebju slo-techa, kot predlog za poostritev nekaterih pravil.
_ghaefb

Microsoft ::

ghaefb, dej ne dramatiziri no. Kje vidis ti kaksn izgerd?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Poldi112 ::

Ne sekiraj se, Jimi, to ziher ni letelo nate. >:D
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

3p ::

"O intelektualni lastnini in njenem edinem namenu, ščitenju ameriških korporacij. "

Zelo kratkoviden larifari primeren kvečjemu za žicanje bejbik v lokalnem cajberkafeju.

Tudi folk, ki dela open-source projekte na koncu običajno živi od intelektualne lastnine. Mogoče ne od kode, ki jo da v open source... mogoče od tečajev in podpore, ki jo prodaja. Od izboljšanih paketov. Itd. Pa če si kvazirevolucionarna mularija še tako zatiska oči.

Tear_DR0P ::

Hmm tale novica v originalu sploh ni mišljena kot proti operacijskemu sistemu. V glavnem govori o zdravilih in glasbi. Tko da je avtor novice na slo-techu novico ne povzel, temveč predelal. Vi pa se kregate okrog nečesa, česar sploh ni. Aja pa windowsi so mi pač bolj všeč, tud če je treba dat 30k za DSP licenco. Čeprav se bom probu naučit uporabljat tudi Linux - enkrat
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Exilian ::

ala ste pametni ko sm reku da lahko emerge world povozi nastavitve...

seveda znam uporabljati etc-update... vendar si pa ne zapomnim vseh datotek ki sm jih modificiru (par deset) in jih ne smem prevozit z upgradi...

Phoebus: gnome-panel se sesuje vsakič ko imaš naštiman da je transparent in zamenjaš background (gnome 2.8)
mrežna dela.. samo je nek drug problem, ki je uradno označen BUG na bugozili.. Tako da mi ne bluzi.. (V windowsih ni teh problem kaj-ne... dela out of the box)

NoUse4AName:kok si ti pametn. seveda znam uporabljati etc-update... vendar si pa ne zapomnim vseh datotek ki sm jih modificiru (par deset) in jih ne smem prevozit z upgradi... pa sploh manual prestavljat confige je bolj zabavno kaj-ne?
It's not the opensource i hate.
It's the fanclub I cannot stand.

Poldi112 ::

Jaz imam /etc backupiran, potem pa samo popravim morebitne napake, ki jih etc-update naredi. Se mi navadno ne da ukvarjat z njim, ker precej dobro naredi.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

MrStein ::

Phoebus :

Jaz sem na debian experimental (ne testing, ne stable, ampak experimental!), pa nimam popolnoma nobenih problemov.

Jaz pa sem na sarge ( naj bi "kmalu" postal stable ) pa mi pol stvari ne dela ( recimo CDROM enote pod GNOME , kernel 2.6, z 2.4 sicer dela, ampak tam spet druge stvari ne delajo).

To ni obtožba, fanatizem ipd, ampak golo dejstvo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

3p :
mogoče od tečajev in podpore, ki jo prodaja. Od izboljšanih paketov.


Tečaji in podpora pa res niso odvisni od IP zakonov.
A brez teh zakonov, ne bi mogel več tečajev met in podpore ??? Obrazloži, prosim.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

exilian :
V windowsih ni teh problem kaj-ne... dela out of the box

V windowsih je blo to en,dva,tri....pa je delal vse.


Ja, v windowsih vse vedno dela. Sporočila na forumih, ko uporabniki prosijo za pomoč glede raznih težav na windows, so le zlobne laži.

Ko mi je antivirus zmrznil na win2000 sem v resnici le haluciniral. Ko sem reinstaliral tako antivirus ( PC cilin ) in windows , mi je v resnici začelo delat in sem supportu LAGAL, da mi še vedno zmrzuje.

Ko sem iskal rešitev za zatikanje miške, filmov in zvoka med delovanjem diska ( pod windows , v linuxu je delalo tekoče ), sem v resnici le nategoval internetno skupnost. ( ja, seveda je bil DMA vklopljen ).

Ko se SP4 ni in ni hotel instalirat na w2k-pro, sem ga v resnici sam sabotiral, da bi lahko težil supportu ( katerega edini odziv je bil : potem pa ga pač ne inštaliraj ).

Se opravičujem za sarkazem, ampak jaz nimam jeklenih živcev.

Oziroma "HACHOO!... excuse me, I'm allergic to bullshit..." kot je rekel Will Smith v I, Robot ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BigWhale ::

> NoUse4AName:kok si ti pametn. seveda znam uporabljati
> etc-update... vendar si pa ne zapomnim vseh datotek ki sm jih
> modificiru (par deset) in jih ne smem prevozit z upgradi... pa
> sploh manual prestavljat confige je bolj zabavno kaj-ne?


Zgleda, da res ne znas uprabljat etc-update... Ker ce bi ga znal, bi vedel, da lahko etc-update izpise razlike med staro in novo datoteko, in potem tudi sam premakne ustrezno verzijo tja kamor zelis...

Khm...

keber ::

V windowsih ni teh problem kaj-ne... dela out of the box
V windowsih je blo to en,dva,tri....pa je delal vse.


Menda, ja. Danes je tretji dan, odkar sem začel inštalacijo XP-jev z vsemi pripadajočimi programi in ravno sedaj vse skupaj zaključujem, le najdit moram rešitev problema, ko mi ob shutdownu resetira računalnik.

Ob inštalaciji linuxa (Mandrake-a npr.) rabim kako uro za inštalacijo pa še kaki dve uri, da nastavim vse po svoji želji. Windowsi out of the box? :D ... in potem svizec zavije čokolado v zlato folijo z našitki iz platine ter vtisnjenimi smaragdi.

Pithlit ::

še kr mi ni jasno kako ima lahko folk probleme z Gentoo... njihovi Hamdbook-i so izredno jasno (ok priznam... so v angleščini) napisani. Sam prebrat je treba.

No itak se pa najde folk k misle de je bl pameten k vsi ostali pa misle de jim ni treba brat priročnikov.

(pa da ne bo pomote... če se komu Gnome al pa KDE sesuva to ni linux problem... če sfu**š nastavitve v /etc/ to tud ni linux problem). Osebno mi je lažje Gentoo install nardit k bilo kakšne winse - seveda ob predpostavki da ne želim generic variante.
Life is as complicated as we make it...

Exilian ::

BigWhale: ne le to da vem da izpisi razlike.. mam tudi nalože tkcvs (lep gtk diff urejevalnik)
Amapk ker si tok pameten lahko popraviš nov rp-pppoe in bootstrap tako da bo delu lepo (pejt brskat po bugozili na gentoo.org). Ne vem kako lahko tok pametujete, jaz nism nikol reku da vi kj ne znate, zame je vsak ki je naložil gentoo care (čeprav tatretjič ni več tok zajeban).

MrStein: nism nikol reku da vam windowsi delajo, pejt gledat moj 1st. komentar, mene osebno od 95 naprej ni NIKOLI NIČ zajebavalo, tudi naprednješe funkcije. Niti nobenega osebno ne poznam ki bi imel kdaj večje probleme z windowsi...

windows je še zmeraj boljši od linuxa (ne pozabt moj main os je gentoo in mi je zelo všeč), saj se linux po preprostosti in funkcionalnosti (delno zaradi komercialnih win programov, ala photoshop itd.) še zmeraj ne more primerjati. Primer: moji znanci ki niso iz stroke nebi znali kj dost postoriti z linuxom (še posebaj ne z gentoojem).

vse bolj ko se ukvarjam z vami in vam skušam odpreti vaše subjektivne oči, vse bolj se mi zdi da ste taki:
sem belec (belci smo zakon), živim v sloveniji (slovenci smo najboljši narod na svetu), moj compjuter je najboljši (moj proc in grafa all the way), uporabljam liux (linux je zakon, morem se zanj bojevat).

ne vem zakaj sploh težite, podal sm svojo subjektivno oceno na podlagi dolgeletne uporabe windowsov in linuxa.
It's not the opensource i hate.
It's the fanclub I cannot stand.

Exilian ::

Pithlit: gentoojev handbook je res zakon, samo takoj ko imaš nek hardware, ki ni najbolj populare (npr. moj soundcard), si v slepi ulici, razen če ti je v veselje cele dneve heckati kernel....

ali naprimer moj canon i350.. evo naj mi nekdo pove kako ga usposobit za 0.00$
It's not the opensource i hate.
It's the fanclub I cannot stand.

lukaz ::

hmmmmmmm canon i350 pravš za 0.00$. torej nikakor ne winsow naložit saj te niso 0.00$ :D

Pithlit ::

Exilian: ce se prou spomnem si ti mel ene probleme z nastavitvami... pa Gnome-om... šele zdej si začel omenjat nek hardware.

No ja, da se vse. Pejd pač na IRC pa lepo vpraši vsakga posebi k ma kej pojma kako je s stvarjo.

P.S. Verjamem da večina ljudi prot winsom nima nič... naj pač vsak uporablja kar jim paše.

edit: Exilian kolk plačaš de ti printer usposobm? Naj ti povem še to da je gugl izpljunil rešitev po ene 10ih minutah iskanja, tko da... ja, vse se da.

part deux... *sigh* a mi daš mail de ne bova kle komentarjev smetila? Kar na mojga posli (je v profilu)
Life is as complicated as we make it...

3p ::

>Tečaji in podpora pa res niso odvisni od IP zakonov.
>A brez teh zakonov, ne bi mogel več tečajev met in podpore ??? Obrazloži, prosim.

Enostavno. Ko boš ti prodajal izobraževanje (in podobno) za open source paket, a lahko pridem, posnamem tvoj tečaj s kamero, vzamem tvoje materiale (ki jih daješ tečajnikom), jih prekopiram, in preko ceste priredim tečaj, z robo ki si jo ti pripravljal, po polovični ceni (ali pa še boljše: brezplačno)?

Ne? No, tu potem pride v poštev zaščita intelektualne lastnine.

Exilian ::

Pithlit: edini način da usposobiš canon i350 je z turbolinuxom.. ki pa je nažalost plačlljiva zadeva. Drugače ni pogojev saj skoraj noben canonov produkt ne podpira linuxa....
It's not the opensource i hate.
It's the fanclub I cannot stand.

Exilian ::

lukaz: če morm plačat za to da usposobim printer na linuxu, potem raj kupim windowse.
It's not the opensource i hate.
It's the fanclub I cannot stand.

Poldi112 ::

A ni ceneje ce kupis nov printer?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Playstation 3 degradiran, bo Sony to preživel?

Oddelek: Novice / Konzole
395893 (4566) tiborrr
»

Stanley, Zmagovalec letošnjega DARPA Challenge

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
204236 (3518) Roadkill
»

"Ubijalec Linuxa"

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
92406 (2406) BigWhale
»

Zgodovina 'Bill Gatesove' poštne prevare

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
62362 (2362) nsignific
»

Kraljeva vrnitev - fotorealizem

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
152126 (2126) zile

Več podobnih tem