» »

Pitna voda-Velik problem ?!

Pitna voda-Velik problem ?!

«
1
2

world ::

Ker smo prišli v eni od prej odprtih tem do Družbeno-socialnega problema in sem se spomnil lepega primera za ravno to področje.Pa nisem hotel pisat v tisto temo,ker bi bilo potem off-topic.

Torej odprl sem novo temo,v kateri bi rad izpostavil zelo velik problem,ki se zelo strmo poglablja v pogubo zadnje čase,in to je voda-oz.pitna voda.

Vaše mnenje
glede na to da je na tem svetu predvsem pa v državah v razvoju vedno manj te neprecenljive dobrine,ki jo ne znamo paziti.Naj kot zanimivost povem še da človek v razviti državi porabi z samo 1 izplakovanjem straniščne školjke toliko vode kot človek ki živi v državi v razvoju za umivanje,pranje,pitje...v enem dnevu.

Ljudje očitno ne znamo varčevati te dobrine,zaradi česar napovedujejo da bo v prihodnosti prišlo tudi do vojn,ravno zaradi pomanjkanja tega vira.Velik problem pa predstavlja tudi to da si bodo posamezniki prilastili vodne zaloge in bodo z njo lahko trgovali,in ker je voda edini vir življenja bodo imeli velike zaslužke na ta račun.

Ozreti se moramo na ta velik problem,ter ga skupaj poskusiti rešiti
Zanimajo me Vaša mnenja !

lp
You Have Not Lived, Until You've Found Something Worth Dying For!

MeGreat ::

Če si bo kdo prilastil vodo bo ravno zaradi tega prišlo do vojne. Itak pa napredek gre naprej in najbrž bodo razvite tudi boljše metode filtracije(in s tem ekonomično pridobivanje pitne vode iz morja)

Mipe ::

V Sloveniji pa še kar naprej onesnažujemo pitno vodo. Ljudje gradijo vile, kmetje gnojijo z umetnim gnojilom in razpršujejo škodljive snovi v vodovarstvenih območjih. Da ne omenjam nemarne uporabe pitne vode - recimo za splakovanje stranišča, pranje avtomobila itd.

Dokler bo vodna kultura na dnu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

Utk ::

A ni vseeno ali voda steče direkt po reki dol, ali vmes še opere sekret? Če jo pri tem ne preveč zasvinjaš seveda.

Mipe ::

To boš drugače govoril, ko suša pritisne. ;)

BigWhale ::

Sam ne sparat z vodo! Vec je boste ponucal bolj cista bo!

Naj kot zanimivost povem še da človek v razviti državi porabi z samo 1 izplakovanjem straniščne školjke toliko vode kot človek ki živi v državi v razvoju za umivanje,pranje,pitje...v enem dnevu.


V kateri drzavi v razvoju? V Bosni? Oni so v razvoju pa lih tko sekret splakujejo. Ce so pa bolj 'packi' in ga ne vsakic po tem k gredo lulat, je pa njihov problem.

Voda je taka dobrina ki je na nekaterih delih zemlje ni. Pa kaj zato? To pomeni, da tistega dela zemlje ne bomo naseljevali ali ga bomo pa namakali, ce se bo splacalo.

Nikjer nobene pogube.

Utk ::

To boš drugače govoril, ko suša pritisne. ;)

Zdaj ko ni suše, kje je kak ogromen jez z vodo, ki jo jaz ne spustim čez sekret? Ni takega jeza? Hja, potem mi drugo leto pri suši čisto nič ne pomaga kar danes prišparam.

world ::


V kateri drzavi v razvoju? V Bosni? Oni so v razvoju pa lih tko sekret splakujejo. Ce so pa bolj 'packi' in ga ne vsakic po tem k gredo lulat, je pa njihov problem.


Vi se očitno sploh ne zavedate resnosti tega problema.Države v razvoju pa so:Indija,...pa še veliko jih je predvsem v Aziji,J.Ameriki in Afriki.

Jasno je videti,da vas trenutno ta problem ne zanima,saj je v Sloveniji vode v izobilju.V Afriki,pa vsak dan umre 11000 otrok ravno zaradi pomanjkanja vode !!!
You Have Not Lived, Until You've Found Something Worth Dying For!

TESKAn ::


V kateri drzavi v razvoju? V Bosni? Oni so v razvoju pa lih tko sekret splakujejo. Ce so pa bolj 'packi' in ga ne vsakic po tem k gredo lulat, je pa njihov problem.


Vi se očitno sploh ne zavedate resnosti tega problema.Države v razvoju pa so:Indija,...pa še veliko jih je predvsem v Aziji,J.Ameriki in Afriki.

Jasno je videti,da vas trenutno ta problem ne zanima,saj je v Sloveniji vode v izobilju.V Afriki,pa vsak dan umre 11000 otrok ravno zaradi pomanjkanja vode !!!


Smo jim mi krivi, da ne pomislijo, kako bodo otroku zagotovili dostojno življenje? Dokler se ne zresnijo, nimajo kaj jamrat, da jih moremo vlačit iz vsakega dreka, v katerega se zbašejo zaradi svoje nevednosti/ignorance/plemenskih navad. Hkrati pa če jaz enkrat ne bom potegnil vode, ne bo zaradi tega v Afriki padla niti kapljica dežja več.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Pyr0Beast ::

Zdaj ko ni suše, kje je kak ogromen jez z vodo, ki jo jaz ne spustim čez sekret? Ni takega jeza? Hja, potem mi drugo leto pri suši čisto nič ne pomaga kar danes prišparam.

Rahlo pozabljaš da imamo ta 'jez' pod zemljo.


Voda je taka dobrina ki je na nekaterih delih zemlje ni. Pa kaj zato? To pomeni, da tistega dela zemlje ne bomo naseljevali ali ga bomo pa namakali, ce se bo splacalo.
Namakali od kje ?
S podtalnico najbrž, ta podtalnica, ki se je nabrala, ko je tisti kraj še zalival dež. Enkrat jo bo preprosto zmanjkalo, vendar ne za poljedelstvo, prvo jo bo za ljudi ki živijo tam, črpalke sežejo dosti dlje kot vodnjaki na človeški pogon.

Voda je nujna za življenje in kot tako bi jo morali skrbno varovati.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BigWhale ::

Ehm, podtalnica se redno obnavlja. Vsaj vceraj se je pri nas kar precej dezja zlilo na zemljo. :)

Ce je pa kje kak indic, da se recimo v evropi zmanjsuje kolicina padavin, potem bi pa to bilo treba raziskati, ce je res in za koliko se zmanjsujej.

Okapi ::

Varčevanje z vodo je ena do bolj napačno razumljenih stvari. Vode ljudje praktično ne porabljamo, samo recikliramo oziroma začasno umažemo. Vode na Zemlji je, kolikor jo pač je (več kot preveč za vse potrebe). Človek jo nekaj zajame, porabi za pitje, pranje, namakanje in podobno, ampak vsa ta voda gre potem v enaki količini, samo bolj ali manj umazana, naprej, po kanalizaciji do reke in po reki do morja. V morju (ali pa že prej) s sončno energijo izhlapi in se pri tem praktično 100% očisti, gre v ozračje in potem čez čas v obliki dežja pade nazaj na Zemljo.

Skratka, vsa voda, ki jo "porabimo", sproti prihaja nazaj, brezplačno očiščena.

Edini primer, ko vodo (pravilneje rečeno, zaloge vode) res porabljamo, so globoke vrtine, recimo v Sahari, s katerimi črpajo podzemne zaloge vode, ki so se tam nabirale tisočletja. Če v Sahari ali recimo v Avstraliji za namakanje porabijo v enem letu vodo, ki se je pod zemljo nabirala 1000 let, bodo v nekem obdobju porabili vso tam nabrano vodo in potem bo konec veselja.

Povsod drugo pa ni panike in je tudi ne bo. Če kdo misli, da bo pri nas kdaj zmanjkalo vode, se zelo moti. Z dežjem pade vsako leto veliko več vode, kot jo lahko porabimo, tudi če še tako razsipno ravnamo z njo. In to velja za veliko večino našega planeta. Voda pač ves čas kroži, mi jo lahko le vmes nekaj umažemo, porabimo pa je čisto nič.

O.

world ::

To že drži samo obstaja 1 kontinent na katerem praktično ni vode predvsem v puščavah!
You Have Not Lived, Until You've Found Something Worth Dying For!

bluefish ::

To že drži samo obstaja 1 kontinent na katerem praktično ni vode predvsem v puščavah!
Jah, tako je. Na Zemlji so različni habitati; nekateri z več, drugi z manj vode, različnimi vremenskimi pogoji,...
Pa na Avstralijo si verjetno pozabil. Centralni del je popolnoma suh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

PaX_MaN ::

To že drži samo obstaja 1 kontinent na katerem praktično ni vode predvsem v puščavah!

V vesolju ni zraka. Ozrimo se na ta velik problem, ter ga skupaj poskusimo rešiti!

tehnik11 ::

če ne bo vojn zaradi pitne vode bi bilo pa že čudno. če ta svetovni problem primerjamo z onesnaženostjo zemlje, bodo prej vojne zaradi okolja in manj onesnaženih delov sveta, šele potem, ko bo res primankovalo pitne vode, se bozačela vojna.


ko pa bojo v vseh državah ''sekret splahovali'', bodo recimo vojne preprečene

V vesolju ni zraka. Ozrimo se na ta velik problem, ter ga skupaj poskusimo rešiti!


sicer ne vem kako to misliš ampak boš bolj težko spravil zrak v vesolje...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tehnik11 ()

MeGreat ::

sarkazem je bil to ;)

Ziga Dolhar ::

Geografska neenakomerna razporejenost vodnih zalog ni nekaj, kar bomo rešili z redkejšim pucanjem skretov.

Razen če nam pokažeš, kako "evropsko" vodo gospodarno spravit do Indije.
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

tehnik11 ::

sarkazem je bil to ;)

če misliš sarkazem s ''sekrete splahovati, je to napisal že pax man
s tem ''sekretom'' hočem razložiti to v ožjem pomenu: čiščenje oz osveščanje do okolja

PaX_MaN ::

s tem ''sekretom'' hočem razložiti to v ožjem pomenu: čiščenje oz osveščanje do okolja

Čistilna naprava. Si že slišal za to čudo tehnike?

Pyr0Beast ::

Ehm, podtalnica se redno obnavlja. Vsaj vceraj se je pri nas kar precej dezja zlilo na zemljo. :)
Naslednji dan pa gnojnica iz pipe teče ? :D

Take 'hitre' obnovitve ne koristijo baš veliko. Potrebna je počasna polnitev talnih vod z očiščenimi padavinami. Kaj ti koristi umazana voda če je ne moreš piti.

V morju (ali pa že prej) s sončno energijo izhlapi in se pri tem praktično 100% očisti, gre v ozračje in potem čez čas v obliki dežja pade nazaj na Zemljo.
Right. In potem ta dež spere vse sranje iz cest in njiv nazaj v podtalnico. Some way to go ..

Skratka, vsa voda, ki jo "porabimo", sproti prihaja nazaj, brezplačno očiščena.
Niti ni tako. Vsa porabljena voda odteče v morje. V obliki padavin pa se ti 'rezervoarji' iz katerih črpamo vodo sproti polnijo. Če je potrošnja večja od sposobnosti regeneracije bomo ostali 'na suhem'.

Zagotovo se regeneracija ne dogaja neprekinjeno, in večina vodnih rezervoarjev, če jih ne izkoriščamo delno skladiščijo vodo, ki ponavadi ne gre nikamor ter se ohranja na tistem mestu.

Edini primer, ko vodo (pravilneje rečeno, zaloge vode) res porabljamo, so globoke vrtine, recimo v Sahari, s katerimi črpajo podzemne zaloge vode, ki so se tam nabirale tisočletja. Če v Sahari ali recimo v Avstraliji za namakanje porabijo v enem letu vodo, ki se je pod zemljo nabirala 1000 let, bodo v nekem obdobju porabili vso tam nabrano vodo in potem bo konec veselja.
Konec veselja ne samo za intenzivno poljedelstvo na tistem področju temveč tudi za mnoge prebivalce v okolici več 100 km.

Potem imaš še eno težavo, vdora slanice v podtalnico v kolikor podtalnica pade pod nivo bljižne morske obale.

Če kdo misli, da bo pri nas kdaj zmanjkalo vode, se zelo moti.
Vode zmanjkalo _NE BO_. Zgodilo pa se bo, da bo za nas oporečna ali kako drugače neprimerna ali pa jo preprosto ne bomo uspeli kupiti, ker bo predraga.

Sicer se slovenci ne bomo začeli zavedati težave s primankljajem, dokler se ne bodo začele izvajati regulacije.

Narediti kaj glede tega je pa potrebno že prej, ne šele ko je vse zas*ano.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

world ::

Geografska neenakomerna razporejenost vodnih zalog ni nekaj, kar bomo rešili z redkejšim pucanjem skretov.

Razen če nam pokažeš, kako "evropsko" vodo gospodarno spravit do Indije.


Tako kot Rusi iz Azije prepljejo svoj plin !!Po enakem principu !!
You Have Not Lived, Until You've Found Something Worth Dying For!

Ziga Dolhar ::

A, razumem.

Po evro na liter?
https://dolhar.si/

world ::

A, razumem.

Po evro na liter?


Nisi me razumel.Jaz sem tebe razumel pod pomenom gospodarno,brez kakršnih koli izgub med potjo.Da se ne bi izgubljala določena količina snovi med potjo.Denarja nisem omenil.


Glede evra na liter.Veš sploh kakšen zaslužek bi bil če že gledaš denar:


torej razmerje je 1:1
1000000 l = 1000000 €
You Have Not Lived, Until You've Found Something Worth Dying For!

Utk ::

Zdaj ko ni suše, kje je kak ogromen jez z vodo, ki jo jaz ne spustim čez sekret? Ni takega jeza? Hja, potem mi drugo leto pri suši čisto nič ne pomaga kar danes prišparam.

Rahlo pozabljaš da imamo ta 'jez' pod zemljo.

Aha, in če jaz zlijem to vodo v sekret, ne gre v ta jez, ampak ostane tam nekje v sekretu, a ne.

torej razmerje je 1:1
1000000 l = 1000000 €

Dobro si to zračunal, vsaka čast.
Izraelci so iz puščave naredili marsikaj. Ko bojo imeli Afričani dost denarja, da zgradijo vodovod iz Alp v Etiopijo, sem čisto za, da jim prodamo, kolk lahko. Do takrat se pa naj drugače znajdejo. Mi jim ne moremo čisto nič pomagat.

Ziga Dolhar ::

A, razumem.

Po evro na liter?


Nisi me razumel.Jaz sem tebe razumel pod pomenom gospodarno,brez kakršnih koli izgub med potjo.Da se ne bi izgubljala določena količina snovi med potjo.Denarja nisem omenil.


Glede evra na liter.Veš sploh kakšen zaslužek bi bil če že gledaš denar:


torej razmerje je 1:1
1000000 l = 1000000 €


Pod predpostavko, da bi obstajalo povpraševanje.

Če je "prag revščine" definiran kot 1 dolar na dan - si prepričan, da bi ravno tisti, ki vodo najbolj potrebujejo, dejansko zmogli takšen strošek?
https://dolhar.si/

world ::

A, razumem.

Po evro na liter?


Nisi me razumel.Jaz sem tebe razumel pod pomenom gospodarno,brez kakršnih koli izgub med potjo.Da se ne bi izgubljala določena količina snovi med potjo.Denarja nisem omenil.


Glede evra na liter.Veš sploh kakšen zaslužek bi bil če že gledaš denar:


torej razmerje je 1:1
1000000 l = 1000000 €


Pod predpostavko, da bi obstajalo povpraševanje.

Če je "prag revščine" definiran kot 1 dolar na dan - si prepričan, da bi ravno tisti, ki vodo najbolj potrebujejo, dejansko zmogli takšen strošek?



Ne obtožuj mene, ti si prvi omenil plačilo za vodo.Ne pametuj sedaj, kako revni so, če si sam prvi izjavil da bi jim vodo prodajali oziroma dal primer.
You Have Not Lived, Until You've Found Something Worth Dying For!

Pyr0Beast ::

Aha, in če jaz zlijem to vodo v sekret, ne gre v ta jez, ampak ostane tam nekje v sekretu, a ne.
Verjetno se preko čistilne naprave izlije v bljižno reko ali pa, če le te nimate (čistilne naprave da ne bo pomote), gredo fekalije kar direktno v potok.

Če imaš pa kanalizacijo tako speljano da se steka ker direktno v tla ter nato onesnažuje podtalnico je pa to hud problem ne samo zate.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Ziga Dolhar ::

Ne obtožuj mene, ti si prvi omenil plačilo za vodo.Ne pametuj sedaj, kako revni so, če si sam prvi izjavil da bi jim vodo prodajali oziroma dal primer.


Ti si omenil vodovode iz Evrope do Indije.

Sedaj razumem - ti bi v bistvu vodo tja pripeljal zastonj, brez plačila.
https://dolhar.si/

world ::

Ne obtožuj mene, ti si prvi omenil plačilo za vodo.Ne pametuj sedaj, kako revni so, če si sam prvi izjavil da bi jim vodo prodajali oziroma dal primer.


Ti si omenil vodovode iz Evrope do Indije.

Sedaj razumem - ti bi v bistvu vodo tja pripeljal zastonj, brez plačila.


To si ti rekel ne jaz.
You Have Not Lived, Until You've Found Something Worth Dying For!

Ziga Dolhar ::

Geografska neenakomerna razporejenost vodnih zalog ni nekaj, kar bomo rešili z redkejšim pucanjem skretov.

Razen če nam pokažeš, kako "evropsko" vodo gospodarno spravit do Indije.


Tako kot Rusi iz Azije prepljejo svoj plin !!Po enakem principu !!
https://dolhar.si/

world ::

Geografska neenakomerna razporejenost vodnih zalog ni nekaj, kar bomo rešili z redkejšim pucanjem skretov.

Razen če nam pokažeš, kako "evropsko" vodo gospodarno spravit do Indije.


Tako kot Rusi iz Azije prepljejo svoj plin !!Po enakem principu !!

Spet me nisi razumel, ne vem ali pišem tako zakomplicirano, ali pa si ti en bedak.Jaz v glavi sploh nisem imel denarja, ampak cevi.Denarja sploh nisem omenil, ti si ga!
You Have Not Lived, Until You've Found Something Worth Dying For!

noraguta ::

Geografska neenakomerna razporejenost vodnih zalog ni nekaj, kar bomo rešili z redkejšim pucanjem skretov.

Razen če nam pokažeš, kako "evropsko" vodo gospodarno spravit do Indije.


Tako kot Rusi iz Azije prepljejo svoj plin !!Po enakem principu !!

Spet me nisi razumel, ne vem ali pišem tako zakomplicirano, ali pa si ti en bedak.Jaz v glavi sploh nisem imel denarja, ampak cevi.Denarja sploh nisem omenil, ti si ga!
a lohk kej zrihtaš zastonj cevi?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Pyr0Beast ::

Da ne bo kdo s cevjo po buči dobil.

Ali se zdaj lahko vrnemo nazaj na temo ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

PaX_MaN ::

Sej SMO na temi.
Ozreti se moramo na ta velik problem,ter ga skupaj poskusiti rešiti

Če dobi brezplačne cevi, je to že ena rešitev. Okej, miljonina rešitve.:P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

Pyr0Beast ::

In izropati eno deželo zato da zadostimo potrebam druge ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Luka Percic ::

Države v razvoju se morajo navadit da so viri omejeni.
Prej so umirali od lakote(no ja, še vedno), sedaj ko "smo" jim hrano poštimali, pač od vode. Ravno zato je neumno omogočat preživetje tolikčšnemu številu ljudi, kajti četudi jim še vodo zrihtamo, bo pa nasledje surovine zmanjkalo (zdravil, nafte, elektrike, spet hrane, domov za ostarele,...)

Pač države v razvoju morajo postati produktivne, ter vzdrževati število prebivalcev ki je optimalno za njihov standard. Omejevat rojstva torej, ali preko izobraževanja, drugače pa pač narava presežek pomori.

Edina sprejemljiva pomoč je izobraževanje(ter ravno toliko da tej izobraženci preživijo dokler se ne samo na noge postavijo)

Ves ostali halo je larifari.

Vode zmanjkuje?
Nihče ne sili da se prebivalstvo v puščavah podvoji vsakih 20 let. Oziroma ja- kultura jih sili. Dejmo jim kulturo zamenjat. Malce z knjigami, kjer ne gre- pa z orožjem ter knjigami.

Pyr0Beast ::

Ne ne ne tako ne gre tole.

Sami smo jih porinili v drek s svojo globalizacijo in sedaj se imajo slabše kot prej. Največ kar lahko storimo je da jih izobražujemo, sami pa se poberemo od tam.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Luka Percic ::

Nobenga nismo v drek pahnili. Vse smo potegnili za 1 cm ven, ampak so še vedno tam kjer so se rodili.
V dreku.

Pegaz ::

Sami smo jih porinili v drek s svojo globalizacijo in sedaj se imajo slabše kot prej.


Pred t.i. globalizacijo so se imeli pa fino brez zdravil, hrane in izobraževanja.

Starodavni ::

Tako je, nismo odgovorni za probleme tretjega sveta, če se ne znajo brzdat, upoštevati omejitve okolja in biti skrben s svojimi resurci. Marsikateri plemenski voditelji resurce kar prodajo korporacijam, kljub temu, da bi na dolgi rok imeli več koristi, če bi jih obdržali.

Pa sicer, ko bo problem vode v tem delu sveta, to spet ne bo naš problem, ampak njihov, moral ise bodo zredčiti, varčevati, optimalno izrabiti vodo in razmišljati več s svojo glavo.

Na tem planetu je vode ogromno, glejte morje in tudi tehnologijo za razsoljevanje človeštvo pozna že kar nekaj časa in se bo še naprej razvijala, napajala pa jo bo elektrika pridobiljena iz nukleark.

Se pa strinjam, da bi morali slovenci veliko bolje in gsopodarsno poskrbeti za vodne vire, ki bi znali biti v prihodnosti naš ključni vir za trgovino z drugi delom sveta, ki tega vira nimajo v izobilju.

2 milijona nas je, z vodo pa ravnamo, kot da nas je 6 milijonov, kar je sramota proti Izraelcem, ki z vodo skrbijo tako, da je izguba čimmanjša, seveda, saj nimajo dovolj vodnih virov.

Pyr0Beast ::

Pred t.i. globalizacijo so se imeli pa fino brez zdravil, hrane in izobraževanja.
Seveda in tega še sedaj nimajo.

Razsoljevanje je zelo drag postopek. Koliko gre, 1kg nafte za 3 litre vode ? .. .
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Pegaz ::

Seveda in tega še sedaj nimajo.

Boš rekel, da imajo manj kot prej.

MeGreat ::

hehe v afriki je tako, če jim daš hrano jim boš moral dati čez eno leto še več hrane.
Če jim pa daš pištole in puške .. ;)

echo ::

2 milijona nas je, z vodo pa ravnamo, kot da nas je 6 milijonov, kar je sramota proti Izraelcem, ki z vodo skrbijo tako, da je izguba čimmanjša, seveda, saj nimajo dovolj vodnih virov.


Če mi šparamo z vodo, je ne bodo Izraelci imel nič več, samo več je bo steklo mimo nas v zemljo. Tu varčevanje iz karitativnih vidikov res ni smiselno. Če že morate varčevat, potem varčujte zaradi denarja.

Pyr0Beast ::

Boš rekel, da imajo manj kot prej.
Ne. Rekel bom da niso na boljšem.

Če mi šparamo z vodo, je ne bodo Izraelci imel nič več, samo več je bo steklo mimo nas v zemljo. Tu varčevanje iz karitativnih vidikov res ni smiselno. Če že morate varčevat, potem varčujte zaradi denarja.
Če šparamo z vodo, potem jo je potrebno manj načrpat in predelat, ter navsezadnje tudi očistit.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BigWhale ::

A pri nas vodo crpajo? Jaz sem imel obcutek, da kar sama iz zemlje pritece. Vsaj pri nas.

Pyr0Beast ::

Najbrž se pod tlakom 2-5h barov ne sili kar sama v vodovodne cevi.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ToniT ::

Najbrž se pod tlakom 2-5h barov ne sili kar sama v vodovodne cevi.


Pri Kitu sili kar sama v vodovodne cevi :) On ima nad sabo en zelo visok hrib in težnost opravi svoje.

BigWhale ::

Najbrž se pod tlakom 2-5h barov ne sili kar sama v vodovodne cevi.


No, seveda. Ampak to jo v cevi potiskajo od zajetja naprej. Do zajetja pa pritece sama, mar ne? Mislim, ni je treba crpati iz neke globine na povrsino?

Ali jo je treba tako crpati tudi pri nas? Ne vem, sprasujem. :)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Leta 2015 najtoplejše od začetka meritev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
9127295 (23557) krneki0001
»

Stroški za vodo - od kod! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5013665 (11809) mihec87
»

Poraba vode v gospodinjstvu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6914522 (12624) Okapi
»

Ustekleničena pitna voda (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
698594 (7090) durrenmatt
»

Kam gre dež, ki pade v depresije? (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
546431 (5439) Azrael

Več podobnih tem