» »

Janez, dej me dol, ups, gor!

Janez, dej me dol, ups, gor!

Australian IT - Vsem je verjetno znan oni 'Beam me up, Scotty!'. Vemo, da to dandanašnji še ni mogoče, ne vemo pa vsi, da to (morda!) ni več daleč. Na AustralianIT sem našel zelo zanimiv, pa čeprav neznalcem, kot sem sam, rahlo nerazumljiv članek o teleportiranju ter hipnem nematerijskem prenosu materije (hiccup!). Vsem, ki jih to zanima priporočam Klik!

2 komentarja

Eschelon ::

Za tiste, ki bi radi izvedeli kaj vec.
Ta tema je na arstechnici prvic nastopila julija:
http://arstechnica.infopop.net/OpenTopi...
Sedaj pa je tu se clanek iz NY Timesa (potrebna brezplacna registracija):
http://www.nytimes.com/2001/10/09/scien...

Na kratko je stvar v tem, da so 1:1 prekopirali kvantno stanje makroskopske snovi, kar je prava bomba (se pravi, da so ze na zacetku rabili 2 masi snovi in potem stanja vseh atomov v eni masi replicirali v drugi)... Ce je kdo slisal za Heisenbergovo pravilo nedolocnosti je kvantno stanje zelo zmuzljiva zadeva (v bistvu velja za vse dovolj majhne stvari), ker ga s tem ko ga pogledas spremenis. In ga je po tej predpostavki nemogoce kopirati. Pravilo se vedno drzi, so ga tukaj s finto (quantum entanglement - kar bi se ad-hoc prevedlo kot kvantno prepletanje) zaobsli.

NY clanek je zelo dober in razumljiv (do kamor je lahko - men ni zares nic jasno - ima pa stvar izjemen geek-faktor :P)

Eschelon ::

Evo mene... se rekel da ne vem nic. Heisenberg je rekel, da za eno stvar ne mores hkrati dolociti vseh njenih lastnosti. Kar nima ravno veze z mojim prejsnjim prebliskom. pardon.:8)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Masaker programske opreme na letošnjem Pwn2Ownu

Oddelek: Novice / Varnost
358974 (5861) gslo
»

S koncem Yahoo Directory konec neke ere

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
229003 (6372) antonija

Je možno odblokirati račun na SloTechu?

Oddelek: Slo-Tech
193172 (2555) Mavrik
»

Danska izbrala format ODF (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
5015291 (13776) noraguta
»

Plaža!? Izziv za moške ali le vsakoletna rutina!?

Oddelek: Loža
242196 (1429) BigWhale

Več podobnih tem