» »

Glasbeno založništvo se spametuje?

Glasbeno založništvo se spametuje?

Vnunet - Koliko vode je preteklo, odkar ljudstvo opozarja, da največji problem glasbenega (in podobnega) gusarjenja po odprtih vodah niso le izmenjevalni sistemi, ampak predvsem sami pirati? Jok. No, Američani so le napovedali, da se bodo začeli bojevati proti večjim izmenjevalcem-osebkom. Klik!

Kakor se sam ne bojim ravno tega, da bi me 'dobili' (zakaj le? [:)]), pa me -- kot veliko ostalih -- skrbijo ekonomske posledice. Ne pozabimo, boj stane. Če bodo založbe svoje udinjanje financirale iz prodaje CDjev, pa bodo zopet zgolj pljuvale v svoje že tako zažgane žgance.

3 komentarji

Shaky ::

Problem ni v piratih, problem je v založnikih, ki pobirajo večino denarja vseh izvajalcev in jih skrbi, da ne bodo pokasirali kak dolarček manj. Ustvarjalci glasbe niso tako glasni (z nekaterimi izjemami), ker za svoje stavritve dobijo dovolj, oz. preveč (moje mnenje). Če bi založniki zmanjšali svoje apetite in ceno spustili na neka realna tla, bi bila tudi stopnja piratstva manjša, tako pa pač je tako, kot je.

LP

Dare

Ziga Dolhar ::

Shaky: zato pa -- če bojo boj financiral iz podražitev CDjev, bojo sami sebi pljuval nekam...

Ampak še vedno. Visoke cene nekako ne smejo (ne bom rekel "ne morejo", ker to ni res :]) bit razlog za piratstvo.

Mercier ::

Verjetno jim bo ostalo za kak kebab al dva. Jaz sem še generacija, ki je vinilke kupovala - tehnologija je bila dražja, (vsaj pri nas) željena roba redka, ampak bistveno cenejša.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zdrava Voda iz Pipe? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7926564 (24044) SkIDiver

Flaška - nateg ali je kaj na tem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14628547 (25220) Gandalfar
»

Inšpektorat: Ni dokazov o oporečnosti vode (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
926359 (4853) BlaY0
»

Pitna voda-Velik problem ?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5714983 (13933) Tarzan
»

Koliko v resnici stane RAM?

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
332185 (2185) swar

Več podobnih tem