» »

hlajenje... moj amd!

hlajenje... moj amd!

lordgreg ::

imam amdja 2200+, kar pomeni 1.8ghz. na procesorju imam PREGLASEN Volcano 9!

kljub dodatnim ventilatorjem v ohišju je temperatura procesorja okrog 55°C!

prosim priporočajte mi en dober hladilnik in ventilator za mojega amd-ja.

ne želim vodnega hlajenja, želim pa temperature okrog 40°C, aja, seveda naj bi bil vent. TIH!

se pravi tiho in dobro hlajenje, ki ni vodno!


prosim vas za nasvet!


hvala

Buggy ::

Zakaj pa ne gres pogledati malo druge thread-e , je bilo na to temo napisanih tono stvari.
Najboljsa kombinacija za to kar ti rabis je hladilnik Thermalright AX7 in NoiseBlocker USF S2 80mm ventilator. Skupaj te to kosta 14.000 SIT (10 + 4).

Primoz78 ::

Buggy ma prav, sam preberi si malo po forumu, pa bos videl zakaj se tako greje tvoj proc...baje da se athlonXP 2200+ greje bol kot ostali...

lp Primoz

p.s. Tudi moj xp 2000+ z zalmanom AL6000 se greje tja do 70 C...8-O

FANATIK ::

Še boljši kot AX-7 pa je Swiftech MCX462+ (staneta približno isto), še boljši kot NoiseBlocker S2 pa je S3 (isti model, le hitreje se vrti, razlike v glasnosti ne boš opazil, staneta pa isto). Edini problem je kje dobit te stvari. AX-7 dobiš pri RedRatu, NoiseBlockerje naj bi mel Mlacom (vemo kako je z Mlacomom...), Swiftecha pa ne vem kje ga boš dubu (je še precej nov).

Jaz imam drugače tisto varjanto, ki jo je opisal Buggy (AX-7, S2).

lordgreg ::

in kolko mate temperature z vašimi amd-ji, katerega amd-ja imate?

hvala za info

FANATIK ::

AXP 2000+ Palomino, 48 max obremenitev.

divxanze ::

jest mam pa 1800xp athlon pa se greje največ 50 stopinj:) hladilnik mam pa zalman pov aluminij pov baker.

BroTheR ::

xp2200+ (T-bred A) se grejejo cca 10°C vec od ostalih athlonov. Tako pac je.

8-)

Jure2k ::

Men se je grel 1600+@2200+ na nekej več kot 60°C Interna dioda 80°C.
2600+@3000+ se greje na 51°C interna dioda 68°C

Imam pa Zalmanov CuAl hladilnik

Buggy ::

Jure2k: pa imas prevetreno ohisje? Se mi zdijo tvoje temperature zelo visoke. Kako pa imas navitega 2600+, si prisel na 166 FSB?
Drugace pa ima moj XP1600@2100 (10.5x166) z AX7 in enim svoh Titanovim ventilatorjem (3300rpm) Idle 39 in Max load 46 stopinj. Imam se en intake in outtake ventilator.

divxanze ::

A bi mi znov en povedat na kolk morm dt frekvenco pa volte za navitje Athlon 1600.

Jure2k ::

1600+ sem fural na 192Mhz. Kišta odprta, ampak glede na to, da je čip malo slabši mor biti voltaža nekoliko višja. Poleg tega zalman ni nevem kako močan in učinkovit hladilnik, ampak za moje potrebe deluje. Veliko ljudi ima dosti bolj vroče procesorje kot jaz.

Jure2k ::

Aja za 2600+ sprašuješ. Glede na to, da so po defaultu odklenjeni ga laufam veselo na 200MHz.
Drugače so pa 166MHz že po defaultu.

Buggy ::

Ja se popravljam, sem imel v glavi 2400+. Zakaj pa si vzel 2600 in ne 2400?

Jure2k ::

Če maš možnost zastonj dobit ne rečeš, da ne bi vzel 2600+ ampak bi raj 2400+ :D

Blup ::

Zakaj je pa 2400+ bolš od 2600+?

Blup
:\

Jure2k ::

Ne da bi bil boljši, je pa dosti cenejši. Skoraj za 50%>:D

Buggy ::

Blup: XP2400+ je na 133 Mhz in se da za salo spraviti na nivo 2600+ in vec. Poleg tega pa velja tiho pravilo, da vzames najnizji procesor iz iste serije in ga OC-jas kolikor gre. Cena seveda steje.

lordgreg ::

torej, če potegnemo črto,..

za hlajenje procesorja je najbolje, da vzamem Thermalright AX7 ali Swiftech MCX462+ hladilnik in NoiseBlocker S2 oz NoiseBlocker S3???

hvala

chucki ::

1800+@2000+ 60C max pri sobni 24C
imam pa vulcano 7 in termalno pasto artic silver 3.
Vendar moja plata meri temp. pri jedru proca.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

BroTheR ::

Jaz in kolega imava iste procesorje, xp2200 (ta ful vroci). On ima z Volcano 9 cca 60 stopinj (load), jaz pa z thermalright AX-7 + sistemski vent (2500RPM) 42 load, 38 idle ...malce drag, ampak res odlicen hladilnik.

urosh ::

Jaz mam enega 2400+ gor pa thermal right slk800 pa navaden zalman sk-1, + 1 vent noter, en ven, pa mam procesor na 38 - 41 max 42 stopinj... Dela čist ok... Imam pa tudi enega 2000+ pa gor original (ki je pač bil v kišti že zmontiran) aluminijast hladnjak + reaktivca (vsaj po glasnosti ;( gor), pa se mi greje na 50 stopinj+, pa mi računalnik redno zmrzuje in se resetira, kaj pa narediti, pa nebi vedel... normalna temp pa je 48 stopinj (word, ...), ko pa delaš kaj več (inštalacija, ...), pa se temp dvigne na 50+ pa je že konec.... Aja, kje pa meri pa nebi vedel, ker je plata elitka, pa je to bolj tak... saj veste...

PS: če slučajno kdo ve, zakaj se mi resetira, in zmrzuje, pa prosim za nasvet (termalrighta vsaj one 800-tke pa tudi nebi rad kupil, ker stane skoraj 15k...)...

tnx

Tic ::

ja naredi prepih cez ohisje, dovod svezega zraka. Jst sm meu pou leta na stranici vent, pishou na proc, pa mi je zmanjsou tem tut do 12*8-O
persona civitas ;>

urosh ::

Na prednji stranici imam 2 kom 4 cm venta noter, zadaj pa enega 8 cm ven... Včeraj sem odmontiral hladilnik, ga pošmirglal z vodobrusnim papirjem, spucal procesor, na novo (na zelo tanko) namazal arctic silver 3 pasto in se mi sedaj greje na 44 stopinj, nisem pa še ga probal tak eno malo fejst obremeniti (treba probati nekaj z video ali avdio). Zaenkrat dela ok... Bomo videli kako se bo kaj obnašal v prihodnosti (še posebaj poleti...)

lp

Spajky ::

Buggy: zgleda, da ima Jure2k dobro (plato) skalibriran senzor v socketu ali čist pri jedru ter čisto v redu hlajenje in mu čisto prav kaže tudi meritev z interne diode in so popolnoma realne (po mojih svežih izkušnjah s Tualatinom, ki se bistveno manj greje); vsem ostalim fouš kaže garantirano!!! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Buggy ::

Spajky: Mislim da 80 stopinj brano z interne diode ni ravno malo. Sploh pa z Zalmanom pri takih frekvencah in z neprevetrenim ohisjem manj res ni za pricakovati. Ne vem kaj mislis s tem da druge plate berejo "fous" vendar so temperature brane iz socketa + cca 15 stopinj primerljive z interno diodo.
Se pravi bi bila moja temperatura pri full load brana z interne diode okoli 60 stopinj kar je dosti manj kot 80.
Ce te nisem prav razumel, prosim razlozi kaj si mislil?

Jure2k ::

Na interni diodi je temperatura precej visoka. 60°C je že kar nizka temperatura za zračno hlajen procesor, še posebej za Zalmana.
Imej v mislih, da so AMDjevi procesorji deklarirani, da delujejo do 90°C to je temperatura na notranji diodi. Meni osebno se je XP samoumoril pri 97°C na notranjem senzorju.>:D

Tic ::

jure2k: KWA SI DELU?:D
persona civitas ;>

smilyxx ::

Jst bom jutri dobu SLK 800, pa gor bom dal ksno Delto, da bo fajn pihal. Mam pa 2400+ tko da vm konc tedna sporočim temperaturo. Mel bom pa enen par ventov.

Lp
Save water.
drink beer.

Jure2k ::

Testiral sem občutljivost na ekstremne pogoje. >:D :D

Aja, še vedno deluje z interno temperaturo okoli 80°C. Mam ga namesto kaloriferja :D .

Judge ::

Jst si bom pa zdej tut kupu AMD 2400+ pa bom dal gor Thermal right slk 800 z noiseblocker S3. Po mojem bi mogla bit dobra zadevca.
Peace

Spajky ::

Buggy, ja prav maš treba prištet enih 15° onemu senzorju v socket in bo verjetno 60 kar v redu. Če vas pa zanima s kakimi experimenti in temperaturami sem se jest ukvarjal zadnje čase, in če angleščina ni problem,pa kar sem pogledat.. :-) .. 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

urosh ::

Fantje, ne ga sr@t... Na amd-ja 2400+ z slk 800 z NAVADNIM 80mm Zalmanom zm fm-1 dobim max 43 (ravno včeraj dosegel>:D ) stopinj. Mam pa še enega istega zalmana, ki piha noter z 1/2 obratov (2xxx), pa ni panike... Ne noret z nekimi reaktivci, no... Čeprav, delajte kar hočete...
Mislim, da ni potrebno dajat gor nekaj Grozzzzzzznega, da bo temperatura 35 stopinj... niste pridobili nič... le najmanj 2 k sit ste zgubili ;) .

Lahko pa ga daš gor, pa javiš, kako kaj kaže z stopinjami.... Čisto tako informativno...


lp

Jure2k ::

urosh, poskus dat procesor na 2 volta, pa boš vidu, da ti tud reaktivc ne pomaga več ;)
:D

phoinix ::

Moj amd 1200MHz pa kuri pri 60 če je neobremenjen,če padelam kej gor pa pride tud do 70°C. Mam thermalake Cu6. A pol če bi dal en ventilator spred enga pa zad bi temp padla za okol 10°C? Bom probov. Kam pa priklopim še dva ventilatorja?

Jure2k ::

NA tvojem mestu bi preveru, če je hladilnik fejst vroč. Pr 70°C more bit tako vroč, da na njem prsta ne moreš držat. Če ni tako vroč, brž dol s hladinikom, ga namazat s pasto in nazaj gor. 70' je precej, čeprav maš t-Birda, ki se grejejo ko svina. T-Bird 1400MHz je v tem pravi mojster, ker se greje prav profesionalno >:D

JOLDE ::

:D

AMD-ji so znani po tem, da se grejejo nekaj vec kakor P4. Normalna delovna temperatura enega procesorja je med 45 in 60 °C. Procesor lahko dela tudi na temp. med 60 in 75 °C, vendar je njegova zivljenjska doba krajsa, ter dela pocasneje. Sele nad 75 °C je mozno, da pride do "skurjenja" procesorja.

Torej, ce tvoj XP 2200+ dela na 55 °C, je to cisto cool. Ce pa te moti ropotanje coolerja, potem si omisli Cu Zalman-a, namontiraj dva dodatna ventilatorja, enega od spredaj, da vlece zrak noter in enega zadaj,da vlece na ven ... seveda govorim o 8x8cm 12V ventilatorjih, ki se vrtijo z hitrostjo 2-2500 rpm, kar je zelo prijetno za uho.


LP, JOLDE

Tic ::

JOLDE: tvoja teorija gretja AMDjev in P4, je zgresena. P4 so hladnejsi zato, ker imajo na sebi ubijalska rebra in hud vent. Tako, P4 je vročnejši.

In procesor neglede na temperaturo deluje ENAKO hitro, le stabilnost in pravilen izracun je uprasljiv.
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

morphling1 ::

Ma ne gleda se kašna je temperatura procesorja s hladilnikom, da ga vržeš v neko kategorijo, bolj ali manj vroč. P4 glede na MHz v primerjavi z Amd-jem odda manj toplote. Glede na + rating je pa novi tbred B tam nekje kot Intel, tbred A pa je pri enakem + ratingu bolj vroč kot tbred B.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

orlach ::

hmm..tud jst smpred kratkim nabavu amd xp2000 pa je gor zalman alcu6000 pa še en velik ventilator...pa si mi za šalo zagreje na 70 stopinj!! kako naprej??mam nforce2 plato pa se da v njej ful navijat...a pol naj rajš pustum prmer.. al kaj?!al kako naj rešim zadevo?:\

Bwaze ::

Orlach, spooky. Jaz nameravam takoj po praznikih kupiti 2100+, Epox 8RDA+ in TT 9 silent, pa sem mislil, da s tem pač ne bo nobenih problemov in se bom lahko malce igral z navijanjem FSB-ja... Procesorja ne mislim packati. Ampak če se bo tako grel, potem je že na meji varnega...

pele-on ::

Kaj se pol bol splača kupit Termal Right SLK-800 ali Termal Right AX-7 in kje lahko kupim Termal Right SLK-800.

urosh ::

Thermal Right SLK 800 dobiš tu. Lahko ti pošljejo v najbližjo pošto v Avstriji. Poštnina je 10 evrov. Ker pa bom si verjetno jaz tudi naročil nekaj (najverjetneje) še ta mesec, se lahko združiva. Jaz ti pa pošljem potem po sloveniji....

lp

pele-on ::

Ja lahko.Sam kdaj pa to pride v Slovenijo in kdo je glavni uvoznik za Termalright za Slovenijo.Urosh povej svoj e-mail da se zmenva.

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pele-on ()

Cuoresportivo ::

ja mene zanima, kje bi se pa dalo dobiti ti dve zadevi(v sloveniji seveda):D :Thermalright AX7 in NoiseBlocker USF S2 80mm ventilator, ki sta po vaših nasvetih ful dobra.
lep pozdrav(best regards)



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za Socket A (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9417694 (14817) Wofk
»

Navijanje AMD 2500+ Barton

Oddelek: Navijanje
332867 (2138) c3R4R
»

Kje v Sloveniji dobiti SK-7

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
492673 (1798) profii
»

S ščim hladiti XP 2400+

Oddelek: Kaj kupiti
281555 (905) ghibly
»

Athlon xp 2200+ hladilnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
171234 (925) Blup

Več podobnih tem