» »

Flaška - nateg ali je kaj na tem

Flaška - nateg ali je kaj na tem

«
1
2 3

bauci ::

Naletel sem na stran kjer prodajajo posebne steklene Flaške (slovenski proizvod), ki naj bi mrtvo vodo iz pipe "oživele" in izboljšale njeno lastnost. Delovale naj bi cca 4 leta, potem pa naj bi se energija Flaške izpraznila. Ali je to zadevo že kdo probal? 25€ je malo preveč, da bi jih kar tako stran vrgel.

Siddh ::

link?


gslo ::

nateg imho.

hamax ::

Delovale naj bi cca 4 leta, potem pa naj bi se energija Flaške izpraznila.

Je na flaski prilepljena kaksna baterija? Ce ni, potem nimam pojma kaksna energija bi se spraznila.

genesiss ::

Sem sprobal in sem se v roku pol ure prav po kraljevsko posral. Mislim da deluje.

Nor-mal ::

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

illion ::

to je najbrž na to foro kokr teli kozarci:
http://www.situlanova.si/program-inform...

jz to mečm v isti koš kokr homeopatijo; ko bodo dokazal da deluje, bom verjel, do takrat pa vse pozitivne učinke pripisujem placebo efektu.

Zero0ne ::

Link na peer-reviewed znanstveno publikacijo o efektu, sicer je bullshit.
uname -o

gslo ::

al je pa mogoče to una flaška ki se zdaj pojavlja zraven teh plastičnih, ki kao nimajo neke sestavine.. v glavnem jst temu pravm "flaške za babe". vse jih majo in zdej ko ugotavljajo da jih 3/4 pušča jih je treba speljat na novo foro.. jebeš plastiko, vzem stekleno, ki je uvita v gumo da se ti ne bo razbila. LOL

Bias ::

Mam kolegico ki blazno Verjame. Pravi, da je voda v tisti prejšni plastični flaški supertruper, komi čakam da ji namignem, da obstaja (če že nima) tud v stekleni varianti...to bo šele hvalila, kako zdrava voda rata, zaradi česarkoli.

Lej, kar trg posrka toj ok.

Po mojem mnenju pa tak nateg, kot so bile svoj čas energetske ploščice (iz neke umetne mase) katere so dajal pod računalnike in različne place po pisarnah/sobah in naj bi razfukale negativno al ktero že energijo... Pa piramidice.

Če Verjameš tij fajn u lajfu, drgač si pa skeptik kot nekteri med nami in si za 23 evrčkou ne mormo nabavt super zdrave stelčeničke za ŽIVO VODO.

Kok lep je lahko lajf če si beliver,

martincek1 ::

- energetsko polje vode je močnejše (je možno izmeriti)
- redox potencial vode je nižji (je možno izmeriti)
- vodni klastri (skupki) so manjši in organizirani v heksagonalno obliko (fotografije vodnih kristalov)
- genotoksičnost vode je nižja (dokazano z Allium testi)

Matev ::

- energetsko polje vode je močnejše (je možno izmeriti)

link prosim

redox potencial vode je nižji (je možno izmeriti)

link?

vodni klastri (skupki) so manjši in organizirani v heksagonalno obliko (fotografije vodnih kristalov)

je kak link na to?

genotoksičnost vode je nižja (dokazano z Allium testi)

a linka pa spet ni

ejejej

zee ::

martincek1 je izjavil:

- energetsko polje vode je močnejše (je možno izmeriti)
- redox potencial vode je nižji (je možno izmeriti)
- vodni klastri (skupki) so manjši in organizirani v heksagonalno obliko (fotografije vodnih kristalov)
- genotoksičnost vode je nižja (dokazano z Allium testi)


Reference?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

martincek1 ::

Se opravičujem, pozabil prilepiti link: http://www.flaska.si/ziva-voda

Sicer pa lahko na internetu najdeš polno drugih referenc, ki to samo še potrdujejo.

zee ::

Ajaaa...delas v marketingu tega podjetja. Potem pa ni problema. >:D
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

martincek1 ::

Ne. Vpraševali ste po liku na stran in sem prilepil par "dejstev". Če misliš da imam karkoli s tem, je pa tvoj problem...

Siddh ::

haters will be haters and believers will be believers :))


Tarzan ::

If it tastes like bullshit, if it smells like bullshit and if it looks like bulshit too, it must be flashkaTM.

martincek1 ::

Ena stvar, ki mi gre resnično na k****(kurac) na tem forumu je to, da ste vsi tako neizmerno pametni na vsakem koraku. Za spam sporočila imate prostor v "nakladalnici". Tu pa bi se lahko pričakovalo, da se razvije kakšna razprava in se poizkuša ugotoviti če je kaj na tem.

In ne, nisem njihov agent, v bistvu sem danes drugič slišal za to flaško.

bauci ::

OK. Vidim da večina ne verjame. Ali je kdo, ki je to dejansko probal?

illion ::

Zero0ne je izjavil:

Link na peer-reviewed znanstveno publikacijo o efektu, sicer je bullshit.


ti dam link do moje matke, ki dela v zdravstvu, da ti pove, da dajo občasno kakšnim zateženim bolnikom NaCl v žilo, da nehajo težit kako jih vse boli, ker misljo, da so na zdravilih?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: illion ()

Tarzan ::

martincek1 je izjavil:

Ena stvar, ki mi gre resnično na k****(kurac) na tem forumu je to, da ste vsi tako neizmerno pametni na vsakem koraku. Za spam sporočila imate prostor v "nakladalnici". Tu pa bi se lahko pričakovalo, da se razvije kakšna razprava in se poizkuša ugotoviti če je kaj na tem.

In ne, nisem njihov agent, v bistvu sem danes drugič slišal za to flaško.


Speaking of spiced ham. Khm. :D

Arto ::

martincek1 je izjavil:

Tu pa bi se lahko pričakovalo, da se razvije kakšna razprava in se poizkuša ugotoviti če je kaj na tem.


Nimamo kaj razpravljat, ker ni nobenih korektnih študij. Sicer pa se je o podobnih stvareh že velikokrat razpravljajo. Sicer stvar niti ni tako napačna (prihranek, ekološko, itd), dokler ne začnejo z informirano vodo in orgonskimi topovi.

Zeberdee ::

Jaz v vse te stvari nisem verjel. Pa tudi ne verjamem.

Moja mama, ki nikoli ni verjela v nič, pa na stara leta pravi, da ji kamenčki v Salineri pomagajo, in da vidi bolje, pa tudi bolje se počuti. Če pravi, da se počuti bolje, in če se, tudi prav.

Bias ::

ja sej če verjameš ti je lajf lahk lepši za borih 23 evrov. Nihče ne pravi "da-ni-nič-na-tem", pač če ne dvomiš, ti tud kamn iz obrežja Save pocajta mačka al pa reumo.

Ok...

Sam dvomim, da so kakšne znansvetno podprte študije glede teh flašk.

Zheegec ::

Ah, če že verjameš, potem verjemi v nekaj, kar je zastonj :):)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Bias ::

ah, nehaj. Od tega so službe, od služb je kruh, od kruha potreba po zdravju, poj pa nastop želja po potrošnji in krog je zahaklan. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bias ()

Tarzan ::

Na dvorišču imam energetsko polnjen pesek, ki se že tisočletja polni z božansko energijo bkhul'šit. Če samo eno zrno postaviš pod rjuho, boš celo npč čutil njega energijo.

Če uporabljate hkrati tudi flaško, se pogovorite z zdravnikom ali terapevtom.

Cena, sitnica.

Matev ::

martincheq
še vedno nisi navedel kake študije ali vsaj relavantnega linka

ta marketing stran ki si jo prilepil je pač navadna marketinška promocijska stran

Blazz ::

drugega kot tale stavek se za tole temo ne morem spomniti: when pigs fly...

Aston_11 ::

Edino, kar mi pade na pamet, je placebo efekt in teorije o tem, da ima voda spomin. Video na to temo: http://vimeo.com/19287211

matter ::

OK. Vidim da večina ne verjame. Ali je kdo, ki je to dejansko probal?


Imam nekaj kolegov, ko to flaško uporabljajo.
Itak je nemogoče vedeti ali gre za kakšno spremembo, sploh ob dejstvu, da smo podvrženi placebo efektu.

ČE pa že mentalno pomaga, pa je vredno svojega denarja :)

BTW: jaz v flaško ne verjamem.
Grem basket pa bom neloke metal

Chupa ::

Ta tema me je spomnila na čase, ko je folk hodil okoli z "izničevalniki sevanja" prilepljenimi na mobitele.

LuiIII ::

En moj sodelavec, ki se ima za razumskega, je padel na tole foro s temi flašamiTM. Da je voda bolj zdrava,... Danes se pač lahko proda čisto vse kar ima vsaj malo pridiha da je green in pa energetsko. Zakaj? Zato ker ljudje morajo v nekaj verjeti. Pa verjamejo v kristale, pa horoskope, pa energetske majice in flaške. OK ne rečem, če bi bila flaša narejena iz neke vodotopne "super zdrave" snovi, ki bi se pač topila ob prisotnosti vode. Ima pa ta flaša resničen zdravilni učinek: če ne zaradi drugega jih zaradi amortizacije sili v pitje navadne vode. To pa v 99% primerov ne škodi. Pravzaprav je dobra fora, samo bi morala bit ene 2€ in ne bi se smela reklamirat da bazira na nekih hudih energijah.

Matev ::

resničen zdravilni učinek: če ne zaradi drugega jih zaradi amortizacije sili v pitje navadne vode.


tu je veerjetno res vsa poanta

LuiIII ::

Ja, sploh če je uporabnik z Gorenjskega konca ;-)

Aston_11 ::

25 EUR. Če bi bila cena 4 EUR, je ne bi nihče kupil, 25 EUR pa je vstopna cena na davek na neumnost. 50 bi bilo še bolje.

jype ::

Informirani kozarec je boljši.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: jype ()

msjr ::

Informirani kozarec je boljši.


1. govora je o flaški
2. gre za informirano vodo

Kar se tiče informirane vode imam najraje tisto, ki so ji dodali prav določene in ne neke splošne informacije.
 Primeri dobro informirane vode, vir: Wikipedia

Primeri dobro informirane vode, vir: Wikipedia

Super Sonic ::

"Naletel sem na stran kjer prodajajo posebne steklene Flaške (slovenski proizvod), ki naj bi mrtvo vodo iz pipe "oživele" in izboljšale njeno lastnost. Delovale naj bi cca 4 leta, potem pa naj bi se energija Flaške izpraznila. Ali je to zadevo že kdo probal? 25€ je malo preveč, da bi jih kar tako stran vrgel."

Bemti, tale flaškaa pa deluje zelo izključevalno. Sem se dans neki preveč preveč norca delu okol tega v službi, pa vsi takoj tečni, pa bav vau. Ne morm verjet, da folk to sveto verjame in potem hodjo vsi okol s temi poviti flašami in živo vodo, ipd. Vsi vedo da deluje, ampak kako, tega pa noben. Pol sem pa jaz tečen.

Mogoče je pa fora v tem, da je blo v soboto konc sveta, pa smo zdej v nebesih, kjer je to možn.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Zero0ne ::

illion je izjavil:

ti dam link do moje matke, ki dela v zdravstvu, da ti pove, da dajo občasno kakšnim zateženim bolnikom NaCl v žilo, da nehajo težit kako jih vse boli, ker misljo, da so na zdravilih?


Placebo zdravi simptome hipohondrije, to mi je jasno. Žal pa ga nekateri uporabljate kot izgovor za nategovanje ljudi na veliko, in služenje s tem, kar je preprosto wrong.
uname -o

Wox ::

Ma glavno je da verjameš, da neki je na tem. Moj dedek verjame v zdravilnost šnoupca, ga pije zjutraj in zvečer in mu gre pri poznih osemdesetih odlično.
Vse je u glavi. Če se neka Urška dopade sama sebi "je lepa", pa čeprav cela Slovenija pravi da je nagravžna. Verjet je treba pa je takoj luštno.
Commodore 64

jype ::

Zero0ne> Placebo zdravi simptome hipohondrije, to mi je jasno.

No, zdravi tudi marsikatere druge simptome, neredko pa tudi sam vzrok bolezni.

Wox ::

Žal pa ga nekateri uporabljate kot izgovor za nategovanje ljudi na veliko, in služenje s tem, kar je preprosto wrong.

Cela svetovna ekonomija sloni torej na nategu. Prej se boš s tem sprijaznil, lepše ti bo na tem popotovanju. Z nategom smo konec koncev prišli semle. Tiste iz epruvete bom tule zanemaril.
Commodore 64

mihec87 ::

Živa voda le kaj to pomeni?
Morem pazit da ne pobegne iz flaše al kaj?

Ti hudimana morm piramido pod postlo prestavt..

Brane2 ::

msjr je izjavil:


2. gre za informirano vodo

Kar se tiče informirane vode imam najraje tisto, ki so ji dodali prav določene in ne neke splošne informacije.


Ti površno opazuješ stvari. Pa saj gre za informirano vodo. Vtisnjena je prav določena in ne neka splošna informacija: "Odje*i z vodo, kje je moj Guiness ?" :))
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

BALAST ::

Ja bioenergetiki palijo na to živo vodo, čeprav je po mojem mnenju samo sranje in tržno vrednost šele dobi ko jo umestijo zraven kakšnega čudeža.

Ejsi_Disi ::

msjr je izjavil:

Informirani kozarec je boljši.


1. govora je o flaški
2. gre za informirano vodo

Kar se tiče informirane vode imam najraje tisto, ki so ji dodali prav določene in ne neke splošne informacije.
 Primeri dobro informirane vode, vir: Wikipedia

Primeri dobro informirane vode, vir: Wikipedia



Sam tole vodo informirajo najmanj 3 leta. Iz Flaške pa pride takoj pametna;((
Rock n' roll ain't noise pollution!

Brane2 ::

@msjr:

Sori, my bad. Tvoja "informirana voda" tudi ni slaba. Jebat ga, nisem šel gledat "drobnega tiska"... :|
On the journey of life, I chose the psycho path.

poweroff ::

Dajmo najprej definirat:
a) za kakšne energije gre pri tem energetskem polju vode
b) kako te energije merimo

Potem me pa še zanima:
- definicija redox potenciala
- kaj so to vodni klastri (skupki)
- definicija genotoksičnosti

Zanimajo me seveda zelo natančne definicije.
sudo poweroff
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Spalnica - Magnetno sevanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10625655 (11688) BigWhale
»

Legalno nategovanje - zakonodaja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9616163 (12308) PrihajaNodi

Polarix - naravno zdravljenje

Oddelek: Loža
105069 (4912) zee

Orgonski stožci in energija (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12323926 (19603) dzinks63
»

Zavod za šolstvo in šarlatantsko "programiranje" stekla

Oddelek: Problemi človeštva
326012 (5197) enadvatri

Več podobnih tem