» »

Kateri HD je zdaj IN?

Kateri HD je zdaj IN?

BlackHole ::

Zanimam se za nakup novega trdega diska kapacitete okrog 45 GB. Po zadnjem testu sodeč najboljši ni več IBM, ampak so pred njim kar tri ali štiri ostale znamke (Tomshardware.com). Samo, ker se ne bi rad zanašal samo na en test, sprašujem tiste ki veste kaj je najboljše kupiti. Rad bi ATA 100 disk z 7200 vrtljaji, disk naj bo med hitrejšimi, manj glasnimi in ki se čim manj greje. Če kdo ve, v kateri trgovini imajo kakšne akcije (popuste) naj to objavi.

zile ::

IBM DTLA 45GB 7.200 o/min, oznaka 307045
Sisoft sandra Pro 2001 pokaže 24.000.

BigFoot ::

bi se kr strinju. IBMji še kr rulajo, Tomček ma pa itaq zmer mal čudne teste.

Stripy ::

Kje pri Tomu si pa to videl? Spremljam ga kar redno, pa se ne spomnim, kdaj je kaj slabega rekel cez IBM. Se en mesec nazaj ga je dal celo v svoj powerbox.
Kar se pa mene tice, je pa najboljsi, hmm, cakaj, da pomislim, IBM.

Yohan del Sud ::

IBM DTLA 30GB 7.200 o/min, oznaka 307030
Sisoft sandra Pro 2001 pokaže 37.000. v RAIDu seveda.
Majo v vsaki pekarni in košta okrog 38ksit/kos.

bastadu ::

Najbolj se ti splača 45GB IBMja vzet, ker ima najugodnejšo ceno/GB in še dober po vrhu... pride 40-50kSIT

ABX ::

Malo da pomislim...
1.) IBM DTLA 45GB 7.200
2.) IBM DTLA 30GB 7.200
3.) IBM DTLA 75GB 7.200


:)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

XCT ::

Ja kupi IBM (ziher je ziher)
Web developer & designer
http://www.medialabs.info
http://nk-polskava.medialabs.info

sasox ::

Kokim je pa že IBM crknu (novejši modeli)?

ABX ::

Po mojem nasvetu je kolega kupil IBM DTLA in mu po 4 mesecih crknil. Dubu druzga in spet nekaj zafrkava (bo šel fuč kmali). Sem malo mozgal in ugotovil da niso diski krivi ampak njegova plata ki smrdi. Ubogi IBM plačuje nove diske ker folk ima plate v kurcu :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

BlackHole ::

Poglejte tale test. IBM je precej zadaj, zato sprašujem, če so morda drugi prehiteli IBM.

Pretorijanec ::

Poglej sm za res dobr test IBM in drugih disko-ou.

BlackHole ::

Ja na tem test je IBM še vedno najboljši. Itak imam doma 15 GB IBM disk, pa vseeono sem mislil, da so ti diski, ki so novejši tudi boljši, vendar kot kaže niso.
Zdaj pa, če kdo ve, kje v bližini Maribora imajo najcenejše 45 GB IBM diske.

Dalmatinc ::

kupi Seagate; nebo ti žal verjemi:D

yjj ::

Takole bom povedal: Dajati več kot 35k sit za disk je metanje denarja proč. Za tale znesek dobiš IBM 30gb 5400obr. Diski s 7200 obr. so sicer nekaj hitrejši, a se zato bolj grejejo, pregrejejo in so preglasni. Jaz ti osebno Seagatea ne bi priporočal, ker so zelo občutljivi. Priporočal bi WDjevega 30gigabajtaša, ki kljub 7200obr ni preglasen in ne predrag:)

BlackHole ::

Ne, ne. Zdaj imam 7200 IBM disk, pa ni glasen oz. je precej tišji kot prejšnji 5400 Maxtor. Ko bom pa kupil bom pa ziher vsaj 45 GB in obvezno 7200 tudi če se malo bolj greje. Razlika v ceni med 30 in 45 GB je 9k pri IBM in se po moje ne splača kupovat 30 GB, poleg tega imajo pri Megahitu tudi akcijo za 45 GB.

XCT ::

Če menu uprašaš je tak:

Če bi mel malo več denarja (se pravi rezerve, da mi nebi bilo glih treba gledati za vskih 1000SIT, ki jih dam na rač.), bi si sigurno kupil MAXTOR, to pa zato ker sem imel vse diske do sedaj MAXTOR in pred kratkim sem prodal 4,5 leta starega MAXTORJA, ki je bil popolnoma brezhiben in nikoli nisem imel nobenih problemov.:|
Web developer & designer
http://www.medialabs.info
http://nk-polskava.medialabs.info

krneki ::

Pred parimi dnevi sm po celi Ljubljani spraševal, če ma kdo IBM 45GB DTLA 7200 na zalogi....ma kje! Noben nima tega diska!!!8-O Pol sm pa use preklel in kupu IBM 75GB DTLA.:P

sasox ::

Kaj pa menite o quantum diskih? Predvsem Quantum Fireball Plus AS seriji! Kakšni argumentirani komentarji dobrodošli!

MadMax ::

Ce mas ATA66 kontroler, zna delat tezave, ker ga ne mores nastaviti na 66. Lahko le 100 ali 33. V primerjavi z IBM nekoliko pocasnejsi, zal pa kar glasnejsi...

sasox ::

Imam ATA 100 kontroler. Kako je pa z zanesljivostjo Quantum diskov?

MadMax ::

Moj 6.4G se ze dobri dve leti ni nic pritozil...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kolikim je umrlo IBM IC7 40Gb diskov? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19310956 (6584) ChiefThunder
»

Umiranje IBM-ovih diskov

Oddelek: Strojna oprema
252205 (1261) windy
»

PARTICIJE

Oddelek: Pomoč in nasveti
151143 (976) Yohan del Sud
»

Kateri Disk?

Oddelek: Kaj kupiti
181757 (1464) Quake
»

Nakup novega diska-prosim za mnenja

Oddelek: Kaj kupiti
141130 (837) Pretorijanec

Več podobnih tem