» »

zelo tih disk ???

zelo tih disk ???

ali ::

Pozdavljeni

Imam eno vprašanje za strokovnjake, ki še niso gluhi. Kako glasni so vaši HD? Nameravam kupiti nekaj nad 8 G, pa ne želim dobiti helikopter, kot je ta, ki ga sedaj uporabljam.:(
Nekje sem zasledil, da so imeli pri IBM-u silence serijo.
Kaj mi svetujete?
Za odgovore najlepša hvala, pa lepe praznike:)8-)
  • spremenil: ali ()

Hepan ::

Kupi kateregakoli IBM. Po vecini so vsi tihi. Najglasnejši med njimi pa je bil iz serija ( vsaj mislim ) dtta 14GB. Pa se ti so proti drugim zelo tihi.


p.s. tud maxtor je zelo tih...

MUC ::

Imam diske iz serije, ki so nadomestili neslavno DTLA. Diska sta tako tiha, da ne slišiš, ali kaj bere iz diska ali ne

Loki ::

Yep, IBM DTLA serija.
Na netu dobis en programcek, s katerim ga lahko utisas.
I left my wallet in El Segundo

ChiefThunder ::

Sam če se odločiš za nakup DTLA, napiš še katero matično imaš, ker lahko pride do težav pri nekaterih ploščah. Drugače je serijo DTLA 45gb zamenjala serija Ericsson 40gb, sam te diski so kr dragi... |O
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

ali ::

Imam ABIT BH6 (saj res zadnjič so bili neki problemi IBM+ABIT, a niso takrat zaustavili proizvodjo ?). Kaj mi potem preostane maxtor ? :\

ChiefThunder ::

Mislim, da si lahko miren, kar se tiče IBM-a. Problemi so se pojavljali pri naboru KT133 (A?)- Abit KT7.
Popravek: problemi so pojavljali tud pri nekaterih drugih Abitovih ploščah, tko da previdno. Nekaj več si preberi v arhivu novic za mesec marec.
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

bastadu ::

A mogoče kdo ve ime programčka, s katerim utišaš IBMov disk?

MadMax ::

IBM Feature Tool (ali IBMFTool).
Moras se pa kar potapljat, da prides do njega :D (na IBMovi strani)

Han ::

Po mojih izkušnjah noben IBM Deskstar ni tako tih, da ga ne bi slišal. Ko sem menjal 6 GB (5400 rpm) za 20 GB (DTTA, 7200 rpm), sem takoj opazil, da je novejši bistveno bolj glasen. Pred kratkim sem menjal poleg diska (45 GB DTLA, 7200 rpm) še napajalnik (Enermax 330W) in se disk kar dobro sliši.

Menda so bolj tihi Maxtorji serije DiamondMax Plus.

Veliko je tudi odvisno kje imaš postavljeno ohišje in kako je le to izolirano...

bastadu ::

Sem našel. Če koga zanima je tule link.

jadran ::

Imam WD 10.2 g in je najbolj tih HD kar sem jih videl.Če prisliniš uho na računalnik,ga sploh ne slišiš!!!

danielka84 ::

Sam imam Maxtor DiamondMAX 60GB ATA100, pa je zelo(ZELO) tih, skoraj 1x bol kot kolegov IBM 30Gb DTLA!!!
Prej sem mel WD-ja 30GB pa je ta Maxtorjev BOMBA proti njemu:D:D

LP

luni ::

IBMi so tihi, ampak ne tako fejst :)

Sploh pa se vse danasnje diske da utisat na racun performans, tako da ne skrbi. Kupi moderen disk in si ga bos lahko utisal po zelji. Dodatno pa lahko kupis od ene svedske firme posebna utisalno-hladilna lezisca, iz katerih diska SPLOH ne bos vec slisal :)
Artificial Intelligentia

jokeman ::

Jest mam Maxtor Diamondmax V40 20 GB. Diska se ne sliši čisto (!!) nič. Tudi zvečer ko je naokrog vse tiho ne...

Yohan del Sud ::

jaz mislim da so vsi sodobni diski razumno tihi, včasih je bil to res problem, zdaj pa ko maš ene šestnajst glasnih ventilatorjev okrog proca pa se za hd ne sekirat :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tihi diski (120-160GB) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
575779 (3931) Grimlord
»

kateri disk kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
483053 (2245) MadMax
»

PARTICIJE

Oddelek: Pomoč in nasveti
151143 (976) Yohan del Sud
»

Nakup novega diska-prosim za mnenja

Oddelek: Kaj kupiti
141130 (837) Pretorijanec

Več podobnih tem