» »

Klepet s stvaritelji Internet Explorerja

Klepet s stvaritelji Internet Explorerja

Slashdot -

Microsoft se je, kot kaže, vendarle odzval na neprestane kritike o nevarnostih Internet Explorerja, saj je včeraj zvečer na Microsoftovih strežnikih potekal klepet med uporabniki in inženirji, ki pišejo IE.

Najbolj pereče vprašanje je bila nedvomno varnost in kdaj lahko pričakujemo nov paket popravkov za IE. Inženirji so na očitke, da drugih brskalnikov ni treba toliko krpati kot prav IE, odgovarjali, da IE ostaja tarča, dokler bo imel prevladujoč delež uporabnikov, zaradi česar ga morajo nenehno izboljševati.

Druga najbolj vroča tema so zmožnosti, ki jih ponujajo drugi brskalniki (naprimer zavihki), kjer so se uporabniki upravičeno spraševali, zakaj jih Microsoft ne vključi. Tu so bili inženirji bolj previdni z izjavami, saj niso povedali, ali lahko te funkcije sploh pričakujemo. Preberite si povzetek.

64 komentarjev

«
1
2

Z-lot ::

Kako so samozavestni...

Millions of people choose IE... ts ts ts.

cekr ::

Jest zavihke, ki jih ima FireFox, čist nič ne pogrešam.
Je pa čisto stvar posameznika, ali zavihke vidi ali jih ne.
IE zavihke že ima od vsega začetka, samo nekateri jih očitno ne opazite.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Wox ::

@cekr: wtf?

Dr_M ::

ocitno model neve o cem govori :)
tole bi blo pa ze hudo znano, ce bi blo res.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

cekr ::

Točno vem, o čem govorim.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

moj_nick ::

Daj screenshot ;)
110111001001010001010000

|SNap| ::

Zdej bo pa kaksen MyIE al pa kej tazga postal :>

MasterMind ::

Al pa uni zavihki v nastavitvah >:D

tha_man ::

Al pa taskbar :)
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

CCfly ::

Nikoli še nisem slišal da bi kdo pod vplivom halucinogenih drog videl zavihke v Internet Explorerju. To čisto na novo definira pomanjkanje socialnega življenja.

Dr_M ::

me zanima s cim bo zdej prletu....ce bo sploh :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

CaqKa ::

maxthon je prav kul.. nič ga hecat !!!

cekr ::

Zavihki so isto, kot če pogledaš v opravilno vrstico in boš videl toliko zavihkov, kolikor imaš odprtih IE-jev. Pa še prostora ti ne zavzemajo.

Le zakaj bi vdelovali še nekaj zraven, kar že obstaja.
Čisto enostavno.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Dr_M ::

hehehehehehe....sm vedu, da bos ksno tako neumno stresu :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

cekr ::

To ni neumnost.
Napisal sem samo dejstvo.
Le zakaj bi podvajali stvari, ki že obstajajo.
Če bi imeli ti zavihki kakšno bolj konkretno korist, bi jo Billovi vrli programerji že sigurno vključili.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Poldi112 ::

lol

SeTAr ::

Ma ne takih trosit, ker zdej je 1 ura zjutraj in mislim da sem vse sosede zbudil ker se nisem mogel nehat smejat :D

Gikica ::

Hehe. cekr. Dej nehi takele oslarije okol pisat no.Tolk se pa že dolgo nisem nasmejala. Raj si kak resn brskalnik kot je Firefox dej gor.

CCfly ::

Z njegovo domišljijo bi bil links kar dovolj dober.

MasterMind ::

Kaki links! Lynx!!>:D

Izi ::

IE Tabov ne potrebuje, ker za vsakega odpre novo okno.
Če bi najprej spremenili tehnologijo, da bi explorer odpiral različne Tabe v enem oknu potem pa bi jih definitivno potrebovali. Vendar bi v tem primeru morali napisati IE skoraj čisto na novo, kar pa se zaenkrat ne bo zgodilo.
Glede uporabnosti, ali je bolje imeti Tabe v opravilni vrstici ali pa da vzamejo 1 cm postora v brskalniku, pa se mi zdi bolj stvar okusa oz. navade.
Sedaj že dolgo uporabljam Opero in sem se navadil da mi jemljejo prostor brskalnika saj je vse skupaj bolj pregledno, vendar je IE-jev način tudi zelo praktičen, če seveda nimaš po defaultu uklopljeno združevanje Tabov v opravilni vrstici, kar je MS pred kratkim celo patentiral :O

Kako se Tabi obneseju v FireFoxu pa ne vem, ker mi jih nikakor ni uspelo usposobiti, ko sem ga probaval.
Probal sem tudi starejše verzije pa mi Tabi v FireFoxu nikakor ne delujejo. Ali jih je treba kje vklopiti?
Sicer pa mi je Opera precej bolj uporabna.

Kdo se je spomnil, da je Tabe poimenoval Zavihki?
Ta beseda se mi ne zdi prav nič posrečena, podobne kot Zgoščenka :P

CCfly ::

Vendar bi v tem primeru morali napisati IE skoraj čisto na novo, kar pa se zaenkrat ne bo zgodilo.

Mislim da celo MS programerji uporabljajo komponente in programirajo dokaj modularno. Pravzaprav se niti ne razlikujejo od drugih programerjev, razen v tem da ima na vsaki rami enega človeka iz marketinga (PHB - Pointy Haired Boss). Nauk zgodbe je v tem, da se motiš.

Glede uporabnosti, ali je bolje imeti Tabe v opravilni vrstici ali pa da vzamejo 1 cm postora v brskalniku, pa se mi zdi bolj stvar okusa oz. navade.

Mislim da se večina tukaj ne strinja s tvojo trditvijo (precej dober kazalnik uporabnosti). Če bi uporabljal virtualna namizja bi to morda še držalo, ideja bi pa še vedno sodila pod pojem "creative accoutning". Glede patenta smo pa že dovolj črnila prelili na teh straneh.

Kako se Tabi obneseju v FireFoxu pa ne vem, ker mi jih nikakor ni uspelo usposobiti, ko sem ga probaval. Probal sem tudi starejše verzije pa mi Tabi v FireFoxu nikakor ne delujejo. Ali jih je treba kje vklopiti?
Sicer pa mi je Opera precej bolj uporabna.


Čudno da si sploh začel uporabljati Opero. Občutek imam kakor da nisi preveč navdušen nad raziskovanjem funkcionalnosti programja. Tako da je seveda tvoja ocena uporabnosti pod vprašajem.
Namig: File -> New Tab ali pa Ctrl + T ali pa klik srednjega gumba na miški na hiperpovezavo.

undefined ::

> Kako so samozavestni...

Z vso pravico.

hokuto ::

Res težko razumem kako ste lahko tako omejeni v razmišljanju - "IE že ima zavihke v opravilni vrstici" oz "če bi bli zavihki uporabni bi jih IE programerji že nardili".
Tabi niso zamenjava gumbom v taskbaru, ampak so nekaj ločenega, ali če hočete dodanega k njim, kar pomeni, da imaš dodatne, ne samo drugačne, možnosti uporabe: poleg ločenih oken dosegljivih preko taskbarja, še v vsakem od teh dodatni tabi. Fleksibilnost se s tem zelo poveča, izgubiš pa ne čisto nič. Glede uporabnosti pa tole: programerji ne pišejo programov zase (kaj se njim zdi uporabno), ampak za uporabnike in glede na to koliko ljudem se tabi v firefoxu, operi in ostalih modernih browserjih (kar IE definitivno NI) dopadejo, je debata o uporabnosti tabov popolnoma nesmiselna.

Pa še en primer, ki lepo pokaže kako je delo s firefoxom bolj udobno pri vsakodnevnem surfanju... Sigurno velikokrat naletite na kak url, ki se ga ne da clicknit (plain text pač) in zdaj v IE moraš takega označit, kopirat (ctrl+c ali pa right click+copy), it v file-> new window, preklopit v taskbarju na novo okno, pobrisat stari url, pasteat novega in stisnit enter. Isto stvar v firefoxu dosežeš tako da url označiš in povlečeš na prazen prostor na strani. To je vse, če pa bi namesto urlja označil samo neko besedo oz karkoli kar ni url, pa se ti v novem tabu odpre search v google-u (ali drugem poljubno izbranem iskalniku) za označeno besedo. Praktičnost, ki ji IE ne pride niti blizu.

Kaj vam je hudega, če obstaja firefox in se mnogim zdi boljši od IE-ja (kar mimogrede tudi je). Browser je zastonj, uporaba pa prosta in nihče nikogar ne sili k njegovi uporabi, tako da je res težko razumet, zakaj je toliko zmrdovanja nad njim v komentarjih na novice o browserjih. Pač uporabljajte IE, če vam tako paše, ne pa pljuvat po stvari, ki vam je samo zastonj ponujena kot prostovoljna izbira.

undefined ::

> Kaj vam je hudega, če obstaja firefox in se mnogim zdi boljši od IE-ja (kar mimogrede tudi je). Browser je zastonj, uporaba pa prosta in nihče nikogar ne sili k njegovi uporabi, tako da je res težko razumet, zakaj je toliko zmrdovanja nad njim v komentarjih na novice o browserjih. Pač uporabljajte IE, če vam tako paše, ne pa pljuvat po stvari, ki vam je samo zastonj ponujena kot prostovoljna izbira.

Off topic:
To, da je Firefox boljši od IEja, je tvoje mnenje, s katerim se imajo drugi pravico strinjati, ali nestrinjati. To, da je brskalnik brezplačen in neprisiljen, pa nima nobene veze z uporabniškim mnenjem o uporabnosti le tega. Kar jaz težko razumem je tvoje (pravzaprav "vaše", ker nisi edini) zmrdovanje nad mnenji komentatorjev, za kar sicer obtožuješ druge, ki se ne strinjajo s tvojim mnenjem. Nadalje pa preideš na zaukazovanje, kako naj nasprotniki utihnejo in uporabljajo svoje preference še naprej.

Tipično delovanje nesamozavestnih geekov, ki se bojijo vsakega mnenja, kateri ne ustreza njihovemu razmišljanju, čeprav je lahko čisto resničen.

Person ::

Predlagam, da folk naj gre malo ven na sveži luft si možgane preluftat ... da bo manj brezveznih komentarjev tukaj.
Let's make something useful!

3p ::

O tabih:
Po mojem je pri IE to neka čudna politika firme... Ni tabov... v nobenem programu. Celo MDI interface so opustili...

MasterMind ::

Men se zdi, d IceMan nou nkol probu FireFoxu. Kaj češ, M$ lover>:D.

Poldi112 ::

Iceman pac rabi svojo dozo dnevnega pametovanja. In se kar mu ni potegnilo, da stevilo uporabnikov ne pomeni isto kot kvaliteta (podobno kot nalepka MS ne pomeni kvalitete avtomaticno).

undefined ::

> Men se zdi, d IceMan nou nkol probu FireFoxu. Kaj češ, M$ lover>:D.

Toliko o geekovskem projiciranju lastnih motivov in ozkoglednosti ter (ne)sposobnosti predvidevanja.

Firebird, oziroma Firefox, uporabljam že dlje časa.

> In se kar mu ni potegnilo, da stevilo uporabnikov ne pomeni isto kot kvaliteta

Poldi, kaj ne vidiš, da v tem tvojem konstantnem projiciranju in funkcionalni nepismenosti le tebi še ni potegnilo, da ne sprevidiš kaj v določenem primeru govorim in kaj v drugem? V tem primeru, katerega si komentiral tukaj, se je kontekst nanašal na večinsko izbiro brskalnika uporabnikov in nič drugega. Kvalitete niti omenjal nisem.

swar ::

Ravnokar poslal pismo m$ju naj preimenujejo IE v BugExplorer...Pa naj kdo rece da se ne slisi dobro >:D

NoUse4AName ::

Firefox in opera imata toliko prednost pred IE, da je neumnost rect, da je IE boljsi. Ni vec prostora za bilokaksno subjektivnost in osebne preference.

Vice ::

Ravnokar poslal pismo m$ju naj preimenujejo IE v BugExplorer...Pa naj kdo rece da se ne slisi dobro

In potem se boš lahko jokal, da so idejo ukradli bugzilli?

undefined ::

> In potem se boš lahko jokal, da so idejo ukradli bugzilli?

Smeh.

delfy ::

..... in jo patentiral :D

ghaefb ::

Zdej mi pa ni jasno... IceMan kaj je s tabo?
Kdor koli povek kaj pozitivnega o Mozilli ti kontra...
Sam pa praviš da uporabljaš Firefox. kaj zdej?!

In zakaj tako tečnariš s tem tvojim google linkom?
Pa ja vsi vemo da večina folka za surfanje uporablja IE.
A misliš da kaj novega poveš, da pozabimo na razširjenost IEja in nas ti spet spomniš?

Pa ne mi zdej spet s temi tvojimi filozofskimi odgovori o "geekovstvu", ker niso nič drugega kot mlatenje zraka.
Bi pa ja lahko že doktorat nardil iz tvojega razmišljanja o geekih.

Poldi112 ::

Ti Iceman nisi razumel niti prvega posta te teme. Kljucna besedica je "choose".

undefined ::

Geeki se morate resno naučiti brati. I mean, damn. To že presega mejo smeha. :)

matter ::

Si že kdaj slišu za ljudi ki nasprotujejo večini ? (foum).
Brez njega ni debate :P
Tko vsaj malo firefox reklamirate ker mu govorite kaj vse ima (zaradi prepričanja) :)

MrStein ::

Točno tak, milijoniuporabljajo IE, ker je vpet v Windows. Sploh ne vedo kaj je to "browser". Le kliknejo na ikono "Internet".

To je isto kot če bi rekel, da je so milijoni v 2.SV izbrali življenje v taborišču. ( poudarek je na "izbor" , ne mi zdaj primerjat taborišče in programe ... )

undefined ::

> To je isto kot če bi rekel, da je so milijoni v 2.SV izbrali življenje v taborišču. ( poudarek je na "izbor" , ne mi zdaj primerjat taborišče in programe ... )

Zanimiva primerjava.

1.) Potem hočeš reči, da uporabniki Windowsev ne morejo uporabljati drugih brskalnikov?

2.) Hočeš reči, da uporabniki ne morejo kompletno izbrati drugega operacijskega sistema, tako kot Židi v WW2 niso mogli pobegniti iz taborišč?

Zelo malo veš, če si na katero od zastavljenih vprašanj odgovoril pritrdilno. :)

cekr ::

Samo toliko:

Živimo v svobodnem (vsaj naj bi) svetu in tržnem gospodarstvu. Tako da ima vsak pravico, da se odloči kaj bo kupil oz. kaj bo uporabljal. To je čisto osebna izbira. Če nekomu paše, da uporablja nek X-brskalnik ga pač naj. Če mu služi tako, kot si je zamislil, ga sigurno ne bo menjal zato, ker je nek drug IN. Kaj je v določenem času IN, je pa že drugo poglavje.

S tem hočem povedati, da je meni Opera ali pa FireFox čisto vredu, samo glede uporabnih(mojih in sodelavcev) izkušenj pa IE čisto vredu služi mojim osebnim in službenim potrebam. Pa ne rečem, da kdaj ne uporabljam kaj drugega, samo če bi bil FireFox res toliko NAJ, bi ga že zdavnaj posvojil.
Pri programih je lahko samo neka majčkena(mogoče nepomembna) pomanjkljivost pa lahko že odbija.
Isti primer pa je OpenOffice, ki me zaradi nekih napakic odbija. Njegov konkurent KOffice pa te napakice nima in mi v Linuxu prav dobro služi. Upam, da se bo kdaj KOffice pojavil tudi v Windowsih.

To je pač stvar moje osebne presoje in dolgoletnih izkušenj s takšnimi in drugačnimi stroji.

Pa še: o open source
Mogoče Mozilla res zgleda odprta, samo zavedajte se, da bi se tisti trenutek, ko bi MS dal roke proč od brskalnikov, že pojavil kdo, ki si prikrito lasti Mozillo, in videl veliko denarja v tem poslu. Ne se slepit. Samo s patenti se da hitro podjarmit kakšno zadevo.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Tarzan ::

Pa tudi če si bi nekdo nekako prilastil Mozillo, bi se iz odprtrga sourca nadaljeval projekt, ki bi bil odprt.

HeMan ::

Iceman ti pa nisi geek? Sej cel dan kle visiš pred slo-Techom pa pometujes. Pejd mal na zrak...

undefined ::

> Iceman ti pa nisi geek? Sej cel dan kle visiš pred slo-Techom pa pometujes. Pejd mal na zrak...

Najprej prerasti svoje mladostniške komplekse v navezi s projekcijo, se nauči slediti temi razprave, potem pa se šele oglasi v podobnih razpravah in prispevaj kaj konstruktivnega. Get laid, do the school, then talk. :)

CCfly ::

IceMan ti imaš zanimivo obsesijo z geekovstvom in precej uporabljaš besedo projekcija.

CaqKa ::

Pa še en primer, ki lepo pokaže kako je delo s firefoxom bolj udobno pri vsakodnevnem surfanju... Sigurno velikokrat naletite na kak url, ki se ga ne da clicknit (plain text pač) in zdaj v IE moraš takega označit, kopirat (ctrl+c ali pa right click+copy), it v file-> new window, preklopit v taskbarju na novo okno, pobrisat stari url, pasteat novega in stisnit enter. Isto stvar v firefoxu dosežeš tako da url označiš in povlečeš na prazen prostor na strani. To je vse, če pa bi namesto urlja označil samo neko besedo oz karkoli kar ni url, pa se ti v novem tabu odpre search v google-u (ali drugem poljubno izbranem iskalniku) za označeno besedo. Praktičnost, ki ji IE ne pride niti blizu


maxthon je to že mel dolgo prej.. in ko sem s podobnimi besedami to na veliki zvon obešal me noben ni poslušal.. tak kot sedaj tebe ne..

Nox ::

1.) Potem hočeš reči, da uporabniki Windowsev ne morejo uporabljati drugih brskalnikov?
lahko, vendar marsikdo ne čuti potrebe po tem...npr. cekr..
in ravno tle je hakeljc...ljudstvo ne čuti potrebe po alternativi, še huje niti ne ve, da obstaja oz. da je na nekaterih področjih boljša...
pač imajo računalnike zato, da lahko uporabljajo el. pošto, iščejo informacije po spletu in to je tudi več ali manj vse...za njih je explorer čisto dovolj, nevarnosti ki jih prinaša s sabo IE, se niti ne zavedajo(ok, crackerjev taki osebki ne zanimajo, zanimajo pa zato škodoželjno in zdolgočaseno mularijo)..
pa dobro, saj če nimajo kakih pomembnih informacij, gre...če se posuje računalo, dajo kolegu za pir, da zrihta mašino..itd..
zaplete pa se ko majo na računalniku pomembne dokumente, načrte...tle pa že lahko nastane neka škoda...tle pa bi bilo že potrebno tehtanje varnost/stroški/znanje/čas....in vsaj malo poškilit kaj ponuja alernativa...

ok mal ekstremn primer ;)

hokuto ::

Čestitam IceMan, očitno si že prerasel fazo, ko je odgovor na vsako stvar "zakaj" in si zdaj v fazi "geek + projekcija" kar je očitno tvoj univerzalen odgovor na VSE. Besedi (geek + projekcija) se sicer res slišita bolj odraslo od otroškega zakaj, je pa njuna uporaba s tvoje strani na identičnem nivoju. V tvoji več kot očitni omejenosti si kot vse kaže prepričan, da je dovolj prebrati Psychology for Dummies in že imaš dovolj sposobnosti in znanja, da uporabljaš besede in postavljaš zaključke, ki si jim intelektualno popolnoma nedorasel. Tako kot paraplegiku žal ne zadostuje želja in prebrana biografija Javierja Sotomayorja, da bi lahko skakal v višino, tudi tebi samo zanimanje za psihologijo in prebranih par tiskovin ne omogoča suverenega analiziranja niti najpreprostejših osebkov (recimo tebe). Je pa vsekakor pohvalno, da se trudiš in izobražuješ, čeprav je hkrati škoda, da je človeško življenje relativno tako kratko in ti s tempom s katerim napreduješ, očitno ne bo uspelo priti kaj dosti dlje od tega, da se boš morda uspel dejansko smiselno odzivat na vsebino govora drugih, namesto da na vse odgovarjaš s simplificiranim receptom nedostojnim naprednejšega avtomata, kaj šele razumnega človeka. Saj če ne bi bil v tej tvoji omejenosti tako prepotenten, bi se človeku še zasmilil, tako pa... Mimogrede to tvoje označevanje vseh z geeki in neprestan govor o projekciji veliko več pove o tebi samemu, kot pa o ljudeh, ki jim te bisere bistroumnosti namenjaš.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

explorer, mozilla, chrome, edge - razlika

Oddelek: Pomoč in nasveti
184770 (3906) Mr.B
»

Zbogom, Presto (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
6019885 (15546) Jst
»

Microsoftu pol milijarde evrov globe (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Tožbe
14329470 (26553) MrStein
»

Evropska komisija bo začela postopek zoper Microsoft (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
8819001 (16665) thramos
»

Microsoft pokazal prve obrise Internet Explorerja 9

Oddelek: Novice / Brskalniki
3511549 (9474) Looooooka

Več podobnih tem