» »

SiOL mrk

1
2
3 4

BadB0y ::

Solar ti pa tak v temo brcas

KoMar- ::

No nehte se pametne delat, ker ni fora v tem, kateri ISP je boljši in raje počakajmo na info. o tem, kaj je šlo narobe...

SoLoR ::

Jaz ne brcam nic v temo... mam racunalnik przgan 24/7 stalen ip in mi crkne samo ko se kaj tazga zgodi kot se je dans... in ce po pravic povem sploh ne vem kdaj se je nazadnje kej tazga zgodil... kar pomen da vec kot 2 mesca nazaj 100%

monster-x ::

Ah ja. Sj ne bi reku, da bi bil izpad ponoč, ampak sred dneva, ko je najbol pomemben.. To je prvi VDSL test, če mene kdo vpraša.:D
There comes a point when a dream becomes reality and reality becomes a dream.

SoLoR ::

Haha pomoje tud ja... VDSL test FAILED :D

KoMar- ::

Pričakujem povračilo 1 ure 56k neta :D

CaqKa ::

siolovci spet dol padajo... pa ene arnesovce zravn vlečejo.. btw arnes imejl ne dela trnutno.

C_maniak ::

looooool, jez sm pa lepo prespal zadevico.:D

pa sam čudno gledam kaj me vsi neki sprašujejo kam smo šli, hehe. jez pa pojma nism mel zaka se gre.

jebeš, bmk, se nardi. :)

sam zna bit pa nerodno, če bi ga res nujno rabu takrt...:|

CaqKa ::

marko_stamcar: od mene lahko dobiš eno uro ircanja na gprsju na kanalu slo-tech :>

KoMar- ::

Matr spet je crknl... ueee Butn.net :D

KoMar- ::

Hehe - spet je zabasan 080 1000 =). Bomo pač še mal počakal ane =)

Jaka83 ::

LOL, pejt rajs prestet izpade kabelskih omrezij in potem pjuvaj po SiOL ADSLu.
Kolk ste eni pametni! Seveda, je bolj ocitno, ko pade dol ADSL, ce se pa to zgodi enkrat na sto let, pa se vec uporabnikov je kot pri kablu.
Imam kolega z gorenjske, ki ima kabel in ima neprestano moteno linijo, na tri minute se mu prenos prekine in mora delat reconnect, da spet normalno vlece. Men bi to najedal, kaj takega pri ADSLu se nisem niti dozivel, niti slisal.
Skratka, tisti, ki menite, da je kabel zakon, se malce zamislite nad svojo trditvijo in pomislite, kolkrat vam je ze crknil kabel.

falotXP ::

Mah pa SIOL, jaz sem pa že hotel winse ponovno inštalirat :D.

Še dobro, da imam pri roki 56k modem...

...ja kam si ga pa priklopim...a v r... ali kam? Vsi nimam ISDN + analogni izhodi... kaj pa mi??

KoMar- ::

Mene sprašuješ? :)

Kaj pa ISDN modem ;) Vedno je treba imeti backup povezavo...

Tarzan ::

Testing, testing, ali bo linija vzdržala :D
Vse iz MSNja mi je spet ven zabrisalo ;)

Dobil sem stari IP nazaj, vse je normalno, upam da ga ne bodo več srali>:D

KoMar- ::

Ok... pa spet dela :)

KoMar- ::

Ja men je lihkar spet vn iz MSN pometal folk :/

Z-lot ::

No ja, siol nima težav na vsakih sto let ampak na vsak mesec ali tri. Kar je preveč in sploh nespoštljivo do uporabnikov - sploh ker gre spet za vseslovenski mrk!

falotXP ::

No, saj če ne bom kako uro na internetu ne bom umrl... ali pač, kot vidim bi eni skoraj umrli med tem SIOL mrkom...kaj bi le bilo, če bi trajalo dlje!???

Spc ::

mene tudi zanima kaj je blo v p**** ni blo nobenega trafica .. se pravi niti ping ip ni deloval .. mogoče kakšen končni router crkno .. al pa res problemi z elektriko.

8-O

KoMar- ::

080 1000 je še vedno zaseden...

Kot so mi rekli, naj bi total vse crknilo... čakamo na uradni odgovor...

Še zanimiva podrobnost: menda naj bi vmes med 1. in 2. mrkom delalo na 8 mbit... žal nisem meril hitrosti, vendar so eni na SiOL-ovem forumu (http://forumi.siol.net/topic.asp?TOPIC_... - stran 3) tako napisali :)

Dami ::

Sam vprašajte se kak je kabl deloval kako leto nazaj in zakaj je šlo pol folka z njega na siol če je kabl tak super? Pač ko pade siol dol enkrat na pol leta vsi v smeh. Valda ker gre s tem dol 3/4 slovenije. K pa kabl crkuje pa nobenga ne briga če tam parim 100im šteka. Če nočte priznat ste pač neumni sam ADSL je najbolj stablina linija pr nas (optika in drugačni vodi seveda niso zravn všteti).
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

VuLc4n0 ::

Pri nas je danes že 3krat zmankal elektrike, pa ravno ko se spravim et špilat:'(
http://christinalake.cjb.net

KoMar- ::

Jasno. Tole je tretjič v dveh letih, da sem ostal brez ADSL (jaz osebno, morda je bil izpad večkrat, ampak dvomim, ker sem skoz gor :)). Pri kablu vem, da jim ni po več dni delovalo...

Kablaši, popljuvajte spet :P

Tarzan ::

No ja, siol nima težav na vsakih sto let ampak na vsak mesec ali tri

S tem se nebi strinjal, zadnje čase je vse delovalo brezhibno in to kar precej dlje kot štiri mesece.

attackiko ::

adsl spet dela. Kablaši se lahko spet sramujejo svojih počasnih prenosov :D

KoMar- ::

Sej zdej lahko dobite ADSL brez ISDN ;) Navalite =). Ali pa tudi ne, da ne bo potem preveč drena na ADSL >:D

moj_nick ::

Jao... Mene je že ene trikrat dol vrgl. Upam, da me ne bo tik preden bom poslal to sporočilo :D
110111001001010001010000

Soprano ::

@Dami: jaz uporabljam oboje, ADSL in kabel (Triera) in se ne strinjam s tvojo izjavo =)

Vsaj pri nas v MB pelje Triera ADSL scat kot za šalo, tako po ceni, kot kvaliteti in hitrosti.

Če ne verjameš, si vabljen na demonstracijo, kadarkoli =)

Soprano

PS: Se pa strinjam, da lahko tehnika odpove kadarkoli, danes Siolu, jutri komu drugemu. Ni panike, se dogaja.

mchaber ::

78 komentarjev8-O kaj res nimate kaj drugega za počet:\


:P
.

KoMar- ::

Ne 8-)

Vikking ::

jst pa mislim, da se je en kmet spravu s traktorjem njivo orat, pa je dal plug pregloboko, pa je zapel z kabl, pa k je opazu da je za optični kabl zahaklu, je začel obračat, pa se še potem v taglavni daljnovod zaletu,,, pa je naredu kmečki mrk siolu.

Tarzan ::

Pa pravijo, da jim internet ne dela >:D ...

WildTHink ::

No ja.. krajši mrk... ampak še vedno ni tolk hudo k v službi k telemach konstantno crkuje in se niti surfat ne da po slo-tech-u in je treba pol delat. :D :D :D

Me zanima kako bojo obračunal mrk za Siol TV, če ga sploh bojo, k mi je fotr 2 uri po glavi skakou zakaj TV ne dela in da on ne bo plačeval tega če ne bo mogu gledat!:D :D :D
So... are you red or blue?

mare_ ::

uradna izjava:
Spoštovani uporabniki,
Obveščamo vas, da je danes prišlo do težav v usmerjanju internetnega prometa znotraj omrežja SiOL, zaradi česar je bilo delovanje omrežja od 16.00 do 17.20 moteno. V tem času je bil zaradi preobremenjenosti nekaj časa nedosegljiv tudi SiOL-ov klicni center za pomoč naročnikom.

Delovanje SiOL-ovega omrežja je sedaj ponovno vzpostavljeno.

Opravičujemo se vam in vas prosimo za razumevanje.
http://www.siol.net/uporabniki/

pivmik ::

mare_ je že bilo to prilepljeno....
LP, Gregor GRE^

KoMar- ::

Ne, malce drugačna je bila prej izjava :)

mrTwelveTrees ::

KoMar- ::

Hihi - smešno, ampak ne drži, da bi kaj takega rekli =)

ferdo ::

hehe:))

yea-rajt!

denis303 ::

MA KAJ GA SERJETE KABLAŠI.....................

DOMA IMAM ADSL IN MOGOČE NE DELA 2 DNI NA LETO.
PRI PUNCI IMAM KABELSKO IN MOGOČE DELA 2 DNI NA LETO.

DEJTE NE GA SRAT. KABEL NE BO NIKOLI NA NIVOJU DESETINKE ADSL-JA.

gabl136 ::

So pa hitr zrihtal8-O 8-O

ferdo ::

kako ti enim pod kožo zleze:):D

če mački na rep stopiš, reče mijau>:D

Marjan ::

Upam, da se to v prihodnje ne bo ponavljalo :O

Če že plačaš take denarce za ADSL, pričakujem tudi delovanje tako kot se šika.

Aja še to - shame on SIOL s to centralizacijo v katero se je izključno vrgel.

KoMar- ::



Tale mi je smešna hihi :)

hruske ::

Hehe, tole pise na siolovm forumu ...

Najvec aktivnih uporabnikov: 120 | Rekord: 13/01/2004 ob 17:58:30

HardwareMaster ::

Eh a je vazn ppl? Vazn je da zdej stvar spet nekak dela (men se ne cist dobr) pa da se je stanje popravlo, ostalo pa vsaj mene (pa vrjamem da tud kerga druzga) ne zanima:P

LP

francjoze ::

No no.

Ne siola simfat, ce pa ga ne uporabljate!!!!!!!!

Vse lepo pocasi.


Siol (ceprav so kurci) je v bistvu, kaj se mene tice, najboljsi podundnik internet storitev v sloveniji.

Razlogi:


-Daleč, ponavljam, daleč najboljše povezave v tujino (zelo velika pasovna prepustnost)!!!, naj mi nekdo reče, da ma Triera boljše vode (od kod te, saj pa ja nimajo keša)!!!!. Downloadi so tako konstanto veliki!

-Dobra, strokovna pomoč, se mel probleme z povezavo (dan po praznikuh je bla oseba pri meni). Kolega pri treri, je čakal 2 tedna, preden se ja kaj začelo migat in še en teden, da so zares porihtali.

-Relativno vredu razmerje cena/Mbit ( če pustimo štorijo z ISDN-om) , 8k za en Mbit načeloma ni dosti in 6k, če si študent. Tega pri Arnesu ne dobiš (jurja več:)).

-Aja, pa nekdo je še napiso, da ma Arnes vrei povezave :)))), haloooo, tukaj v MB ziher ne (razlog povezva MB-LJ ). Drugače pa če koga zanima, vse kar gre v tujino gre prvo v Finsko GEANT omrežje, in recimo tipična stran ala: www.cnn.com, potuje skoraj skozi 6 več routejev (gatewajev) kot pri siolu. Ki pa imajo partnere v Avstriji, ti dalje v nemčiji, potem pa majo prek kabl vržen do amerike.


In še nekaj od 2003 do 2004, sem pri siolu zabeležil tri spodrsljaje:

- nimba črv 1 dan brez, in 1 teden delni net, ker takrat so imeli probleme skoraj vsi ISP-ji,(res je, da ARNES in Triera menda nista mela težav ker uporabljata UNIX).

-tisti škandal z mejli, kao no, čeprav, saj jaz tako mislim, so to naredili bolj, iz razloga, da bi zmanjšali spam, namreč, veliko uporabnikov, ma na mašinah puno virus-ov, trojancev, ki neopazno preko, e.g. nastavitev v outlook-u pošiljajo spam.

-in zdaj totih 15min, namreč meni je server po 15min, ponovno vzpostavil povezavo, lahko pošljem loge :) (če kdo ne verjame.

Glede, na to da pri nas FAKSU vsake tolko cajta net dol pade, se mi te tri omenjene težave, nea niti omembe zdijo vredne!

Sicer, pa te SIOL, Mobitel, Telekom bande, tudi sam, ne prenesem. Ampak resnica, je pač taka, da so veliki in lahko več nudijo :(, kaj češ.

Upam, da mi kak Triera patriot nebo zamero :).


LP Franc

frudi ::

francjoze, bi te popravil pri par točkah:
1. pri trieri dobiš za 8.2ksit 1536/256 ali pri arnesu za 6.1ksit 1024/256. se pravi je razmerje sit/mbit boljše pri trieri :)
2. z odzivnostjo serviserjev je pa pri trieri žal čisto odvisno kje živiš. sam sem jih rabil do sedaj menda ene trikrat in še vsakič je tip prišel v roku enega ali dveh delovnih dni. verjamem pa, da je v samem mariboru več problemov z odzivnostjo zaradi večjega števila naročnikov kot pri nas 'na vasi'.
3. tudi pri trieri so downloadi konstantno veliki. ne vem sicer kakšne imajo povezave v tujino, a očitno so za sedaj še dovolj zmogljive, saj še nikoli nisem opazil upočasnitev.

sicer pa, tole ni prostor za siol vs. kabel debate. čeprav pa ravno pogostost teh siol/triera vojn pomeni, da v bistvu oba ISPja vendarle svoje delo opravljata zelo dobro. in to je navsezadnje edino važno za nas, njune uporabnike, kajne?
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Tilen ::

DOMA IMAM ADSL IN MOGOČE NE DELA 2 DNI NA LETO.


PRI PUNCI IMAM KABELSKO IN MOGOČE DELA 2 DNI NA LETO



ne morm tega brat .... sam sem uporabnik TRIERA INTERNET (MB) in ne mi tega govort. Ce pa je tvoja punca tam doma k so kabli 20cm pod zemljo in kmet orje s plugom po njihovem vrtu oz za njeno hiso in so kabli "precvikani" ni kriv ISP. Seveda pa si pozabil navesti kateri ISP (ce seveda ves) tvoja punca uporablja in glede "reconnect,reconnect" vedno tudi ni kriv ISP, vcasih se splaca tut modem cekirat.


lp Tilen
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izgradnja nove internetne priključne točke ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
151841 (1485) Štrubsi
»

Paket Siol Trio in monopolni Telekom

Oddelek: Omrežja in internet
133893 (2059) Reycis
»

Internetni mrk po Sloveniji

Oddelek: Omrežja in internet
362794 (1213) Brilko
»

siol ADSL crknu po celi slo, ker je na siolu zmanjkalo štroma ?

Oddelek: Loža
492799 (1961) Tody
»

ADSL --> Dost mam

Oddelek: Omrežja in internet
71346 (1117) Zeberdee

Več podobnih tem