» »

Zdrava Voda iz Pipe?

Zdrava Voda iz Pipe?

1
2
»

b ::

Heisenberg je izjavil:

in klor kot vemo je strup!

Predvidevam, da soli ne ješ? Ker sta notri natrij in klor, dva strupa, torej je sol dvojno strupena!

Heisenberg ::

jap jem, pa kisik je tudi strup. Gre se za zorni kot in dozo in kdo je proizvajalec...

guest #44 ::

Marsikaj je strup...vendar v pravih količinah je škodljivost zanemarljiva.

Za javni vodovod ne gre drugače kot klor/ozon. Za interne vodovode/kapnice/... pa lahko dezinficiraš z UV recimo, kar ne vnaša nobene dodatne snovi v vodo.

Trda voda načeloma poveča možnost za nastanek ledvičnih kamnjev (poleg slabega okusa). Vendar reverzna osmoza pa filtrira preveč in kot je meni znano se pol umetno obogati z minerali. Tej komercialni filtri pa nimajo industry grade membrane IMO, zato pomojem gre skozi dovolj mineralov.

msjr ::

guest #44 je izjavil:

Trda voda načeloma poveča možnost za nastanek ledvičnih kamnjev (poleg slabega okusa).


Mineralna voda da, trda voda načeloma ne.

Heisenberg ::

še eno vprašanje, kje in za koliko denarja lahko dam testirati vodo iz svoje pipe?

luksorzi ::

Pri tehnofanu ti osnovne parametre(PH, ORP, električna prevodnost, trdota) testirajo brezplačno.
Mikrobiološko testiraje za E.coli in Koloformne bakterije (osnovni pokazatelj mikrobiološke ustreznosti) stane 28,80€ (z davkom).

http://filtri-za-vodo.si/2739/Osnovni_p...
http://filtri-za-vodo.si/2738/Mikrobiol...
http://filtri-za-vodo.si/2737/Kemicna_a...

Še kontakt:
info@tehnofan.si
01/4274 476

(Google, 4. zadetek ;) )

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: luksorzi ()

dolenc ::

In te po testih tako prestrašijo, da boš kupil vsaj 3 filtre

luksorzi ::

Podjetje poznam in vem, da ni tako :)

Mogoče tako počnejo kje drugje ...

msjr ::

Analize in pregled vodovodne inštalacije lahko naročite na Zavodu za zdravstveno varstvo Ljubljana, Zaloška 29, 1001 Ljubljana.

Heisenberg ::

UPDATE!

Torej po cca. 14dnevni uporabi filtra BWT lahko rečem, da sem več kot zadovoljen!

Voda iz pipe mi je sedaj prav zanič. Sedaj šele vidim kako metalen (ceveh) okus ima, kako zelo se čuti klor in da mi je na splošno voda boljša iz filtra. PA občutek imam kot da nisem več tako žejen kot prej. Kot da voda dejansko ostane v telesu in opravlja svojo funkcijo hidracije in se ne splakne....torej to so moja mnenja....sedaj moram pa samo najti neko varinato da se znebim tega piskra ker 2x dnevno točiti in čakati da se voda filtrira je malce nadležno in bi rad našel kakšno bolj dolgoročno preprostejšo rešitev. Sem v najemniškem stanovanju, tako da ne morem ravno veliko šarati po ceveh,....predlogi mogoče?



lp

Pyr0Beast ::

Iz kje piješ vodo ki ima kovinski okus ? Kolikokrat dnevno se tisto pipo uporablja?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Meizu ::

Ali imaš nove cevi, ali pa je s temi cevmi nekaj narobe, ker normalna voda iz pipe ne bi smela imeti metalnega okusa. Edina stvar, ki jo lahko čutiš iz vode izpod pipe je dejansko klor, pa še to minimalno.

Vikking ::

Pyr0Beast je izjavil:

Iz kje piješ vodo ki ima kovinski okus ? Kolikokrat dnevno se tisto pipo uporablja?


Dostikrat se zgodi da ima voda metalen okus, kjer uporabljajo hidrofor. Rezervoar pa počasi najeda že rja.

Pyr0Beast ::

Napaka na hišni napeljavi, ne pa na vodi
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

fosil ::

Heisenberg je izjavil:


Voda iz pipe mi je sedaj prav zanič. Sedaj šele vidim kako metalen (ceveh) okus ima, kako zelo se čuti klor in da mi je na splošno voda boljša iz filtra. PA občutek imam kot da nisem več tako žejen kot prej. Kot da voda dejansko ostane v telesu in opravlja svojo funkcijo hidracije in se ne splakne....torej to so moja mnenja....sedaj moram pa samo najti neko varinato da se znebim tega piskra ker 2x dnevno točiti in čakati da se voda filtrira je malce nadležno in bi rad našel kakšno bolj dolgoročno preprostejšo rešitev. Sem v najemniškem stanovanju, tako da ne morem ravno veliko šarati po ceveh,....predlogi mogoče?

Razlika je v glavi, ne pa v vodi.
Tale filmček je zelo informativen, še posebej od okoli 5 min naprej in pa ob 11 min naprej, kjer ljudje "okusijo" razliko med vodo napolnjeno iz iste pipe.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

nuclear ::

Ok. Imam eno nalogo za vas.

Ob 4h zjutraj, si pojdite oprati zobe... Pa povejte kak okus ima voda..
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

RejZoR ::

Zelo je odvisno od infrastrukture. Če gre za zelo staro napeljavo ima voda rada okus po kdo bi vedel čem al pa iz kakšnih čudnih razlogov, ki jih ne poznam. Pri nas v službi je stavba relativno nova (~10 let stara) pa ima voda iz pipe vedno tak čuden priokus, ki mi ni všeč. Še dobro, da imamo avtomat z vodo, kjer je okus normalen.
Podobno je doma, kjer ima voda daleč najboljši okus od vse vode, ki sem jo probal na različnih koncih slovenije.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Pyr0Beast ::

Zaradi neuporabe vodovoda je voda čudnega okusa, avtomat z vodo pa to le še poslabša :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Heisenberg ::

pri nas je pač tako da je vodovod zelooo star v zadnjih 10 letih pa se je število novih prikljuckkov drasticno povecalo - do te mere da se je ob vikendih skoraj nemogoce stusirati!
in glede na to da smo sredi gora in da je voda odlična - samo ne iz pipe - je to prav zalostno! Ob dezevju je zdravstveni dom poln ljudi z zelodcnimi tezavami! Tudi v moji druzini je tako!
se za informacijo sem iz kranjske gore, kjer je bila voda odlicna dokler niso zaceli graditi na veliko apartmajev za žabarje!

s1m0n ::

Tak kot prikazuje video od fosil-a so na nemškem TV po ulicah, trgovinah... testirali tri različne vode iz pipe, plastenka in eno naj bolj priznano/kvalitetno vse vode so bile brez oznak za katero gre. Večina je označila za najkvalitetno/najboljšo vodo iz pipe za najslabšo pa prav najdražjo :) Tak, da je res vse v glavi :)

energetik ::

nuclear je izjavil:

Ok. Imam eno nalogo za vas.

Ob 4h zjutraj, si pojdite oprati zobe... Pa povejte kak okus ima voda..
Priporočam, da si prebereš naslednji dokument, ki ga ima linkanega Vodovod-kanalizacija:
http://www.jhl.si/upload/fck/doc/CDocum...

Med drugim piše notri tudi:
Voda naj na vsaki pipi pred prvo uporabo tega dne teče vsaj 2 minuti (curek naj bo
enakomeren, srednje jakosti, debelosti svinčnika) oziroma toliko časa, da se temperatura vode
na pipi ustali.

Zgodovina sprememb…

SkIDiver ::

En update o Revitan pipi. Govoril sem s človekom, ki Revitan uporablja za škropljenje vinograda. S pripravki, ki jih dobi v apoteki opravi samo prvo škropljenje, potem pa samo voda z uporabo Revitan nastavka. Rezultat je pa 8-O. Nobenih bolezni ali škodljivcev. Ne vrjameš dokler ne vidiš:)

Okapi ::

Pameten človek ne verjame niti ko vidi>:D Ker če je kakšen učinek, sigurno ni zaradi pipe.

O.

SkIDiver ::

Point je v spiranju listov na trti z revitalizirano vodo. Možakarju uspeva sedaj že nekaj let in očitno zelo dobro.
Bom poskusil še sam na nekaj primerkih, da vidim rezultat:)

overlord_tm ::

SkIDiver je izjavil:

Point je v spiranju listov na trti z revitalizirano vodo. Možakarju uspeva sedaj že nekaj let in očitno zelo dobro.
Bom poskusil še sam na nekaj primerkih, da vidim rezultat:)


Rabis kontrolno skupino. Dokler vso trto skropi z isto vodo ne mores recti da je voda vzrok za uspeh. Naj del poskropi z navadno vodo, ponavlja dokler rezultati ne bodo statisticno signifikantni, potem se pa lahko javi nazaj :)

SkIDiver ::

overlord_tm imaš prav. Bom poskusil sam pa bom videl kaj se bo zgodilo.

detroit ::

jst se ne bi upal testirat vodo iz naše pipe, bi me majstr uprašal kaj še delam živ
Skero

Keyser Soze ::

Lahko pa sklepamo, da je hudič strupen. Kar ne pokončajo fitofarmacevtska sredstva dokonča Revitan. >:D
OM, F, G!

Highlag ::

Hudo... :))
Never trust a computer you can't throw out a window

SkIDiver ::

Keyser Soze potem ne bi bral mojih prispevkov:D Morebiti pa bi bilo potrebno pogledati iz druge perspektive zakaj ima svoj učinek.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Filtri za vodo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11721720 (10197) denabiker

Voda obogatena s kisikom (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
509758 (8095) zee
»

Voda iz pipe vs voda iz plastenke? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5811279 (9188) Spajky
»

čiščenje deževnice (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5324832 (14811) Apple
»

Ustekleničena pitna voda (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
698598 (7094) durrenmatt

Več podobnih tem