» »

Digital Vibrance na GeForce 2 MX

Digital Vibrance na GeForce 2 MX

Senitel ::

No ker folk kar stalno kritizira barvitost na GeForce-ih me zanima, kolk vas uporablja digital vibrance (obstaja samo na MX-u) in vaša mnenja o temu?

morphling1 ::

Ja jaz to uporabljam in sicer na low , barve se full lepse kot ce je izklopljeno.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Jst ::

jst mam tud na low

Kriko ::

Tisti ki tega ne uporablja sploh ne more vedet kako lepe barve lahko imaš z MX karticami!!

Windi ::

Mi lahko kdo pove, kje se pa to vkopi če tako hvalite?

Jst ::

display properties/ advanced/ twinview / color corection

- tok je na 12.90 detonatorjih

D.J. ::

Tist k nima kyrota sploh ne ve kok so lepše barve kot pri geforcu :P:P:P

Senitel ::

Ej ti fanatik!! Jest v službi delam na Matrox G450 Dual Head in ti lahko povem, da so barve praktično IDENTIČNE (za kakšne detajlne razlike bi moral postaviti dva monitorja head to head)! Edina razlika je "stabilnost" in ostrost slike (sicer imam doma na MX-u navaden monitor v službi pa trinitron sam vseen). In sam ne bluzit kolk so lepše barve pol na Kyrotu, ker ja G450 kar se kvalitete tiče čista ŠPICA!!

D.J. ::

ha ha ne me smejat, ha ha, ha , ha trebuh mi bo po--haha---ču, ha ha ha , joj ta vic si moram zapomnit, ho-ho-ho haha ha ha:)):))
Če si mogoče gledu linke ma kyro 1 bolšo sliko kot geforce 3. BTW: ne kvasi neumnosti ker vsi priznavajo da ma kyro bolj sliko. mal poglej linke ka maš pod drugimi temami.

Senitel ::

Kyro ima boljšo sliko samo pod 16bpp.

D.J. ::

ho-ho-ho hahha ha ehehehe; EH?? Pa se je teb čist zmešal?? Kyro, ki temelji na 32bitni tehnologiji, da bo imel boljšo sliko v 16bitni?? Dej paz kaj pišeš. A ti bereš še kaj drugega kot slo-tech? :\
Dvomim. Ker si tako ozkogleden bi prosil da nehaš nakladat za takimi nesmisli.;((

ns-miha ::

za d.j.: pizda si pameten ! če bi hotu ostro sliko si bi kupu matroxa, če bi hotel hitrost in t&l kupiš mx la pa gts, če pa hočeš bit neki posebnega in se kregat z drugmi si kupiš kyrota.:D:D:D
Ma dej tip ne bluzi. Jest delam v enmu servisu in sestavi rač. opreme, in sem imel sprobat vse kartice, kar jih je sedaj na tržišču. folk ka hoče kupt mašino za resno delo kupi MATROXA, ostali pa večinoma MX 400 al pa običnega (ne 200). do sedaj smo prodal samo ene 5 kosov kyro, pa še od teh so jih 3 vrnil, in so vzel MX. DRIVERJI so tisti ki naredijo MX špico za špilat. Kyro mi je prav žal nima dobrih driverjev. Mogoče čez čas, ko bo kyro 6 pršu ven!
sovrazim niggerje, zide

Senitel ::

Lol...
Kyro, ki temelji na 32bitni tehnologiji, da bo imel boljšo sliko v 16bitn

Bistvo Kyra je tile based rendering in Kyro vedno renderira v 32x32 (al neki tazga) velik pomnilnik, ki VEDNO deluje v 32bpp načinu. Vendar se morajo ti 32x32 kosi nekam sestavit in sestavijo se v back buffer, KI PA JE 16bpp če to tako hočeš (porežejo se najmanj pomembni biti). Vse ostale kartice renderirajo neposredno v back buffer in če je ta 16bpp je veliko zaokrožanj med samim renderiranjem -> "šahovnice" in podobno.
Kyro na 16bpp ima veliko boljšo sliko kot GeForce na 16bpp.
Kyro na 32bpp ima praktično enako sliko kot GeForce na 32bpp.

Jinxy ::

Mislim folk, a res nimate cist nic drugega za pocet, kot se kregat o totalno brezveznih zadevah?

Koga briga tista MALENKOSTNA razlika v kvaliteti slike, ki jo pri obicajnem delu z racunalnikom (ne mislim samo pisanja v wordu, ampak tudi vs ostalo, spile, ipd..) sploh ne opazimo!? Ali pa to, da nekdo naredu en test graficnih kartic, in ena doseze 93,4 FPS, druga pa 91,2 FPS in je zaradi tega slabsa? LOL....koga brigata tista 2 frejma/s, ki ju v praksi ne bo nihce opazil!

go watch a paint dry....

OldSkul ::

Ne ne rabiš dva različna venta!
Saj samo vent obrneš pa ti piha nasprotno recimo,mal probaj!

Jebiveter ::

Kaj bi se dalo to kako vkjucit tud na TNT2? V RivaTunerju sicer je opcija oz. drsnik sam je izkljucen (ga ne mores premikat)! Zdej, ali obstaja kaksen hack v registju, drajverjih al kej tazga, al to sploh ni mozno?
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Senitel ::

Nope to ma sam MX (še GTS-i nimajo).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GRAFIČNA KARTICA!

Oddelek: Pomoč in nasveti
141136 (903) sheep
»

long live Vodoo 3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
604467 (3741) Senitel
»

Geforce 2 MX ali Kyro II?

Oddelek: Kaj kupiti
371656 (1257) Lyu
»

Test Kyra II

Oddelek: Novice / Nova vsebina
141778 (1778) OZZY
»

Novi odgovori Tima Sweeneya

Oddelek: Novice / Igre
151919 (1919) undefined

Več podobnih tem