» »

SiMobil pravi: "Nič več SMS prek interneta."

SiMobil pravi: "Nič več SMS prek interneta."

S!Mobil - Točno tako. SiMobil je sodeč po obvestilu na njihovi strani začasno onemogočil pošiljanje brezplačnih SMS sporočilc prek interneta. Pravijo, da zaradi zlorab, saj naj bi nekateri uporabniki to funkcijo prekomerno izkoriščali tako ali drugače, dasiravno je število poslanih sporočil z enega IP-naslova časovno omejeno, s čimer naj bi povzročali resne težave sami storitvi in nevšečnosti uporabnikom mobilne telefonije. ZliUporabniki™ so se očitno posluževali proxyjev, ki so v zadnjem času postali zelo popularni. Kakorkoli že, preden planete v jok in na drevo; na spletu obstaja še dosti drugih strani, ki vam omogočajo enake storitve. SiMobil.

31 komentarjev

boštjan ::

tako je,še posebej mi je všeč na najdi.si

Tody ::

nč več sms bombinga >:D

sajmon ::

tako je,še posebej mi je všeč na najdi.si


Se bojim, da tud na najdi.si ne bo več sms-jev, pa tud na veliki večini drugih slovenskih strani. Vsi ti so namreč pošiljali sms-je preko simobilovega strežnika. KAr je slovenskih strani, ostaja vega, na pinkponku je možno pošiljat v domača omrežja. Drugač je pa recimo ICQ.

Arkadij ::

jst tud iz najdi.si pošiljam al pa iz www.dneva.com

cekr ::

Pri Si-mobilu jih ne boli izkoriščanje uporabnikov SMS-ov v nečedne namene, bolj jih moti, ker nič od tega ne pokasirajo.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

boštjan ::

Pri Si-mobilu jih ne boli izkoriščanje uporabnikov SMS-ov v nečedne namene, bolj jih moti, ker nič od tega ne pokasirajo.

tako je,kar poglejte kolko vzamejo v primeru za zbiranje dnara za pediatrično kliniko prek SMS.

sajmon ::

tako je,kar poglejte kolko vzamejo v primeru za zbiranje dnara za pediatrično kliniko prek SMS.


Tudi ostali operaterji zaračunajo pri tej storitvi za zbiranje denarja, tako da ni samo Simobil črna ovca. Drugač bi bili lahko toliko fer, pa ponudili to storitev zastonj.

jst tud iz najdi.si pošiljam al pa iz www.dneva.com


Zakaj pa potem iz najdi.si javi napako (orodne vrstice), na strani pa sploh ne najdem možnosti za pošiljajne sms-jev.
Prav tako še vedno čakam na sms poslan z www.dneva.com

Zheegec ::

Mobitel nič ne zasluži pri teh SMSih za pediatrično kliniko, samo država vzame 20%, ostalo pa vse gre za kliniko.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Tero ::

In s katere strani lahko zaj posiljam sms-e na 040?
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

mrTwelveTrees ::

hehe, briga mene to !

važno da ma s!mobil cenejše pogoveore...

Zheegec ::

A res? Glede na to da ima večina folka Mobitel, potem je S!mobil dražji0:)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

ahac ::

Alien3001: ja, pa zasluži.. kar veliko si odreže!

in sorry, a maš samo frende pri najdražjem operaterju.. jaz jim imam velik na simobilu.. in se imamo fino.. pa poceni govorimo.. :))
sploh mam pa skoraj isto ceno za vsa omrežja

drugač pač vzemeš vego, k ma za 11 sit / min klice na mobitel..

tole je blo pa res full poslanih prek simobila.. skor vsi pagi so pošiljal prek tega..
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

mafijc ::

hehe folk jst mam pa en programčič k se mu reče sms send k pošiljaš smse prek gprsa pa plačaš sam količino prenesenih podatkov oz. če preračunam me košta 1 sms nekje 2-3 tolarje, s tem da mogoče pošilja en sms mogoče 20 sec dlje, kakor ponavadi, ker mora vzpostavt gprs.>:D

l_jst ::

Skor nobena stran več ne dela. SMS-i enostavno ne prhajajo a ma kdo kapo pametno rešitev. Kako deluje tist prek ICQ-ja k je en omenu??

|GrEgOr| ::

Mislim, da gre preko ICQ-ja pošiljat samo v omrežja katera ICQ podpira. To pa je glede na njihove podatke v sloveniji samo Mobitel. Drugače pa SMS-i pridejo (skoraj) vsi (na mobitel)

flipflop ::

Fantje,pa pojdite pošiljat SMS-e na VEGO:\

blue96 ::

seveda. pa še ni reklame.
.

kunigas ::

No,
ko ze vsi veselo pisemo o smsih
se bom se sam pridruzil in omenil,
da Ptujski portal ptuj.com se vedno omogoca
posiljanje SMSov - zraven pa dela se
malo reklame za Si.mobil ... :)

Glejte, cudo se godi.

Danes ze nekaj casa ni dostopna
stran od vege
so se tudi oni odlocili za ukinitev te moznosti ...

Bogsigavedi, kdo vse jim je ponagajal.
Jz teh ljudi kratkomalo ne razumem.
Zakaj konec koncev ne naredijo kaj produktivnega,
ne pa da od vseh sam neki hocjo met,
k itak cloveka ze z narocnino in podobnim tolk oberejo,
da posiljanje smsov z neta, kratkomalo ni prav nic drugega
kot resitev pred bankrotom.

Ja, vsak se je odlocil za svoj GSM ...
ce se je odlocil. Pa si predstavljaj, da bi
bil doma brez hladilnika ... neki podobnega
ok. zlo na delc, ampak ...

bo ze boljs!

Kunigas
Pax!

Quod scripsi, scripsi.

|GrEgOr| ::

no na Ptuj.com že res da še imajo obrazec za pošiljanje, samo sporočil pa več ne dostavlja.

undefined ::

> ZliUporabniki™ so se očitno posluževali proxyjev, ki so v zadnjem času postali zelo popularni.

Hmm, "v zadnjem času"? Samo zato, ker SloTechPisci™ še niste prej slišali za te zadevce, še ne pomeni, da niso že prej bile v množični uporabi. :)

Jeebs ::

Hm... Odkar imam ADSL je comp skor 24/7 prižgan. In če rabim poslat SMS ga pošljem lepo prek compa. Zdej mi bo pa en reku da je to zarad drugih razlogov kot finančnih? Hehehehe....:D
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

harko ::

mene zanima kako deluje ico za posiljanje sms brezplacno in sm ga probal samo nikje ne najdem za posiljanje sms brezplacno seveda preko interneta. HVALA! ALI PA CE KDO POZNA KAKSEN DRUGI LIN ZA POSILJANJE SMS V TUJINO BREZPLACNO..!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harko ()

ABX ::

SMS zastonj lahko obstaja samo če imamo možnost implementacije SPAM liste. V drugačnem primeru bo vedno prišlo do zlorabe.

Samo predstavljajte si vaš poštni predal brez SPAM filtra.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

harko ::

ja a mogoce veste kaksen link

;-) ::

na spletu obstaja še dosti drugih strani, ki vam omogočajo enake storitve


katere te?

harko ::

sms brezplacni v tujino samo to me zanima

šernk ::

ne da se mi brat celotne teme, morda je že kdo opomnil vendar bi odgovoril na to:
sajmon:

Se bojim, da tud na najdi.si ne bo več sms-jev, pa tud na veliki večini drugih slovenskih strani. Vsi ti so namreč pošiljali sms-je preko simobilovega strežnika.


najdi.si free sms gre že kar nekaj mesecev preko mobitela... mislim da je bilo nekako istočasno z uvedbo itak džabest paketa:)

in simobil je lahko 100x cenejši zaradi mene, dokler pač po vseh "grapah" ne lovi je zame mobitel mnogo cenejši, ker mi precej več pomeni to da sem vedno dosegljiv kot pa da plačam 1€ manj na mesec
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Poldi112 ::

Harko, zabij se nekam (brez zamere).

Da greš odpirat 6 let staro temo, to je za ustrelit.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

bluefish ::

to ni še nič, danes sem naletel na nekoga, ki je odprl skorajda osem let staro.

;-) ::

omg :D

Pa vseeno a je že kaj novega da lahko z spleta pošiljaš sms(free)?

d0rK ::

Grozn, sele ko sm prsu do uporabnika undefined, ostanek bivsega uporabnika Ice, sem videl datum.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SiMobil Paket 9 - Zavajanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6414197 (11665) St235
»

Simobil naročnina, mobilni telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
162610 (2386) nomad_soul
»

S!Mobil omejuje uporabnike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
12413425 (10042) #000000
»

Mobitel d.d. zagnal tretjo generacijo mobilnih telekomunikacij - UMTS

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
284677 (4677) DMouse
»

Naročniški paketi

Oddelek: Loža
272152 (1875) misko

Več podobnih tem