» »

Neslišno hlajenje: Socket 462 / Socket A

Neslišno hlajenje: Socket 462 / Socket A

mrTwelveTrees ::

Imam eno mašino za win98 retro igrice, pa je zdej gor hladilnik ki je glasen kot turbina....
Kako bi se lotil da bi kar se le da utišal ga

mogoče kakšen rabljen Zalman Socket A hladilnik ?

Trenutno je gor Athlon 2600+ mogoče ga bom zamenjal za kaj hitrejšega kar plata podpira (max 333FSB)

Ne mislim kaj veliko denarja zmetat za to.

gendale2018 ::

velik hladilnik + velik ventilator pri nizkih obratih pa bo
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

mrTwelveTrees ::

Ja sej to sem imel v mislih....

Ali pa da obstoječi hladilnik odstranim ventilator pa večjega 12/14 cm namontiram malo višje - držalo Zalman

frudi ::

Zalman hladilniki so v redu, ampak znajo biti oring težki (sploh bakreni), pa če crkne ventilator, ga ne moreš ravno zamenjati s poljubnim drugim. Thermalright SI-97A bi bil imho boljša alternativa, ampak kje ga danes dobiti je pa svoj izziv. In ne, žal jaz svojega ne dam :P

Ampak kakorkoli, velik hladilnik, pa en tih ventilator zraven, bo najenostavneje. Lahko tudi zvežeš ventilator na 7V ali 5V, če je na 12V preglasen.

Sicer praviš, da veliko denarja ne misliš dajati za tole. Ampak če ti je v budgetu, bi jaz na tvojem mestu razmišljal o menjavi za Athlon64. Kot prvo dobiš boljšo zmogljivost za isto ali nižjo porabo, daleč boljšo kompatibilnost s hladilniki (vsak AM2/AM3 hladilnik, ki se montira na plastični okvir in ne skozi luknje, paše tudi na socket 754 in 939 plastični okvir) in daleč boljšo kompatibilnost z napajalniki. Plošče in procesorji so tudi zelo poceni, brez problema lahko dobiš ploščo in enojederni A64 za skupaj 10€. DDR ram lahko preneseš ta iz trenutnega sistema. Pa če vzameš AGP ploščo (skoraj vse 754 in nekatere 939 plošče), lahko preneseš tudi grafično.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Miha 333 ::

Ravno prejšnji teden vrgel stran enega bakrenega Zalmana z 8 cm ventom, misleč, da se to absolutno nikjer več ne bo rabilo. Ti Athloni so bili prave peči, če se je nabralo malo preveč praha, se je že pregreval. Kaj pa če bi ga nadomestil z virtualko?

_Denny_ ::

@op: Adapter + en tih 120mm ventilator. Včasih je bilo pri nas teh pc modding zadev kot smetja, pa še drage niso bile...potem je Cool-PC zamenjal lastnika in malo kasneje žal zaprl svoja vrata. Na Ebayu sem našel Grka, ki ti sprinta poljubni adapter od $10 do $21 in $4 poštnine. Pazi edino, da ne boš zamešal mer za spodnji in zgornji del.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

frudi ::

Za tako ceno se po mojem že bolj splača menjati za Athlon64. Ali morda celo raje za Celeron 420/430 in neko poceni 775 ploščo. Celerona se dobi z ebaya za ceno ene kave, ima pa samo 35W TDP in je hitrejši od vsakega Athlona XP. Rabiš samo 775 ploščo, ki podpira prvo generacijo Core2 procesorjev, kar bi se moralo brez problemov najti za kakih 10€. Hladilnikov za 775 je pa tudi kot smetja, rabljenih in novih. Za 35W je lahko dovolj tudi kak povsem pasiven.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

_Denny_ ::

Odvisno od sreče. Že od začetka leta skoraj vsak dan po Ebayu (na Bolhi ne, ker nisem mobilen) iščem "775 agp", "775 865" in "939 agp" brez uspeha; ni nič pod 50€, pa še io shieldi manjkajo. Tu se že bolj splača nabaviti čisto novo Asrock 775i65G R3.0 za ~55€ + Ebay/AE E5700 za 5€ in imaš najhitrejšo možno varianto za 98SE.

Zgleda se prodajalci že zavedajo retro vrednosti, ker ne verjamem, da bi poštnina za ploščo iz IT ali DE stala 49€...še celo en izmed naših Ebay prodajalcev pre-2005 komponent zaračunava 25€ za pošiljanje iz Slo v Slo.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

frudi ::

Hm, pa res, zdaj ko sem pogledal, so Win98 kompatibilne plate za Core2 res postale redke in drage. Škoda.

Za Athlon64 + AGP pa jaz ne bi niti iskal specifično 939, razen če slučajno naletiš na njo. AGP 939 plate so že svoj čas bile redke, zdaj pa sploh. 754 se pa še najde za drobiž, za 10EUR lahko dobiš plato in procesor. Sicer tudi niso ravno na vsakem vogalu, ampak še na bolhi jih vidim redno. Ravno zdaj je en kombo gori, plata + A64 (ne piše hitrost), za 10EUR.
Za OP-ja je po mojem boljše dati nekaj EUR za tako menjavo, pa ima potem več izbire boljših in tišjih hladilnikov, kot pa vztrajati na socket A in naročat custom adapterje. No, drugo je, če mu je modding v užitek in bi rad res obdržal trenuten rig in ga optimiziral. Potem je tak adapter super :)

Aja, pa OP, tudi če boš morda menjal socket A sistem za kaj druga, ne potem prodajat te plošče. Ravno te dni je prišel ven en ql youtube video, kako s socket A sestavit retro DOS rig, ki simulira hitrosti od tam 386 do pentiuma z izklapljanjem L1/L2 cache. Zdaj bodo retro navdušenci navalili na ebay kupovati socket A plate in bo šla cena kmalu gor :)
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: frudi ()

KAVINSKY ::

mrTwelveTrees je izjavil:

Ne mislim kaj veliko denarja zmetat za to.



Kupiš namenski fan controler . Če to ni dovolj in ima ventilator slabe ležaje, pa daš še par eurov za novi 80cm ventilator.


Originalni hladilniki so bili v redu, ampak poglej če ima bakreno sredico. Npr. za duron procesorje so bili zgolj aluminijast blok in so precej slabše hladili. Na stock coolerju sem poganjal bartona 3200+ brez problema.

mrTwelveTrees ::

Ma, po pravici povedano sem preveč len da bi skal okoli dele in še 1x vse stavil pa na novo windowse hor dajal, se mi enostavno ne da :)
Virtualnke pa so opcija, ampak sem bol retro tip :)

Bom danes nekaj namontiral.

Sem pa danes dobil od kitajca tole zadevco : https://www.ebay.co.uk/itm/D30B-Compact...
Compact Flash CF To 3.5 40Pin IDE

Koliko Gb Compact Flash kartico priporočate, za sistem, igrice.... 16gb bo vrh glave

frudi ::

Odvisno kaj za igre boš poganjal in koliko jih boš želel naenkrat imeti gor :). Če ne boš pretiraval, bo 16 GB čisto vrh glave. Več kot to za CF po mojem niti nima smisla, ker 32 GB že stane toliko (ali pa še več), kot 120 GB SSD.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Riff ::

ian wolf ::

mrTwelveTrees. Lahko pobrskam v kleti, se mi zdi, da imam nekje enega bakrenega Zalmana za SocketA. Kje si lociran?
Errare humanum est...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nakup rabljenega namiznega računalnika (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
15917475 (15455) Bye

kateri procesorji so dobri za igranje igric? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Strojna oprema
29728032 (25318) dzinks63
»

Računalnik za igre [200-300EUR] (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5411886 (10549) Janac
»

Pentium I 133 MHz in 16 MB rama

Oddelek: Pomoč in nasveti
201389 (1225) Hayabusa

Več podobnih tem