» »

SiOL mrk

SiOL mrk

Slo-Tech - Pred kake pol ure je pri SiOL-u prišlo do "mrk-a", saj je prenehalo delovati kar nekaj njihovih storitev, med glavnimi SiOL ADSL, SiOL TV ter elektronska pošta. Prav tako ni dosegljiva njihova domača stran - www.siol.net in celo na številki 080 1000 ni možno nikogar dobiti. Za kakšne obsežnosti gre, trenutno ni moč reči, vendar bomo gotovo kmalu izvedeli.

Popravek: Končno sem dobil prosto zvezo na Telekomovi številki 080 8000, kjer sem izvedel, da so izpadle vse SiOL-ove storitve povsod po Sloveniji.

Še dobro, da imam pri roki 56k modem...

172 komentarjev

«
1
2 3 4

boštjan ::

cable rocks:D

Arkadij ::

Ampak prav res. Dobro da imam kabel. :D

KoMar- ::

Haha ;) Drugače SiOL, v tistih 99% časa, ko dela, nudi dosti bolj kvalitetne storitve (beri: nižji ping, večja hitrost, boljša tehnična podpora), kot drugi ponudniki. Pa zdaj to ni tema debate :) Me zanima, kako se bo stvar razpletla...

Matthew ::

Sam eni smo zdele na netu in to ne s 56k povezavo ... Gremo KABEL!!! :D

NoUse4AName ::

marko_stamcar, to za triero ne velja...

KoMar- ::

Ok, ok,... vsakemu svoje ;)

Če bo še kdo klical, naj se pozanima, če vejo kaj več... Morda je zmanjkalo elektrike ali kaj podobnega ;(

darkolord ::

telemach owna :D

gasperino ::

Ugibanja, kaj bi lahko bilo?
Jaz bi rekel, da majo probleme z električno energijo.

Bakunin ::

ja...elektricni impulzi v mozganih jim ne delajo, ampak ta simptom imajo ze nekaj casa......

ferdo ::

dejmo najprej pomislt na teroristični napad, to je zadnih par let aktualno vprašanje:D :D :D :D

Rambo ::

Kabl kar prav pride ja.

mspiller ::

Ja ADSL je bil down, sam zdej pa zgleda da zadeva ze dela.

Frgazor ::

ne vem, jaz sem dal od arnesa dns, pa je zacelo delat.

KoMar- ::

Meni še ne :/

dre ::

yep its true cable r00000000x!! (vsaj po eni strani)
cable samo sovrazim zaradi tega ker ne dajo revers
-> http://www.exstro.org <-

KoMar- ::

Niti povezat se mi še noče...

xenon74 ::

he he kabel Rula.
btw, UMTS in GPRS je tudi zmrznil oz. dela samo do Mobitela.

Arkadij ::

Zdej, ko bodo adsl-ovci prišli gor in prebral komentarje bo hudo. :D

Frgazor ::

tud ne razumem s kaksnim razlogom hvalite kabel. sem mel prej kabel, pa je dnevno crkovalo. da ne omenjam kaksne kul brzine sem dosegal. adsl tud pada, ampak veliko bolj poredko.

BadB0y ::

Ja zgleda da se je siol vrnil med zive :)

CaqKa ::

in naenkrat se lažje diha na netu... ko slovenija dol pade :) hehe
glede na folk ki je ostal na kanalih na ircu bi lahko rekli da je 66% slovenije ostalo brez interneta :)

KoMar- ::

Zdej, ko bodo adsl-ovci prišli gor in prebral komentarje bo hudo.


Ja - sam se res ne morm brant ;)

Aha - www.siol.net že dela.

MUC ::

Kabel telemach tut ni delal :P

ferdo ::

ADSL? puj-fuj:D pa še dela? waw!>:D

nsignific ::

Spominjal je na zgodnja leta interneta... IRC kanali s po deset uporabniki, itd. Ne pa da ma vsak 14 letnik ze 24/7 dostop do neta 8-O

boom-bar ::

To sm že nekje napisu: naj grejo v 3pm (lohk jemlete kot časovno enoto al pa kot pisane marjetice), ker so TOTALNO sesul moje plane.
Legalizirajte mehke droge!!!

matter ::

Že dela.
Sej dialup je skos delu :)

KoMar- ::

Ja sedaj ADSL spet dela. Juhej-naprej :)

Bakunin ::

matter:

nic ni delalo - ni delal dns, niso delale opticne povezave, niti six, niti lix....nich

muc - telemach optike so delale 100%....:D pa na irc#slo-tech je bilo kar nekaj telemach kablasev.

MUC ::

Ja men ni delal!

CaqKa ::

gremo ET špilat?

Asgard ::

surfam pa vlcem popravke dol, pa kar naenkrat crk vse skupi. To je blo neki pred 4 uro. Zdej dela. Kar hitro so postimal.

SIOL = Totalni Macki !!!!!!!!!

Vsaka jim cast. :D

KoMar- ::

Valda. Sej se mi zdi, da sam kako uro ni delal. V Muli upam, da se niso pokvarl prenosi >:D

jype ::

Ne spoznate se.

Kabel (to se pravi koaksialna zica) ima neprimerno vecjo prepustnost in zanesljivost kot bakrena parica (DSL). Na kablu lahko gledas vec kot en televizijski kanal hkrati :)

Telemach ne deluje. Tam so itak zaposleni taki strokovnjaki, da mi je cisto jasno, zakaj ne deluje. Ce zelis, da so stranke zadovoljne, nikoli ne overbookas omreznih povezav. Nikoli. Poskrbis, da imas vedno vsaj dva upstream ponudnika, ki skupaj vedno delujeta in vedno zagotavljata dovolj pasovne sirine.

SiOL ne deluje. O njihovih internih receh vem premalo, vem pa, da imajo za direktorja totalno teslo, ki vsakogar, ki mu ocita kaksno napako, takoj oznaci z laznivcem in prevarantom, svoje uporabnike pa seveda kar skozi medije zmerja s tatovi. Ne dela jim posta in ADSL jim dela samo na pol, ker dela nesramno pocasi. Ce placujem 4 megabite, potem hocem, da mi po sloveniji dela s 4 megabiti. Glede na to, da se vsi ostali ponudniki med sabo vedno uspejo zmenit za peering, bi se lahko tudi SiOL. SiOL hoce vec kot pol mio SIT na mesec (tako so rekli vsaj pri treh internetnih ponudnikih), ce kdo hoce z njimi lokalno, po hitri in zanesljivi povezavi izmenjevati promet. Smesno.

Amis je videti kar OK. Zanesljiva in dovolj dobra storitev, vsaj do zdaj nisem imel pripomb. Na zalost DSL lahko ponudijo le pravnim osebam (ker Telekomove cene ATM prikljuckov niso stroskovno orientirane, SiOL jih pa itak ne placuje po veljavnih cenikih, saj bi sicer imel vsak mesec par 100 miljonov izgube z ADSL narocniki). Kabla do mene na zalost ne bodo mogli potegnit, ker sem predalec doma.

Za KKS ne vem, ker je samo v Mariboru. Po pricanjih uporabnikov je najboljsi ponudnik v Sloveniji.

Arnes ima verjetno se najboljse mednarodne povezave, vendar je to zaprto omrezje, zato ne sodi v primerjavo.

Upajmo, da bo last mile, se pravi povezava do uporabnikovega stanovanja, cimprej na voljo po stroskovno orientiranih cenah, cimvec ponudnikom. Ampak ker imamo nesposobno drzavo, se to verjetno ne bo zgodilo kmalu. Drzite pesti in pisite ljudem, za katere ste volili. To so pomembne reci za prihodnost naroda in tako dalje. Pa klicite na telekom in se derite na njihove ljudi, saj je jasno, da se iz vas delajo norca (ISDN lahko zdaj odjavite in prihranite vsaj 2 jurja na mesec, ce rabite samo ADSL). Pa klicite na SiOL in se derite nanje, saj vam zaracunavajo internetno povezljivost, dobite pa paket servisov, ki jih lahko uporabljate, internetne povezljivosti pa ne (med drugim nimajo SMTP streznika, ki bi pravilno deloval).

Mr.B ::

Hm, jaz sem na ADSL-ju, sicer ne preko siola. Dela .

A so danes testirali ne Telekomove UPS-e. So si omislili svoje, ups pa so prav tako odpovedali8-O
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Hux ::

moderator....izbrisano - žaljenje

siegmund ::

haaaaa... dela :D
And now for something completely different...

ferjan ::

ej jest mam DRUG IP!!!!! sem mislil da fiksen ip pomen fiksen.....bojo menda popravl.

mrTwelveTrees ::

Mislim... HOČEM zdej - 1000 sit pri naročnini na ADSL al bojo pa batine padale :D

Kako si upajo, mislim kako si upajo, kako si upajo... sam nej se to ponovi... !!! :D

Alexius Heristalski ::

jype, kaže, da imaš prekleto prav.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

ferdo ::

smeh:D -smeh:D in še 1x smeh:D siol?->smeh:D
pa ga zagovarjejte, sami si v skledo pluvate. smejte se zmano:D

KoMar- ::

Itak vm bojo fiksne IP-je popravl... potrpljenje :)

13. januar 2003
Spoštovani uporabniki,
Obveščamo vas, da je danes, v torek 13. januarja 2004 prišlo do napake v delovanju internetnega omrežja SiOL, zaradi česa je bilo delovanje omrežja od 16.00 do 17.20 moteno.

Omrežje sedaj ponovno deluje normalno.

Opravičujemo se vam in vas prosimo za razumevanje.


So pa zgovorni ;)

KoMar- ::

Stanje se normalizira. Uporabniki s fiksni IP bodo svoje IP dobili nazaj - prislo pa bo do prekinitve povezave.

080 1000 - 3 primarne linije (90 vhodnih tock) ni zdrzalo pritiska.

Uradni odgovor podam kasneje.

lep pozdrav, Klemen Ramoves

mare_ ::

heh, jst sem jih pa doma slišal, kaj se skoz neki igram pa prevezujem, da pol nikoli nič ne dela:)

darkolord ::

lemach ne deluje. Tam so itak zaposleni taki strokovnjaki, da mi je cisto jasno, zakaj ne deluje.


@jype: o katerem telemachu to govoriš? telemach gorenjska, primorska, ljubljana?? pri nas (primorska) že en lep cajt stvari delujejo očitno bolj zanesljivo kot na siolu

SoLoR ::

Mislm kaj JOKATE SiOL vam nikol, NIKOL ne more zagotovit 100% delujocega sistema tisto uro 1x na dva meseca boste pa ze potrpel.... glede stalnih IPjev bodo pa pomoje tud porpavl v roku par ur... Tko da... mislm kabl sele CRKUJE vi se pa jokate k nimate interneta tisto urco.... SiOL je trenutno najboljsi internet ponudnik v Sloveniji za svoj denar!

Bakunin ::

hux:

a bos kaj smiselnega napisal ali bos kar tja v en dan blebetal?

Ce Siol mrkne, ne rabis 56k modema za povezat se v Internet, ker na sreco Siol ni edini ISP v Sloveniji, ceprav se zelo trudijo da bi bil. :D

in ne metat vse kabelske Internet ponudnike v isti kos. Triera/KKS v Mariboru ima odlicno urejeno omrezje.

mile ::

96?

bmandelj ::

ja oni se zmeri samo opravicujejo
zadev je zacela crkovat ze okoli 3h pa do sedaj ni delala.
no ja enkrat na 2 meseca mogoce se ni tako veliko :D

lahko pa se zadeva se poslabsa sedaj ko naj bi spet nekaj preurejali

LP Brane
There is no greater sorrow than to recall hapiness in times of misery....... Dante Aligheri
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izgradnja nove internetne priključne točke ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
151832 (1476) Štrubsi
»

Paket Siol Trio in monopolni Telekom

Oddelek: Omrežja in internet
133874 (2040) Reycis
»

Internetni mrk po Sloveniji

Oddelek: Omrežja in internet
362778 (1197) Brilko
»

siol ADSL crknu po celi slo, ker je na siolu zmanjkalo štroma ?

Oddelek: Loža
492786 (1948) Tody
»

ADSL --> Dost mam

Oddelek: Omrežja in internet
71340 (1111) Zeberdee

Več podobnih tem