» »

Hitrost interneta

Hitrost interneta

Tweak3D - Ko sem šel malo na lov za novicami, sem na Tweak 3Dju opazil novico o gigabitni internetni povezavi za domače uporabnike. Vse kar sem lahko naredil je, da sem se smejal... no, pa nadaljujmo. Pravijo, da optična vlakna morda le niso samo daleč oddaljene sanje, temveč, da se znajo dokaj kmalu pojaviti tudi pri domačih uporabnikih, saj so se, po besedah predstavnika podjetja Optic Solutions, cene optičnih vlaken močno znižale in se še vedno nižajo. Prav tako se širijo tudi proizvodnje zmogljivosti optičnih vlaken. Po njegovih besedah je edino vprašanje v primerjavi optičnih vlaken z kabelskim internetom in xDSLom cena namestitve in ne cena vlaken! Prenos podatkov po optičnih vlaknih pa dosega tudi hitrosti 10 gigabitov na sekundo. Še vedno pa je ta novica novica za od Slovenije razvitejši svet ter za prebivalce območij z večjo gostoto prebivalstva, tako da bomo mi še kar nekaj časa "kleli" počasne Dial-up in ISDN povezve.

13 komentarjev

Luigi ::

Hmmm... eno stvar imaš prav, in sicer, da ta zadeva še nekaj časa ne bo za nas. Vendar to ne samo Slovence ali Evropejce, ampak tudi američane.Optična vlakna že dolgo niso več pomembna pri ceni sistema (razen nekaj kilometerskih povezav). Najdražji del optike je optično/elektro konverter (pretvarja optične signale v električne) ter "švasi" kablov (lepljenje - štukanje). Vsak švas lahko hitro doseže ceno 100 DEM.

Mate ::

Tud za to je poskrbljeno... neka nova medota delanja razdelitev in spojev

element ::

Zihr bo u 5ih letih optična vlakna tud pr nas :D. Mogoče še prej :))!

Thomas ::

Pelcijan ma prav. (Ne zgornja dva)

NoUse4AName ::

baje so pri MIT razvili opticni kabel ki ne uporablja stekla ampak gre zarek po zraku, WTF?!

Jeebs ::

Yup, še nekaj tisoč let pa bomo slovenski uporabniki doma ugledali prvi optični kabel... Do takrat pa nas bo počasi in sigurno ožemal naš dragi Telekom...

Thomas ::

Sam preklet jamr! V resnici pa imamo tehnične novosti vsega par let ali celo samo mesecev za ZDA. :)

Mate ::

Ej... ISDN... v Ameriki je to ze cist OUT! pr nas si pa se vedno ponekod delno car k mas 7,5 KB/s prenosa!

Thomas ::

Proc mas boljs od US average. Ane?

ABX ::

Prava revolucija bo nastala šele ko bo Telefonija in kasneje še TV prešaltal na IP povezavo, do takrat pa bomo ostali na Dial-up povezi.

Živel Telekom in država ki ga izkorišča za monopol.

element ::

Edina škoda je, da telekom nima konkurence, pol pa dela kr hoče, sej ve, da če hočmo met net mormo to narest. Grrr ;(! Fajn bi blo, da bi mel telekom konkurenco, pol bi se pa začela revolucija tud pr nas... :)) Tko k simobil pa mobitel npr. Sam da bi blo to v fiksnem omrežju... :))

blank3_ ::

Aha...:))

Quickbeam ::

Veselim se za vas.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaznavanje potresov z optičnimi vlakni

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
104133 (2747) krneki0001
»

Britanci postavili rekord v prenosu podatkov po optičnem vlaknu

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
186551 (5203) Qushaak
»

Optična vlakna -kje?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
126775 (2856) settler
»

Do kod v hiši optično vlakno?

Oddelek: Omrežja in internet
125356 (4835) Spc
»

Podrt hitrostni rekord

Oddelek: Novice / Diski
395613 (3646) shock

Več podobnih tem