» »

Inštalacija Mandrake 8.0 linuxa

Inštalacija Mandrake 8.0 linuxa

Little White Dog - Še kakšno leto nazaj je linux veljal za operacijski sistem največjih računalniških zanesenjakov, toda fanatična podpora množic ga vedno bolj približuje statusu uporabniku prijaznega operacijskega sistema. Toda domači uporabniki, vajeni Windows okolja, se še vedno počutijo preveč neprijetno in nedomače, še posebej ob prvem srečanju z novim operacijskih sistemom. Ravno takim je namenjen novi LittleWhiteDogov članek. Ta zelo obširen in podroben članek bo vsakega računalničarja s kančkom volje popeljal po inštalaciji Mandrake 8.0 linux distribucije. Članek je res spisan za začetnike in temeljito obdela vsaki korak pri inštalaciji, pomaga pa si tudi s kupom slik. Priporočljiv ogled!

11 komentarjev

R0K ::

končno en članek na tem področju!

Elemen_T ::

Tuda jaz sem to nekoč iskal...nikakor namreč nisem mogel najti dokumentacijo za installacijo linux redhate...potem sem se praktično vsega naučil sam...tale člančič bo verjetno mnogim pomagal...škoda ko ni v slovenščini nekaj takega.

twosocks ::

Kratko vprašanje...a je inštalacije Mandrake-a vsaj kanček podobna RedHatu? Al se dobi kaj podobnega za RAdHAt?

10x

Paramedic ::

A tu pa ni tako, da samo klikneš na Setup, potem pa samo Naprej...0:)

sleby ::

Kokr mam jest izkusen z Mandrakom sam bootas z cdja potem pa sam next prtiskas :)))

g0Run7 ::

QL zelo lepo :))

miranpozar ::

Pred dnevi sem inštaliral RedHat 7.1 in povem vam, da je od verzije 6.2 bil narejen OGROMEN korak naprej! Tako v inštalaciji, kot seveda sistem sam. Po mojem malo več kot leto in Linux bo resni Windows killer! :)

whatson ::

miranpozar: po mojem ze prej kot v enem letu... ze zdaj je WIN killer... :D

undefined ::

"Po mojem malo več kot leto in Linux bo resni Windows killer!"

Čudno, take in podobne govorice sem slišal že nekaj let nazaj, in se še kar ponavljajo, pa se nič ne iscini iz tega. S tem da ne smete pozabit, da je Linux obstajal LETA pred winsi. ;p

TheHijacker ::

Fantje, jaz pa mislim, da bo največji korak k zamenjavi windoswos s linuxom naredil Borland, ki je nedolgo nazaj izdal Kylix; Delphi za Linux. Če se bo dalo z njim delati podobno hude aplikacije kot s Delphijem potem je samo še vprašanje časa, kdaj gremo na Linux...

undefined ::

Največja fora je DirectX, kmalu bodo vsi developerji prenehali delat igre za OpenGL, in to seveda pomeni no games for Linux at all.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj Microsoft spet posodablja Windows XP? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7927369 (22037) Saul Goodman
»

Namestitev Windows 7 z USB ključka

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
4117426 (15446) mtosev
»

Microsoft Evropejcem Windows brez IE (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
1239838 (7527) Poldi112
»

Negativni odzivi na Windows XP Service Pack 2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
777775 (7775) darkolord
»

Odgovor na novico o Windowsih od Alien-W-ja

Oddelek: Slo-Tech
161938 (1454) Mercier

Več podobnih tem