» »

Linux @ X-Box sedaj tudi legalno

Linux @ X-Box sedaj tudi legalno

Slashdot - Sodeč po tej novici, je tako imenovani Linux preview, zametek nastajajočega operacijskega sistema Linux za X-Box, prvi legalni program za to konzolo, saj za svoje delovanje ne potrebuje ne X-Boxovega SDK-ja (Software Development Kit), oziroma kakršnekoli Microsoftove kode. Kot vedno pa tudi xboxovski Linux potrebuje za svoje delovanje modificirano konzolo (beri: z vgrajenim mod čipom). Njegovi zametki so že na voljo uporabnikom: izvorno kodo tega operacijskega sistema lahko dobite tukaj, CD sliko pa tukaj.

2 komentarja

andrej ::

ce smo cisto natancni to ni legalno, ker clovek potrebuje mod chip. mod chipi pa no ravno najbolj legalna zadeva, se posebej, ce se spomnimo kako hitro so ustavili podjetje, ki je trzilo najboljsi mod - Enigma.:D

slycer ::

Pravne stvari me navadno ne zanimajo in jih ne proučujem, ampak meni se zdi, da je vgradnja mod čipa ravno toliko legalna kot flashanje DVD enote, da je potem region free. Če pa samo napišeš softvare za neko stvar, ki ne vsebuje nobene kode drugega podjetja, pa je to, vsaj mislim, popolnoma legalno. In mislim, da te zaradi vgradnje čipa ravno ne morejo poslati v keho :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšla novi Wine 1.4 in CrossOver XI

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
125104 (3889) arjan_t
»

Oblačno tiskanje v Chrome OS

Oddelek: Novice / Brskalniki
86218 (5399) SLO_Matej
»

Ubuntu Live CD problem

Oddelek: Operacijski sistemi
342573 (1903) Anteus
»

Bolnišnice in Windows: je že kdo umrl zaradi črva ali virusa? Računalniškega seveda . (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
625425 (5425) BigWhale
»

Linux in gonilniki

Oddelek: Pomoč in nasveti
14869 (794) moj_nick

Več podobnih tem