» »

Modri dirk... ehm... pekači

Modri dirk... ehm... pekači

CDR-Info - Medtem, ko se je Sergio mučil z 8x in 12x pekači, se veliki fantje (CDR Info) že igrajo z makinami povsem drugega ranga. Seveda govorim o 20x in 24x pekačih, o katerih se je zadnje čase kar precej govorilo. Na CDR Info si torej lahko ogledate test Ricohovega 20x modela, ali, še bolj zanimivo, Sanyotovega 24x modela. Oba pogona sta si med seboj precej podobna, saj za doseganje tako visokih hitrosti uporabljata Zone CLV tehnologijo. Preprosto povedano se CD-R plošček razdeli na tri dele, po katerih pogon piše z različno hitrostjo (12x, 16x, 20x pri Ricohu in 16x, 20x, 24x pri Sanyotu). Tudi druge tehnologije, ki jih uporabljata, so precej zanimive, omenim naj le Sanyotovo Burn Proof 2 tehnologijo in Ricohovo JustSpeed. Sam se nisem poglabljal v oba testa, tako da ne morem reči kako se pekača dejansko obneseta, toda prav zanima me, kje se bo ustavil razvoj...

10 komentarjev

Wolverine ::

kolko pa bo cena tega dirkaca oz obeh, aja kaj pa ce-ji, ki se 16x hitrosti ne podpirajo kaj sele 24X....

R0K ::

Se je vredi, da gre tehnologija naprej in se ti edn cd zapeče u 4min.Sam mam rajš, da mi ga peče 10min in da bi mel kakšne 100min cd-je na ktere bi šel 1GB podatkov

OrlyTM ::

mogoč bomo pa kmalu pri 300 giga diskih (hologrami or something) in pisanju na njih z hitrostjo trenutno najhitrejšega pomnilnika :)))) ... oh ... dreaming is so nice :)

lp
OrlyTM

capitanoss ::

Ej kaj boš s tako dobrim RW-jem ko pa v sloveniji 24X CD ja ni za dobit. No če pa se že kje najde pa je zelo drag.:D

luni ::

Ricoov pisac sam stestira CD in prilagodi hitrost na optimalno

PaJo ::

Hehe... saj CRW-jev itak nobeden se en pise vec kod 10x, to so podatki za CDR pisanje, samo je tudi blem, ker se ni tak hitrih medijev, pa se tisti ki so jih pac kecai sprobaj in ce gre gre ce en pa bog pomagaj:D

Vglavenm ap kolko sem videl test je plextor 16x skoraj povsod boljsi, razen tam ko se gre glede samega snemanja, samo ne vidim razlike med 3:22min in 5:00 min, vsaj jaz ne:D

linker ::

Kaj sploh bomo s takimi hitrostmi? Meni bo še dve leti držal Traxdatin 8X4X32, pol pa v trgovino po 10X DVD-R za 20K!>:D

BigFoot ::

ja itaq. jest mam Mitsumijev 4x 2x 8x CD-RW pa mi čist dobr služi.

lordgreg ::

jaz imam 2x2x8.. pa mi 8/9 cdjev zariba :( prekleta stara mumija! samo hvala bogi za burn-proof tehnologjio.

Jeebs ::

Luni: O kakšnem koncu razvoja tehnologij CD-RW pogonov govoriš o članku? Rabiš en kofetek?8-O


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Teac CD-W548E & firmware (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
515185 (4498) wilecoyot
»

Teac 48x12x48 ?

Oddelek: Kaj kupiti
191621 (1252) TheJack
»

Vaše izkušnje z raznimi CD-RW pogoni prosim (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
605566 (4559) ender
»

CDR + DVD

Oddelek: Kaj kupiti
121068 (904) Mercier
»

Kateri 24x Snemalnik ?

Oddelek: Kaj kupiti
271486 (1167) lukslo

Več podobnih tem