» »

Izkazalo se je za resnično...

Izkazalo se je za resnično...

več strani - Ja, takole... Odkrilo se je, da ima izjemne probleme samo 45 GB inačica diskov serije DTLA. IBM je te diske že umaknil iz proizvodnje ter prodaje (dobesedno so ustavili proizvodni trak) zaradi zelo očitnih problemov. Sami ne dajajo izjav ter ne priznavajo problema, češ da IBMov disk na njihovih ploščah dela lepo. Če je to res - zakaj so ga umaknili iz proizvodnih linij? Hkrati s to potezo je pri IBMu izšel novi 40 GB disk, imenovan IBM Ericson 40 GB, ki naj bi bil zamenjava za odstranjenega DTLA 45 GB. Ta model naj bi bil 10-15% hitrejši in naj bi bil "manj občutljiv na problematične osnovne plošče", tako pravi Aplikon. Ampak problem je, da sploh ni rečeno, da so osnovne plošče problematične. Problematični so diski, še posebej 45 GB model. Ne vem, točno kje se zalomi, najbrž tudi nikoli ne bomo, saj IBM to "aferico" zelo prikriva. Klical sem tudi v Mlacom ter se pogovoril z Urošem. Rekel mi je, da so opazili, da se 45 GB modeli kvarijo očitno več od ostalih. Pri ostalih diskih naj ne bi bilo odstopanj. DTLA 45 so že umaknili iz prodaje. Skladno z vsem dogajanjem so se oglasili tudi uporabniki Slo-Techa. Težave so imeli: paper (njegov prijatelj je menjal disk prav zaradi tega problema), Enforcer (disk škrta na Abit BH6), SkAArA (20 GB DTLA škrta), mr_cadd (45 GB DTLA; izgubljeni podatki, uničen disk), jetam (na Abit BP6 je disk nehal delovati; po vezavi na RAID kontroler so problemi izginili) ter klampfer (probleme je imel z enim od dveh 30 G diskov). Čisto vsi so imeli enake probleme - cviljenje ter škrtanje po disku, ter možna odpoved delovanja in končna posledična izguba podatkov. Da ne boste mislili, da imamo samo Slovenci težave s to družino diskov, nikakor ne! Na Storage Review-u so v forumu prišli do zelo zanimivih rezultatov, saj je nekemu testerju crknila večina 45 GB DTLA modelov. Tako, pa smo strli en oreh . Še enkrat moram poudariti, da večino težav delajo 45 GB diski, pri drugih so težave bolj redke. Sedaj je vse, kar me zanima še, kje točno leži napaka... V Abitovih kontrolerjih ali v IBMovih diskih... Če še kaj izvem, brez skrbi, obveščeni boste.

38 komentarjev

undefined ::

Kaj je potem dobro? Da se izogibamo IBM diskom? Pa glih naslednjega sem mislil kupit IBM, sem se ostalih firm pač že naveličal, ker so preveč glasni. :)

undefined ::

Aja, moj friend my Abit BX6 2.0 plato, pa 2 IBM diska, pa nima nič takih težav... hmm.

3LeR. ::

jst ga mam dtla 307045 a mi vi tle hočte povedat de je zlo dobra možnost de mi disk crknu
do zdej dela odlično sam kaj kurca nej nardi če crkne ker če zgubim podatke lohk sam še v Savo skočm
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kva nej se zdej na hitr spravm pečt backupe???? >:D>:D>:D>:D

R@C@ ::

Zato pa so tolk pocen, so skoz vedl da bo pi*darija!
Sam kaj češ, potrošniki smo taki, da skalkuliramo ceno in kvaliteto, pa dobimo rezultat ven. Jest grem drug teden kupit 30GB IBM. :)

Martesan ::

Jst sem bil zmeri velik zagovornik IBM-ov sam zdej pa res ne vem več kaj se dogaja. 8-O

Thomas ::

Sem tko star, da še pomnim 1. IBM-ov padec. Zdaj bomo morda priča drugemu.

Sergio ::

Ja sej ni TAKO tragično... Ampak edino zaskrbljujoče je to, da je IBM tiho... Ko bo official press release, bom pomirjen. Do takrat - bom pa iskal dalje.

branko_bm ::

zanima me ce je na keri strani kaj uradno napisano o tem, da bi sprintal in nesel v trgovino (v anglescini seveda), ker hocem zahtevat popolnoma drug disk (mogoce 60GB z realnim doplacilom)
HVALA
LP mr_cadd

Tjulenj ::

thomas: kaj ce bi bila zasnova protokola na IBM disku? pa se AI pobrise tisti del "ne unici svojega stvarnika, delaj za njegovo dobro..." :D

Witboy ::

Torej v aplikonu priznavajo napako. [:]
Kaj to pomeni, da vsi kupljeni 45 GB diski bodo zamenjani na njihove stroške al lahko sam molmo da bodo nam še nekaj časa delali?!?;((

Paramedic ::

Tjulenj: dobra!Men dela IBM 13,6 GB 7200 disk že ene dve leti, brez problema, čeprav se mi je nekajkrat že prekmal ugasnu zarad wME-ja, pa elektrike je že večkrat zmanjkalo med delovanjem...ampak še vedno vse v redu:)

Paramedic ::

A za IBM Aptivo Plus so zasrali pa še diske!?>:D:)):P

eraserr ::

Jaz ma 305030 pa mi dela zelo dobr, tko da so verjetno res samo tisti 45Gb diski, aja laufa pa na KT7 Raid HP controlerju, tko da... upam da bo tko tud vnaprej

hatch ::

Pa kaj je tu kaj cudnega... SE ZGODI, da je pac cela serija diskov zanic...
Zgodilo se je seagatu, zgodilo se je WD-ju... in tudi vsem ostalim... To se je ze dogajalo in se se bo...

Sicer pa bo imel novi 60GXP 40GB disk gotovo odpravljene te probleme (ibm si ne bo privoscil dveh zaporednih polomov)... In verjetno bojo te novi diski cenejsi od DTLA, saj bojo verjetno vse reklamirane DTLA zamenjali z njimi... in jih bojo proizvajali na veliko.

DeathMaster ::

Imam mamo plato Abit Bx2.0 ter trdi disk IBM DTLA 45 giga ter abitov kontroler
HPT366. Vedno, ko malo bolj obremenim disk zablokira cel sistem. To se je začelo že prvi dan, ko sem dobil IBM DTLA 45 giga disk. Prej sem imel eno leto IBM DJNA 18 giga disk pa ni zablokiralo niti enkrat. Če pa povežem vse skupaj na kontroler na mami plati (UDMA 33) pa dela brez problemov. Seveda potem dela tudi disk vsaj 2x počasneje.;((

Dax ::

Še sreča, da mam star IBM ... 5400 20Gb... dela kot ura že dve leti... sam je pa res sranje tole... če bi mi en teden nazaj kdo reku, naj mu svetujem en disk... bi mu brez pomisleka reku... Imaš tri možnosti: IBM, IBM ali pa če ti ta dva nista všeč - IBM. Res škoda... upam, da bojo znal to kak softwaresko rešit (krmilnik al pa kej...)...

PaJo ::

Ja no se pac zgodi taksna napaka tudi najbolsim, samo recimo jaz mam tri DTLA 30Gb disk pa vsi picijo ko suza, pa se na HPTA370 so pripopani, pa se par frendov ma enake diske pa nobeden problemov, samo bo ze res da ma 45 GB varjanta tezave;(

StarY ::

Mah, stvar je mal prenapihnjena... po moje da v povprecju vsi diski zelo podobno crkujejo, eni prej eni kasneje, tok da kaksen pretiran strah je po moje odvec... res je tudi, da je z diski priklopljenimi na dodaten krmilnik (Promise, Highpoint) zelo malo problemov!8-O

Sergio ::

zakaj so pa potem nehal proizvajat vse 45 GB dtla modele?

Mate ::

Mah ne vem... jest sm ustimu ze dva compa, en je mel 15gb disk, durg 30gb, ena plata je bla abit druga chaintech... in stvar dela uredu, en frend ma na abit kt7 dva ibm 15gb u raidu, pa tud uredu delata

branko_bm ::

vsi diski (tudi IBM-ovi) so OK, delujejo za taksne namene kot so bili prodani eni so malo tisji, eni glasnejsi, ampak so ok (tudi IBM-ovi): IBM je zasral le 45GB serijo...!!! ostalo je OK. Shit je, ker sem ravno eden izmed teh nesrecnih kupcev... ;((

Han ::

V vseh teh komentarjih ni še nihče omenil S.M.A.R.T. funkcije, ki jo je, če se ne motim, razvil ravno IBM v namene, da bi preprečili izgubo podatkov. Kaj to nobenemu ne funkcionira? Operacijski sistem bi namreč moral opozoriti uporabnika, da disk crkuje...

SasoS ::

Ok, mogoče to ni glih najboljši cajt za komentiranje k sm glih dam pršu :D. Ampak anyway. Jest mam 30 GB 7200 IBM disk, pa da kucam drvo, ni blo še nč narobe (Abit BX6 v.1). En moj frend ma pa identičen disk na BX133, pa mu je že najdl ene par bad sektorjev. Sicer nisem še probu IBMovga utilityja, sam skor ziher je to ta napaka, ker je disk star sam ene 4 mesce.

XtX ::

moj nasvet glede dtla in hpt366:
-obvezno nalozi bios 1.26
-disk nastavi na UDMA4
-nalozi win98se (eng!) z ibm-ovim popravkom (izogibaj se win2000!).

kdor resno rabi win2000 naj menja plato. i815e dela dobro z temi diski.

Thomas ::

Tjulenj - diski niso primeren medij ... najmanj milijardokrat premajhno kapaciteto imajo. Bolj še en faktor milijarda. :)

sekundek ::

Hoj!

Jst sm kupu tale disk 45 GB in ko sem ga vklopu je začel še isto minuto škrtat in piskat in to čisto na koncu formatiranja 99%. Potem sm stestiral z drive fitnesom in je javl napako, pa sm ga zamenju z novim in zaenkrat dela. Sem pa opazil zanimivo stvar in doskrat je govora o podobnih stvareh. Država izdelave. Namreč crkjen je bil narjen v Romuniji ali Madžarski , ta delujoč pa Tajland. Kolker vem je bla podobna finta pr procesorjih, namreč iz ene države se jih ful ni dal navijat. Morda je finta tle pr disku. Poglejte za hec iz ktere države je. Piše na vrhu diska.

MATiCEK ::

Jaz imam 2 mesca že disk IBM DTLA-307045 in še nimam nič problemov, vsaj zaenkrat !!
Disk pa je MADE IN THAILAND !!

3LeR. ::

moj je s filipinov pa ga mam že tko ene 3 mes pa dela super na abit kt7a raid
sam ga mam na navadnem ide vodilu (ista hitrost)
upam de tko ostane

element ::

Se pač zgodi, da se kaka serija izdelkov ponesreč. Se spomnm ene 2let nazaj, k je bla afera WD diskov ki so crkval. Pol so mi ga po 2. letih popravl, in zdej moj 4.3GB WD dela že 4. leto (sistem je biu umes posodoblen, disk še zmer isti;(). Zdej bom pa tko al tko nabavu nov comp. A kdo kej ve, kdaj bojo pršli novi IBM 40GB 7200 ATA 100 diski v slo?[:] 4,3GB je premal! Sam winse dam gor, in vse programe, ki jih rabm = to takoj 2gb, pol pa še 1,3GB mp3jev, pa pol inštaliram kšn špil gor, pa je disk prec poln ;(, pa še pol rabm ene 300mb frej placa, da mi sploh sistem dela. Komi čakam, da dobim Tbirda 1.2ghz +ABIT KT7a+ 60GB disk + GeForce 2gts! 8-)

AtaStrumf ::

Tudi jaz ,nesrečnež, sem kupil IBM-ja s 45GB placa (made In Mađarska) in do pred kratkim je delal 100 na uro, zadnje cajte pa se mu nekaj kolca. Zanč je prav strašljivo škratal. Saj sem vedu da bo nekaj narobe!!! Sam tistih par Prešernov za dodatnih 15 GB je bilo res predobro... da ne bi izkoristil. No ja, sej ma 3 leta garancije, pol bom pa itak 45 TB verzijo nabavu!:)Bom sčekeral disk s tistim DFT-jem pa se bom še oglasil. IBM Grrrrr;((

AtaStrumf ::

Ah pozabu sem napisat da mi IBM škrta na ABIT-ki KT7A.

TESKAn ::

Heh...kaj cmo...

AtaStrumf ::

Zaenkrat DFT za moj disk pravi, da je v dobrem stanju. Škoda, ker bi ga kar zreklamiral. Bo že še crknu! No zdaj je moj disk itak pameten (S.M.A.R.T.) in bo prej povedal če bo hotu RIP-nit, pol si bom pa nabavu 70 CDRjev in snemal 23 ur in 20 minut nonstop da bom zarhiveru podatke.:)

singular ::

hmm, men pa 20 Gb disk skrta.. na abitki z i815e cipovjem... weird. kdaj se mi ksn navadem prodram (npr. outlook) odpira fuuul dolg pa take.. bom mal pregledu za bad sectorje pa to.

AndrejX ::

Men 307030 še kar dela bp.

Jinxy ::

Men je moj 20G DTLA zacel kr naekrat škrtat in praskat, skratka u iber se mu je strgal....ampak samo, ce ga dam na navaden IDE kontroler na ABIT BE6, na HPT366 dela v redu, oz. z vsemi tistimi problemi, katere HPT366 pac ze v osnovi ima...

3LeR. ::

jst sem svojga chekiru s dft jem pa ni problemov
zdej sam upam de zadeva ne škripne ker potem ....>:D>:D

Pizzicato ::

Sej sem rekel. Tud men je škrtal disk iz Mađarske (30GB). Disk iz Thailanda pa dela vredu.:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Umiranje IBM-ovih diskov

Oddelek: Strojna oprema
252205 (1261) windy
»

zelo tih disk ???

Oddelek: Kaj kupiti
151209 (976) Yohan del Sud
»

kater disk 40gb kupt

Oddelek: Kaj kupiti
12892 (754) freejack
»

Izkazalo se je za resnično...

Oddelek: Novice / Diski
381911 (1911) branko_bm
»

Kateri HD je zdaj IN?

Oddelek: Kaj kupiti
211127 (827) MadMax

Več podobnih tem