» »

Flaška - nateg ali je kaj na tem

Flaška - nateg ali je kaj na tem

1
2
3

#000000 ::

Jest bom tko reku; Če ti ta kozarc oz. voda pomaga pol jer OK, če ti ne pomaga ti pač ne. V bistvu gre za placebo ki ni škodljiv.

BALAST ::

Ja placebo že, ampak če daš to na trg bi se tablete za čiščenje vode poceniti, pa se ne.
Ta flaška ali pa kozarec je samo tržna ukana. Hoax po domače.

hamax ::

jype > No, zdravi tudi marsikatere druge simptome, neredko pa tudi sam vzrok bolezni.

Od vzorokov, ki jih zdravi placebo mi na pamet pade le stres. Za ostale mislim da ni znanstvene podpore.
Pri simptomih se pa vecinoma govori le o tistih, o katerih pacient sam poroca. Za ostale placebo naceloma ne deluje.
Je pa seveda cisto mozno, da se motim.

JC Denton ::

Ne bom reku, da je nateg, nebom pa tudi trdil da je kaj na tem.

Ampak, dejansko se molekule v vodi drugače razporejajo, če voda naleti na kakšno oviro, ko teče po ceveh itd. O tem sem gledal že neki dokumentarec in tudi pisalo je že marsikaj o tem.

Lahk poiščete po spletu water memory, water consciousness, water information




Najvrjetneje pa gre tukaj za zadevo, ki izkorišča te teorije in jih prodaja kot dejstvo. Kje je varstvo potrošnikov da takšne zadeve preuči.

genesiss ::

hamax,
http://www.plosone.org/article/fetchObj...

"Conclusion: Placebos administered without deception may be an effective treatment for IBS. Further research is warranted
in IBS, and perhaps other conditions, to elucidate whether physicians can benefit patients using placebos consistent with
informed consent."

Deluje celo placebo without deception :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

hamax ::

It is a functional bowel disorder characterized by chronic abdominal pain, discomfort, bloating, and alteration of bowel habits in the absence of any detectable organic cause.

To namiguje na to, da je vzrok psiholoski.
Jaz sem vse psiholoske vzroke malo nerodno zatalacil v pojem stres, tako da bi se rad tu popravil.
Placebo lahko pomaga pri boleznih, ki imajo psiholoske vzroke. Za vec pa nisem videl dovolj literature, da bi lahko sprejel. (To se seveda lahko zelo hitro spremeni.)

Deluje celo placebo without deception :)

O tem sem pred kratkim bral en clanek. Mislim da je bil celo na slo-techu objavljen.
Sicer imam pomisleke, ampak je to precej offtopic tu, tako da nebi sel v podrobnosti.

Wox ::

poweroff je izjavil:

Dajmo najprej definirat:
a) za kakšne energije gre pri tem energetskem polju vode
b) kako te energije merimo

Potem me pa še zanima:
- definicija redox potenciala
- kaj so to vodni klastri (skupki)
- definicija genotoksičnosti

Zanimajo me seveda zelo natančne definicije.


Zadosti je, da se zavedaš, da je vedenje o energijah, ki nas obdajajo na precej primitivni ravni. Definicije si lahko sam poguglaš. Za filtriranje pa poskusi uporabiti intoicijo.
Jaz čakam, da bo končno nekdo pogruntal, kaj je elektrika.
Commodore 64

Zero0ne ::

Wox je izjavil:

Zadosti je, da se zavedaš, da je vedenje o energijah, ki nas obdajajo na precej primitivni ravni.


Ne.

Wox je izjavil:

Jaz čakam, da bo končno nekdo pogruntal, kaj je elektrika.


Si prepozen, za kakšno stoletje.
uname -o

hamax ::

Zadosti je, da se zavedaš, da je vedenje o energijah, ki nas obdajajo na precej primitivni ravni.

O, ne pa ni!

Jaz čakam, da bo končno nekdo pogruntal, kaj je elektrika.

Huh? Verjetno te zanima kaj tocno so elementarni delci, ker vse kar je visje od tega smo ze bolj ali manj skapirali.

Wox ::

Niti ne. Skapirali smo samo stranske učinke elektrike. O elektriki pa se nam ne sanja kaj preveč.

O, ne pa ni!

Kakor kdo. Nekateri posamezniki resda zaznavajo neki, a se jim ne sanja kaj dosti, kako zadevo pojasniti.
Commodore 64

hamax ::

O elektriki pa se nam ne sanja kaj preveč.

Ne vem o cem govoris. Prosim razlozi kaj tocno se nam ne sanja.
Nekateri posamezniki resda zaznavajo neki

Zaznavajo denar, ki jim ga bodo naivni pustili, ja. Velik del. Ostali pa sami sebe slepijo.
Je ze kdo uspel demonstrirati to zaznavanje v kontroliranem okolju?

poweroff ::

Wox je izjavil:

Zadosti je, da se zavedaš, da je vedenje o energijah, ki nas obdajajo na precej primitivni ravni. Definicije si lahko sam poguglaš. Za filtriranje pa poskusi uporabiti intoicijo.

Neumen sem, ne znam Googlat. Zato te prosim za NATANČNE DEFINICIJE.
sudo poweroff

Wox ::

Hamax, še vedno ne vemo kaj elektrika je, kaj šele da bi imeli definicijo po kateri nekateri tukaj tako zelo hrepenijo.

Matthai, jest sem tud neumen pa ne znam googlat. Bo treba v NUK it pa tam zatežit.
Commodore 64

nomad_soul ::

Se mi je zdelo, da sem že nekje videl debato na nekaj podobnega kot to čudežno flaško. >:D
Debata

hamax ::

Hamax, še vedno ne vemo kaj elektrika je

To si ze 3x napisal, pa se vedno ne vem kaj te zanima.
Kaj je to elektron? Kako potujejo po vodnikih? Kaj drugega? Bodi bolj natancen.

Wox ::

Hamax, to kar ti govoriš so le stranski pojavi elektrike. In še tak bebec kot sem, si znam zadeve pogooglat. Odgovora na vprašanje, kaj elektrika je, pa niti ne pričakujem.
Commodore 64

Zheegec ::

Elektron je stranki pojav elektrike?
Nekako tako, kot je moja glava stranski pojav mene samega?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

hamax ::

Wox, verjetno poznas rek, da ni neumnih vprasanj, ampak le neumni odgovori? No, jaz se s tem ne strinjam.

Elektrika je beseda, ki opisuje fizikalen pojav. In to zelo dobro pojasnen pojav. Ce te pri pojavu kaj bega lahko vprasas, ponavljanje vprasanja kaj elektrika je, je pa neumno.

Priblizno tako neumno, kot da bi te spraseval kaj je to voda in nebi zelel slisati nicesar o molekulah, atomih, tekocinah... ker je to le stranski pojav vode.

Zheegec ::

Wox, verjetno poznas rek, da ni neumnih vprasanj, ampak le neumni odgovori? No, jaz se s tem ne strinjam.

Ni neumnih vprašanj, le neumni ljudje :)

Waw, elektriko razumemo tako dobro, da jo -pazi sedaj to- celo proizvajamo. Kaj pa praviš na to, Wox, a?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Wox ::

Sej priznam. Sem neumen. Vendar se vseeno lahko le režim nekaterim vašim izjavam in temle "članku" v slovenski Wikipediji.

BTW, alien, proizvajamo električno energijo in ne elektriko. Elektrika je še vedno in še dolgo bo le fenomen.
Commodore 64

overlord_tm ::

Glede flaske, sem tipotu ze lep cajt nazaj poslal mail, da mu ne verjamem, ce ma kake studije ko potrjujejo efekte, pa mi je poslal flasko, naj sam preverim. Voda iz nje je ista, pivo isto, kokakola tudi. Pokvarjenga mleka nisem tankal notri, ampak ne verjamem da bi imel kaj boljsi okus potem. Sem mu jo vrnil nazaj, ker nisem verjel da mu bo tak dober zlavfal biznis :)

Eden od pozitivnih ucinkov flaske je to, da omogoca pretok denarja od neumnih k manj neumnim.

Dont feed the trolls, they dont even know what electricity is.

Zheegec ::

Wox: fenomen, katerega razumemo v vseh pogledih? Še vedno nisi povedal, česa ne razumemo, če pustimo semantiko ali je pravilno "elektrika" ali "električna energija" ob strani.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

hamax ::

proizvajamo električno energijo in ne elektriko. Elektrika je še vedno in še dolgo bo le fenomen.

This is f...ing priceless :D

A je po tvoje zvok tudi le fenomen?

Zheegec ::

Kakšen fenomen je šele internet. Pa nisi na internetu, ampak na internetni povezavi. Internet je še vedno fenomen.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

overlord_tm ::

hamax je izjavil:

proizvajamo električno energijo in ne elektriko. Elektrika je še vedno in še dolgo bo le fenomen.

This is f...ing priceless :D

A je po tvoje zvok tudi le fenomen?


Fenomen je nas solski sistem, ki take fenomene proizvaja :)

Ko sem bil nazadnje pri fiziki, smo razumeli vse do elektromagnetne sile med delci. Verjetno je potem na nivoju fizike delcev se kaj nerazjasnenega, ampak ce gremo tako globoko, potem je pomoje vse kar obstaja fenomen. Nekako tako kot troli, ki pravijo da je matematika brezvenza, ker smo si vse izmislili, nekdo je rekel da 1+1=2 in mi mu verjamemo (no, nekateri so celo dokazali, ampak so si morali potem izmisliti bolj primitvne stvari). Poglej svet okoli sebe, avtomobili se peljejo, hise stojijo.

Wox ::

Tale debata zdaj že žali mojo neumnost. Ampak tako pač je. Neumneži so bili in bodo vedno v posmeh povprečnežev.

Menda pa ja ločite Sonce od sončne energije?
Commodore 64

Zheegec ::

In kakšno vezo ima to in na kakšen način z elektriko in kaj hudiča še ne razumemo pri elektriki?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

overlord_tm ::

Wox je izjavil:

Tale debata zdaj že žali mojo neumnost. Ampak tako pač je. Neumneži so bili in bodo vedno v posmeh povprečnežev.

Menda pa ja ločite Sonce od sončne energije?


Elektrika je nadpomenka, ki opisuje pojave ki so posledica prisotnosti ali toka nabitih delcev (elektricnega naboja). In kot so ti ze nekateri rekli, prosim, zjasni se kaj ti ni jasno, ti bomo razlozili. Kaj je elektrika ti je bilo pravkan razlozeno.

Primerjava s Soncem je rahlo neumesna. Prav tako soncna energija. To je tak common pojem, za mnozoice. V resnici lahko delas energijo iz bilokatere svetlobe, oz EM valovanja, soncna se rece ker je Sonce pac nasa najblizja zvezda in imamo njegove svetlobe na pretek. Lahko bi rekli tudi Alpha Centauri energija, ce bi kje drugje ziveli.

hamax ::

Menda pa ja ločite Sonce od sončne energije?

Ok gremo en korak nazaj.
Iz wiki:
Electricity is a general term encompassing a variety of phenomena resulting from the presence and flow of electric charge.

Mislim da je to zelo dobra definicija. Elektrika je pojem, ki opisuje pojav in nic vec. Priblizno tako ko je dez pojem, ki opisuje pojav padanja vode.

vorantz ::

Ma isti nateg, kot iRenew bracelet :P
Kaj sploh trošite ta fenomen od elektrike za take reči :>

st0jko ::

HAHA a kdo dejsnsko misli te buče prodajat na sloteku? .. Take se dobro prodajajo v cerkvi recimo...
keks?

Wox ::

Mah... Gre za tretje vprašanje, ki so ga bili deležni študenti na FERI-ju pri izpitu Osnove elektrotehnike I, če na prva dva niso izustili ničesar. Po domače povedano zajebancija, kajti v elektrotehničnih krogih je znano, da neposrednega odgovora na vprašanje ni. Te definicije, ki jih je zaslediti po spletnih straneh in na katere se nekateri nanašate so nepopolne in netočne.
Zmagal je seveda alien, ki enači tehnologijo s fenomenom, bistvo pa je zaobjel overlord.
Commodore 64

Zheegec ::

Povedal nisi nič. Česa ne razumemo pri elektriki, zakaj? Kakšno vprašanje? Katere definicije? Kje so nepopolne in netočne, v katerem delu?

Pa super, da sem zmagal. Rad zmagam :)

Mi je pa smešno, da ljudje pravijo da ne razumemo elektrike in to razlagajo na INTERNETU, ki brez elektrike ne obstaja. Daj se vsaj zapri v cerkev ob svečah pa tam to razlagaj. Pa izključi fackin' električne zvonove, ker so nadležni.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

Pyr0Beast ::

Pa izključi fackin' električne zvonove, ker so nadležni.

THIS
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Wox ::

Vprašanje je preprosto in se glasi: "Kaj je elektrika?" Najprej je treba razumeti vprašanje, šele nato najti odgovor. Da povezave s kozarcem ne razumete pa je razložil (in morda doumel) že overlord.
Commodore 64

Zheegec ::

Pyr0Beast je izjavil:

Pa izključi fackin' električne zvonove, ker so nadležni.

THIS

Yes, we beseech thee, čez par minut se bodo spet oglasili. Naj župnik sam pride vlečt (vrvi) če se mu to zdi pomembno. Pa še za 2,40 sekunde prehitro uro imajo.
Ampak ne, uporabljajo ELEKTRIKO, to kruto in nepoznano gospodarico, da mi kratijo spanec. Potem pa se še en idiot spravi pisati, kako ne poznamo elektrike pa potem noče razložiti česa naj ne bi poznali.

/rant off

Wox:
Vprašanje je preprosto in se glasi: "Kaj je elektrika?" Najprej je treba razumeti vprašanje, šele nato najti odgovor. Da povezave s kozarcem ne razumete pa je razložil (in morda doumel) že overlord.


Electricity is a general term encompassing a variety of phenomena resulting from the presence and flow of electric charge.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

hamax ::

Vprašanje je preprosto in se glasi: "Kaj je banana?" Najprej je treba razumeti vprašanje, šele nato najti odgovor.

Pyr0Beast ::

Zheegec je izjavil:

Pyr0Beast je izjavil:

Pa izključi fackin' električne zvonove, ker so nadležni.

THIS

Yes, we beseech thee, čez par minut se bodo spet oglasili. Naj župnik sam pride vlečt (vrvi) če se mu to zdi pomembno. Pa še za 2,40 sekunde prehitro uro imajo.
Ampak ne, uporabljajo ELEKTRIKO, to kruto in nepoznano gospodarico, da mi kratijo spanec. Potem pa se še en idiot spravi pisati, kako ne poznamo elektrike pa potem noče razložiti česa naj ne bi poznali.

/rant off


/ranton

Tudi peš naj hodijo in ne z avtom, po možnosti bosi, plinskega gretja pozimi si tudi ne zaslužijo.

Ampak kakorkoli gledaš

Vzeti jim je treba samo strelovod, pa jih bo 'bog' porihtal :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BaToCarx ::

Se mi ne da pisat po naše.

Evo ti odgovor wox http://amasci.com/miscon/whatis.html

Aja pa prasci so vzeli Flaška TM ime? :(

Jst mam leop kozarec iz stekla malo modrikast je pa informira se z sevanjem od pcja, zvočniki, mene, mame, psa pa še luči in pitaj boga kaj. Važno da se voda ne razlije po mizi. :D

Avenger ::

Take in podobne "tehnološki čudeži" imajo običajno, torej v primerih, ko dejansko delujejo, za sabo veliko nekih raziskav ali vsaj zelo nedvoumnih patentov, opisov principa delovanja in splošno strinjanje strokovne javnosti. Če smo pri vodi - osmotski filter recimo. Princip je dokaj preprost, učinki pa zlahka izmerljivi. Če nek nov tehnološki produkt svojo kredibilnost bazira na principu "verjemite, da je tako" in potem eni verjamejo in drugi ne verjamejo nismo pri fiziki ampak pri metafiziki.

Pred leti je bil na ORF prispevek o družbi, ki proizvaja filtre za vodo, ter prodaja tudi filtrirano, ustekleničeno vodo, po če me spomin ne vara, 10€ za flašo. Filtri imajo notri neke magnete, so pretočni in dokaj majhni. Novinarji so ugotovili dvoje: da je lastnik firme bajno bogat in da je bogat zato, ker je prodajal bulšit. Filtrirani vodi so dali vse možnosti, testirali so na vse možne načine in niso mogli ugotovit ene same razlike. Nič. Ampak firma že vedno stoji, posluje normalno in iz dneva v dan prodaja svoj bulšit. Ljudje smo neumni. :8) link do firme
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

jype ::

hamax> Od vzorokov, ki jih zdravi placebo mi na pamet pade le stres.

Ta je vzrok večine sodobnih bolezni. Sem preživel eno bolj zajebanih, pa mi je bilo izjemno dobro razloženo, v čem je finta. Prej sem bil koleričen, zdaj sem pa flegma, pa nimam več težav :)

poweroff ::

Wox, neresen postajaš. Jaz se na te zadeve ne spoznam dosti. Me pa to iskreno zanima. Ni se treba počutit osebno napaden. če me to zanima in bi o tem rad izvedel kaj več.

Torej. Za redoks sem zgooglal, da pomeni tole:
Redoks reakcija ali redukcijsko-oksidacijska reakcija je vsaka kemijska reakcija, v kateri atomi spremenijo svoje oksidacijsko stanje. Enostavni redoks reakciji sta oksidacija ogljika (C) v ogljikov dioksid (CO2) in redukcija ogljika v metan (CH4). Reakcije so lahko tudi bolj zapletene. Takšna je, na primer, oksidacija sladkorjev v človeškem organizmu, ki poteka v nizu zelo zapletenih procesov prenosov elektronov.


Ne piše pa kaj je to redox potencial. Mi lahko prosim nekdo to razloži?

OK, za clustre - skupke razumem. Ampak kaj so to vodni skupki? Se vodne molekule dajejo v skupke?
sudo poweroff

BALAST ::

Smartwater isn't that smart

With purity quashed as a sales argument, the bottled water industry has a new trick up its sleeve: smartwaters. Coca Cola's new flagship product Vitaminwater comes in a range of candy colours and is, as the name suggests, enhanced with vitamins. Thanks to the Advertising Standards Authority, Coca Cola has already had to stop pretending that Vitaminwater is nutritious, simply because a single bottle gives you a quarter of the recommended daily sugar intake. Most people are not vitamin deficient either, so it seems buying smartwater just isn't that smart.

Mercier ::

Meni se bistveno pri Flaški zdi to, da je stvar steklena - lahko se stere in da je zamašek bolj zaenklinc - lahko steče. OK, cena je pa svecka. Benti, zakaj jaz ne znam takih informacij prodajat. :'(

gslo ::

sej lahko.. nared superflaško™ in oglašuj, da je tako fenomenalna kot flaška. vse raziskave pravijo da je, pa nej pri flaški dokažejo, da je njihova boljša. seveda bo tvoja namest 25e le 15-20e. :-) biznis zagotovljen!

neo ::

Design pa je dober, vsaj meni je zadeva všečna. Tudi ideja je dobra, saj še vedno velja:bilo kuda, glupih svuda... Kdor pač želi, naj kupi in naj verjame, kdor ne, pa pač ne. Če bi bila cena nižja, bi jo kupil, če ne drugo, ker lepo zgleda. Prodaja te flaške pa sloni na istih principih kot prodaja Apple-ja, vsi prodajajo "kao" nekaj več...
Neo's

overlord_tm ::

poweroff je izjavil:

Wox, neresen postajaš. Jaz se na te zadeve ne spoznam dosti. Me pa to iskreno zanima. Ni se treba počutit osebno napaden. če me to zanima in bi o tem rad izvedel kaj več.

Torej. Za redoks sem zgooglal, da pomeni tole:
Redoks reakcija ali redukcijsko-oksidacijska reakcija je vsaka kemijska reakcija, v kateri atomi spremenijo svoje oksidacijsko stanje. Enostavni redoks reakciji sta oksidacija ogljika © v ogljikov dioksid (CO2) in redukcija ogljika v metan (CH4). Reakcije so lahko tudi bolj zapletene. Takšna je, na primer, oksidacija sladkorjev v človeškem organizmu, ki poteka v nizu zelo zapletenih procesov prenosov elektronov.


Ne piše pa kaj je to redox potencial. Mi lahko prosim nekdo to razloži?

OK, za clustre - skupke razumem. Ampak kaj so to vodni skupki? Se vodne molekule dajejo v skupke?


yay matthai, redoks si imel v srednji soli pri kemiji, long time ago :P Ce bi jaz ugibal kaj je redoks potencial, potem bi rekel da je to tista tabela iz srednje sole, kjer so bili notri navedeni elemeniti (kovine) in potem si lahko izracunal kako napetost dobis, ce jih das skupaj. IIRC je bilo od tega ali je an levi ali desni strani periodnega sistema odvisno ali ima + ali - predznak, merilo se je pa v voltih.

Kaj ima to veze z vodo, nevem, mozno da je se kaka druga uporaba iste besede. Kemiki, anyone?. Definitvno se beseda cool slisi. Nekako tako kot kvantna fizika. Vecina ljudi niti ne ve kaj je to, samo slisi se pa blazno kul (btw, je kdo opazil na Dunajski, zraven AMZS je ambulanta, ki se ukvarja s kvantno medicino)

Vajenc ::

Informirana flaška je imo natega. Smo imeli doma informiran kozarec, pa ni bilo nekih opaznih pozitivnih sprememb. Je pa malo arogantno, da se posmehuje temu z argumentom znanosti. Če obstajajo miniaturni delci aka kvarki in vse deluje v povezavi s temi delci, potem obstaja možnost, da še tako majhna, praktično neizmerljiva "informacija" vpliva na praktično neizmerljive delce. Zakaj ne?
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

jype ::

Vajenc> Zakaj ne?

Razmeroma preprosta statistika je kriva, da je verjetnost takega vpliva približno nič.

HellFire ::

Dober dan vsem prisotnim.

Oglašam se iz Inštituta za superskalarno kozmokomično disrupcijo. Na začetku se iskreno opravičujem, če naše inštitucije ne najdete na internetu ali imenikih, vendar smo zadelj naše varnosti bili primorani aktivnost preseliti v ilegalo (že večkrat so nam namreč plačanci večjih korporacij stregli po življenju). Glede vašega vprašanja pa takole: V enem naših laboratorijev, recimo mu Baza H2O, smo že pred časom na lastno pest raziskovali zakulisno dogajanje okoli dotičnega izdelka. Kar smo odkrili nas je naravnost ŠOKIRALO, saj tako zastrašujočih stvari glede tega proizvoda zares nismo pričakovali. Toda za razumevanje GROZLJIVOSTI celotne slike je nujno treba, da veste nekaj osnovnih dejstev:

Izdelek trdi, da bazira na orgonski energiji, katera je naši rasi znana že dolgo. Do pred kratkim so bili zbiralniki orgonske energije velike in nepriročne naprave, katere ste lahko postavili le na vašem vrtu. Potencial te energije je premamil manjše Nigerijsko visokotehnološko podjetje (ime naj ostane neznano, lahko pa namignemo, da je vanj nedavno investiral sklad tveganega kapitala KPCB - eden večjih "venture" skladov) v njeno raziskovanje.

Sčasoma in po veliko neuspešnih eksperimentih so nigerijski znanstveniki uspeli odkriti, da lahko sestavijo superprevodni orgonski element, kateri orgonsko energijo iz vesolja lovi in črpa veliko bolje in hitreje kot stara zasnova iz kovinskih palic, pri vsem tem pa je še okoli milijonkrat manjši (na nivoju nanodelcev). Naj vas opomnim, da to direktno pomeni, da imate zdaj na zelo majhnem prostoru neverjetno gostoto pretoka in zmožnost akumulacije te energije, kar je za našo situacijo zelo pomembno.

Srž tega novega zgoščevalnega sprejemnika orgonske energije je kvantno modificirani kremenčev prah, kateri je prek nadaljnih modifikacij zlasti primeren za izdelavo stekla. Pri KPBC, oz. eni izmed njihovih portfelijskih družb, so prišli na genialno idejo, kako to steklo najbolje spraviti v promet: Izdelava prenosnih orgonskih zbiralnikov.

Tu popravimo še manjšo nedoslednost: Slovensko podjetje je le neke vrste franšiza višjih interesov, saj vse sestavine za steklo iz katerega izdelujejo svojo verzijo zbiralnika in neoprenski ovoj zanj kupijo na zunanjem trgu. Vse, kar naredijo doma je, da steklo stopijo in formirajo v steklenico ter da na sintetični ovoj natiskajo vzorce in napise, všečne lokalnemu prebivalstvu, kar pa se sklada s poslovnim načrtom in filozofijo, katerega izvaja podjetje pod okriljem KPCB-ja.

No, nazaj k bolj relevantnim dejstvom: Tradicionalno so orgonski zbiralniki bili v uporabi za to, da so orgonsko energijo iz vesolja shranili v vodi, katera je bila zato bolj vibrantna in boljšega okusa, ker je ostala dlje časa sveža (predstavljajte si, kakor da bi se vzgled orgonske energije venomer pretakala v posodi in se celo na nek način obnavljala -- kako, bomo razložili kasneje). S temi močnejšimi zbiralniki pa je žal prišlo do nezaželenih stranskih učinkov, katere si zdaj na vso moč trudijo obdržati v strogi tajnosti, saj je v igri mnogo denarja in interesov.

Izkazalo se je namreč da je orgonska energija pravzaprav radiacija črne snovi (t.i. dark matter), katere je v vesolju v izobilju in radiacija katere je v velikih količinah smrtno nevarna. Vendar je to trenutno še najmanjši problem, kar do smrtne doze pri pri uporabi novih zbiralnikov pri živih bitjih pride šele po približno štirih letih (življenska doba steklenice). Dobesedno v rokah imamo ljudje namreč še večjo nevarnost:

Če ste pozorno prebrali pripet Wikipedijin članek, ste se seznanili, da je orgonska energija odgovorna za nastanek oblakov, t.j. koncentracijo vodnih molekul v atmosferi v gruče. Z velikim številom teh novih ultravpojnih orgonskoenergijskih akumulatorjev na trgu pa je na Zemlji prišlo do prenasičenja z orgonsko energijo. Problem je toliko večji, ker le-ta z veliko silovitostjo nenadzorovano dere iz neprimerno dizajniranih vratov in zamaškov teh franšiznih "steklenic" ter se zaradi svoje vitkejše enegetičnosti zbira na nebu, kjer nase veže vodno paro, kar se manifestira v pretirani formaciji težkih črnih oblakov. Še več: Stimulans kvantnih polj teh umetno modificiranih orgonskih superkonduktorjev je prevelik, zato se iste lastnosti "naužije" tudi energija sama, ko teče čez njih. Ko se tako velike količine te ubegle okužene energije gručijo v atmosferi, pride do dodatnega pojava: Nastane mikrofuzijski plahtnomembranski reaktor, kateri razkraja ozon (O3) in ga spaja s prostim elementarnim vodikom iz vesolja in atmosfere, iz česar dokončno nastane še več vode. (Podoben efekt smo na inštitutu znanstveno testirali tudi na granitni skali in po stotih dneh je orgonska energija iz nje dejansko iztisnila vodo ter sicer trden granit je tekom eksperimenta dobesedno razpadal v prah pred našimi očmi.)

Poleg očitnega razpada ozonske plasti to pomeni še drugo nevarnost, katero najlaže razložimo z naslednjim ciklom: Kot vam je znano, se zemljino ozračje globalno segreva. To povzroča veliko količino vodne pare v zraku (zaradi vročine voda izhlapeva). Ta voda se skupaj z novoustvarjeno vodo, katere prej ni bilo, koncentrira v masivne oblake. Te vodne gmote imajo sedaj neverjetno moč in energijo, zato spreminjajo ustaljene zračne tokove in povzročajo naravne katastrofe povsod po svetu, saj na določenih delih pade preveč, na drugih pa spet premalo dežja. Presežna orgonska energija nato spet vso to vodo (in še novoustvarjeno) zbere v oblake in cikel se zopet ponovi, le da v večjem, močnejšem obsegu.

Iz tega lahko potegnemo prvi(!) zaključek, da je proizvod o katerem teče beseda in kateri je narejen iz teh novih kvantmod orgonskih zbiralnikov daleč od svojih trditev, še celo nasprotno: oseba, katera jih uporablja, močno prispeva k potresom, plazovom, poplavam in dvigu morske gladine po vsem svetu že s samim posedovanjem akumulatorja. Dodatno se zaplete še pri uporabi: osebki, kateri ga dejansko koristijo, veliko več urinirajo in s tem še dodatno vplivajo na poslabšanje zemljine klime, ker proizvedejo veliko več vode.

Seveda je uporaba, kot je bilo že omenjeno, nevarna tudi za njih same. Poleg tega, da je radiacija črne snovi že sama po sebi nevarna za zdravje, nase aktivno veže vodo. Ko to vodo oseba popije, le-ta v njenem želodcu in prebavnem traktu še vedno zaradi presežka orgonske energije vase "vleče" vodo iz okolice. Ker "okolica" v tem primeru pač pomeni njihovo telo, ga sproti izsušuje. Zato so te osebe venomer žejne. Če bi nehale piti, bi torej dehidrirale. Pravzaprav šele v tem stadiju zares lahko izbirajo, ali bodo ravnale ekološko, torej nehale piti in dejansko reševale svet pred katastrofami ter vesoljnim potopom (voda se generira pravzaprav iz vesolja!), ali egološko -- se pravi raje ohranjale svojo lastno eksistenco za vsako ceno. Izbira seveda ni lahka in psihiatrične klinike menda že beležijo povečan obisk...

Žal pa se grozna odkritja tu ne končajo, objektivna znanstvena narava našega zavoda nam narekuje, da Vam v celoti razkrijemo še drugi, bolj pretenciozni del zgodbe, ta, zaradi katerega se je mehanizem pogube pravzaprav začel vrteti, pa čeprav je dejstva enako težko - ali še težje - požreti kot dosedaj razkrite skrivnosti.

Ko smo se s svojim znanjem dokopali do prejšnjih odkritij, nas je na inštitutu seveda začelo zanimati še več v zvezi s poslom z orgonskimi zbiralniki. Naši strokovnjaki so zato s pomočjo socialnega inženiringa vdrli v kriptirani arhiv Wikileaksa in si pridobili dostop do dosedaj še neobjavljenih tajnih dokumentov, katerih povzetek je približno tak:

Morda vam je znano, zagotovo pa lahko na spletu najdete potrditev dejstva, da ima voda spomin. V naravi je kapaciteta tega spomina sicer zelo omejena, novi modificirani orgonski zbiralniki pa jo radikalno spremenijo in povečajo. Drugi izraz za te akumulatorje je namreč informirano steklo. Informirano steklo pravzaprav pomeni, da pripravi vodni medij, s katerim pride v stik, na snemanje podatkov. Mogoče mislite, da ima Blu Ray plošček veliko kapaciteto pomnjenja? Premislite še enkrat, kajti ena sama vodna kapljica ima zmožnost pomnjenja približno 30-ih Blu Ray-ev. Veliko? Seveda, drugače sklad tveganega kapitala ne bi vložil toliko denarja v to tehnologijo. Toda še bolj neverjeten in umazan je podatek, zakaj so to pravzaprav storili.

Svoj poslovni načrt so stkali okoli elaborativnega vira zaslužka prihodnosti, zaradi česar so pravzaprav investirali v Nigerijske proizvajalce modificiranega kremenčevega prahu, uporabljenega v zbiralnikih. Orgonski akumulatorji-usmerniki so pravzaprav le vektor, prek katerega kanijo udejanjiti svojo poslovno vizijo pridobivanja osebnih podatkov za nadaljno prodajo.

Da, prav ste prebrali.

Njihov poslovni koncept je tak:

- osebek pod pretvezo koristi pridobi informirano steklo (orgonski zbiralnik)
- orgonski zbiralnik informira vodo (in pri tem povzroči še veliko slabih stvari, katere so opisane višje)
- osebek "prazno" informirano vodo zaužije
- voda potuje po osebku in beleži vso njegovo aktivnost (ter ga hkrati še dodatno dehidrira in prežarči, česar niso predvideli)
- osebek posneto vodo izloči skupaj s sečom
- korporacija zbere vašo sečnino na čistilnih napravah in drugih točkah
- iz posnete vode presname informacije v elektronsko obliko
- prefiltrirane in organizirane informacije končno proda zainteresirani stranki, katera prek svojega računalnika zve vse o vas (ali obratno)

Ker je voda osnovni gradnik človeka in je naše telo dobesedno prepojeno z njo, je njen spekter snemanja informacij zelo velik in obsega takorekoč vse naše aktivnosti.

Informirana voda tako zbira vse podatke o vas, ve vse: kje se gibate, s kom se družite, kaj si o njem/njej mislite, kaj jeste, kakšne so vaše seksualne preference in celo kaj načrtujete vnaprej. Je kot nekak velikanski tekoči USB ključ, na katerega se snema celotno vaše življenje. Le da potem ta ključ prek sečil nezavedno zavržete v okolje, kar pa so snovalci tega sistema pravzaprav načrtovali že vnaprej, saj ga poberejo. Efektivno je človek za njih le hodeči snemalni medij, neusahljiv vir informacij, kateri vse svoje kretnje, dejanja, misli in dojemanja zabeleži v 3D HD UltraMax kvaliteti, katera se lahko za denar preproda naprej.

Kaj to za vas konkretno pomeni? Vzemimo za primer Mirana Stanovnika, kateri med drugimi znanimi osebami menda uporablja tak proizvod.

Vsi vemo, da je Miran izjemen športnik. Toda vprašajte se: "Zakaj le ni še nikoli zmagal na dirki Dakar?" Ravno zato, ker so mu v njegovo opremo pod pretvezo izboljšanja njegovih performansov, oz. zmogljivosti spretno podtaknili orgonski zbiralnik. Tekmeci, kateri si to lahko privoščijo, zato natanko poznajo njegove namere in jih zlahka spretno izrabijo v svojo korist. Taktično gledano zaradi tega Miran na tekmovanju nima nobenih možnosti za zmago. Le vprašanje časa je, kdaj se bo enako zgodilo tudi z vami, če uporabljate to "kukavičjo tehnologijo". Nikoli namreč ne veste, kakšne zakulisne procese izvaja ali kupuje vaš delodajalec, partner ali sosed, da o vas izve čimveč. Mogoče za vami vohuni samo kolegica, katero zanima predvsem, kakšno obleko boste oblekli v soboto zvečer in koga kanite z njo omrežiti. Vse samo zato, da vam to prepreči. Možno je vse. Informacija je dandanes moč, posedovanje in preprodaja prefiltriranih personaliziranih podatkov pa masten denar (velik primer je Google, kateri to počne elektronsko in niti slučajno ne v takšnem obsegu, kot naš primer).

Posledice takega snemanja so lahko tudi zelo ekstremne: Vemo za najmanj dva primera izumiteljev v Sloveniji (eden v Kranju, drugi pa pri Mokronogu), v katerih sta dotični osebi izginili brez sledu. Ukvarjali sta se z alternativno energijo, kar bi lahko zelo načelo moč svetovnega naftnega lobija. Indici sicer namigujejo, da so jih ugrabili dobro organizirani plačanci tajne zasebne eliminacijske enote, toda policija vsled profesionalne izvedbe kriminalnega dejanja le-tega ne more potrditi, vprašanje pa je, če ji je to sploh v interesu, saj lahko človek z dovolj informacijami v šahu drži mnogo drugih.

Če slučajno uporabljate ta tip orgonskega zbiralnika je zaenkrat edini način, kako se posredovanja posnetih informacij ubranite, da svoj urin "zavržete" mimo kanalizacijskega sistema, torej ne urinirajte v za to namenjene naprave, katere so priključene na kanalizacijsko omrežje. V to se štejejo tudi priljubljena stranišča Dixi. (V Sloveniji so se ta stranišča tekom zadnjih let zelo razmahnila, zato že intenzivno raziskujemo, kdo jih pravzaprav forsira na sleherno prireditev.)

Toda v naravnih parkih v ZDA se je že pojavila praksa, da sumljivi podjetniki odkupujejo opuščene rudnike in vanje za potrebe velikega vodnega brata nameščajo velikanske zbiralnike, iz katerih nato prefiltrirajo informacije, katere so izletniki zavrgli tudi na "naravnih" mestih. Le vprašanje časa je, kdaj se bo to pojavilo tudi pri nas, zato preventivno in premierno predstavljamo naslednjo metodo uničevanja informiranih podatkov, katero smo brez pomoči evropskih skladov razvili povsem sami:

Pri izpustu lahko informacije v vaši sečnini nepopravljivo uničite le tako, da med uriniranjem vaš izločitveni organ močno stiskate ali ga prekrijete npr. s koprivovimi listi. Ključna je bolečina, saj le ta povzroča, da se vaš sečevod nenadzorovano stiska in širi ter s tem stre, pomeša in pobrklja posnete informacije v informirani vodi.

Še bolj zanesljiv način pa je, da svoj seč odtočite v kakšno posodo in ga tam "pretepate" s topim predmetom (ključno je, da se informirana voda pod eksterno silo nenadoma stisne, kar uniči posnete informacije) in ga šele nato zlijete naprej v odtok, še raje pa mimo njega. Seveda vseh informacij najbrž ne boste uspeli razbiti v nobenem primeru, a dokazano je, da 15-minutno šokiranje sečnine s topim predmetom izmaliči podatke do take mere, da se jih dejansko z nobeno metodo ne da sestaviti nazaj v uporabno informacijsko celoto in jih je treba zavreči brez koristi.

Če nočete, da vas kapitalistični sistem kruto spremeni v pasivno informacijsko kravo molznico in vam razgali vso zasebno življenje za par stotinov, menimo, da je to trenutno najboljša rešitev. Še posebej, če ste v zadnjih nekaj dneh varali partnerja. (S kupljenimi informacijami je pred kratkim žena razkrinkala skoke čez plot Arnolda Schwarzeneggerja, otroci izpred 10 in več let pa so le začetek šokantnega razkritja za javnost).



Upam, da sem Vam pomagal,

Dr. Urban Mitković (seveda je ime sinonim, ker iz razumljivih razlogov ne morem/moremo uporabljati pravega)


Ekspresno:
Zadnja novica! Nepotrjeno se govori, da v Ljubljani kupec do ukradenih informacij oseb pride na tržnici v samem centru mesta, in sicer pri prodajalki biološko pridelane solate. Seveda je solata samo kulisa, prodajalka mlajših let pa v bistvu pospeševalni agent tuje agencije za prodajo podatkov. Svetujemo vam, da se najprej pozanimate (še raje pa k njej pošljete prijatelja/prijateljico, kateremu brezpogojno zaupate), ali ima kakšne informacije o vas, da se prepričate, da niste med opazovanimi osebami. Prodajalke ni težko najti, ponavadi jo spremljata dva moška s sončnimi očali, ona sama pa ima nalakirane nohte (docela netipično za eko branjevko).
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Spalnica - Magnetno sevanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10625675 (11708) BigWhale
»

Legalno nategovanje - zakonodaja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9616189 (12334) PrihajaNodi

Polarix - naravno zdravljenje

Oddelek: Loža
105078 (4921) zee

Orgonski stožci in energija (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12323946 (19623) dzinks63
»

Zavod za šolstvo in šarlatantsko "programiranje" stekla

Oddelek: Problemi človeštva
326020 (5205) enadvatri

Več podobnih tem