» »

ADSL --> Dost mam

ADSL --> Dost mam

Zeberdee ::

Sergio, tole temo sem dal samo zato, ker vem da delaš (ali pa ne več) na podpori siol, adsl. Kličem, da mi povejo naslov, kamor naj pošljem prošnjo za statični ip. Mi ga operator noče dati, ker pravi da ga zajebavam. Prekinem, pokličem še enkrat, mi ena gospodična pove naslov in ko pošljem pismo, čakam na odgovor. Ker v 2 tednih odgovora ni, pokličem na številko 080 1000. Nato mi da operator 2 številki (verjetno pisarna, ker je 01/) in sedaj čakam že 4 tedne na glup ip. Ker pa sedaj do 6.1.2003 ni nobenga v pisarni, bom čakal verjetno še 1 mesec. A maš kakšno rešitev? Anyone?

mirage ::

Pošlji faks. :D

wind ::

predlagam ti da pogledas servisne strani. Namrec ne posljejo ti po posti nic. samo tam te obvestijo, da ti je dodeljen staticen ip naslov.


Sergio ::

[Duro], jaz naceloma ne mesam Slo-Tech foruma ter mojega dela pri SiOLu, a v tem primeru (ce je res prislo do takih skrajnosti), ti povem celoten (pravilen) postopek.

Ce zelis pridobiti fiksni IP na ADSLju, si za pridobitev le-tega upravicen, ter se ti (prvic) dodeli brezplacno.

Ce zelis pridobiti stalni IP, posljes dopis po faksu (na stevilko 01 473 00 17) ali po navadni posti (na naslov SiOL d.o.o., Cigaletova 15, Ljubljana), na dopis napises narocnisko stevilko, uporabnisko ime ter narocniske podatke (ime, naslov, kontaktni telefon).

Prosnja gre naprej ter se obdela, v koncni fazi dodelitev stalnih IPjev poteka dovolj hitro, da bi morala biti zahteva urejena v roku nekaj dni.

Ce te zanima, ali imas fiksni IP ze dodeljen, poklici na 080 1000 ter operaterja poprosi, naj ti pove, ako ze imas fiksni IP. Povedati bos moral uporabnisko ime.

Ce zadeva se ni vkljucena, ter si preprican, da si zadevo poslal na pravi naslov, poklici administracijo na stevilko 01 473 00 62 ter jih pobaraj, kaj se je s tvojo prosnjo zgodilo.

Sicer pa -- ves slucajno ime operaterja, ki ti je to rekel?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

MadMax ::

Sergio:
Če se ti da še malo mešat biznis&pležr:
Ce zelis pridobiti fiksni IP na ADSLju, si za pridobitev le-tega upravicen, ter se ti (prvic) dodeli brezplacno.

Koliko pa stane sprememba statičnega za drug statični (ali nazaj na dinamični) IP?
Na njihovi strani podatka nisem našel (morda sem malo slep?;) )
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Sergio ::

MadMax:

Klik!

Še kopi pejst:

Sprememba profila (dinamično/statično naslavljanje)
Naziv storitve Enota mere Cena v SIT brez DDV Cena v SIT z DDV
Sprememba enkratno 2.100,84 2.521,01
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

MadMax ::

Ehhh, bo treba k okulistu...:8)
Muchos grazias, Serđ!
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zeberdee ::

sergio, hvala, za nasledn nov let dobis bonboncek:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prekinitev naročniškega razmerja s SiOL

Oddelek: Loža
95611 (5335) c0dehunter
»

ADSL sprememba paketa in fiksni IP (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1084451 (3549) shock
»

Kako zamenjati fiksen IP !?

Oddelek: Pomoč in nasveti
132965 (2650) Sergio
»

ADSL in statični IP

Oddelek: Omrežja in internet
112042 (1608) footprint

Več podobnih tem