» »

Klepet s stvaritelji Internet Explorerja

1
2
»

Azrael ::

Cekr se strinjam. Preizkusil sem že nekaj brskalnikov (Netscape, Mozzila, FF, Arachne...), vendar me ni noben prepričal naj opustim IE. Edino Netscape je s svojim sesipanjem, neprikazovanjem strani in počasnostjo poskrbel, da sem začel uporabljati IE in bo ostalo tako, dokler se ne pojavi nekaj resnično boljšega, zame Tabi niso med njimi.

Mnogi tu govorite o varnosti. Eno vprašanje. Zakaj dobim enak odgovor v Win&IE in v Slo Tech Linux 1 in 2 z vsemi vgrajenimi brskalniki, na pcflank.com, ko izberem Browser Test ? Rezultat je vedno enak: FAILED, čeprav naj bi bil Linux in njegovi brskalniki mnogo bolj varni od t.i. Win crapa...

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

CCfly ::

Misliš tole:
Your computer may save special cookies on your hard drive that have the purpose of directing advertising or finding out your habits while web surfing.

Veš zakaj se uporabljajo piškotki ?

While visiting web sites your browser reveals private information (called 'referrer') about previous sites you have visited.

To so informacije o tem kateri brskljalnik uporabljaš, kateri operacijski sistem, tvoja časovna cona, ...

Obe zadevi sta precej normalni in ne pomenita da je tvoj sistem v nevarnosti. Lahko pa tudi izklopiš sprejemanje piškotkov, če te to tako moti.

undefined ::

Lepo, Hokuto. Si pač počasen geek in to si se mi odločil napisati v tvojem paralelnem življenjepisu. Poleg tega si tudi lepo podal svojo omejenost in vse ostale podatke, vendar se po vsem tem sprašujem zakaj? Jaz nisem psihiater in ti ne morem pomagati s tvojimi težavami. Tvoj strah pred tem, da se do konca svojega življenja ne boš naučil tistih osnov, katere poseduje povprečni osnovnošolec, mi tudi pove, da bo še nekaj časa trajalo, preden se boš zavestno odločil poiskati takšno strokovno pomoč in boš še nekaj časa ljudem metal projekcije v obraz, namesto, da bi poskrbel za svojo mentalno okvaro, katero si slikovito opisal v tej kratki biografiji.

Hokuto, jaz verjamem, da zmoreš. Vse je v tebi! :)

hokuto ::

IceMan zakaj se trudiš s formo zakrit infantilnost tvojih odgovorov? Koga (razen sebe) misliš preslepit s tem? Vse tole tvoje tipkanje bi si lahko prihranil in napisal standardni otročji odgovor "vse kar iz tvojih ust prileti to si ti", pomensko je namreč identičen.

undefined ::

> IceMan zakaj se trudiš s formo zakrit infantilnost tvojih odgovorov? Koga (razen sebe) misliš preslepit s tem?

To bi lahko sebe vprašal pri tem odgovoru. Mogoče bi s tem odkril naslednjo stopnjo tvojih prikritih kompleksov.

> Vse tole tvoje tipkanje bi si lahko prihranil in napisal standardni otročji odgovor "vse kar iz tvojih ust prileti to si ti", pomensko je namreč identičen.

Me veseli, da si priznal svoj motiv pri pisanju prejšnjega posta v tem odgovoru. Vidiš, saj počasi pa napreduješ pri samospoznavanju.

hruske ::

IceMan: :*

hokuto, smesen si. :)


p.s.: iceman, se ti morda ne zdi, da nekoliko prevec uporabljas besedo "projekcija" ... ali je to pač namenoma?


p.s., spet: če bi jz bil moderator komentarjev, bi bil koš že pošteno poln. :P

undefined ::

> IceMan: :*

Imamo geeka med nami, ki je gay. Kaj te muči, še nisi našel svojega Mr. Right?

Te moram razočarat, jaz to nisem zate. :)

ghaefb ::

@hokuto 8-) bravo stari, lepše mu nebi mogel napisat.
IceMan se je zgleda v otroštvu branil na podoben način kot pa tukaj.
"to si ti, kaj sem pa jaz?"

Zdej mi bo pa prbil o moji projekciji...

MrStein ::

IceMan: OK, bom črkoval.

90% ljudi je D O B I L O IE na svojem PC, ne da bi ga zahtevali ozirom I Z B R A L I.

Nox ::

folk komentirajte novico ne pa drug drugega...to lahko počnete ob pivu...bo bolj zabavno ;)

90% ljudi je D O B I L O IE na svojem PC, ne da bi ga zahtevali ozirom I Z B R A L I.
in marsikomu zadostuje in marsikdo se je nanj (preveč) navadil...saj veste kako pravjo: ,,stara navada, železna srajca"...

undefined ::

> 90% ljudi je D O B I L O IE na svojem PC, ne da bi ga zahtevali ozirom I Z B R A L I.

In zdaj hočeš reči, da ne morejo nehati uporabljati IEja in izbrati drugi brskalnik le zato, ker je ta že nameščen po defaultu?

Če odgovoriš na to vprašanje pritrdilno, ponovno zelo malo veš. Če odgovoriš negativno, potem priznaš, da si do sedaj le mlatil prazno geekovsko slamo brez smisla.

> folk komentirajte novico ne pa drug drugega...to lahko počnete ob pivu...bo bolj zabavno ;)

Si pa optimist. :)

Tarzan ::

In zdaj hočeš reči, da ne morejo nehati uporabljati IEja in izbrati drugi brskalnik le zato, ker je ta že nameščen po defaultu?


Hja, da in ne, v zadevi ni vse črno-belo. Večina jih prav zato osstaja pri IE, ker se jim niti ne ljubi poskusiti kaj drugega. Pravijo si, kaj pa rabim boljši browser, ko mi pa IE več kot popolnoma zadostuje.
Spet drugi pa poskusijo alternative, saj jih nihče ne sili k uporabi IE (skoraj nihče) in se večinoma odločijo za uporabo naprednejših browserjev. Tako pač je.
Mimogrede, podatki na Googlu so že 2 meseca stari, me zanima, kako se bo začela zadeva spreminjati, odkar so Američani pogruntali, da je IE nevaren>:D .

undefined ::

> Večina jih prav zato osstaja pri IE, ker se jim niti ne ljubi poskusiti kaj drugega. Pravijo si, kaj pa rabim boljši browser, ko mi pa IE več kot popolnoma zadostuje.

Ergo zavestno izberejo IE. Če jim ta ne bi bil povšeči, bi zavestno poiskali kaj drugega.

> saj jih nihče ne sili k uporabi IE (skoraj nihče)

Čisto nihče jih ne sili k uporabi IEja.

hokuto ::

p.s.: iceman, se ti morda ne zdi, da nekoliko prevec uporabljas besedo "projekcija" ... ali je to pač namenoma?

mk-klavz: to je pač tako, ko ima človek na voljo samo kladivo (oziroma zna delat samo s kladivom) - vsi problemi se mu zdijo kot žeblji in skuša tolč po njih, tudi če bi smiselen pristop dejansko zahteval vse kaj drugega. IceManovi potrebi po vzbujanju pozornosti očitno ni več zadostoval nekdanji položaj Thomasovega podrepnika, ko so bili njegovi posti pretežno omejeni na "Strinjam se s Thomasom.", "Tako kot pravi Thomas." in "Thomas ima prav." in se je prelevil v trolla, ki neprestano z istimi opazkami, pa naj so te smiselne ali še veliko raje ne, obklada ostale komentatorje. S tem sicer resda zbuja pozornost, vendar pa ob svoji nesposobnosti ocenjevanja situacij ne zapopade, da zbuja izključno negativno pozornost, kar v normalnih okoliščinah definitivno ni nekaj k čemur bi kazalo stremet in s čimer bi lahko bil zdrav osebek zadovoljen.

Me veseli, da si priznal svoj motiv pri pisanju prejšnjega posta v tem odgovoru. Vidiš, saj počasi pa napreduješ pri samospoznavanju.

IceMan: A tebi že zgolj uporaba večstavčnih povedi preprečuje pravilno razumevanje besedila, ali imaš res par predpripravljenih po tvoje "efektnih" stavkov in jih potem kar mečeš v odgovor, ne glede na smiselnost njihove uporabe? Ti bi si TVOJE tipkanje lahko prihranil sem napisal, ne jaz moje. In potem si upaš drugim govorit naj se naučijo brat. Daj raje zase poskrbi.

MrStein ::

IceMan : "In zdaj hočeš reči, da ne morejo nehati uporabljati IEja in izbrati drugi brskalnik le zato, ker je ta že nameščen po defaultu?"

Sem že v prvem postu odgovoril.

"Naš pubec ... , trikrat mu poveš, pa že prvič ne razume"
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

explorer, mozilla, chrome, edge - razlika

Oddelek: Pomoč in nasveti
184775 (3911) Mr.B
»

Zbogom, Presto (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
6019909 (15570) Jst
»

Microsoftu pol milijarde evrov globe (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Tožbe
14329509 (26592) MrStein
»

Evropska komisija bo začela postopek zoper Microsoft (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
8819032 (16696) thramos
»

Microsoft pokazal prve obrise Internet Explorerja 9

Oddelek: Novice / Brskalniki
3511563 (9488) Looooooka

Več podobnih tem