» »

Nova Swiftechova pošast

Nova Swiftechova pošast

Swiftech - Ob zadnji omembi modificiranega Hedgehoga sem nehote pozavil na Swiftech in zatrdil, da je Hedgehog trenutno najmočnejši Socket hladilnik. Na srečo me je Peter opozoril na napako... Kot da bi me na njo hotelo opozoriti še samo podjetje, je Swiftech izdal novi Socket hladilnik z imenom MC462, namenjen SocketA in Socket462 procesorjem (z drugo besedo Tbirdom/Duronom in Pentiumom4). Zadeva je zanimiva zaradi kopice stvari. Tako je to prvi hladilnik, ki dejansko izkorišča novi montirni sistem, ki sta ga uvedla AMD in Intel, torej tiste 4 luknjice okoli procesorskega podnožja. Yup, zadeva se ne pritrdi na sam Socket, temveč se kar pošteno našraufa na ploščo, tako da smo res lahko brez skrbi. Da bi dokazali, da je ta način pritrditve res zanesljiv, so računalnik z namontiranim hladilnikom metali s prvega nadstropja in po pričakovanjih se hladilnik ni odpel, poleg tega pa je procesor ostal nepoškodovan! Druga zanimiva lastnost je tovarniška uporaba ogromnega Deltinega 80mm ventilatorja. Kot da to samo po sebi ne bi bilo dovolj, je ventilator nekaj posebnega, ima namreč dva propelerja, ki se vrtita v nasprotnih smereh. Zadeva je res močna: izpiha kar 68,5 cfm, je pa tudi glasna. In ravno z glasnostjo je povezana naslednja inovacija. Swiftech namreč zraven hladilnika prilaga tudi potenciometer, ki ga vklopite kot vmesni člen med ventilatorjem in napajalnikom. S pomočjo tega potenciometra potem lahko uravnavate vrtljaje in s tem glasnost. Pohvalno, ni kaj! Za več specifikacij in informacij kar pojdite sem. Seveda pa ima kvaliteta tudi svojo ceno in tako ta hladilnik stane kar $80 v SocketA in &85 v Socket462 izvedbi!

4 komentarji

McHregec ::

Tole je pa zanimiva zadeva. :D

Vomitorium ::

Zanimiva zadeva vendar preeedraggggaaaa. 80$ je
pretirana cena.80$

OZZY ::

Predrago in pretežko ampak učinkovito. V nasprotju s Hedhogom pa je tud velik cenej.

anxieux ::

tak cooler je tooook glasen pa še drag...rajš vodnga...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Neslišno hlajenje: Socket 462 / Socket A

Oddelek: Pomoč in nasveti
131053 (772) ian wolf
»

Athlon XP 2600+ nad 70° nato...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
271530 (1048) Pyr0Beast
»

ASUS plošča

Oddelek: Pomoč in nasveti
131623 (1355) AngelOfDeath
»

hlajenje... moj amd!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
442423 (1350) Cuoresportivo
»

Iščem HSF

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
91281 (1091) njok

Več podobnih tem